Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 2005 (Magneto)

beecher (9270)|5.1.2005 19:22
Budeme-li se držet podtitulku tohoto fóra, tak není to oficiální, ale my vám to povíme, teda spíše ukážeme...

Na právě probíhajícím veletrhu CES má být představen příští operační systém pro Pocket PC zařízení, tedy Windows Mobile 2005 (a.k.a. Magneto), ale jak je v době Internetu už zvykem, nic se neudrží dlouho pod pokličkou...

Na tyhle obrázky se snad dá pouze říct: "Pane doktore, vy jste se zase kochal..." ;)
00041145_magneto1_Wotw.jpg 00041145_magneto2_UxG8.jpg 00041145_magneto3_0dg6.jpg 00041145_magneto4_War5.jpg 00041145_magneto5_p7qa.jpg
logitech (18)|5.1.2005 19:37
a v čem se liší od 2003 SE???????
beecher (9270)|5.1.2005 19:44
Zde je více info o vnitřnostech...
PavelR. (2184)|5.1.2005 20:10
... jen drobná zajímavost ... screenshoty z WM2005, které se teď objevují po celém internetu na webech o PDA, mají svůj původ zde. Nicméně teď již tam nejsou a vysvětlení? (viz citace níže)

"Microsoft have asked us to remove the story and screenshots.

If you have come to this news story to find more about Magneto then we apologise. Look forward to Windows Mobile Code-name Magneto RTM later in the year.

- Neowin Staff."


Tj. MS se nelíbí jejich zveřejnění ... bohužel pozdě :) ...

PavelR.
mmambo (118)|5.1.2005 21:16
:-)))))))))))))))) Kdysi jsem byl byl registrovaným odběratelem Alfa i Beta verzí pro ladění aplikací od MS na PC platformách (od W 3.0 či prvních "super" W NT 3.1) a je to stále stejné :-(((((((((((((((((
beecher (9270)|5.1.2005 21:25
[QUOTE="PavelR."]... jen drobná zajímavost ... screenshoty z WM2005, které se teď objevují po celém internetu na webech o PDA, mají svůj původ zde.[/QUOTE] Jistěže mají (neowin.net jsou IMHO magoři), ale když už tam nejsou... ;)
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2005 21:54
Dnes jsem nekde cetl, ze by soucasti Magnetu mel byt i antivirak nebo nejaka ochrana, ale asi za priplatek, pac se MS boji dalsich zalob na zneuziti domin.postaveni na trhu od vyrobcu ochran.
Orbb_ce4you (58)|5.1.2005 22:23
"Direct3D Mobile
Náruživé hráče určitě potěší podpora technologie Direct3D založená na COM objektech."
Je napsane na strance o WinMob2005, a ja proste netusim co je to COM objekt ... muze mi to prosim nekdo priblizit ?
A jinak, myslite ze na tehle modofikaci (pokud to chapu spravne) stolnich D3D pobezi i normalni stolni hry ? Asi ne, kvuli odlisnosti procesoru ze ? :-) Myslite ze tohle prinese nejakou extremni zmenu na poli pocket pc gameseni ?
snoopy_ce4you (13)|5.1.2005 23:58
Jediný, co by mě vážně zajímalo, je podpora NTFS, protože potom bych klidně mohl přistupovat z looxíka na domácí NDAS, kde mám spoustu věcí na přehrávání - no a adresuj 1TB ve FAT32... - lézt na to přes zapnutej komp je nalevačku...
jval (453)|6.1.2005 07:45
jetlipak to taky pujde napchat do MDA2 :D
Pavel Koza (4761)|6.1.2005 08:33
[QUOTE="Orbb"]"Direct3D Mobile
Náruživé hráče určitě potěší podpora technologie Direct3D založená na COM objektech."
Je napsane na strance o WinMob2005, a ja proste netusim co je to COM objekt ... muze mi to prosim nekdo priblizit ?
A jinak, myslite ze na tehle modofikaci (pokud to chapu spravne) stolnich D3D pobezi i normalni stolni hry ? Asi ne, kvuli odlisnosti procesoru ze ? :-) Myslite ze tohle prinese nejakou extremni zmenu na poli pocket pc gameseni ?
[/QUOTE]

Co je to COM najdete tady. O preklad jsem se radsi nepokousel, ma interpretace by mohla byt nepresna.

Pokud jsem se bavil s jednim vyvojarem, tak od Direct3D muzeme cekat velky rozvoj her napriklad pro VGA - v tuto chvili je pry totiz nutne psat pro kazde VGA zarizeni hry jinak, coz je samozrejme opruz, a mozna proto se jejich pocet da spocitat na prstech jedne ruky...

Ne, normalni hry samozrejme nepobezi:) Nicmene mozna by mohlo byt jednodussi je konvertovat, i kdyz do toho uz nevidim vubec.
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2005 08:43
[QUOTE="jval"]jetlipak to taky pujde napchat do MDA2 :D [/QUOTE]
Blaznis?! To by vyrobci HW nemeli kseft. A kvuli tomu se to dela, ne?
jval (453)|6.1.2005 08:55
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="jval"]jetlipak to taky pujde napchat do MDA2 :D [/QUOTE]
Blaznis?! To by vyrobci HW nemeli kseft. A kvuli tomu se to dela, ne?[/QUOTE]

ale meli, urcite me WM2005 nepresvedci, abych koupil nove zarizeni za 20k

na to abych koupil nove zarizeni me musi presvedcit HW novinky jako treba rychlejsi proc, VGA atd.
Miloš Strouhal (3997)|6.1.2005 09:39
No, možná se mýlím, ale myslím si, že pokud pujde alespoň některá zařízení upgradovat z WM 2003 SE na Magneto, znamená to, že hardwarové nároky se zřejmě nezměnily (flash ROM a CPU?), a tudíž by měla jít teoreticky upgradovat všechna zařízení na kterých momentálně funguje WM 2003 SE, a nejen ta, mělo by jít nacpat Magneto i do těch zařízení, ve kterých je jen WM 2003 a bývala by šla tato zařízení upgradovat na WM 2003 SE, ale jaksi se tu někdo zapomenul namáhat..:no: Tudíž by vše záleželo jen na něčí snaze namáhat se tyto ROMky pro všechna zařízení jež mohou běžet na Magnetu napsat.. Ale tady už narážíme na zásadní problém.. Výrobci se povětšinou na takovouto "ideální" podporu raději vykašlou, aby si mohli nahrabat více peněz do svých kapsiček..:$: Tudíž můžem být rádi, že máme všichni v MDA II už cca měsíc WM 2003 SE!!!:) A to mezi námi bylo hodně skeptiků, že?..;) Včetně mne..
Kato_ce4you (970)|6.1.2005 14:39
[QUOTE="xp"]No, možná se mýlím, ale myslím si, že pokud pujde alespoň některá zařízení upgradovat z WM 2003 SE na Magneto, znamená to, že hardwarové nároky se zřejmě nezměnily (flash ROM a CPU?), a tudíž by měla jít teoreticky upgradovat všechna zařízení na kterých momentálně funguje WM 2003 SE, a nejen ta, mělo by jít nacpat Magneto i do těch zařízení, ve kterých je jen WM 2003 a bývala by šla tato zařízení upgradovat na WM 2003 SE, ale jaksi se tu někdo zapomenul namáhat..:no: Tudíž by vše záleželo jen na něčí snaze namáhat se tyto ROMky pro všechna zařízení jež mohou běžet na Magnetu napsat.. Ale tady už narážíme na zásadní problém.. Výrobci se povětšinou na takovouto "ideální" podporu raději vykašlou, aby si mohli nahrabat více peněz do svých kapsiček..:$: Tudíž můžem být rádi, že máme všichni v MDA II už cca měsíc WM 2003 SE!!!:) A to mezi námi bylo hodně skeptiků, že?..;) Včetně mne..[/QUOTE]

A presto prezevsechno bych se uz tesil na WM2005, kdyby sel do MDAcka :yes: (bych netusil, ze by se tam dal dostat).

OT: Proc MS, vyrobci (nebo nekdo) neudela aspon nejaky kompromis? Neco jako, za 5000Kc si k nam se svym Pocketem prijdte, my Vam tam nahrajeme zcela OFICIALNE nejnovejsi OS, na ktery budete met plnou zaruku, aktualizace ap. (jak je tomu treba u pocitacu).
beecher (9270)|6.1.2005 14:48
[QUOTE="xp"]No, možná se mýlím, ale myslím si, že pokud pujde alespoň některá zařízení upgradovat z WM 2003 SE na Magneto, znamená to, že hardwarové nároky se zřejmě nezměnily, a tudíž by měla jít teoreticky upgradovat všechna zařízení na kterých momentálně funguje WM 2003 SE, a nejen ta, mělo by jít nacpat Magneto i do těch zařízení, ve kterých je jen WM 2003 a bývala by šla tato zařízení upgradovat na WM 2003 SE, ale jaksi se tu někdo zapomenul namáhat..:no: Tudíž by vše záleželo jen na něčí snaze namáhat se tyto ROMky pro všechna zařízení jež mohou běžet na Magnetu napsat.. Ale tady už narážíme na zásadní problém.. Výrobci se povětšinou na takovouto "ideální" podporu vykašlou, aby si mohli nahrabat více peněz do svých kapsiček..:$: Tudíž můžem být rádi, že máme všichni v MDA II už cca měsíc WM 2003 SE!!!:) A to mezi námi bylo hodně skeptiků, že?..;) Včetně mne.[/QUOTE]
Otázka je právě v tom, pokud...
A díky novým technologiím, které mají být ve WM2005 integrovány, jako je SQL Server 2005 Mobile Edition & .NET Compact Framework 2.0, Direct3D Mobile, hlasové ovládání, VoIP atd., určitě WM nabobtnají, takže se už do stávajících zařízeních s 32MB ROM vyhrazených pro operační systém prostě nevlezou. Můj předpoklad. Protože třeba rozdíl mezi WM2K3 a WM2K3 SE, a teď mne nebijte, zas tak velký není, kdežto u WM2K5 tomu rozhodně jinak...
Ono, já se ani těm výrobcům moc nedivím, že nechtějí vydávat upgrady zdarma, pokud je to technické možné, protože ti samozřejmě za jednotlivé licence na WM platí a my je zaplatíme v ceně zařízení. Takže, jestliže někdo vydá zdarma upgrade, tak je to pouze jeho velké dobrodinní.
hybo (3107)|6.1.2005 14:58
no, dyt my si ten update klidne i zaplatime, ze jo :-)
beecher (9270)|6.1.2005 15:04
[QUOTE="hybo"]no, dyt my si ten update klidne i zaplatime, ze jo :-) [/QUOTE] I kdyz to tam nebude technické možné " vepchať "? ;)
Miloš Strouhal (3997)|6.1.2005 15:18
[QUOTE="beecher"] I kdyz to tam nebude technické možné " vepchať "? ;)[/QUOTE]
To samozřejmě ne, tuhle otázku na Hyba jsi si mohl klidně i odpustit..;), ale v případech kdy je to možné veřím, že by se našlo celkem dost jedinců, jež by i ochotně zaplatili za upgrade z WM2003 na WM2003SE, místo toho aby zůstali zcela nehorázně opomenuti, tak jak tomu bohužel u mnoha zařízení s WM2003 je..:no: Také bych byl pěkně naštvanej, kdyby pro MDA2 upgrade na WM2003SE nikdy nevyšel jen z důvodu něčí snahy "ušetřit"..
hybo (3107)|6.1.2005 15:21
samozrejme, jen pokud to bude mozne :D
Kato_ce4you (970)|6.1.2005 16:40
[QUOTE="xp"]
To samozřejmě ne, tuhle otázku na Hyba jsi si mohl klidně i odpustit..;), ale v případech kdy je to možné veřím, že by se našlo celkem dost jedinců, jež by i ochotně zaplatili za upgrade z WM2003 na WM2003SE, místo toho aby zůstali zcela nehorázně opomenuti, tak jak tomu bohužel u mnoha zařízení s WM2003 je..:no: Také bych byl pěkně naštvanej, kdyby pro MDA2 upgrade na WM2003SE nikdy nevyšel jen z důvodu něčí snahy "ušetřit"..[/QUOTE]
Vzdyt presne to pisu o par prispevku nahore - ja bych za to MS klidne zaplatil..