Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: SW (mapy) + GPS navigace

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Zdravim,
    vim, ze tu mnoho temat k vyberu GPS i vhodne mapy uz existuje, ale chtel bych od nekoho znaleho v kostce slyset, co je nejlepsi koupit za HW a SW, jestlize mam tyto pozadavky:

1) Zajima me navigace v aute - nejlepe asi pres BT GPS.

2) Chci jezdit po Cechach (priorita) + dalsich evropskych zemich

3) Vyzaduji kvalitni hlasovou navigaci.

4) Nechci v aute nic "dobastlovat", maximalne umistit drzak.

Mam MDA II, ale to by nemelo myslim hrat roli.

Zacal jsem se totiz pomalu priklanet k tomu, ze se na PDA navigaci vykaslu, abych nemusel zase resit vsechny mozne strasti s rozchazenim (asi starnu, driv me tohle hrani bavilo ) a zakoupim jednouceloveho, ale vychytaneho Garmina. (www.garmin.cz)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Jako nejlepsi se mi jevi Alturion - ale i ten ma sve chybky viz diskuze.
    Proste kdyz to vezmu kolem a kolem nejvetsi supr je mit v aute Blaupunkt, ktery montuje Skoda - dá se poridit jiz od 15 tisíc (sice z Anonnce sehnal jsem ji i s danovým dokladem) , ale je k mání. Hlasová navigace přímo z repro automobilu u automobilu s ABS a elektronickým snímáním rychlosti vcelku jednoduche zapojení. Dá se připojit DVD, CD, TV set. Radio je velice kvalitni. CR docela podrobne zpracovaná dnes i s ceskou hlasovou navigaci.Mapy zapadni evropy jsou k mání také.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Šeba
    Jako nejlepsi se mi jevi Alturion - ale i ten ma sve chybky viz diskuze.
    Proste kdyz to vezmu kolem a kolem nejvetsi supr je mit v aute Blaupunkt, ktery montuje Skoda - dá se poridit jiz od 15 tisíc (sice z Anonnce sehnal jsem ji i s danovým dokladem) , ale je k mání. Hlasová navigace přímo z repro automobilu u automobilu s ABS a elektronickým snímáním rychlosti vcelku jednoduche zapojení. Dá se připojit DVD, CD, TV set. Radio je velice kvalitni. CR docela podrobne zpracovaná dnes i s ceskou hlasovou navigaci.Mapy zapadni evropy jsou k mání také.
    Diky za tip, na Blaupunkt jsem videl jen nejakou reklamu na Atllase a prislo mi, ze u nej je hodne schematicky displej, ktery nezobrazi poradne zadnou rozumnevelikou vysec mapy.
    Sice je v aute hlasova navigace hlavni, ale chtel bych take mit stale moznost doplnkove se orientovat podle displeje.
    Ma Blaupurkt databazi zajmovych bodu (restaurace, obchody...)?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Problematikou map a navigace se zabyvam intenzivne uz asi pul roku a muzu zodpovedne prohlasit, ze idealni reseni neexistuje (ja ho nenasel). Budto je super soft s hlas. navigaci, nocnim modem, 3D zobrazenim, ovsem bez CR, nebo je mapa CR, ale soft stoji za prd.
    Zkousel jsem Alturion-dobry, MapSonic-super ovsem bez CR, PocketKIM-shit a od vcerejska MapFactor-zatim adept na shit.
    Na TomTom, Navigon apod uz nemam penize (skoro) ani naladu :?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od RStein
    Diky za tip, na Blaupunkt jsem videl jen nejakou reklamu na Atllase a prislo mi, ze u nej je hodne schematicky displej, ktery nezobrazi poradne zadnou rozumnevelikou vysec mapy.
    Sice je v aute hlasova navigace hlavni, ale chtel bych take mit stale moznost doplnkove se orientovat podle displeje.
    Ma Blaupurkt databazi zajmovych bodu (restaurace, obchody...)?
    Vysec z mapy lze nastavit a myslim že je dostatečna pro orientaci.
    Body lze libovolně doplňovat a zadávat do tzv. adresaře. V prodejnach Škodovek je dostupny i navod v Češtině - doporučuji prostudovat a sam zjistíš kolik toho tato navigace zvládá.Chodí téměř bezchybně - několik jsme jich již namontovali.

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Ja jsem spis na blondynky... mily ipf
    Chápu, že jsem tě nepotěšil (škoda, že alespoň nepobavil), ale říká se: Jaký dotaz, taková odpověď. A na téma tvého dotazu již toho bylo napsáno spoustu.
    Jestli chceš opravdu seriózní radu, tak tady ji máš.
    Čili: přijeď na sraz a uvidíš naživo spoustu GPS na různých cihlách a s různým SW. Vše si můžeš vyzkoušet, každý ti řekne, s čím je spokojen a s čím ne a odjedeš s reálnou představou, co si koupíš.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od ipf
    Ja jsem spis na blondynky... mily ipf
    Chápu, že jsem tě nepotěšil (škoda, že alespoň nepobavil), ale říká se: Jaký dotaz, taková odpověď. A na téma tvého dotazu již toho bylo napsáno spoustu.
    Jestli chceš opravdu seriózní radu, tak tady ji máš.
    Čili: přijeď na sraz a uvidíš naživo spoustu GPS na různých cihlách a s různým SW. Vše si můžeš vyzkoušet, každý ti řekne, s čím je spokojen a s čím ne a odjedeš s reálnou představou, co si koupíš.
    Ale me jsi pobavil, to snad moje smajliky vyjadrovaly jasne, jen jsem ti v podobne nezavaznem duchu odpovedel
    Se srazem to je dobry napad, urcite se na nem ukazu az budu mit ridicak.
    Ja vim a psal jsem to i v prvnim prispevku, ze diskuzi nad GPS je zde hodne,ale prispevku s praktickymi zkusenostmi v nich zase IMHO tolik neni...

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Raději nespoléhej ani na praktické zkušenosti, protože každý jezdíme jinak a jinudy. Já například podle PosketKIMa netrefil navlastní chalupu a spousta lidí si stěžuje, že na dálnici je hlasová navigace pomalá (takže za sjezdem). A Šebou doporučovný Alturion možná nenacpeš do hx4700 (viz. zkušenosti Windmastera na 2. srazu). Výhodou srazu je, že uvidíš a vyzkoušíš i to, o čem nevíš a možná neví ani tvůj prodejce.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Muj prodejce napřiklad nevi kolik na takovem srazu utratím
    U Alturion je možna i instalace na kartu Na Hx 4700 to chodí už i Windmastrovi.No uvidime až se LOOX vrati z opravy prubnu verzi 6 :?:

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Máj kamarád má ten Blanupunkt ve škodovce, ale ve městech se nechal navigovat podle mé mapy v cihle , protože byla podrobnější. Jinak musím uznat, že je to lepší co se týče komunikace řídič a GPS (obrazovka byla pod volantem přesně ve výseči jako jiné údaje o vozidle) a i ten hlas v reprácích vždy na danou chvíli stišil rádio )
    Osobně si však myslím, že větší možnosti skýtá mapa v cihle, kde i doma si plánuju cestu, či hledám ulici ve městě, kam půjdu druhý den.

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Zdravím navigátory,
    nic ve zlím, jen obecný názor,
    navigace při ježdění po Praze nebo po ČR ? možná pro obchodního cestujícího nebo " kloboukáře s vajíčkama za oknem ".
    Určitě dobrý na cesty do zahraničí nebo na ciklo výlet, ale jinak považuji alternativu sledovat cihlu v autě za jízdy např. po Praze za dost velký riziko pro majitele a hlavně pro jeho okolí.

mj. V autě mám originál navigaci od výrobce / Lexus / a zapínám to jen v zahraničí.

Berte to jen jako názor na tuto " hračku "

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Moje rada zní (vlastni zkušenosti):

GPS vestavěná v autě:
    + propojene s pocitacem auta, pri ztrate GPS si dopocitava polohu a je tedy schopno stale navigovat
    + diky propojeni s pocitacem auta je o neco presnejsi ci rychlejsi v reakcich na vyboceni z trasy
    + propojeni na audiosoustavu auta
    + propojeni na RDS dopravni hlaseni
    - strasne velka cena
    - drahe a spatne dostupne mapy (nekompatibilita)
    - dost se to krade
    - horsi komfort v ovladani a ve funkcich (napr neni dotykovy displej, nelze vkladat vice jak jeden prujezdni bod)
    - nemoznost si nalanovat trasu doma ci vice tras
    -
    GPS v PDA:
    + mozno planovat doma
    + nekonecny pocet prujezdich bodu (dle SW samozrejme)
    + moznost preddefinovani libovolneho poctu tras (dle SW samozrejme)
    + velky komfort v ovladani
    + ma tez hlasovou navigaci a to i v CZ (dle SW samozrejme)
    + snadna dostupnost map a dalsich programu pro praci s mapama a s GPS
    + PDA lze vyuzit i jinak
    + navigaci lze pouzit i na kole, v pesi turistice (treba v cizim meste - hodne prakticke)
    + jednoducha rozsiritelnost
    + cenova relace
    - neni propojeno s pocitacem auta, v pripade vypadku GPS docasne kurzor "stoji"
    - dopravni hlaseni se prijimaji pres internet - mobilem (dle SW samozrejme)

PDA s kartou GPS:
    - spotrebuje jednu pozici pro pametovou kartu na kterou je potreba dat mapy, je pak potreba koupit PDA s dvema pamet.sloty (drazsi)
    + jednoduchy upgrade modulu ci pda

PDA s BlueTooth GPS
    - nutnost mit pda s BT (cena)
    - startovani PDA a BT GPS je mirne komplikovane a neni tak prakticke jako kdyz je to "all-in-one" Na pesi ci cykloturistiku se moc nehodi.
    + neobsazuje pozici pam.karty

PDA se zabudovanou GPS (YAKUMO Delta 300GPS)
    + primo zabudovana GPS v tele PDA
    + okamzita pouzitelnost jako by GPS byla pripojena pres pam.slot
    + velka prakticnost a skladnost tohoto produktu (nema vliv na rozmery pristore, antena se vyklapi)
    - nema bluetooth a Wifi
    Pokud potrebujete PDA na navigaci a ne na hry tak toto je asi nejlepsi reseni.

Mam pouzivam a jsem velmi spokojen.

Zig Zig je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od PavelKa
    Určitě dobrý na cesty do zahraničí nebo na ciklo výlet, ale jinak považuji alternativu sledovat cihlu v autě za jízdy např. po Praze za dost velký riziko pro majitele a hlavně pro jeho okolí.
    Pokud se jedná např. po Praze používání Route 66, ten má hlasovou navigaci a tudíž není vůbec potřeba sledovat cihlu

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od ipf
    A Šebou doporučovný Alturion možná nenacpeš do hx4700 (viz. zkušenosti Windmastera na 2. srazu).
    Co co co, kdes to slyšel ipfe, jak nenacpeš:?: :?: :?: do hx si jich troufám nacpat kolik budeš chtít. Jenomže tuhle mě zase hnal z Hradce Králové do Prahy přes Jičín, tak jsem mu definitivně utnul tipec a šel z domu.

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od windmaster
    ... a šel z domu.
    ..a také přes Jičín? . Tak to udělám příští sraz tam a bude vystaráno .
    A propó, nezapomeňte se hlásit zde.

Podobná témata

1. Navigace MYGUIDE 4300 - jak zaktualizovat mapy?
    Od jurki888 v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-07-2009, 19:21
  2. navigace v Ozi bez podrobné mapy ?
    Od BibaCZ v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-03-2008, 23:00
  3. Navigace nebo mapy pro Řecko
    Od habrda v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 06-09-2007, 20:57
  4. Navigace nebo alespon mapy Indonesie
    Od Cony_ce4you v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-09-2006, 10:48
  5. Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 18-11-2005, 07:42