Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 3875 + bluetooth (Tecom USB Dongle)

b-net (2)|12.8.2002 13:38
-=Mohl by někdo pomoci...? viz. em@jl dole....=-

V podstatě bez mého přičinění se mi do rukou dostal (byl mi vnucen) služební iPAQ v.u. typu a mám jeden dotaz – ať se snažím jak se snažím, nejsem sto rozchodit synchronizaci mezi mým stolním PC & iPAQem prostřednictvím Bluetoothu.



Zařízení se navzájem vidí, mohu například procházet obsah iPaqu na stolním PC ale to samozřejmě lze i prostřednictvím kolébky a to podstatně pohodlněji -> co chci je možnost např. odpovítat na e-maily aniž bych musel iPAQ dávat do kolébky a čekal, než se desynchronizuje…. Možnost přístupu na intra & internet atd. tedy to, co lze provádět když je iPAQ v kolébce. I když tyto funkce podle mne smysl nedávají… proč vyřizovat mejly & brouzdat po internetu, když stejně sedím u PC?



Děkuji a jsem s pozdravem



PB
MAB_ce4you (6)|12.8.2002 19:03
Nemám zkušenosti s Tecom Donglem, ale používám MSI PC2PC a chodí to bez potíží. Užitečný dosah je cca 6m, což stačí k vedlejšímu stolu apod. (Já to užívám doma, takže mohu surfovat i když v malé místnůstce "přemýšlím" [:D], nebo sedě ve vedlejším pokoji u televize.
A konkrétní nstavení - někde v doprovodném softu k Bluetoothu máš nastavení virtuálního seriového portu (serveru, ne clienta) pro Bluetooth dialup service. Tenhle COMport nastavíš v Activesyncu, jako komunikační seriový port. (U mne je COM3 client, COM4 je obsazen IRDAou, a COM5 je ten server).
Pak už zbývá jen aktivovat Synchronizaci, to ale musíš udělat na iPAQu v Bluetooth menu (jo pardon napřed v Bluetooth Manageru označit tvé PC jako sync partnera).

Jediná věc dělá problém a to rozpad spojení, proto před vypnutím iPAQu nebo restartem PC je lepší na iPAQu otevřít AutoSync a dát stop.
Toť vše (pokud by jsi na to chtěl oficiální návod tak to samé co jsem popsal je i v jednom z dokumentů k downloadu u Compaqů).

Petr MAB
b-net (2)|13.8.2002 09:16
Díky moc, já prostě neměl sílu číst ty dvě a půl kila dokumentace, který jsem k tomu dostal... docela mě to šokovalo, množství papíru k tak malýmu stroječku...

PB.

Jestli někdo máte další zkušenosti, tak se klidně svěřte.. ;o)

BP
zipiik (206)|13.8.2002 20:05
prihodil bych svoji zkusenost s msi bt modulem. jelikoz mam i mobil s bt (erik t39), chtel jsem synchronizovat pres bt jak ipaqa, tak mobil. ackoli activesync na prichozi com4 a sw od ericssonu se snazi odesilat pres com3 (viz 2. prispevek), nejak se to spolu nesnaselo a erik nekomunikoval, pokud byl aktivni activesync. stacilo vytvorit dalsi serial service (obdobu com4, u mne com8) a na ni posadit activesync. ipaq pri synchronizaci zjisti, ze pocitac nabizi vic serviovych spojeni a zepta se, jake ma pouzit. proste paradni fungovani za pomerne levny peniz v porovnani napr. s nokii nebo 3comem.