Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 3950 (PPC2002) a nefunkční SD po upgrade z ROM 1.0 na 1.11

Free30x (17)|4.1.2005 02:16
Nemáte někdo zkušenost jak "umravnit" případ viz nadpis? Samosebou jsem zkoušel i další update driverů z webu HP, ale SD se stále ani nedetekuje, podotýkám že to je HP SD64MB, tedy nic neznačkového. Když vrátím původní verzi ROM1.0, tak vše zase běží bez problémů. Plánuji přechod na PPC2003, bude to na to mít vliv?
Dík za jakýkoliv rozumný nápad :)
PavelR. (2184)|4.1.2005 07:01
... pokud si dobře vzpomínám, tak ve svých aktualizacích ROM upro 39xx a 54xx HP zahrnulo podporu SDIO Now! - tzn. nějakým způsobem určitě došlo k modiikaci ovladačů SD slotu. Nemáš možnost ve svém PDA vyzkoušet i jinou kartu popř. zkusit ji na PC naformátovat? Upgrade na WM2003 podporu SDIO Now! již také obsahuje.

... jo ještě teď jsem si vzpoměl. Tuším, že podobný problém jsem měl na iPAQu 39xx také (i jiní uživatelé na ce4you, někde je tady o tom diskuze) - tj. po ROM update nefungovala SD karta a stačilo provést HW reset a vše pak začalo fungovat. Takže než začneš kartu formátovat nebo jinak s ní experimentovat, proveď po aktualizaci ROM HW reset...

PavelR.
Free30x (17)|4.1.2005 09:19
[QUOTE="PavelR."]... pokud si dobře vzpomínám, tak ve svých aktualizacích ROM upro 39xx a 54xx HP zahrnulo podporu SDIO Now! - tzn. nějakým způsobem určitě došlo k modiikaci ovladačů SD slotu. Nemáš možnost ve svém PDA vyzkoušet i jinou kartu popř. zkusit ji na PC naformátovat? Upgrade na WM2003 podporu SDIO Now! již také obsahuje.

... jo ještě teď jsem si vzpoměl. Tuším, že podobný problém jsem měl na iPAQu 39xx také (i jiní uživatelé na ce4you, někde je tady o tom diskuze) - tj. po ROM update nefungovala SD karta a stačilo provést HW reset a vše pak začalo fungovat. Takže než začneš kartu formátovat nebo jinak s ní experimentovat, proveď po aktualizaci ROM HW reset...

PavelR.[/QUOTE]

No jasně, jsem to ale trdlo :) budiž mi útěchou snad jen to, že jsem v PocketPC zelenáč :) i když mne jinak servis nejen HP docela obstojně živí..
Takže shrnutí pro ostatní kdyby to potřebovali: Nelamte hůl nad nedetekujícími se kartami SD&MMC po upgrade ROM (a že jsem zkusil 5 různých :D ). Bohatě stačí když provedete HW reset a vše bude jak má být.

A Tobě Pavle tímto děkuji. :yes:
Vašek H.