Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 4 - první informace a spekulace

Miloš Strouhal (3997)|2.1.2005 13:20
Tak už se to blíží..:D
Zatim jsou už poměrně dlouhou dobu známy tyto neoficiální informace:
-procesor XScale 624 MHz
-VGA display 640 x 480
-UMTS (3G) + 4-band GSM/GPRS
-128 Mb RAM
-BlueTooth
-Wifi
-IRDa
-foťák
-asi opět vysouvací klávesnice

Dnes jsem narazil na internetu na tohle:
-CF slot
-2.1MPix foťák s 8x optickým zoomem
-potvrzení informace s klávesnicí

Nakolik jsou tyto informace právdivé, či smyšlené netuším, vím jen že definitivní podoba MDA 4 se bude této specifikaci velmi, velmi podobat..;) Nevím jak vy, ale já už se nemohu dočkat.. Ještě kdyby tak přibyl USB Host, a je to dokonalost.:yes: Už teď ale vím, že asi nebudu čekat na naše operátory až to tu některý z nich začne prodávat.. Protože budou mít jako vždy několika měsíční skluz oproti zbytku vyspělého světa.. :evil: Tudíž nezbývá nic jiného než si pro něj na konci léta letošního roku někam zajet, nebo zavolat do AH Mobilu..:)
L4m3r (68)|2.1.2005 13:26
zajímalo by mě jaká bude výdrž
Miloš Strouhal (3997)|2.1.2005 13:31
Předpokládám, že ještě vyšší než u "nepovedené" MDA 3.. A pokud ne, opět si holt pořídím do pouzdra záložní baterii..
Kája_oldd (759)|2.1.2005 13:31
Není ten 8x optický zoom nějak podezřelý? třeba 4xdigi + 2x opt. bych pochopil:D
Petr Schinzel (84)|2.1.2005 13:32
Jestli je to pravda,tak to bude dost dobrý.Mzslíš že bude mít dva sloty na karty CF a SD?
Taky už se na něj těším
L4m3r (68)|2.1.2005 13:33
Jinak to ovšem vypadá zajímavě. Ovšem s tou výdrží fakt nevim.
Miloš Strouhal (3997)|2.1.2005 13:34
[QUOTE="Kája"]Není ten 8x optický zoom nějak podezřelý? třeba 4xdigi + 2x opt. bych pochopil:D [/QUOTE]
Jo, taky se mi to nezdá.. Nejspíš tam bude nakonec nějaká rozumnější hodnota..;)
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2005 13:35
Ja jsem optimista a vidim to jako bombovou nabidku nasich operatoru pristi rok o Vanocich. Vzdyt jeste nemaji III ani Compact.
Miloš Strouhal (3997)|2.1.2005 13:37
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ja jsem optimista a vidim to jako bombovou nabidku nasich operatoru pristi rok o Vanocich. Vzdyt jeste nemaji III ani Compact. [/QUOTE]
Právě proto na ně čekat nebudu..:dead:
Miloš Strouhal (3997)|2.1.2005 13:39
Zkuste se také poohlédnout po internetu, třeba narazíte na nějaké aspoň o trochu přesnější informace, které sem pak můžete napsat..:yes:
Kato_ce4you (970)|2.1.2005 16:53
Tak to zni brutalne dobre - zase by to MDAcko tezce natrelo ciste pocketum :D :yes:
Btw. 8nasobny opticky zoom se mi jevi jako pekna kravina a vysouvaci klavesnice - za co?! :sarcastic:
Varf (20)|2.1.2005 17:55
NOME BY ZAJIMALO TAKY DOST MDA4 KDE BERETE TY INFORMACE ??XDA DEVELOPER.....??NEJAKE FOTO TO ASI JESTE NE CO A NACRT ......:?:
beecher (9270)|2.1.2005 18:05
Proč mi všechny ty informace připománají to, co jsem napsal už před půlrokem jako požadavky, co by mělo mít MDA3? Dokonce bych řekl, že z toho vznikly některé fámy o MDA3...
Kato_ce4you (970)|2.1.2005 18:11
[QUOTE="beecher"]Proč mi všechny ty informace připománají to, co jsem napsal už před půlrokem jako požadavky, co by mělo mít MDA3? Dokonce bych řekl, že z toho vznikly některé fámy o MDA3...[/QUOTE]
A vratis se pak k MDA? :D
beecher (9270)|2.1.2005 19:12
[QUOTE="Kato"] A vratis se pak k MDA? :D [/QUOTE] No možná, pokud to bude rychlejší nez Dell (což ťažko :D ) a bude to mít WM2K5...
Mým předpokladem totiž je, že tam stejně bude max. 520MHz CPU, pokud tedy to MDA4 někdy uvidí světlo boží...
Kája_oldd (759)|2.1.2005 19:18
Ale nebude mít grafiku jako Dell:D
Varf (20)|2.1.2005 22:21
no kazdopadne se nechame prewkvapit vadi mi ta klavesnice ale co se da delat uvidime co do toho jeste nacpou ..... ale kazdopadne si nedokazu predstavit ten 8xoptic zoom ???to teprve bude cihla !!!!
hrtak_ce4you (314)|4.1.2005 10:51
tech 8x je nejak moc, ale jinak cihla to nebude, co jsem videl screeny asijskych samsungu s optickym zoomem, tak je to v poho, stejne velky jako normalni mobily.

Jinak ja bych jeste chtel EDGE, v dobe uvedeni uz by snad po CR mohlo byt dobre pokryti... 3G bude max nekde v praze, pokud vubec....

jinak urcite do ni pujdu jakmile bude k sehnani :o))))

XDA 4ever :o)
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 15:25
[QUOTE="hrtak"]tech 8x je nejak moc, ale jinak cihla to nebude, co jsem videl screeny asijskych samsungu s optickym zoomem, tak je to v poho, stejne velky jako normalni mobily.[/QUOTE]

Ja bych byl trochu opatrny, i kdyby tam ten osminasobny zoom nejak nacpali (o cemz dost pochybuju), tak hlavni je pro me kvalita. 8x zvetseny barevny cakanec je porad jen barevny cakanec:)
hrtak_ce4you (314)|4.1.2005 15:38
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="hrtak"]tech 8x je nejak moc, ale jinak cihla to nebude, co jsem videl screeny asijskych samsungu s optickym zoomem, tak je to v poho, stejne velky jako normalni mobily.[/QUOTE]

Ja bych byl trochu opatrny, i kdyby tam ten osminasobny zoom nejak nacpali (o cemz dost pochybuju), tak hlavni je pro me kvalita. 8x zvetseny barevny cakanec je porad jen barevny cakanec:)[/QUOTE]

Mluvilo se o 2,1MPx, to uz by melo byt OK....
Varf (20)|4.1.2005 15:42
No tou dobou nez to pujde na vyrobu tak tam mozna narvou i vetsi treba 4Mpix :D a kdo vi co jeste ;)
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 15:44
Mpix ale nema se zoomem nic spolecneho, ne?
hrtak_ce4you (314)|4.1.2005 15:57
[QUOTE="Pavel Koza"]Mpix ale nema se zoomem nic spolecneho, ne?[/QUOTE]

to ne, ale opticky zoom by na 640*480 byl k nicemu, ale s 2MPx uz je to realne vyuzitelny.... Kdyz to bude mit rekneme tech 4* zoom, tak to bude prima. Sam s DP2 fotim celkem casto a fotacek je snad jedina vec, ktera me na MDA3 laka prave kvuli tomu....
Varf (20)|4.1.2005 16:02
no nema az tak moc protoze k cemu by byl 8x optic zoom kdyz by tam byl fotak treba jen 1,3Mpix ty fota by stali za nic ale s 2Mpix(coz je uz horsi standart v dnesni dobe ted myslim u dig fotaku) tak proc tam nedat novjejsi cip s 4Mpix kdyz vyrobne prijde skoro stejne :?: :D
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2005 16:09
Nevím čím to je, ale čím více se tu mluví o foťáku, tím silnější mam pocit, že budeme nakonec zklamaní..:? Vůbec bych se nedivil, kdyby tam nakonec šoupli ten 1.3MPix z MDA Compacta a XDA2i
Varf (20)|4.1.2005 16:13
[QUOTE="xp"]Nevím čím to je, ale čím více se tu mluví o foťáku, tím silnější mam pocit, že budeme nakonec zklamaní..:? Vůbec bych se nedivil, kdyby tam nakonec šouply ten 1.3MPix z MDA Compacta a XDA2i[/QUOTE]
To mas pravdu ale v tom pripade cim nas chteji presvedcit aby jsme stare MDAII ci nekteri MDAIII hodily do srotu ci nekoho obdarovali a koupily nove za ktere opet dame min kolem 20000 a vys;) :!: :?:
hrtak_ce4you (314)|4.1.2005 16:15
[QUOTE="Varf"][QUOTE="xp"]Nevím čím to je, ale čím více se tu mluví o foťáku, tím silnější mam pocit, že budeme nakonec zklamaní..:? Vůbec bych se nedivil, kdyby tam nakonec šouply ten 1.3MPix z MDA Compacta a XDA2i[/QUOTE]
To mas pravdu ale v tom pripade cim nas chteji presvedcit aby jsme stare MDAII ci nekteri MDAIII hodily do srotu ci nekoho obdarovali a koupily nove za ktere opet dame min kolem 20000 a vys;) :!: :?: [/QUOTE]

mes osobne teda staci VGA :o))))))) +paramtery MDA3 a jdu do toho hehe :o)
RStein (2012)|4.1.2005 16:17
[QUOTE="xp"]Nevím čím to je, ale čím více se tu mluví o foťáku, tím silnější mam pocit, že budeme nakonec zklamaní..:? Vůbec bych se nedivil, kdyby tam nakonec šouply ten 1.3MPix z MDA Compacta a XDA2i[/QUOTE]

Mne jakozto odpurci fotografovani vseho druhu;) bude bohate stacit, kdyz MDA IV bude mit.

1) VGA displej
2) 624 MHz procesor
3) Edge a UMTS
4) Lepsi vydrz nez MDA II
5) Lepsi program na ovladani PHONE funkci
6) Bezproblemove pouzitit MDA jako modemu

A jako prani z rise snu bych chtel podporu od operatora, pri niz si nebude pri reklamaci pripadat jako masochisticky flagelant;)
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2005 16:50
Jo, v tom se shodujem, ja si MDA4 koupím, i kdyby nemělo vůbec žádný foťák..;)
Ale pokud už ho tam dají, byl bych rád aby za něco stál, jelikož foťák je jeden z mých pracovních nástrojů v mém zaměstnání, a 2MPix s bleskem a nějakým tím zoomem by byl pro mne v mnoha případech dostačujím důvodem, netahat ssebou všude velkou a těžkou 5MPix G5ku..:yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.1.2005 18:39
Mno, škoda, že technologie není ještě tak daleko, aby to fungovalo jako Lego. Chceš tam foťák a jakej?... šup a je tam. Nechceš klávesnici, lup a je tam jen záslepka... Neplánuješ Wifi.. tak ho tam nedáme... atd.
Jinak požadavky ala RStein a XP, moje řeč....
Petr Schinzel (84)|4.1.2005 21:26
Jestli bude pravda aspon 80 procent toho co se tu napsalo,tak moje mda 2 pude do světa:D
hrtak_ce4you (314)|4.1.2005 23:05
[QUOTE="RStein"]
2) 624 MHz procesor
3) Edge a UMTS
[/QUOTE]

2) tak to bych i ozelel 400Mhz / 533pretaktovano mi zatim vzdy a vsude stacilo, misto to bych nepohrdnul takovym CF slotem :o))

3) EDGE jo, ale UMTS mi prijde jako zbytecnost, ktera jen zarizeni prodrazi :o)
Varf (20)|5.1.2005 03:25
No EDGE urcite ano a procak snad bude silnejsi (hlavne na rychlejsi vykreslovani map) ten CF slot by bodl taky hlavne k vuli prislusenstvi (TV tuner...):D
jirkanezval (28)|5.1.2005 05:52
A taky by to mohlo mít televizní výstup. Občas se hodí. A dnes už to má kdejakej levnej foták, tak proč ne PDA.
klak (148)|5.1.2005 13:59
... a vodotrysk, pánové! ... hlavně nezapomenout na vodotrysk :D ... a nebo teda aspoň tu fontánku, jó? ... :sarcastic:

jako čerstvý a nezkušený uživatel XDA III bych ocenil (dle pořadí důležitosti):

1) VGA
2) větší výdrž baterie
3) aspoň 2Mpixel nebo nic
4) výsuvnou klávesnici jako klasickou telefonní nebo žádnou

a pak už jen úpravy v sofware, který mě tedy na mnoha místech těžce zklamal :(
Miloš Strouhal (3997)|5.1.2005 14:12
A co říkáte tomu nechutně žlutému a ošklivému displeji?.. Který je ke všemu čitelný jen při pohledu zezhora a zprava?.. Jakmile se podíváte zleva a zezpodu, změní se vám to co máte na displeji v "bláto"..:evil: Měl jste někdy možnost držet v ruce zároveň MDA III a MDA II a porovnat je? To by jste se pak ještě víc naštval, za jakoupak šunku jste vlastně vyhodil takový balík peněz..;)
klak (148)|5.1.2005 14:53
:)) díky, porovnávat raději nebudu a radši zůstanu u toho že až na pár vad a nedodělků je to docela fajn stroječek.

ten display kritizuju tady https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5027&fi=50, akorát mě se to zdá čitelné jen při pohledu mírně zdola, jakmile s tím otočím kamkoliv jinam, je to použitelné max tak na filmy.

no alespoň že to má wifi, byť pouze v kvalitě a s výdrží odpovídající "něčemu malému jen tak do ruky". :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.1.2005 16:10
[QUOTE="hrtak"][ tak to bych i ozelel 400Mhz / 533pretaktovano mi zatim vzdy a vsude stacilo.. [/QUOTE]

Mě osobně výkon MDA2/DATAPHONE2 schází jen při emulaci POCKETDOSu ( v.1.09.0 ), jinak si myslím, že je výkon těchto zařízení zcela dostačující.
PavelR. (2184)|5.1.2005 16:23
[QUOTE="xp"]A co říkáte tomu nechutně žlutému a ošklivému displeji?....[/QUOTE]

... ta žlutá se mi také nelíbí. S MDA2 se to opravdu srovnávat nedá (tam je bílá opravdu bílá). Na druhou stranu tragédie to není a bílou do žluta :) mají i jiná PDA. Je ale pravdou, že to byla jedna z prvních věcí, které jsi si u MDA3 všiml. Horší je onen pohled při otočeném displeji do landscape módu.

[QUOTE]
Měl jste někdy možnost držet v ruce zároveň MDA III a MDA II a porovnat je? To by jste se pak ještě víc naštval, za jakoupak šunku jste vlastně vyhodil takový balík peněz..;) [/QUOTE]

... ano měl a shoduji se s tím, co tu již několkrát zaznělo - tj. pokud někdo má MDA2, nemá cenu si pořizovat MDA3 jen k vůli WiFi a klávesnici (SE je již dostupné i pro MDA2).

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|5.1.2005 16:42
[QUOTE="PavelR."] Na druhou stranu tragédie to není a bílou do žluta :) mají i jiná PDA.[/QUOTE]
Jasně, mají, ale nestojí nedotovaná u Eurotelu bezmála 24000kč.. Kdyby alespoň byl ten displej stejně dobrý jako je u MDA2, neřekl bych proti MDA3 ani slovo.. Má pár vychytávek, za něž by stálo v kombinaci se slušným displejem a wifi ty prachy dát .. Třeba jsem ocenil lepší hardwarová tlačítka, lepší ergonomie ovládání, dobře a pevně se díky vysunuté klávesnici drží v jedné ruce.. A postupem času bych si snad i zvykl na tu klávesnici, a naučil bych se na ní s oblibou psát.. Jenže pokud to člověk spustí v landscapu, nebo se na displej podívá pod jiným úhlem než lehce zhora, je to tragédie.. A já zrovna patřím k uživatelům, jež landscape hodně často používají..:? Je to vážně škoda, že se na tom displeji tak šetřilo.. Jelikož to degraduje celé jinak slušné a konkurence schopné (vs.NOKIA 9500, SE 910) zařízení..:( Tedy asi jen u lidí, jež už nějaké to PDA či komunikátor drželi v ruce.. lidé jako Stanislav Gross si jej koupí stejně jen kvůli tomu aby mohli nadále živit pocit falešné prestižnosti..:$: :!: ;)
Whippy (206)|5.1.2005 18:10
Zdravicko, prosim vas co je to lanscape? Omlouvam se za svou "novackovost" ale uvazuji o prechodu z Nokie 3650 na nejaky "ten" dataphone a tak sbiram vsecky plusy a minusy. Jen vsemu jeste nerozumim... diky
Šeba_oldd (1184)|5.1.2005 18:12
Otocení obrazu na ležato.Více prostoru napríklad pri prohlizeni netu nebo pro praci v excelu:yes:
Varf (20)|5.1.2005 19:07
[QUOTE="xp"]A co říkáte tomu nechutně žlutému a ošklivému displeji?.. Který je ke všemu čitelný jen při pohledu zezhora a zprava?.. Jakmile se podíváte zleva a zezpodu, změní se vám to co máte na displeji v "bláto"..:evil: Měl jste někdy možnost držet v ruce zároveň MDA III a MDA II a porovnat je? To by jste se pak ještě víc naštval, za jakoupak šunku jste vlastně vyhodil takový balík peněz..;) [/QUOTE]
No s tou zlutou nevim jak to presne je nevidel jsem je i kdyz jsem MDAIII mel v ruce i s MDAII ale pokud vim tak MDAIII pochazi od jineho vyrobce ne(Motorola) a MDA II a I od HTC tak tam bych videl asi rozdil ne nebo to tak neni ...... a nema nahodou MDAIII display z OLED nebo to opet predbiham do budoucnosti :D :oops:
PavelR. (2184)|5.1.2005 19:45
[QUOTE="Varf"]pokud vim tak MDAIII pochazi od jineho vyrobce ne(Motorola) a MDA II a I od HTC [/QUOTE]

... ne ne výrobce MDA3 (stejně jako v případě MDA1 a MDA2) je rovněž HTC (viz FCC identifikátor zde) ...

[QUOTE]
a nema nahodou MDAIII display z OLED nebo to opet predbiham do budoucnosti :D :oops: [/QUOTE]

... určitě nemá :)

PavelR.
hrtak_ce4you (314)|8.1.2005 17:34
jeste mne napadlo - libilo by se mi takovy to jog-dial kolecko jako maj treba SE P800/P9x0 :o)
Any_ce4you (23)|23.1.2005 01:19
[QUOTE="Kája"]Není ten 8x optický zoom nějak podezřelý? třeba 4xdigi + 2x opt. bych pochopil:D [/QUOTE]
Hm uz existuje cocka, ktera se zaostruje elektricky, to znamena kdyz do ni pustis napeti, tak priblizi, kdyz ne tek oddali, takze to je mozne.
viz http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefony/AR.asp?ARI=106947
hybo (3107)|23.1.2005 08:14
[QUOTE="hrtak"]jeste mne napadlo - libilo by se mi takovy to jog-dial kolecko jako maj treba SE P800/P9x0 :o)[/QUOTE]

jo, tuhle malickost znicil u PDAcek Compaq, jen je otazka proc, asi aby nenastala valka mezi pravorucaky a levorucaky :D Nastesti se to zase vraci.
plnata (9)|31.1.2005 17:28
Měla jsem MDA1 a od prvního dne, co se prodával také MDA2 a už se těším na MDA4. Trojku bych nechtěla ani nic, ta klávesnice by mi šíleně vadila Wifi nepotřebuji, takže naprostá zbytečnost a prachy navíc. Tím stylusem píšu jako blesk, klávesnice by mě zpomalila nejmíň na polovičku a proč se tahat s něčím zbytečně těžším.... Tak doufám, že čtyřka ji mít nebude. No když bude tady v prodeji až na konci roku, tak mě to tak nevadí, alespoň za ten MDA2 nebudou vyhozené prachy, využiji dostačně dlouho.
A jen se chci zeptat.... mě se nějak odírá barva krytu v místech kde MDA držím. Ven to nosím v pouzdře, doma bez. Máte to někdo také?
Dzejkob (286)|31.1.2005 17:46
Ja si myslim, ze jste vsichni prilis velci optimiste.Dost velky pokrok uz by byl VGA displej a 624mHz procesor.Co se tyka EDGE, tak nevim spis pochybuju a fotak bych videl realne tak na 1,3Mpixelu nebo mozna i dva, ale jenom s digitalnim zoomem(ktery se imho da pouzit jen v krajni nouzi a rozhodne ne pri porizovanich 2Mpixelovych fotek).Pokud by vsak MDA 4 skutecne melo VGA, 624mHz procak, SD i CF slot, fotak 2Mpix s alespon dvojnasobnym optickym zoomem, blutooth, wifi a EDGE, tak bych do nej sel okamzite taky, at stoji co stoji(i kdybych mel vykrast banku :))).Nechame se prekvapit, ale ja osobne sem spise skepticky, pote co predvedlo MDA 3.
Miloš Strouhal (3997)|31.1.2005 18:23
[QUOTE="plnata"]Měla jsem MDA1 a od prvního dne, co se prodával také MDA2....[/QUOTE]
Ano, to slézání barvy u MDA II je běžná věc. Bohužel. Ta stříbrná barva je na MDA totiž nanesena jen ve velmi tenké vrstvě.. Já kvůli tomu už i v létě kompletně překrytoval celé zařízení, za poměrně nehorázný peníz. Nedokázal jsem se na MDA koukat, jak bylo celé olezlé..:( Podruhé jsem překrytoval kvůli pádu MDA na zem, takže už jej mam ve třetím kabátku..