Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové Microdrive a mini harddisky od Hitachi. Velikost? 8-80GB.

beecher (9270)|5.1.2005 17:38
http://www.geekzone.co.nz/content.asp?ContentId=3880

Pokud se vám stále nedostává volného místa, společnost Hitachi má možná pro vás řešení. Má uvést na trh nový 1" Microdrive s kapacitou mezi 8 až 10 GB a tenký 1,8" velký harddisk, ten s kapacitou 30-40 GB a 60-80 GB.

Microdrive má být o 20% menší než stávající obdobná zařízení, tedy přesněji má mít rozměry 40x30x5 mm a má mít také další anti-shock ochrany, čímž se jeho určení přímo nabízí a tím mají být různá přenosná zařízení jako PDA, MP3 přehrávače, přenosné herní konzole atd. Rozhraním pro komunikaci bude mít ZIF konektor, jež má zjednodušit integraci do těchto zařízení a také vlastní řadič, který má umožnit až 40% snížení spotřeby energie oproti stávajícím Microdrivům.

Podobně na tom bude i nový 1,8" velký harddisk, který "zhubne" o 30% a jeho výška se tak dostane na 5 mm (30-40 GB verze, vše obsaženo na jedné plotně). Dle Hitachi se tak stane nejmenším a nejlehčím 1,8" harddiskem. 49 gramů živé váhy a rozměry 71x54x5 mm tomu nasvědčují. Dvouplotnová verze, tedy velikostně 60-80GB, má zůstat na tloušťce 8 mm. Tento harddisk bude možné připojit taktéž pomocí ZIF konektoru. Využití má nalézt jako externí pamětové médium či interní harddisk pro vysokopacitní MP3 přehrávače, herní a video konzole, sub-notebooky, Tablet PC nebo navigační zařízení (GPS).

Oba tyto disky (Microdrive "Mikey" a harddisk "Slim") mají být také kompatibilní s CE-ATA rozhraním, stejně jako další rozhraní podle požadavků výrobců zařízení.
logitech (18)|5.1.2005 19:40
nevite jaka je odhadovana cena?????
beecher (9270)|5.1.2005 19:50
[QUOTE="logitech"]nevite jaka je odhadovana cena?????[/QUOTE] Na zařízeních se teprve pracuje a podle mne to nebude žádná láce...
Aspoň zpočátku... Jen si vemte, kolik dneska stojí 4GB Microdrive...
ipf (2136)|5.1.2005 20:11
Obávám se, že disky již mají odzvoněno.
Více zde.
beecher (9270)|5.1.2005 20:23
[QUOTE="ipf"]Obávám se, že disky již mají odzvoněno.
Více zde.[/QUOTE] To je sice hezké, ale má to pro mne tři maličkosti...
1. Raději mám něco, co je již jisté, což ty drivy u Hitachi jsou. Už tedy nejsou někde na papíře, ale v pre-production...
2. A co tam dám a kolik mne bude stát 1 GB?
3. Budou ty data na také kartě bezpečně (teď myslím fyzicky, ne šifrovaně) uložena?

Jinak, poplašné zprávy o koncích disků tady jsou už od počítačového pravěku... No, a furt je cpeme do PCček, existují Microdrivy...
Tak kde jsou ty slibované technologie a zařízení na nich postavené?
beecher (9270)|5.1.2005 20:33
A nemluvě o tom, že ty 2 TB jsou pouze adresovatelnost, tedy má to pouze šikovný řadič, ne že s takovou kapacitou vyjedou hned na poprvé...
Takže klid a dáme mu-Card opět k ledu... ;)
ipf (2136)|5.1.2005 23:03
No jo, jenže ani ty do svého DELLa, ani já do DáPěčka, si ten disk nedáme.
RedTop (30)|5.1.2005 23:36
Řekl bych že je to něco jako propagovaných 8GB xD karty. Budou to umět, ale za "hodně" dlouhou dobu. Ale ty 2TB už mi jako reálná kapacita připadají trochu moc. Jen si vemte jakou technologií by to muselo být vyráběno-tipoval bych hodně vrstev a 5nm proces, pokud ne ještě více a to už je nebezpečně blízko fyzikálním možnostem.
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2005 23:19
http://www.gizmag.co.uk/go/3909/

HDD společnosti Hitachi jsou určeny pro profi nebo poloprofi digitální fotoaparáty s CF slotem, PDA, přehrávače apod. Největším problémem bude určitě cena.
:((
TheMelin (1642)|17.8.2005 07:46
To bude stat vic nez me ppc s prislusenstvim :(
CommanderZ (1798)|18.8.2005 09:19
[QUOTE="RedTop"]Řekl bych že je to něco jako propagovaných 8GB xD karty. Budou to umět, ale za "hodně" dlouhou dobu. Ale ty 2TB už mi jako reálná kapacita připadají trochu moc. Jen si vemte jakou technologií by to muselo být vyráběno-tipoval bych hodně vrstev a 5nm proces, pokud ne ještě více a to už je nebezpečně blízko fyzikálním možnostem.[/QUOTE]

A kdo rika ze vsichni hned potrebujeme 2TB...ziju bez nich i na PC, a natoz pak na PPC. Nevim jak vam, ale me by 200GB karta stacila (koneckoncu, ani ta 20 neni tak hrozna) :D
beecher (9270)|18.8.2005 09:44
[QUOTE="TheMelin"]To bude stat vic nez me ppc s prislusenstvim :( [/QUOTE]Neboj, celozivotni prislusenstvi (i to docasne) te bude stat jeste vic... :D :D :D