Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podpora HW klávesnice

Crusader_ce4you (624)|29.12.2004 12:43
Dobrý den.
Zakoupil jsem IR klávesnici od PalmOne pro Palm a Pocket PC a stáhnul ovladač z vašich stránek. Klávesnici používám na Loox 720 s IW 8.5. nejnovější verzí. Vše běží tak jak má, až na klávesu AltGr, pomocí které se vkládají speciální znaky jako @ atd.. Můžete prosím toto v ovladači opravit? Nevím, jestli mají podobné problémy uživatelé ostatních HW klávesnic, ale musím říci, že např. při psaní mailů (hlavně adres) je to velice nepříjemné. Díky za podporu.
Crusader_ce4you (624)|4.1.2005 14:39
Tak to vypadá, že asi pláču na špatném hrobě. Výše uvedený dotaz jsem umístil zde i jsem ho poslal na e-mail technické podpory do SS a ticho po pěšině.
Kleid (213)|4.1.2005 18:23
Dobry den, myslim, ze jste si mohli vsimnout, dotaz byl zaslan 29. prosince. Dnes je 4. - to neni zas tak pozde vezmu-li ze vikend mezi temeti dny.

Existuje kombinace klaves kterou se da do daneho rezimu prepnout.
Bude je to (nema klavesnici u sebe na vyzkouseni).

Je to bud CTRL SHIFT, nebo ALT SHIFT, nebo CTRL ALT, popripade nektera z techto klavse v kombinaci s FN.

Pokud se mi tu klavesnice objevi rad ukazu.
Crusader_ce4you (624)|4.1.2005 19:25
Diky za odpoved. Zkusim to a dam vedet. Bohuzel jsem toto kouzelne zaklinadlo nikde nenasel. Ad termin odpovedi: ano, dotaz byl zaslan 29.12. a dnes je 4.12. . Dotaz jsem podal, protoze jsem nechtel nikoho rusit telefonicky ( kde bych treba dostal odpoved okamzite) a proto mi termin odpovedi ve 4 dnech pripada dost dlouhy. Vetsinou se mi dostava podpory tyz den, maximalne do druheho dne. Ale pokud je to takhle v poradku, tak priste se holt obrnim vetsi trpelivosti. Rozhodne jsem se vas nechtel nijak dotknout, protoze v minulosti jsem byl s podporou SS docela spokojen a proto mi tato prodleva prisla trochu nestandardni. I tak kazdopadne diky.


Tak ani jedna kombinace nefunguje. Ten zavinac tam proste bez manualniho prepnuti klavesnice nedostanu
Crusader_ce4you (624)|17.1.2005 08:25
Dobrý den. Koukám stále žádná odpověď a to si myslím, že tentokrát jsem zase tolik nespěchal. Pro jistotu se zeptám ještě jednou:
Jak mám na IR klávesnici od PalmOne pro Palm a Pocket PC přepínat, abych docílil napsání speciálních znaků jako je @ atd. při zapnuté české klávesnici??
Ani jeden způsob, který je výše jmenován (bud CTRL SHIFT, nebo ALT SHIFT, nebo CTRL ALT, popripade nektera z techto klavse v kombinaci s FN.) nefunguje a to jsem zkoušel i takové kombinace, že se divím, že klávesnice nezačala psát čínsky.
A když už se ptám tak položím druhou otázku. Je možné docílit toho, aby softwarová klávesnice automaticky nevyjížděla?? Šla by tato volba přidat do možností? Když totiž písi na HW klávesnici, tak nemusím i tu SW vidět na obrazovce. Vypnutím SW klávesnice se ušetří docela dost místa.
Peta_ce4you (314)|24.1.2005 21:39
[QUOTE="Kleid"]Dobry den, myslim, ze jste si mohli vsimnout, dotaz byl zaslan 29. prosince. Dnes je 4. - to neni zas tak pozde vezmu-li ze vikend mezi temeti dny.

Existuje kombinace klaves kterou se da do daneho rezimu prepnout.
Bude je to (nema klavesnici u sebe na vyzkouseni).

Je to bud CTRL SHIFT, nebo ALT SHIFT, nebo CTRL ALT, popripade nektera z techto klavse v kombinaci s FN.

Pokud se mi tu klavesnice objevi rad ukazu.[/QUOTE]

mam hx4700 a Bt klavesnici od hp ale nepise mi to cesky je to mozne nejak vyresit?
Pavlucha (1496)|24.1.2005 23:00
[QUOTE="Crusader"]
A když už se ptám tak položím druhou otázku. Je možné docílit toho, aby softwarová klávesnice automaticky nevyjížděla?? Šla by tato volba přidat do možností? Když totiž písi na HW klávesnici, tak nemusím i tu SW vidět na obrazovce. Vypnutím SW klávesnice se ušetří docela dost místa.[/QUOTE]

Hledej ZENO KEYBOARD, myslím, že je i tady ve freeware. Ta nedělá nic, kromě toho, že nevyskakuje .... :D
Na norm. klávesnici ale budeš muset přepínat.
Kleid (213)|25.1.2005 17:38
[QUOTE="petrd"][QUOTE="Kleid"]Dobry den, myslim, ze jste si mohli vsimnout, dotaz byl zaslan 29. prosince. Dnes je 4. - to neni zas tak pozde vezmu-li ze vikend mezi temeti dny.

Existuje kombinace klaves kterou se da do daneho rezimu prepnout.
Bude je to (nema klavesnici u sebe na vyzkouseni).

Je to bud CTRL SHIFT, nebo ALT SHIFT, nebo CTRL ALT, popripade nektera z techto klavse v kombinaci s FN.

Pokud se mi tu klavesnice objevi rad ukazu.[/QUOTE]

mam hx4700 a Bt klavesnici od hp ale nepise mi to cesky je to mozne nejak vyresit?[/QUOTE]

Stahnete si z podporu pro PALM ONE a cestina na HP BT zacne chodit.

Link: http://www.sunnysoft.com/download.php#174

Zamezeni vyskakovani SW klavesnice v soucasne verzi IW neni mozne.
VILIAM_ce4you (156)|13.2.2005 19:50
[QUOTE="Kleid"] Existuje kombinace klaves kterou se da do daneho rezimu prepnout.
Bude je to (nema klavesnici u sebe na vyzkouseni).
Je to bud CTRL SHIFT, nebo ALT SHIFT, nebo CTRL ALT, popripade nektera z techto klavse v kombinaci s FN.
Pokud se mi tu klavesnice objevi rad ukazu.[/QUOTE]
Pro upřesnění jedná se o IR klávesnici od PalmOne pro Palm a Pocket PC.
Tak to jsem naprosto v klidu. Rád bych to viděl jak je toho možno dosáhnout. Ani jedna z uvedených kombinací nefunguje a to jsem jich vyzkoušel nekonečně mnoho. (ale to už tu bylo řečeno i jiným uživatelem). Mylím že toto není s vaší lokalizací možné. Prostě se nedá změnit klávesnice žádným způsobem. Spíše by mne zajímalo jestli jste toto schopni nějakým způsobem řešit. Je docela smutné, že si koupím lokalizovaný Loox a díky tomu že IW tam nechodí korektně s klávesnicí musím kupovat novou češtinu která sice není součástí dodávky ale přesto pracuje korektně.
Děkuji za odpověď. Nespěchám ale budu rád když budu vědět mám li počkat nebou zakoupit jiný software.
8daniela (23)|17.3.2005 21:41
Měla jsem stejný problém, vyřešil to Interkey Keyboard od Paragon SW,po instalaci se objeví v možnostech SW klávesnic, po její volbě lze psát na HW klávesnici všechny znaky z 5.řady kláves. SW lze koupit samostatně nebo je např. součástí slovníků SlovoEd.
Laca (154)|18.3.2005 00:26
Používám onePalm Universal Wireless Keyboard v kombinaci s MDAII s WM2003 SE.
Je to tak jak psala daniela a pavlucha. S LEngem funguje čeština OK, důkazem je tento příspěvek, který na ní píšu. @ opravdu napíšete jen na EN klávesnici, AltGr píše pouze znaky vypsané na jednotlivých klávesách v pravo dole např. µÇß!nN? ve spodní řadě :(.
Vyskakování SW klávesnice lze omezit přidáním klávesnice ZeNoKeyboard, ke stáhnutí ve freeware.
Na ten zavináč jsem už vykoušel všechny možné chmaty, ale bezvýsledně. Je to škoda, jedna z mála věcí, které mi na té klávesnici vadí
beecher (9270)|18.3.2005 00:42
[QUOTE="Laca"]Používám onePalm Universal Wireless Keyboard v kombinaci s MDAII s WM2003 SE.
Je to tak jak psala daniela a pavlucha. S LEngem funguje čeština OK, důkazem je tento příspěvek, který na ní píšu. @ opravdu napíšete jen na EN klávesnici, AltGr píše pouze znaky vypsané na jednotlivých klávesách v pravo dole např. µÇß!nN? ve spodní řadě :(.
...
Na ten zavináč jsem už vykoušel všechny možné chmaty, ale bezvýsledně. Je to škoda, jedna z mála věcí, které mi na té klávesnici vadí[/QUOTE] Uklidnim te, ani HP BT Keyboard to nevlada... :oops:
ing.dr (116)|30.3.2005 11:22
kašlu na to jdu k LEng..
Zbyšek Záliš (203)|21.10.2005 14:04
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jestli se již pracuje na podpoře přepínání klávesnic na hardwarové klávesnici pomocí Alt+Shift (nebo jiné kombinaci). Dále by mě zajímalo, jak to vypadá s klávesou AltGr. U mě je na hardwarové klávesnici zcela nefunkční. Děkuji