Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení ActiveSync přes infračervený port (IrDA)

Pavel Koza (4761)|30.12.2004 13:41
Nastavení synchronizace přes infračervený port je v porovnání s BT či WiFi skutečně velice jednoduché. Přesto jsem vypracoval krátký návod, jak na to - pokud vám to přijde primitivní, nečtěte to:) Více méně jediným nutným předpokladem je mít k dispozici infračervený port jak na PDA (kde je to až na velice řídké výjimky již standardní součást), tak i na desktopu, a samozřejmě také instalovanou aplikaci ActiveSync. Pokud jsou tyto podmínky splněné, můžete se pustit do nastavení.

Přečíst celý článek (teda spíš článeček:).
Zdenek Malinsky (9781)|30.12.2004 14:49
To me ani nenapadlo, AS pres IrDA. Jaka je rychlost prenosu dat v porovnani s BT nebo kabelem? Nevyhodou bude asi problem se sparovanim, resp.vydrzi spojeni. Zda se mi to oproti BT neprakticke. Nejak nemam k IR duveru. Nekolikrat jsme si s bratrem pres ir posilali kontakty mezi mobily SonyErik Z 600, Siem.ME 45 a Nokia 6310. Po 15 minutach se nam to sice povedlo, ale natukat rucne by to bylo tak 30 x rychlejsi.:?
Miloš Strouhal (3997)|30.12.2004 15:06
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To me ani nenapadlo, AS pres IrDA. Jaka je rychlost prenosu dat v porovnani s BT nebo kabelem? Nevyhodou bude asi problem se sparovanim, resp.vydrzi spojeni. Zda se mi to oproti BT neprakticke. Nejak nemam k IR duveru. Nekolikrat jsme si s bratrem pres ir posilali kontakty mezi mobily SonyErik Z 600, Siem.ME 45 a Nokia 6310. Po 15 minutach se nam to sice povedlo, ale natukat rucne by to bylo tak 30 x rychlejsi.:? [/QUOTE]

Žádné párování se nekoná. Je to mnohem jednodušší na nastavení než AS přes BT. A ze svých zkušeností potvrzuji, že je to naprosto spolehlivé synchronizování. Osobně jej upřednostňuji oproti BT. Není to sice vhodné používat na instalaci velkých programů, nebo odesílání velkých souborů z PC do PDA, ale rychlost synchronizace je naprosto dostačující, srovnatelná s rychlostí synchronizace cez BT. Spojení nikdy nepadá! Tedy dokud nezastíníte spojení mezi PC a PDA. Samozřejmě je tento způsob téměř zcela nepoužitelný pro klasické desktopy. Ale pokud vlastníte notebook se vhodně umístěným IRDa portem, není co řešit..;) Prostě jen tak pohodíte PDA na stůl vedle noťase a kliknete na active sync..
Zdenek Malinsky (9781)|30.12.2004 15:41
Jasne, ze neparuje. Myslel jsem vzajemne spojeni dvou zarizeni.
Ja mam bohuzel s IR spatne prakticke zkusenosti. Vubec cervena stoji za .... :(
Modra je dobra!!!
Andilek (173)|30.12.2004 16:31
Osobne nez IRDA, tak radeji BT/WiFi.
Nejak mi prijde ze tenhle clanek mel vyjit tak pred 3mi lety
Miloš Strouhal (3997)|30.12.2004 16:34
mam možnost synchronizovat jak přes USB,tak přes BlueTooth,IRDa a Wifi,ale stejně mi nejvíc v poslední době vyhovuje IRDa.. a věřím, že nejsem tak úplně sám.. ;) ..kdo ví..
PavelR. (2184)|30.12.2004 17:13
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Jaka je rychlost prenosu dat v porovnani s BT nebo kabelem? [/QUOTE]

... když jsem před časem měl notebook v servisu tak jsem dostal na nějakou chvíli jiný jen s IR a chvíli jsem iPAQ synchronizoval přes IrDA. Fungovalo to spolehlivě, teoreticky IR port (SIR) umí 115 kbps takže rychlost nic moc. Nejrychlejší je (resp. by mělo být) je samozřejmě USB.

PavelR.
Aifel_ce4you (105)|31.12.2004 10:44
Mimo BT synchronizuji hlavně v práci a dost často přes Infra mimo jiné taky hlavně proto že je to nejjednodužší způsob. Infra SIR umí samozřejmě jen 115 kb/s, ale takový FIR už umí 4MB. Ale pozor - vlastníci zařízení které to podporují (typicky hx4700) musí použít pouze tento. Nepodařilo se mi toto zařízení rozběhnout s INFRA SIR. Ale s FIR je to paráda.
Škoda jen že hx4700 má infra dole. Znamená to tedy zařízení otáčet.
solory (201)|31.12.2004 11:15
dole nebo šikmo vlevo jako na MDA1. IR taky rád používám, nemusím mda vytahovat z kovového obalu a strkat do kolíbky, nebo hledat po kapsách COM kabel :-)
jen bych upozornil na používání IR klávesnice, pokud ji necháte v nastavení v mda ve stavu enabled, tak se s active syncem prostě nespojí a nespojí, ikdyž je povoleno ir používat i pro jiná spojení.
další drobnost byla s jedním programem na ovládání televize, IR si dokázal najít jen na COM1 (!) takže zas nebylo možné spojit se kabelem.
Peta_ce4you (314)|31.12.2004 15:02
chtelo by to navod i na wifi
Pepicek (25)|3.1.2005 10:53
uff.tedko jsem chtel odpovedet a pak jsem si vsiml toho banneru dole a udelalo se mi nejak blbe (reklama na Teb Nechci nebo co)..

Kazdopadne, chtel jsem se zeptat zda-li je mozny synchronizovat pomoci jineho programu nez Active Sync pres irDa. Jeda se mi o toto: mam desktop a na nem klasicky nainstalovany ActiveSync a vse je ok. Pak mam jeste notebook u ktereho mam infra, ale ten notebook je dost pomalej a u Active Sync me dost vadi ze porad sedi v pameti (wcescomm.exe nebo tak nejak) a bere cca 4MB, coz je u toho notebooku ktery ma 128RAM docela znacnej podil a setrim kde muzu. Proto bych uvital nakou utilitku ktera by dokazala synchronizovat napr. AvantGo a sem tam nakou mp3 bez toho aby sedela v pameti. Zkratka synchronizovat a vypnout. Diky.
Prochaine_ce4you (82)|3.1.2005 16:47
[QUOTE="petrd"]chtelo by to navod i na wifi[/QUOTE]

Mě se to v létě podařilo rozchodit a napsal jsem o tom sem:
ActiveSync přes Wifi
darnel (23)|17.1.2005 00:29
Navod je sice hezky, ale narazim na stejny problem jako pri postupu podle Microsoftiho navodu.

Kdyz vyberu Nastaveni pripojeni, zobrazi se znovu okno Pripojovani
1) pripojte kabel k pocitaci
2) ...
a do nastaveni se nikdy nedostanu, takze tam nemuzu IR pripadne povolit.
Vypada to, ze se nejdriv musim spojit abych se potom mohl spojit %-)

Jinak PDA se s PC pres infraport normalne spoji, muzu posilat soubory pres Tento pocitac->Prijemce infracerveneho prenosu. Ale nefunguje spojeni v ActiveSyncu.

A jeste, mam spojeni iniciovat v ActiveSyncu na PC nebo na PDA nebo na obojim?
darnel (23)|25.1.2005 18:30
To opravdu nikdo netusite jak to IRDA povolit? Porad mi vyskakuje okno Pripojeni a do nastaveni se nejde dostat. Neslo by to v regitrech?

Jsou na ActiveSync potreba nejake zvlastni IRDA ovladace?

Dik.
Pavel Koza (4761)|25.1.2005 18:44
[QUOTE="darnel"]Jsou na ActiveSync potreba nejake zvlastni IRDA ovladace?[/QUOTE]

...co mate za zarizeni? Nekdy je potreba se POPRVE pripojit pres kabel, pak to jde i vzduchem.
darnel (23)|25.1.2005 23:43
Dik.

Mam Dell Axim X5 + starsi notebook IBM Thinkpad 760XD :)
Na notebooku je infra, ale ne USB, takze kabelem se pripojit nemuzu :(

Zkousel jsem i neco hledat na Microsoftich strankach, ale bezvysledne.
Pavel Koza (4761)|26.1.2005 08:45
[QUOTE="darnel"]Dik.

Mam Dell Axim X5 + starsi notebook IBM Thinkpad 760XD :)
Na notebooku je infra, ale ne USB, takze kabelem se pripojit nemuzu :(

Zkousel jsem i neco hledat na Microsoftich strankach, ale bezvysledne.[/QUOTE]

A co je na tom Dellu za verzi OS? To uz je skoro jasne - bez kabelu nezacnete...:(
darnel (23)|26.1.2005 12:53
Zrejme Pocket PC 2002 (Microsoft Pocket PC Version 3.11171 (Build 11178)

No to je teda smula a nechapu proc :-( S jinou verzi OS by to slo?
Pavel Koza (4761)|26.1.2005 13:19
Je v tom zmatek, ale mam za to, ze WM2003 jsem zkousel na uplne cistem pocitaci a pres IrDA to proslo.
darnel (23)|31.1.2005 23:06
hlasim ze ActiveSync s Dellem Axim X5 s PPC 2003 pres irda taktez nefunguje. Vse pri starem :)
netron (129)|1.2.2005 10:09
[QUOTE]To uz je skoro jasne - bez kabelu nezacnete...[/QUOTE]

Po instalacii AS na pocitaci treba zrusit hladanie noveho pda. V pda v AS treba zvolit moznost tools/ connect via ir ... a malo by to ist
Pavel Koza (4761)|1.2.2005 14:34
To prave myslim, ze nejde - kdyz totiz zrusite to uvodni vyhledavani, tak se zaroven ActiveSync zavre...
netron (129)|1.2.2005 15:14
Mne to vzdy tak funguje, len v nastaveniach pripojenia si zvolim namisto com port irda. Potom AS vzdy zariadenie najde a ponukne nastavenie poloziek synchronizacie.
Pepa7 (110)|7.2.2005 21:36
Mám úplně stejný problém s ASUS 730 - přes infraport se prostě nepřipojím. Vemu si starý iPAQ - ( OS 2002) a vše funguje bez problémů.
Honza69_ce4you (13)|12.2.2005 14:11
Infraport FIR používám naprosto bez problémů u 5 let starého
notebooku HP.
Jen jsem měl zpočátku problém, systém hlásil chybu IR softwatu
a nakonec jsem zjistil, že mám IR vypnuto v BIOSu....
Není tak snadné spojení přerušit, při krátkodobém zakrytí rukou
atd se nic neděje.
Opravdu vše funguje tak jednoduše, jak píše Pavel Koza v článku.
Afro (17)|12.2.2005 14:35
Když dám nastavení připojení AS tak mi to wůbec IR nenabídne, co stím? (mám notebook dell C 640(samozřejmě s IR portem)):?:
_blackBone (271)|15.2.2005 15:56
ja jsem to vyresil dnes a vykazovalo to nasledujici:

1] vsechno mi normalne fungovalo tak mesic
2] potom to prestalo fungovat
3] v AS jsem mel v Connection Settings zaskrtnuto "Allow serial cable or inrared connection to this COM:"
... a bylo tom Nokia 6310i on COM1 (neslo to zmenit)
4] odstranil jsem tu nokii a najednou se tam objevilo "Infrared Port" a zacalo fungovat synchro i pres IR
5] pak jsem Nokii na COM1 pridal a je to OK

... treba to nekomu pomuze

Souhlasim s temi, kdo synchronizuji pres IR - neustale s sebou taham notebook sem a tam a ta kolebka je pro takove prenaseni dost nestastna - rychlost pro tech par bytu, ktere napisu nebo poznamenam do outlooku je dostacujici. Jasne, bylo by pekne chodit po mistnosti a synchronizovat pres BT, ale za tech 600 Kc mi to nestoji (mozna az budu chtit telefonovat pres Skype prostrednictvim netu na notebooku, tak zmenim nazor)... Ted ty penize radsi utratim za SD kartu :)

Vojtěch Barták (180)|23.2.2005 09:12
Pokoušel jsem se sesynchronizovat LOOXe s notebookem, ale hlásí mi to "chyba 608". Srovnal jsem i rychlosti IR, ale stále mi to nefunguje, nemohl by mi někdo poradit, please?:?