Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth a win xp sp2

iloveyou (64)|2.1.2005 17:43
Je to asi týden co přestalo bluetooth na mém pc koretně fungovat. Takže jsem přistoupil k přeinstalaci (puvodní instalačka od MSI - mám modul btoes(ten nejlevnější a asi i nejpoužívanější - mi nefungovala, tak jsem tedy stáhl novou a pokus o instalaci skončil fiaskem). Pak jsem objevil ovladač od MSI přímo pro win xp sp2 a úspěšně naistaloval. Po restartu však bluetooh funguje nějak podivně - fungují jen některé služby, které najde buetooth modul v pc u mého Sonyericssonu z600 a Ipaqu 4150. Několikrát jsem to zkoušel rozchodit, ale vždy se stejným vysledkém.

Jestli mám někdo s tímto nějaké zkušenosti, nebo měl stejný problém tak ho prosím o radu.
beecher (9270)|4.1.2005 11:19
Přesunuto do Technické podpory...
RStein (2012)|4.1.2005 11:34
[QUOTE="iloveyou"]Je to asi týden co přestalo bluetooth na mém pc koretně fungovat. Takže jsem přistoupil k přeinstalaci (puvodní instalačka od MSI - mám modul btoes(ten nejlevnější a asi i nejpoužívanější - mi nefungovala, tak jsem tedy stáhl novou a pokus o instalaci skončil fiaskem). Pak jsem objevil ovladač od MSI přímo pro win xp sp2 a úspěšně naistaloval. Po restartu však bluetooh funguje nějak podivně - fungují jen některé služby, které najde buetooth modul v pc u mého Sonyericssonu z600 a Ipaqu 4150. Několikrát jsem to zkoušel rozchodit, ale vždy se stejným vysledkém.

Jestli mám někdo s tímto nějaké zkušenosti, nebo měl stejný problém tak ho prosím o radu.[/QUOTE]

Mohl byste se vice rozepsat ? Problem je v tom, ze na PC nevidite vsechny podporovane profily na telefonu a PDA?
Mam XP SP2, Widcomm ovladace a vsechny profily na mych telefonech a PDA vidim.
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 11:46
...tak ja mam presne opacny problem. Po ctvrt roce jsem se odhodlal k upgrade me pracovni nstanice na XP SP2 a tesil se, jak Bluetooth prestane fungovat a ja budu konecne moci napsat clanek o tom, jak to vyresit. Jenze po instalaci SP2 funguje uplne vsechno tak, jak pred tim, ActiveSync pres BT se spojil na prvni pokus a vesele synchronizuje... Ach jo...
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2005 14:46
Mam podobnou zkušenost..:) Tedy až po tom co jsem našel ten správný ovladač pro SP2.. Od té doby to chodí jako po másle.. A než jsem se stačil nabažit toho jak dobře to chodí, byl jsem nucen přejít od MSI k Billiontonu.. :D
A ten chodí v kombinaci se SP2 ještě lépe, a to i s původními ovladači.
:yes: A hlavně už konečně nijak nečouhá ven z notebooku,je celý schovaný v PCMCIA slotu.:yes: A ta anténka je zasunutá uvnitř, pouze pokud budete chtít používat BT na vzdálenost větší jak 10 metrů, vytáhnete ji.. Vivat Billionton!:)
iloveyou (64)|4.1.2005 23:19
Ted' jsem prohlížel správece zařízení a zdá se že mám pro bluetooth zařizení aktivní dva ovladače - Microsoft bluetooth emulátor (= ten název není přesný asi) a pak MSI bluetooth modul. Oba označeny jako radiostanice. Asi by měl být aktivní pouze jeden. Když dám odebrat bluetooth modul, tak zmizí oba ovladače. Po novém přidání modulu se zase objeví oba ve správci zařízení - je to korektní chovaní ? asi ne? Podle mě se tyto ovladače hadají.
Pavel Koza (4761)|5.1.2005 08:25
Ne, ja tam mam taky dva a jede to. Nicmene jak psal v jinem prispevku RStein, ten MS stack je bida s nouzi, s kvalitou toho originalniho se neda rovnat.
snoopy_ce4you (13)|7.1.2005 08:19
Povedlo se prosím někomu rozchodit bluetooth headset s WXP PRO SP2? Na všem statní michodí bez problémů (LOXX 720), sluchátko je SE HBH600, USB dongle I-TEC. Docela by se mi to šiklo pro skype. Zkoušel jsem všelijak čarovat, hledat, ptát se a nic......
neoxo (133)|9.1.2005 20:39
ipf (2136)|9.1.2005 23:20
HELP :oops:
Tak jsem přeinstaloval NTB:
- AS chodí přes BT v pohodě (neptejte se proč a jak :? , prostě synchronizuje),
- po včerejší noci se mi podařilo docílit toho, že mi N6230 dokáže telefonovat přes NTB (prostě používám NTB jako HandsFree, ještě vyřešit přenos obrazu :D ). Jenže já nepotřebuju telefonovat, ale internet a tady jsem skončil.
Zatím.
Crusader_ce4you (624)|10.1.2005 07:19
[QUOTE="Pavel Koza"]...tak ja mam presne opacny problem. Po ctvrt roce jsem se odhodlal k upgrade me pracovni nstanice na XP SP2 a tesil se, jak Bluetooth prestane fungovat a ja budu konecne moci napsat clanek o tom, jak to vyresit. Jenze po instalaci SP2 funguje uplne vsechno tak, jak pred tim, ActiveSync pres BT se spojil na prvni pokus a vesele synchronizuje... Ach jo...[/QUOTE]

Přeně tak jsem na tom byl i já. SP2 jsem instaloval přes SP1 s nainstalovanýma ovladačema od Widcomu a funkčním BT Networkem a tohle vše zůstalo i po instalaci SP2 zachováno. Ale ouha......
Včera jsem kompletně reinstaloval PC a samozřejmě jsem tam ihned po instalaci systému šoupnul SP2. A pohroma je na světě. AS chodí, ale BT Network je ztracená :dead: Pokud dám prozkoumat služby PC nyní, tak už tam najdu jenom Ad-hoc a to je vše. A přes ten mi to prostě neběhá. Takže jak říká Halina: Rada číslo 1 - SP2 instalujte až po instalaci Widcom ovladačů.
Horší je, že už se mi nechce opět reinstalovat celý komp. Má někdo tušení, jak rozběhat BT Net přes Ad-hoc??
Crusader_ce4you (624)|10.1.2005 13:32
Tak jsem uz nasel duvody, proc kdyz jsem instaloval SP2 přes SP1 s nainstalovanýma ovladačema od Widcomu a funkčním BT Networkem a tohle vše zůstalo i po instalaci SP2 zachováno a proc pri nove preinstalaci PC vcetne nainstalovaneho SP2 to nefunguje.

odpoved i reseni by mohlo byt toto:
Doctor_ce4you (22)|3.2.2005 04:02
Technická podpora však nabízí hned dvě možnosti, jak vzniklou situaci řešit (cituji):


Chcete-li tento problém odstranit a úspěšně nainstalovat ovladač třetí strany k danému adaptéru Bluetooth, použijte jednu z metod popsaných v následujících částech.


Metoda 1: Přejmenování souboru bth.inf

Před instalací zařízení nebo sady protokolů třetí strany přejmenujte soubor %WINDIR%\inf\bth.inf na bth.bak. Přejmenováním souboru zabráníte technologii Plug and Play systému Windows v použití daného souboru INF k instalaci ovladače Bluetooth, který je součástí systému Windows XP SP2. Chcete-li soubor přejmenovat, postupujte takto:


Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit, zadejte příkaz %windir%\inf do pole Otevřít a potom klepněte na tlačítko OK.
Klepněte na soubor bth.inf pravým tlačítkem myši a klepněte na příkaz Přejmenovat.
Přejmenujte soubor bth.inf na bth.bak a stiskněte klávesu ENTER.
Nainstalujte ovladač Bluetooth třetí strany.
Crusader_ce4you (624)|3.2.2005 07:23
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že ani jeden z báječně popsaných řešení od MS nefunguje. Nakonec jsem musel celý počítač přeinstalovat winxp + SP1, nainstalovat widcomm ovladače, spárovat zařízení, vytvořit BT síť a až teprve potom aplikovat SP2. Asi smutná zpráva pro ty, co mají winXP + SP2 included.