Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth handsfree a Loox 720

termit_shw (55)|1.1.2005 13:19
Máte někdo zkušenosti s propojením Looxe 720 s jakýmkoliv BT handsfree? O víkendu jsem testoval propojení BT sluchátka Bluetrek G2 s PDA ale dospěl jsem k závěru že propojení není možné. Zařízení se spáruje ale pri pokusu se připojit nebo prohledat BT zařízení nahlásí že sluchátko nenabízí žádné služby. Propojení se stolním počítačem proběhlo na rozdíl od PDA bez problému a lze jej použít i k IP telefonování s programem Skype. Dopurucuji vyzkouset soft. Smart Gsm s pomoci nej lze z Looxe vytočit telefonni císlo ve vasem mobilu a spousti jinych veci vcetne sms. Jenže je k tomu treba prave zminované handsfree. Proto bych chtel tímto poprosit všechny kdo máte zkušenosti s propojením jakýchkoliv BT sluchátek s Looxem napište sem Vaše zkušenosti a typ BT hansfree které s Looxem komunikuje bez problému.
:yes:
VILIAM_ce4you (156)|1.1.2005 16:55
Tak jsem to otestoval s B-Speech Elect a výsledek je stejný. Spojit se to sice spojí ale nenabízí to žádnou službu. Bohužel.
termit_shw (55)|3.1.2005 13:19
Takže je to problém týkající se všech pda které nemají v sobe Hardware GSM modul? Ja jsem si právě říkal že s pomocí programu smart gsm který dovede zprovoznit telefonni služby na pda jako vytačení čísel, posílaní sms atd.
Dovede prave gsm modul emulovat. Co pak se nikomu z Vás nepodařilo z Looxe pomocí softwaru udělat MDA ...tedy zprovoznit plnohodnotné telefonní služby sítě GSM včetně BT handsfree?

Díky za Vaše názory, praktické zkušenosti ....
TomK_ce4you (41)|4.1.2005 13:45
[QUOTE="termit"]Takže je to problém týkající se všech pda které nemají v sobe Hardware GSM modul? [/QUOTE]
Problém všech to asi nebude. Když jsem měl Asuse A620BT, tak jsem jej bez problémů spojil s HF Jabra. Teď mám LOOX 720, ale bohužel už ne tu Jabru, tudíž nemohu vyzkoušet :(
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 14:52
Prave jsem zkousil Jabra BT200 a zde je dukaz, ze to proslo... Jen se to musi udelat POUZE pres volbu New... Hands-free/Headset setup, pres Explore a BT device to nejde. Testovano na LOOX 720.
00040852_Untitled-1_9Zn6.jpg
termit_shw (55)|4.1.2005 16:25
[QUOTE="Pavel Koza"]Prave jsem zkousil Jabra BT200 a zde je dukaz, ze to proslo... Jen se to musi udelat POUZE pres volbu New... Hands-free/Headset setup, pres Explore a BT device to nejde. Testovano na LOOX 720.[/QUOTE]
Rekl bych že toto není dukaz že je BT handsfree schopno přes Looxe telefonoval. Přídaval jsem jej pres New .. Handsfree/headset setup. Zde uvedený sreen displeye setup completed byl i v mem pripadě kompletní !!
Ale za tímto screenem následuje další obrazovka připojit k zařízení a to vzdy zhavarovalo. :-( Hledal jsem duvod proč se tak stalo a pri prozkoumani spárovaného BT sluchátka system hlasil že uvedené zařízení nenabízí žádné služby. Ptám se opravdu se Vám podařilo s uvedeným jabra sluchátkem a Looxem 720 telefonovat nebo jste tak daleko nedosel?
Tak nejak doufam ze v mém případě to byl problem konkretního BT sluchatka respektive modelu BlueTrek G2 a ne BT sluchátek obecně ale jak je vidět s podobným neuspěchem při pokusu zprovoznit telefonní služby se setkalo více lidí. Tak nevím co si myslet - Funguje? - Nefunguje? Kde je zrada? Děláme něco špatně?
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 16:28
Tak moment, zadost byla na komunikaci sluchatka a LOOXe, coz me fungovalo:) Stejne tak mi chodi zvuk, pusim MP3 a slysim ji ve sluchatku. Nicmene ne, Skype jsem nezkousel. Zkusim pozdeji.
termit_shw (55)|4.1.2005 18:19
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak moment, zadost byla na komunikaci sluchatka a LOOXe, coz me fungovalo:) Stejne tak mi chodi zvuk, pusim MP3 a slysim ji ve sluchatku. Nicmene ne, Skype jsem nezkousel. Zkusim pozdeji.[/QUOTE]

Tak to je super jesliže jde prehravat hudba v BT sluchatku.:) Předpokládám že by mělo bez vetšího problemu fungovat i vše ostatní tedy i hlasové služby. Jak je videt BT handsfree nejsou všecha stejná a asi jsem měl smulu na výrobce. Mužete prosím prověřit mohu-li Vás požádat až bude někdy chvika času jestli funguje i s programem skype, nebo s nekterým z dalších telefonních softwarů. Smart GSM nebo jiným jesli nekterý samozřejmě používáte?

Možná bychom měli začít plnit seznam podporovaných BT handsfree které s Looxem kamarádí , aby lidé co si jej pořídí nebyli překvapeni jako já při koupi Etreku G2. Naštestí jsem ji mohl vrátit. :)

Seznam vyzkoušených BT handsfree s Looxem 720:
Jabra BT200
VILIAM_ce4you (156)|4.1.2005 18:56
Takže si tam klidně do seznamu přidejte B-Speech Elect . Opravdu pokud se to dá pouze jako nové Hands free tak se to povede a je to funkční. Telefonování nemám možnost vyzkoušet ale myslím že tomu nemůže nic bránit. Právě si přez to puštím film. Kvalitu zvuku sice nic moc ale jede to.:)
termit_shw (55)|4.1.2005 20:02
Aktualizovaný seznam:
Seznam vyzkoušených BT handsfree s Looxem 720: :)
Jabra BT200
B-Speech Elect

Nepovedlo se nastavit: :((
BlueTrek G2

Díky všem pište další otestované modely :yes:
Šeba_oldd (1184)|4.1.2005 20:20
Sakra - nemam ted LOOXe u sebe - nemohl by to nekdo vyzkouset treba pres Skype jsem na nem cely den - treba zítra. sebapetr
Ja kdyz to zkousel vse jsem propojil ale nedostal jsem z toho hlasku.Mohla by tim byt vyresena zpetná vazba kterou Loox trpi pri VOIP. Smart GSM to asi nezvladne to jsem zkousel take - proste ten tu moznost nenabízí ale co kdyby náhodou.Potom jen vhodny soft na hlasove vytáčení a budu si jist ze me MDA jde navzdy do kopru.
snoopy_ce4you (13)|4.1.2005 21:08
další:

Sony Ericsson HBH-600
TheMelin (1642)|4.1.2005 22:32
Neexistují stereo BT sluchátka?Bylo by to supr na MP3 a bez kabelů ;)
TheMelin (1642)|5.1.2005 00:05
Také vám přispěji trochou vody do mlýna.Zkoušel jsem teď SonyEricsson HBH 60 a chodí korektně.
Takže přes BT mohu teď poslouchat empétrojky,ještě by mě zajímalo zda máte nějaké zkušenosti s prográmkem pro telefon.Že bych na PDA vytočil číslo a volal bych přes PDA.Telefon bych nemusel tahat z kapsi :cool:
termit_shw (55)|5.1.2005 09:15
[QUOTE="Šeba"]Sakra - nemam ted LOOXe u sebe - nemohl by to nekdo vyzkouset treba pres Skype jsem na nem cely den - treba zítra. sebapetr
Ja kdyz to zkousel vse jsem propojil ale nedostal jsem z toho hlasku.Mohla by tim byt vyresena zpetná vazba kterou Loox trpi pri VOIP. Smart GSM to asi nezvladne to jsem zkousel take - proste ten tu moznost nenabízí ale co kdyby náhodou.Potom jen vhodny soft na hlasove vytáčení a budu si jist ze me MDA jde navzdy do kopru.[/QUOTE]

Ja si prave myslim že když je možné přes Smart Gsm vytočit telefonní číslo tak už by neměl být problém aby chodilo handsfree za předpokladu že na něm funguje byť zde uvedené přehrávaní mp3 nebo prostě jiné audio. Chce to jen vyzkouset bohužel nemám na čem. :( . Vlastně v jednu chvili komunikuje pda přes bluetooth současně na 1 kanálu s mobilem a handsfree.
Jestli v tomto není problém - ustojí to pda? Vždyt pro koho je tento software určen vyhradně pro MDA? Neřekl bych ! - nevěřím tomu !

Na stolním pc jsem telefonování přes skype a B-Etrec G2 rozchodil dokonce šlo nastavit aby sloužilo jen jako mikrofon a jako reproduktor jsem nastavil reprobedny. Co si budem povídat Skype občas vydává hrozné šumy zaleží na lince, zatížení, době atd. Takže toto propojení mi přišlo jako nejlepší možnost jak vyřešit propojení s programem Skype. Fakt doufam že to se to někomu z Vás podaří na PDA jako mě na mém stolním pc. Vyřešil by se tím problém echa které vzniká bez použití sluchátek a nemuseli bychom čekat na software který zpětnou vazbu vyřeší. Buhví jestli jej Siemens vubec napíše. Takhle bychom to myslím fikaně obešli. Na skype jsem cca každý den večer pomužu otestovat (nick: termit.exe)
snoopy_ce4you (13)|5.1.2005 22:44
No k Looxu bez problému, Skypuju jak divej, ale k velkýmu ani ani! Mám tam WXP Pro a i-TEC dongle, sluchátko (SE HBH-600) to sice najde, ale neposkytuje žádný služby - problém je někde okolo SP2+nativní ovladače woken prosím neporadíte někdo???