Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké CF bluetooth karty máte na A10?

Vigomat (20)|6.1.2005 14:29
Ahoj chtel bych si do sveho milacka A10 poridit CF bluetooth karticku. Rad bych se pripojoval pres mobil na net. Momentalne tak cinim pres IR port, ale to neni ono. Zaujala me CF I Billionton v Alzaci Nemate ji nahodou nekdo bude mi chodit s A10 A NOKII 6310i ? Pokud mate nekdo jinou a jste sni spokojeni prosim napiste mi sem jakou a kde jste ji koupili.

Diky za rady
ing.dr (116)|7.1.2005 14:33
ja třeba nemam žádnou...
někde jsem četl že je to na aceru hodně nestabilní ale je to možná i fáma...
Pavel Koza (4761)|10.1.2005 13:38
Doporucuji tuto diskuzi.
Vigomat (20)|10.1.2005 18:56
Hm tak ta diskuze me moc nepotesila ale dekuju asi pobastlim kondik
Erikt68i (266)|11.1.2005 10:37
Odkaz na diskuzi nebyl přesný - týkal se nectnosti Aceru N10 při použití IO karet s velkým odběrem (200mA a více) a mezi tyto "žrouty" karty BlueTooth nepatří. V jiné diskuzi je probírána karta BT od iTech se kterou jsou na AcerN10 jen problémy! Nedoporučuji vůbec!!! Já sám zatím na mém PDA nic nemám, v hledáčku je jen jedna karta a to Billionton u Alzasoftu - protože jako jediná na trhu má ovladače pro WIN2003 !!! - protože takový systém v Acerovi je! S ovladači pro WIN2002 jsou na tomto stroji jen potíže.
Vigomat (20)|11.1.2005 16:33
No ja prave nemam predstavu jaky odber muze mit BT. Myslel jsem ze kolem 100mA ma. Jinak za rozumny prachy je prave jen ta Bilionton
Erikt68i (266)|11.1.2005 20:56
Odběr BT karet je cca 70mA u většiny nabízených karet do slotu CF. Stačí mrknout na stránky výrobců.
Dnes mě to nedalo a ještě trochu jsem hledal a zdá se, že je ještě jedna karta k dispozici, zítra se podívám po konferencích a když bude stejná nebo lepší než od Billiontonu dám sem vědět. Cena u nás je za cca 2100Kč.
Ostatní nabízené karty jsou většinou z roku 2001/2 a s ovladači nejpozději z roku 2003 - vyhněte se širokým obloukem!!!! Já si takhle naběh s iTech !!!
Pavel Koza (4761)|12.1.2005 15:23
[QUOTE="Erikt68i"]Odkaz na diskuzi nebyl přesný - týkal se nectnosti Aceru N10 při použití IO karet s velkým odběrem (200mA a více) a mezi tyto "žrouty" karty BlueTooth nepatří.[/QUOTE]

Aaaaha. No, snad jsem tim nezpusobil nekomu ujmu...
Erikt68i (266)|13.1.2005 10:47
Ješte se nabízí karta od Anycom - CF-300 (v sortimentu Autocont, Kobe atd. ) Je cca za 2 500Kč ale na rozdíl od Billiontonu neumí HeadsetProfile . Jinak jsou obě karty plně srovnatelné, stejné protokoly, stejné parametry i Widcomm programy ze stejné doby! - 04/2004 (v některých parametrech Billionton je trochu lepší). Cenově je to však jasné - Billionton o cca 1000Kč levnější. Dnes si pro něj jdu do Albica, zítra dám vědět jak jsem dopad.:oops:
col_ce4you (27)|13.1.2005 17:40
Ahoj mám acer n10,
neinformován jsem si koupil CF Bluetooth kartu i-Tec. Po zdlouhavé instalaci, se mi podařilo bluetooth rozchodit. Jenže mám stejné problémy, jako jsem četl někde ve fóru, po připojení na internet přes GPRS dojde po čase k samovolnému odpojení. Čas je různý 5 někdy třeba až 30 minut. Pokud by někdo tento problem vyřešil dejte prosím vědět.
Erikt68i (266)|14.1.2005 09:14
Billionton CFBT02-B zakoupena včera odpoledne ve firmě Albico (mimochodem, na rozdíl v diskuzi v kapitole SunnySoft, profesionální přístup prodejců a max. ochota uspokojit zákazníkovy požadavky i když jde o nákup za pár korun). Při instalaci na AcerN10 nastala jediná komplikace a to když jsem si nemohl vzpomenout, kam jsem zašantročil synchronizační kabel - používám standardně WiFI. Instalace na první pokus OK, soft reset PDA, synchronizace s mobilem T68i okamžitě provedena, připojení na Internet a ostatní fce - vše OK. Nastavení SmartGSM. Poté spojení s PC, nastavení Active Syncu a hotovo. Vše uděláno za 30 minut!!! Jako manuály použity návody (články) z ce4you. Spojení drží např. i při rušení komutátorovým neodrušeným motorkem ;) , zkrátka jedna báseň.
Nejnovější programová podpora je WIDCOMM 1.4.1.59 je na dodaném CD i na stránkách výrobce (myslím samozřejmě pro tuto kartu!).
Takže konečně mám spolehlivé BlueTooth a to za necelých 1500Kč .:D :D :D :D a karta iTech nechť odpočívá v pokoji, bude hřebíkem přitlučena v dílně na dveře, to je jediné místo kam patří!
col_ce4you (27)|14.1.2005 10:18
Ahoj,
u mé bluetooth karty i-Tec také používám od výrobce dodaný bluetooth manager verze 1.4.1.59. Spárování s telefonem i s počítačem je OK. Funguje mě jek ActiveSync tak i síťové spojení s PC. Problém je v tom, že dochází k neočekávanému přerušení spojení po různé době. Po tomto musím vypnout PDA, nebo vyjmout a znovu zasunout CF bluetooth kartu a můžu se znova připojit. Napiš prosím jestli ti bude připojení fungovat bez přerušování delší dobu, hodinu a déle. Můj rekord je 44 minut.:( :no:
Vigomat (20)|14.1.2005 10:35
No me se s 6310i pripojenou na net pres infra vzdy zhrouti spojeni kdyz jsem na www.seznam.cz jine stranky chodi be z problemu. Nevi nekdo co stim?

Jinak diky za rady tipy pujdu si pro ten bilionton taky
iMAGiNE_ce4you (33)|15.1.2005 16:10
[QUOTE="col"]Ahoj
u mé bluetooth karty i-Tec také používám od výrobce dodaný bluetooth manager verze 1.4.1.59. Spárování s telefonem i s počítačem je OK. Funguje mě jek ActiveSync tak i síťové spojení s PC. Problém je v tom, že dochází k neočekávanému přerušení spojení po různé době. Po tomto musím vypnout PDA, nebo vyjmout a znovu zasunout CF bluetooth kartu a můžu se znova připojit. Napiš prosím jestli ti bude připojení fungovat bez přerušování delší dobu, hodinu a déle. Můj rekord je 44 minut.:( :no: [/QUOTE]

Mam tu istu kartu a rovnake problemy. Ked vypnem v PIE obrazky vydrzi to dlhsie. Moj rekord - cca 3 hod 30 min.
Erikt68i (266)|15.1.2005 16:58
Já jsem si koupil loni v lednu kartu iTec T-547B ke které existují pouze ovladače do WM2002, což způsobuje řadu problémů. Upgrade pro tuto verzi karty již neexistuje. Firma Billionton pro iTec vyrábí karty - nyní to je ekvivalent CFBT02-B - tj. tu kterou jsem si nyní koupil jako náhradu za loňský nepovedený kauf. Takže asi s novými ovladači pro WM2003 již pracuje kvalitně.
Co se týká výdrže spojení, při práci s PC vydrží spojení neomezenou dobu, ovšem jen potud pokud nezačnu ladit program z VS2003 přímo na PDA. Potom se spojení ihned přeruší a je nutno resetovat PC! :O Do teď nevím proč! S mobilem - mám ericssona T68i - jak dlouho vydrží spojení netuším - sám to po cca max 1 hodině rozpojuji. Fakt je, že z PDA doma moc na Internet nechodím, když potřebuji tak jen mimo bydliště, lezu tam pro poštu a automatické stáhnutí informací pro pozdější prohlížení, pokud však musím, použiji NetFront. Běžně tedy ukončuji spojení tak do 20 minut.Právě pro operativnost jsem si nakonec BlueTooth pořídil, oproti IRDA pohoda. Jinak doma ke spolupráci s PC používám zásadně WiFI - rychlejší spojení na větší vzdálenost a i při rozpadu spojení dojde zakrátko k automatickému obnovení bez následků na chod programů. A navíc mám doma ADSL modem s WiFI na který lezu přes AP jak z PC tak i PDA a notebooku. A mohu to učinit kdykoli a kdekoli po domě, dokonce i ze zahrady. Vřele doporučuji - žádné kabely atd. Pouze o bezpečnost se musí dbát trochu více než u BT.
col_ce4you (27)|21.1.2005 09:57
Ahoj,
tak jsem se taky rozhodl, že koupím CF bluetooth kartu bilionton CFBT02-B2 :) . Jaké bylo mé zděšení :O :O , když po instalaci a spárování mám stejné problémy jako se starou i-tec kartou a to, že po cca 3-5 minutách dojde k přerušení spojení s telefonem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :?: :!: .
Prosím o radu. Vám to funguje???
Díky
Erikt68i (266)|21.1.2005 12:43
Ano, mě to funguje naprosto v poho. Předevčírem jsem dospěl až k HWresetu (vlastní blbostí) a záloha byla moc stará, tak jsem se rozhodl totálně předělat programy v PDA. A pro zprovoznění všech možných prográmků a nastavení výchozích dat používám Total Commander a samozřejmě přes radio sítě. Normálně používám WiFI (je podstatně rychlejší) ale tentokrát jsem neodolal pokušení vyzkoušet BT. Takže jsem jel s nepřetržitým spojením mezi PC a PDA přes 4 hodiny v kuse. Potom jsem "čuměl" na TV a tak další dvě hodiny nebyl spoj sice datově zatížen ale spojení udržel. Až pak asi po 15 minutách najednou spojení spadlo a musel jsem vyjmout čudl z PDA a opět znova nastartovat. Po celou dobu byl samozřejmě Acer na nabíječce. Někde jsem totiž viděl na stránkách výrobce upozornění na možné problémy s nabíječkami typu spínaný zdroj (standard pro PDA). Prý mohou velmi rušit svými vysokofrekvenčními zákmity a je tedy třeba při problémech zkusit provozovat PDA s "čudlem" bez připojeného zdroje.