Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podivná SMS

Michailic (2)|1.1.2005 11:50
Zdravím, flashnul jsem si na MPXko WM 2003 a v intervalu zhruba 30ti minut mi chodí SMSka ve tvaru 11833 (01171) od Network, neví někdo co s tím? v telefonu je sim od eurotelu. Dík.
PavelR. (2184)|1.1.2005 19:14
... jasně, používáš Eurotel a máš nastavený příjem CB (Cell Broadcast) kanál 471. Ty dvě čísla jsou Cell ID a LAC.

PavelR.
Zdenička_oldd (292)|3.1.2005 10:57
[QUOTE="Michailic"]Zdravím, flashnul jsem si na MPXko WM 2003 a v intervalu zhruba 30ti minut mi chodí SMSka ve tvaru 11833 (01171) od Network, neví někdo co s tím? v telefonu je sim od eurotelu. Dík.[/QUOTE]

Settings -> Phone -> Channels: [ ] Enable Channels (odskrtnout)
Michailic (2)|3.1.2005 12:24
Je to OK, díky moc.
PavelR. (2184)|3.1.2005 20:47
... pokud tě zajímá praktická využitelnost informací, které ti těmito SMS zprávami přicházejí, podívej se do seznamů BTS Eurotelu zde. Pomocí Cell ID budeš schopen dohledat, kde se BTSka, ke které je tvůj telefon zrovna přihlášen, nachází.

PavelR.
Zdenička_oldd (292)|4.1.2005 06:41
[QUOTE="PavelR."]... pokud tě zajímá praktická využitelnost informací, které ti těmito SMS zprávami přicházejí, podívej se do seznamů BTS Eurotelu zde. Pomocí Cell ID budeš schopen dohledat, kde se BTSka, ke které je tvůj telefon zrovna přihlášen, nachází.

PavelR.[/QUOTE]

To fakt vyhledava bunky? A je na to nejakej softik, co by je ukladal? Vim, ze na P800 to bylo, ale na MPx...
PavelR. (2184)|4.1.2005 07:13
[QUOTE="Zdenička"]To fakt vyhledava bunky? A je na to nejakej softik, co by je ukladal? ...[/QUOTE]

... vyhledávání to přímo není, nicméně při každé změně BTS popř. location update dojde na telefon jenž má aktivován příjem CB zpráv na kanálu 471 SMS s informacemi o Cell ID a LAC (Local Area Code).

Co se týče SW, který alespoň nějakým způsobem pracuje s těmito informacemi, doporučuji se podívat sem ...

PavelR.
Zdenička_oldd (292)|4.1.2005 07:47
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Zdenička"]To fakt vyhledava bunky? A je na to nejakej softik, co by je ukladal? ...[/QUOTE]

... vyhledávání to přímo není, nicméně při každé změně BTS popř. location update dojde na telefon jenž má aktivován příjem CB zpráv na kanálu 471 SMS s informacemi o Cell ID a LAC (Local Area Code).

Co se týče SW, který alespoň nějakým způsobem pracuje s těmito informacemi, doporučuji se podívat sem ...

PavelR.[/QUOTE]

Aha, tak to nic. Ale stejne dik