Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

založní baterie na 620 ???

diddle (20)|2.1.2005 10:55
Mám malý dotaz..
netušíte jestli 620 má záložní baterii (backup battery)?
skoro všechny programy co jsem nainstaloval včetně wisbaru mi hlási, že netuší jakou má kapacitu případně píšou unknown..

nevím jestli je tohle v pořádku a tak se jen ptám...

Dan
PavelR. (2184)|2.1.2005 14:29
... záleží na tom, co se myslí záložní baterií. Pokud chceš vědět, zda ASUS 620 má fyzicky založní baterii v podobně NiMh knoflíkové baterie (např. podobně jako iPAQ 2210, iPAQ 4700, MDA2/XDA2 atd.) tak nemá. Tuto záložní baterii obvykle mají všechna PDA s vyměnitelnou baterkou (tj. tato knoflíková baterie slouží především k tomu, že pokud je nutné vyjmout a vyměnit hlavní baterii, RAM bude stále po určitou krátkou dobu napájena).

V případě ASUSu (stejně jako v případě jiných PDA) je z hlavní baterie vyhrazena určitá část kapacity, která funguje jako "logická záložní baterie". Znamená to, že pokud napětí v baterii, která běžně napájí PDA, klesne pod určitou mez (např. 3,2V) dojde k automatickému vypnutí (resp. k odpojení obvodů, které baterii zatěžují nejvíce - tj. displej, podsvícení atd.). Zbylé nabití baterie pak napájí jen části, které jsou nutné k udržení dat (tj. RAM a některé další obvody obsluhující tuto paměť) a to až do doby, kdy připojíš PDA na AC adaptér nebo do doby, kdy se baterie vybije úplně (u baterií na bázi lithia jsou to 3V). V tomto případě dojde k odpojení již všech obvodů a data uložené v RAM budou ztracena.

PavelR.
diddle (20)|2.1.2005 15:03
takže pokud to chápu dobře, tak softíky zobrazují správně a funkčnost přístroje je taky OK..

pak se nabízí ještě poslední otázka.. když mi baterie a vše dokola začne svítit červeně a budu milionkrát vyzván že příjdu o data, tak ještě stále se budou zálohovat chápuli správně.. neboli pokud zapomenu PDA vypnout před uplným vybitím tak se vypne a přesto mi data zustanou??
PavelR. (2184)|2.1.2005 15:10
[QUOTE="diddle"]takže pokud to chápu dobře, tak softíky zobrazují správně a funkčnost přístroje je taky OK..[/QUOTE]

... ano.

[QUOTE]
pokud zapomenu PDA vypnout před uplným vybitím tak se vypne a přesto mi data zustanou??[/QUOTE]

... ano, ale doba po kterou data vydrží v RAM je poměrně krátká (měla by být specifikována někde v manuálu) a rovněž závislá na stáří baterie.

PavelR.
PavelR. (2184)|2.1.2005 15:30
... ještě doplním, že na PDA od HP je možné tento "reserve time" hlavní baterie ovlivnit - tj. je možné nastavit, zda PDA odpojí všechny obvody kromě RAM tak aby udrželo data ještě 96, 72, 48 nebo 24 hodin (viz Start/Settings/záložka System/Power/záložka Standby). V případě ASUSu 620 si již nepamatuji, zda toto PDA je vybaveno podobnou funkcí ...

PavelR.
r.o.m.i (23)|2.2.2005 18:33
Zdravím
Nevíte jestli by se dala někde sehnat úplně nová baterka do Asuse A620? používám ho denně skoro dva roky a výdrž klesla tak na hodinu a půl práce. A to nemluvím o přehrávání mp3. Něco by to prostě chtělo:D
Dzejkob (286)|3.2.2005 08:44
Zkus http://www.avacom.cz, tam by to meli delat primo pro toto PDA(osobni zkusenost ale nemam, ja bych PDA bez vymenitelne baterie nekoupil :no: ).Nebo pak zkusit Asus servis, ale netusim kolik by za to chteli.