Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Outlook a SMTPS

Radek Hladik (6)|8.1.2005 04:00
Zdarvim,
mel bych nasleduici dotaz. Vcelku dostatecne jsem si nakonfiguroval Pocket Outlook a s hruzou jsem zjistil, ze pres nastaveni "Use SSL" se pocket outlook pri odesilani zprav pripojuje k SMTP serveru bez SSL. Vzhledem k tomu, ze pouzivam SMTP autentifikaci, tak mi po siti beha plain-text heslo, coz se mi vubec nelibi...
Mam tedy dve otazky:
1) jde pocket outlooku vnutit jine prihlasovaci udaje pro SMPT a jine pro IMAP?
2) jde ho nejak ukecat aby pouzival SSL i pri SMTP?

Diky, Radek
hybo (3107)|8.1.2005 04:06
jaky OS?
Radek Hladik (6)|8.1.2005 04:09
System je Windows Mobile 2003 SE, PDA je HP IPAQ 3715
hybo (3107)|8.1.2005 07:57
pak je tam urcite moznost pri nastaveni uctu v extra nastavenich zadat jine jmeho a heslo pro SMTP a tam je i moznost SSL pro SMTP.
Radek Hladik (6)|8.1.2005 15:57
U nastaveni uctu na strance 4/4 je tlacitko Options a pod nim na strance 2/3 jsou jenom tri zaskrtavtka:
*Outgoing e-mail server requires authentification
* Require SSL connection
* Only display messages from the last x days

Teda doufam, ze to co pouzivam je Outlook, nikde se s tim nejak moc (narozdil od Pocket Wordu a Pocket Excelu) nevytahuje. Ta aplikace se jmenuje Messaging, neni to jen nejakej "Pocket Outlook Express"?
Uprimne receno, mam v tom docela zmatek. Na CD k IPAQu je napsano Pocket PC 2003 Pro with Outlook 2002, coz jsem pochopil tak, ze ten Outlook 2002 je desktopova verze. Na desktopu jsem spokojenej s Thunderbirdem, takze jsem to ani neinstaloval. Neni potreba ten Outlook na PPC nejak naupgradeovat?

Radek
PavelR. (2184)|8.1.2005 16:02
[QUOTE="Radek Hladik"]Neni potreba ten Outlook na PPC nejak naupgradeovat?[/QUOTE]

... neni, ale zkusil bych WebIS mail ...

PavelR.
Radek Hladik (6)|8.1.2005 16:57
WebIS mail jsem zkousel. Nainstaloval jsem si z jejich webu verzi 2.06 a hned po instalaci mne IPAQ upozornil, ze program nemusi fungovat dobre, pac je napsanej pro starsi OS.
Kazdopadne WebIS obsahuje vyrazne vic nastaveni nez Outlook, lec nejak si nechce poradit s moji velkou schrankou. Napise spravne, ze certifikat IMAP serveru nezna, a kdyz mu to odkliknu, tak docela supr zatuhne (uz mi tu bezi asi ctvrt hodiny a nic). Jen doufam, ze zrovna nemaze celou schranku, to by mne nepotesil :(

Na druhou stranu mi ten outlook i docela vyhovuje, sice neumi S/MIME a vic identit, ale s tim uz jsem se tak nejak smiril, ze to na PPC proste mit nebudu :( Ale rozhodne ho nenecham posilat heslo jen tak...
Pavel Koza (4761)|10.1.2005 14:08
[QUOTE="Radek Hladik"]WebIS mail jsem zkousel. Nainstaloval jsem si z jejich webu verzi 2.06 a hned po instalaci mne IPAQ upozornil, ze program nemusi fungovat dobre, pac je napsanej pro starsi OS.[/QUOTE]

To je OK (alespon pokud jde o to, co myslim ja) - je to hlaska kvuli tomu, ze ten soft neni psan pro landscape rezim, takze v nem nebude fungovat. V kjlasickem zobrazeni to ale bude OK.

A k tomu SSL - kdyz zkusite nainstalovat certifikat primo do PDA, tak to taky nejede?
Radek Hladik (6)|10.1.2005 14:56
Uz jsem to SSL vyresil a zapsal jako prispevek https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5219 .
Problem byl v serverovem certifikatu (a je jedno, zda ho naimportuju do PDA nebo pokazde potvrdim, ze je to OK). Kazdopadne to chovani bylo velice divne:
Na podepisovani serverovych a firemnich certifikatu mam vlastni CA. Vsechny klice maji defaultne delku klice 2048bitu. S takovym certifikatem se WebIS pripoji, overi certifikat (pripadne vypise hlasku, ze ho nezna, pokud certifikat neni v PDA), udela spravne vsechny client hello, server hello, key exchange a pri cca 3tim paketu, ktery uz nese Application data prestane komunikovat, PDA strasne zpomali (Start cudlik vyskoci za cca 1minutu, activesync prestane komunikovat,...). Ciste nahodou jsem zkusil stary certifikat (1024bitu, self-singed a jeste k tomu prosly :) ) a s nim to fungovalo bez problemu. Zkusil jsem jen tak narychlo vystavit certifikat s 1024b klicem (CA ale zustala porad 2048) a ani to nefungovalo... Takze nevim, kde presne je problem, ale kazdemu, kdo bude resit neco podobneho doporucuju pohrat si s certifikaty... Kazdopadne jsem si uzil hezkych par hodin hrani si s tcpdumpem, etherealem a spol :)

Radek

P.S. Outlook, Pocket Outlook, Mozilla, atd. s puvodnim certifikatem problem nemaji, takze to asi opravdu bude vec WebISu a jeho implementace SSL.