Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MapFactor

richard2 (150)|6.1.2005 10:15
Chtel bych se podelit o prvni zkusenosti s timto softem, ktery jsem zakoupil pred par dny.
V nekterem foru jsem ho oznacil jako adepta na shit, tak to chci uvest na pravou miru.

Nova verze Profesional opravdu pocita trasy i v PDA vcetne hlasove navigace.
Zde nekolik negativnich postrehu.
1. hlasova navigace namluvena muzskym hlasem, nevyrazna, temer nejde slyset (a to mam v drzaku reproduktor)
2. mapy, nakopirovane na SD karte, pri spusteni programu zabiraji misto i v zakladni pameti. Bez problemu jela mapa velikosti 50MB, coz je ovsem asi polovina CR. Tento problem ma byt vsak do mesice odstranen
3. Chybi zoomovani. Bud je nahled mapy jako celku (což je na nic), nebo detail. Ten je fajn ve meste, ale mezi obcemi pri vyssi rychlosti nevidite pred sebe. Kdo navigaci pouziva vi o cem mluvim.
4. 3D, pripadne nocni mod neni vubec

Mapove podklady jsou od TeleAtlasu. Stejne pouziva i Alturion, takze mapa CR je stejna jako v Alturionu. Tady se muzu mylit, provnaval jsem to pouze v miste bydliste a blizkem okoli, ale opravdu MapFactor neni o nic podrobnejsi.

Kdo jste zvykli na zahranicni softy, budete asi zklamani, ale je to prvni verze a verim, ze se bude dale zlepsovat.
Cenove je ovsem stejna jako napr. MapSonic nebo TomTom a s tim se to neda srovnavat vubec

EDIT: Zoomovaní je. Sice ne automatické, ale lze přiřadit k HW tlačítkům

R.
elit (168)|6.1.2005 16:24
Hmmm, moc dekujeme za osvetleni:)
MilanSu (823)|14.2.2005 17:42
Ale pokud se nemylim tak Tom Tom neni lokalizovan do CZ a MapSonic asi taky ne.

V podstate jsem ansel alternativy (pozadavek CZ+hlasovy vystup) pouze MapFactor a Mobile Navigon (cesky hlas by mel byt)

Nebo jsou jeste jine volby ???
richard2 (150)|14.2.2005 17:51
[QUOTE="MilanSu"]Ale pokud se nemylim tak Tom Tom neni lokalizovan do CZ a MapSonic asi taky ne......[/QUOTE]

TomTom nevím, ale asi ne (nemám zkušenost).
MapSonic lokalizován není určitě. Dle vyjádření autorů se dokonce ani nezabývají vývojem map východní Evropy (tudíž ani CZ) - velká škoda
:(
brmbol_ce4you (6)|20.2.2005 09:28
Ahoj.Já používám PocketKIm,ale jen 14 dní.Hlasová navigace tam sice není,ale pro ČR se mi to zdá docela OK.
Jsem začátečník,tak nevím.Teď se rozhoduji o nějaké Evropě.Nejlépe je na tom asi Destinátor nebo Navigátor EU+ČR profesional od asi palmpc.
Je to docela drahé a proto se radši ptám.Mám Acer n35 a PocketKim vyhovuje.
MilanSu (823)|20.2.2005 15:02
Na ja jsem zkousel PocketKim jenom demo, a to neni navigace, kdyz nevim pred krizovatkou kam mam jet a na krizovatce sipka blika a rozmysli se kudy.
Mam MapFactor Navigator verze standard, a tam je vse OK. Dopredu vidim sipku, jestli doleva, hlasova navigace, podrobne mapy Cech. Podivej se treba PocketKim jestli ma Susici u Klatov do ulic. MapFactor jo.
Budu upgradovat na verzo PRo, ta uz umi planovat trasy a vyhledavat body i na PDA+prepocet trasy pri sjeti.
Je to muj nazor, mozna ma nekó jiny, ale asi jediny SW por navigaci na PDA plne cesky (na PC i PDA) vcetne Evropy. Na co mit jednu mapu pro cechy a jednu ven.
Medved_ce4you (200)|21.2.2005 00:52
Dalsim navigacnim softem nabizejici cestinu (jak navigaci tak i UI) je Alturion. Pokud budete dostatecne bombardovat dotazy distributora v CR www.ceda.cz, mel by byt ve velmi brzke dobe dostupny.