Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové dva Phone Edition PDA zařízení

beecher (9270)|31.12.2004 13:31
Prvním je E-TEN M500 http://www.etencorp.com/products/Communication/500.php, který nabízí Windows Mobile 2003 Phone Edition Second Edition, QuadBand GSM/GPRS (integrovaná anténa), Samsung S3C 2440 400 MHz procesor, 128MB Flash ROM, 64MB RAM (130MB uživateli celkově dostupné paměti), 2,8" QVGA 65k TFT LCD display, 1,3 Mpix fotoaparát s 4-násobným zoomem, BlueTooth, SD/SDIO slot, USB Host a dle mého soudu velmi podařený design.

Dalším je BenQ P50 http://www.mobile01.com/topicdetail.php?f=175&t=44775&last=351828, který nabízí totožné parametry jako E-TEN 500, ale navíc má integrovanou QWERTY klávesničku, Windows Mobile 2003 SE a také Wi-Fi.
00040153_eten_phone_hflU.jpg
ArnieX (272)|31.12.2004 13:43
hmm zajímavá zařízení.
logitech (18)|31.12.2004 13:52
oba vypdaj zajimave, ale na Dell X50v nemaj:D
Miloš Strouhal (3997)|31.12.2004 14:05
[QUOTE="logitech"]oba vypdaj zajimave, ale na Dell X50v nemaj:D [/QUOTE]

No, to je ale jako by jsi chtěl srovnávat formuli a třeba motorku.. Každé je dobré v něčem jiném, každé se hodí pro jiné účely.;) Největší nevýhoda těchto a vlastně všech dosavadních Phone Edition je QVGA displej. A naopak, žádný Dell na světě neumí telefonovat..:?
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 16:09
Hezke(to na obrazku).

Zajima me, kolik % uzivatelu phone edition pouziva-vyuziva(a jak casto) svych milacku na telefonovani. Myslim, ze vetsina ne, ma je jen jako PDA, protoze k surfovani nepotrebuji mobil, tedy 2v1. Pri volani se musi nutne uchem zapatlat displej:(( Tomu se da jedine vyhnout BT handsfree. Nevyhodou jednoho zarizeni take je to, ze kdyz volam , nemohu si do nej delat poznamky. Vyhodou je zase jen 1 nabijecka.

Kazde ma sve + a -. Zalezi na vkusu a potrebe. Mozna by mohl Richard popsat rozdily a prakticke zkusenosti. Mel phone edition a nyni ma Delli Super s Mlokii. Uz je po 16 hodine, konec roku.....esli este udrzi stylus v ruce a uvidi na displej.:D :D
Miloš Strouhal (3997)|31.12.2004 16:41
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Hezke(to na obrazku).

Zajima me, kolik % uzivatelu phone edition pouziva-vyuziva(a jak casto) svych milacku na telefonovani. Myslim, ze vetsina ne, ma je jen jako PDA, protoze k surfovani nepotrebuji mobil, tedy 2v1. Pri volani se musi nutne uchem zapatlat displej:(( Tomu se da jedine vyhnout BT handsfree. Nevyhodou jednoho zarizeni take je to, ze kdyz volam , nemohu si do nej delat poznamky. Vyhodou je zase jen 1 nabijecka.

Kazde ma sve + a -. Zalezi na vkusu a potrebe. Mozna by mohl Richard popsat rozdily a prakticke zkusenosti. Mel phone edition a nyni ma Delli Super s Mlokii. Uz je po 16 hodine, konec roku.....esli este udrzi stylus v ruce a uvidi na displej.:D :D [/QUOTE]

1. Já se naopak vsadím, že téměř všichni co vlastní phone edition ho používají zejména k tejefonovaní..

2. Hele,nevim jak ostatní,ale já už od léta 2003 volám výhradně jen z phone edition,a nic zapatlaného nemam..;) A BT headset používám v poslední době poměrně málo..

3. Proč bych si při telefonování nemohl dělat poznámky? Uvšech MDA,1,2 i 3 stačí přidržet zelené tlačítko dvě vteřiny,spustí se (dost) hlasitý odposlech,a můžu si vesele psát poznámky,prohledávat dokumenty,ukládat nové telefony a nadále korektně telefonovat..

4. Já bych hlasoval pro to,aby nám tu Richard žádné postřehy a zkušenosti v tomto směru nepopisoval.. Jelikož všichni kteří pozorně čteme v poslední době jeho příspěvky,moc dobře víme co nám poví..;) A myslím si,že ty to víš taky,tak proč to tu chceš omílat znovu? Vyvolalo by to opět jen pobouření u zarytých obhajovatelů phone edition,k nimž se řadím i já.. Co chceš slyšet? Že žádné phone edition neni tak dobré jako Dell,protože nemá VGA? To snad víš,ne?.. A já ale opět zopakuji,že žádný Dell na světě neumí telefonovat,tudíž já,a jistě i většina přispěvatelů ze sekce Phone Edition si ho nikdy nekoupíme,jelikož až moc dobře víme,proč už nikdy nechceme PDA a telefon rozdělovat..;)
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 17:19
Mas pravdu. To, ze si Richard misto phone edition poridil PDA hovori za vse. Jen kvuli VGA to asi nebylo.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.12.2004 18:05
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
Zajima me, kolik % uzivatelu phone edition pouziva-vyuziva(a jak casto) svych milacku na telefonovani. Myslim, ze vetsina ne,.. [/QUOTE]

Právě kvůli telefonování jsem nahradil IPAQ 3660 za DATAPHONE2. Nemůžu si stěžovat, a zapatlaného taky nic nemám. :)
PavelR. (2184)|31.12.2004 18:48
... já se obávám, že to zda někdo používá PDA plus telefon a nebo PDA s integrovanou GSM částí těžce závisí na osobních preferencích a zvyku - tj. v této diskuzi nebude vítěz :) Prosím prosím ať se nám to tady nestrhne ve flamewar :) ...

PavelR.
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 19:05
[QUOTE="PavelR."]... já se obávám, že to zda někdo používá PDA plus telefon a nebo PDA s integrovanou GSM částí těžce závisí na osobních preferencích a zvyku - tj. v této diskuzi nebude vítěz :) Prosím prosím ať se nám to tady nestrhne ve flamewar :) ...

PavelR.[/QUOTE]
Souhlas. Taxem to i myslel - porovnani, ne souboj. A vubec, je konec roku. Jak to, ze neslavite?:O
Ja mam nocni a delam uzaverku, tak si to uzivam. My, co chlastame cely rok, muzeme vynechat. ;) :D
PF 2005
UnionS8 (61)|1.1.2005 13:03
A klasicka otazka: co to stoji?:)
Cekam na HTC Magician dotovanyho T-mobilem a ted najednou se zacina trhat pytel i s dalsima Tamagochi.:D
A abych taky prihodil polinko... Jeste jsem nevlastnil jednine PDA, duvod proc byl, ze sem nechtel tahat po kapsach dve zarizeni. S MDA je problem vyresen ;)
P.S. Jeste jsem zapomnel: pokud to nekoho zajima, T68 obcas upatlanou mam... :D
beecher (9270)|1.1.2005 17:29
[QUOTE="UnionS8"]A klasicka otazka: co to stoji?:) [/QUOTE] No, ja bych si polozil otazku, jestli se to tady nekdy vubec bude prodavat... ;)
A jsou to novinky (ten BenQ jeste nebyl ani uveden do prodeje) takze i cena je dost neznama...
megaace (3)|4.1.2005 00:56
na M500 sa dost tesim, s Etenom P300 mam v podstate len pozitivne skusenosti (obdoba Yakumo Omikron), dva male postrehy:

-na mobil.cz pisu, ze M500 ma mat Second Edition, nie First

-tiez som cakal na Imate Jam/MDA Compact, ale zevraj po vypnuti obrazovky sa odpaja GPRS, a neviem, ci sa nezastavi aj chod programov, moze to niekto potvrdit???

cize tym padom, pre mna je toto hlavny model Phone Edition s 1.3 Mpix fotacikom, kedze zatial ine nie su..
beecher (9270)|4.1.2005 11:11
[QUOTE="megaace"]na mobil.cz pisu, ze M500 ma mat Second Edition, nie First[/QUOTE] No jo, to je tak když si někdo jako já přečte první stranu a nevšimne si odkazu Specifications... Díky za upozornění. Opraveno v prvním příspěvku.
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 12:04
[QUOTE="megaace"]-tiez som cakal na Imate Jam/MDA Compact, ale zevraj po vypnuti obrazovky sa odpaja GPRS, a neviem, ci sa nezastavi aj chod programov, moze to niekto potvrdit???[/QUOTE]

Phone Edition zarizeni by obecne mela uchovat GPRS spojeni i pri vypnutem displeji, ale jestli to tak je i u Compactu, to ted nevim.
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2005 14:35
Problém je již dávno úspěšně vyřešen..:D Nejde o zapnutý či vypnutý displej. Jde o to, že jakmile zmáčknete tlačítko Power, aby vám PDA stahovalo třeba nějaká data s vypnutým displejem, dojde k odpojení od GPRS. Ale tuto vlastnost mají standartně všechna MDA! 1,2,3.. Musíte použít tento geniální cab, tak jak to už dlouho děláme mi MDÁčkaři, a nic se vám už neodpojí, ať děláte co děláte..;)
macula_ce4you (691)|15.7.2005 17:52
Je možné že se dočkáme na českém trhu P50? Tím že Benq koupil divizi mobilních telefonů značky Siemens, by to mohlo být reálné.

Benq P50

00076787_image_bin_P3QW.jpg
beecher (9270)|15.7.2005 17:54
Bez EDGE? :sarcastic:
hybo (3107)|15.7.2005 18:01
Realnejsi by to bylo, kdyby Siemens koupil Benq a ne naopak. Jelikoz nekoupil firmu, obchodni kanal....tak pochybuji.... :no:
Hondzik_ce4you (92)|16.7.2005 12:18
Siemens se provařil, ja sjem v kuloarech četl, že 75ková řada má bejt jeho úúúplně posledni, a že už ji ani nevyrabi, jen prodava co ma ve skladech ........................K tomu Jestli PDA nevo MDA ...........................
Já osobně bych chtěl radši MDA (compact:D něž tahat PDA a mobil....Nebál bych se ani uplatlaný sklíčka! a když se holt trošku umastí tak to světší jenom o tom, že to chce víc si čistit ušiska;) a nebo poprosíte nějakýho zatuchlího somráka v parku, aby vám dal trošičku vokeny......:D
MDA=Zabít 2 mouchy jednou ranou ...