Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SW (mapy) + GPS navigace

RStein (2012)|4.1.2005 18:01
Zdravim,
vim, ze tu mnoho temat k vyberu GPS i vhodne mapy uz existuje, ale chtel bych od nekoho znaleho v kostce slyset, co je nejlepsi koupit za HW a SW, jestlize mam tyto pozadavky:

1) Zajima me navigace v aute - nejlepe asi pres BT GPS.

2) Chci jezdit po Cechach (priorita) + dalsich evropskych zemich

3) Vyzaduji kvalitni hlasovou navigaci.

4) Nechci v aute nic "dobastlovat", maximalne umistit drzak.


Mam MDA II, ale to by nemelo myslim hrat roli.

Zacal jsem se totiz pomalu priklanet k tomu, ze se na PDA navigaci vykaslu, abych nemusel zase resit vsechny mozne strasti s rozchazenim (asi starnu, driv me tohle hrani bavilo ;) ) a zakoupim jednouceloveho, ale vychytaneho Garmina. (www.garmin.cz)
Šeba_oldd (1184)|4.1.2005 20:37
Jako nejlepsi se mi jevi Alturion - ale i ten ma sve chybky viz diskuze.
Proste kdyz to vezmu kolem a kolem nejvetsi supr je mit v aute Blaupunkt, ktery montuje Skoda - dá se poridit jiz od 15 tisíc (sice z Anonnce sehnal jsem ji i s danovým dokladem) , ale je k mání. Hlasová navigace přímo z repro automobilu u automobilu s ABS a elektronickým snímáním rychlosti vcelku jednoduche zapojení. Dá se připojit DVD, CD, TV set. Radio je velice kvalitni. CR docela podrobne zpracovaná dnes i s ceskou hlasovou navigaci.Mapy zapadni evropy jsou k mání také.
RStein (2012)|4.1.2005 21:35
[QUOTE="Šeba"]Jako nejlepsi se mi jevi Alturion - ale i ten ma sve chybky viz diskuze.
Proste kdyz to vezmu kolem a kolem nejvetsi supr je mit v aute Blaupunkt, ktery montuje Skoda - dá se poridit jiz od 15 tisíc (sice z Anonnce sehnal jsem ji i s danovým dokladem) , ale je k mání. Hlasová navigace přímo z repro automobilu u automobilu s ABS a elektronickým snímáním rychlosti vcelku jednoduche zapojení. Dá se připojit DVD, CD, TV set. Radio je velice kvalitni. CR docela podrobne zpracovaná dnes i s ceskou hlasovou navigaci.Mapy zapadni evropy jsou k mání také. [/QUOTE]
Diky za tip, na Blaupunkt jsem videl jen nejakou reklamu na Atllase a prislo mi, ze u nej je hodne schematicky displej, ktery nezobrazi poradne zadnou rozumnevelikou vysec mapy.
Sice je v aute hlasova navigace hlavni, ale chtel bych take mit stale moznost doplnkove se orientovat podle displeje.
Ma Blaupurkt databazi zajmovych bodu (restaurace, obchody...)?

richard2 (150)|4.1.2005 22:18
Problematikou map a navigace se zabyvam intenzivne uz asi pul roku a muzu zodpovedne prohlasit, ze idealni reseni neexistuje (ja ho nenasel). Budto je super soft s hlas. navigaci, nocnim modem, 3D zobrazenim, ovsem bez CR, nebo je mapa CR, ale soft stoji za prd.
Zkousel jsem Alturion-dobry, MapSonic-super ovsem bez CR, PocketKIM-shit a od vcerejska MapFactor-zatim adept na shit.
Na TomTom, Navigon apod uz nemam penize (skoro) ani naladu :?
Šeba_oldd (1184)|5.1.2005 11:55
[QUOTE="RStein"]
Diky za tip, na Blaupunkt jsem videl jen nejakou reklamu na Atllase a prislo mi, ze u nej je hodne schematicky displej, ktery nezobrazi poradne zadnou rozumnevelikou vysec mapy.
Sice je v aute hlasova navigace hlavni, ale chtel bych take mit stale moznost doplnkove se orientovat podle displeje.
Ma Blaupurkt databazi zajmovych bodu (restaurace, obchody...)?
[/QUOTE]

Vysec z mapy lze nastavit a myslim že je dostatečna pro orientaci.
Body lze libovolně doplňovat a zadávat do tzv. adresaře. V prodejnach Škodovek je dostupny i navod v Češtině - doporučuji prostudovat a sam zjistíš kolik toho tato navigace zvládá.Chodí téměř bezchybně - několik jsme jich již namontovali.
ipf (2136)|5.1.2005 12:16
[QUOTE="RStein"]Ja jsem spis na blondynky... mily ipf [/QUOTE]

Chápu, že jsem tě nepotěšil (škoda, že alespoň nepobavil), ale říká se: Jaký dotaz, taková odpověď. A na téma tvého dotazu již toho bylo napsáno spoustu.
Jestli chceš opravdu seriózní radu, tak tady ji máš.
Čili: přijeď na sraz a uvidíš naživo spoustu GPS na různých cihlách a s různým SW. Vše si můžeš vyzkoušet, každý ti řekne, s čím je spokojen a s čím ne a odjedeš s reálnou představou, co si koupíš.
RStein (2012)|5.1.2005 13:12
[QUOTE="ipf"][QUOTE="RStein"]Ja jsem spis na blondynky... mily ipf [/QUOTE]

Chápu, že jsem tě nepotěšil (škoda, že alespoň nepobavil), ale říká se: Jaký dotaz, taková odpověď. A na téma tvého dotazu již toho bylo napsáno spoustu.
Jestli chceš opravdu seriózní radu, tak tady ji máš.
Čili: přijeď na sraz a uvidíš naživo spoustu GPS na různých cihlách a s různým SW. Vše si můžeš vyzkoušet, každý ti řekne, s čím je spokojen a s čím ne a odjedeš s reálnou představou, co si koupíš.[/QUOTE]
Ale me jsi pobavil, to snad moje smajliky vyjadrovaly jasne, jen jsem ti v podobne nezavaznem duchu odpovedel;)
Se srazem to je dobry napad, urcite se na nem ukazu az budu mit ridicak.
Ja vim a psal jsem to i v prvnim prispevku, ze diskuzi nad GPS je zde hodne,ale prispevku s praktickymi zkusenostmi v nich zase IMHO tolik neni...
ipf (2136)|5.1.2005 13:40
Raději nespoléhej ani na praktické zkušenosti, protože každý jezdíme jinak a jinudy. Já například podle PosketKIMa netrefil navlastní chalupu a spousta lidí si stěžuje, že na dálnici je hlasová navigace pomalá (takže za sjezdem). A Šebou doporučovný Alturion možná nenacpeš do hx4700 (viz. zkušenosti Windmastera na 2. srazu). Výhodou srazu je, že uvidíš a vyzkoušíš i to, o čem nevíš a možná neví ani tvůj prodejce.
Šeba_oldd (1184)|5.1.2005 13:47
Muj prodejce napřiklad nevi kolik na takovem srazu utratím:D
U Alturion je možna i instalace na kartu Na Hx 4700 to chodí už i Windmastrovi.No uvidime až se LOOX vrati z opravy prubnu verzi 6 :?:
psaf (81)|5.1.2005 20:46
Máj kamarád má ten Blanupunkt ve škodovce, ale ve městech se nechal navigovat podle mé mapy v cihle :D , protože byla podrobnější. Jinak musím uznat, že je to lepší co se týče komunikace řídič a GPS (obrazovka byla pod volantem přesně ve výseči jako jiné údaje o vozidle) a i ten hlas v reprácích vždy na danou chvíli stišil rádio :))
Osobně si však myslím, že větší možnosti skýtá mapa v cihle, kde i doma si plánuju cestu, či hledám ulici ve městě, kam půjdu druhý den.
PavelKa_ce4you (46)|5.1.2005 22:22
Zdravím navigátory,
nic ve zlím, jen obecný názor,
navigace při ježdění po Praze nebo po ČR ? možná pro obchodního cestujícího nebo " kloboukáře s vajíčkama za oknem ".
Určitě dobrý na cesty do zahraničí nebo na ciklo výlet, ale jinak považuji alternativu sledovat cihlu v autě za jízdy např. po Praze za dost velký riziko pro majitele a hlavně pro jeho okolí.

mj. V autě mám originál navigaci od výrobce / Lexus / a zapínám to jen v zahraničí.

Berte to jen jako názor na tuto " hračku "
Kocir (836)|5.1.2005 22:23
Moje rada zní (vlastni zkušenosti):

GPS vestavěná v autě:
+ propojene s pocitacem auta, pri ztrate GPS si dopocitava polohu a je tedy schopno stale navigovat
+ diky propojeni s pocitacem auta je o neco presnejsi ci rychlejsi v reakcich na vyboceni z trasy
+ propojeni na audiosoustavu auta
+ propojeni na RDS dopravni hlaseni
- strasne velka cena
- drahe a spatne dostupne mapy (nekompatibilita)
- dost se to krade
- horsi komfort v ovladani a ve funkcich (napr neni dotykovy displej, nelze vkladat vice jak jeden prujezdni bod)
- nemoznost si nalanovat trasu doma ci vice tras
-
GPS v PDA:
+ mozno planovat doma
+ nekonecny pocet prujezdich bodu (dle SW samozrejme)
+ moznost preddefinovani libovolneho poctu tras (dle SW samozrejme)
+ velky komfort v ovladani
+ ma tez hlasovou navigaci a to i v CZ (dle SW samozrejme)
+ snadna dostupnost map a dalsich programu pro praci s mapama a s GPS
+ PDA lze vyuzit i jinak
+ navigaci lze pouzit i na kole, v pesi turistice (treba v cizim meste - hodne prakticke)
+ jednoducha rozsiritelnost
+ cenova relace
- neni propojeno s pocitacem auta, v pripade vypadku GPS docasne kurzor "stoji"
- dopravni hlaseni se prijimaji pres internet - mobilem (dle SW samozrejme)

PDA s kartou GPS:
- spotrebuje jednu pozici pro pametovou kartu na kterou je potreba dat mapy, je pak potreba koupit PDA s dvema pamet.sloty (drazsi)
+ jednoduchy upgrade modulu ci pda

PDA s BlueTooth GPS
- nutnost mit pda s BT (cena)
- startovani PDA a BT GPS je mirne komplikovane a neni tak prakticke jako kdyz je to "all-in-one" Na pesi ci cykloturistiku se moc nehodi.
+ neobsazuje pozici pam.karty

PDA se zabudovanou GPS (YAKUMO Delta 300GPS)
+ primo zabudovana GPS v tele PDA
+ okamzita pouzitelnost jako by GPS byla pripojena pres pam.slot
+ velka prakticnost a skladnost tohoto produktu (nema vliv na rozmery pristore, antena se vyklapi)
- nema bluetooth a Wifi
Pokud potrebujete PDA na navigaci a ne na hry tak toto je asi nejlepsi reseni.

Mam pouzivam a jsem velmi spokojen.
Zig (11)|7.1.2005 02:48
[QUOTE="PavelKa"]
Určitě dobrý na cesty do zahraničí nebo na ciklo výlet, ale jinak považuji alternativu sledovat cihlu v autě za jízdy např. po Praze za dost velký riziko pro majitele a hlavně pro jeho okolí.
[/QUOTE]

Pokud se jedná např. po Praze používání Route 66, ten má hlasovou navigaci a tudíž není vůbec potřeba sledovat cihlu ;)
windmaster (307)|7.1.2005 10:18
[QUOTE="ipf"] A Šebou doporučovný Alturion možná nenacpeš do hx4700 (viz. zkušenosti Windmastera na 2. srazu).[/QUOTE]
:D :D :D Co co co, kdes to slyšel ipfe, jak nenacpeš:?: :?: :?: do hx si jich troufám nacpat kolik budeš chtít. Jenomže tuhle mě zase hnal z Hradce Králové do Prahy přes Jičín, tak jsem mu definitivně utnul tipec a šel z domu.
ipf (2136)|7.1.2005 13:50
[QUOTE="windmaster"]... a šel z domu.[/QUOTE]

..a také přes Jičín? :D . Tak to udělám příští sraz tam a bude vystaráno ;) .
A propó, nezapomeňte se hlásit zde.