Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SD karta s integrovaným USB konektorem

Pavel Koza (4761)|27.12.2004 10:25
http://www.everythingusb.com/news/index/5929.htm

I když už dnes patří čtečka paměťových karet k velmi rozšířenému typu příslušenství, občas prostě není k dispozici, takže může být přenos dat mezi stolním počítačem a PDA trochu komplikovaný. Pro ty, kteří tento problém řeší častěji, než jim je milé, chystá Taiwanská společnost Digimaster SD kartu, na které bude zároveň i klasický USB konektor.

Karta Double Card bude k dispozici nejprve pouze na Taiwanu, další dostupnost je zatím neznámá. 128MB karta přijde asi na 27 amerických dolarů, 256MB karta na 40 amerických dolarů.

Jak to bude vypadat si prohlédněte na obrázku. Je otázkou, jestli se do SD slotu schová celá nebo jestli bude koukat kousek ven.
00039578_digimasterdoublecard_uqj.jpg
Arkobad (134)|27.12.2004 12:52
No nevim. Ctecky (zejmena SD a CF) jsou snad uz vsude, navic se delaj i minictecky ve formatu USB klicenky. Asi kvuli tomu svoji 1GB SD kartu nevyhodim ;-)

OT Mimochodem: vcera jsem si z HBO nagraboval premieru Terminatora 3 a prevedl jsem si ji (v nejvyssi kvalite zvuku i obrazu) do DivX v PDA rozliseni (ma to 350MB). Ale obraz v MDA2 je pak fakt super (chce to zapnout si v betaplayeru podporu akceleratoru ATI Imageon). Az bude MDA4 s VGA displejem, bude i gigovka mala ;-)
voidless_ce4you (5)|27.12.2004 13:16
[QUOTE="Arkobad"]No nevim. Ctecky (zejmena SD a CF) jsou snad uz vsude, navic se delaj i minictecky ve formatu USB klicenky. Asi kvuli tomu svoji 1GB SD kartu nevyhodim ;-)[/QUOTE]

Hm, ta minictecka v klicence by se docela hodila, nemate link?

[QUOTE]OT Mimochodem: vcera jsem si z HBO nagraboval premieru Terminatora 3 a prevedl jsem si ji (v nejvyssi kvalite zvuku i obrazu) do DivX v PDA rozliseni (ma to 350MB). Ale obraz v MDA2 je pak fakt super (chce to zapnout si v betaplayeru podporu akceleratoru ATI Imageon). Az bude MDA4 s VGA displejem, bude i gigovka mala ;-)[/QUOTE]

Taky jsem zkousel video na pocket pc (uz muj stary Dell Axim 5) to zvladal prehravat v pohode, jen musim rict, ze koukat se na celovecerni film na 3,5" displeji mi neprislo moc fajn, resp. moc jsem z toho filmu nemel...
Arkobad (134)|27.12.2004 13:29
[QUOTE]
Taky jsem zkousel video na pocket pc (uz muj stary Dell Axim 5) to zvladal prehravat v pohode, jen musim rict, ze koukat se na celovecerni film na 3,5" displeji mi neprislo moc fajn, resp. moc jsem z toho filmu nemel...[/QUOTE]

Nerikam, ze je to buhvijaka parada, ale zase to lze umistit docela blizko k obliceji a se stereosluchatkama to docela jde. Prima do vlaku, letadla, postele, atd...
Eloherd (88)|30.12.2004 13:32
[QUOTE="Arkobad"][QUOTE]
Taky jsem zkousel video na pocket pc (uz muj stary Dell Axim 5) to zvladal prehravat v pohode, jen musim rict, ze koukat se na celovecerni film na 3,5" displeji mi neprislo moc fajn, resp. moc jsem z toho filmu nemel...[/QUOTE]

Nerikam, ze je to buhvijaka parada, ale zase to lze umistit docela blizko k obliceji a se stereosluchatkama to docela jde. Prima do vlaku, letadla, postele, atd...[/QUOTE]

Ja si filmecky na PDA uzivam :) nedivam se na novinky, ale vetsinou na starsi filmy.. treba cestou nekam na dovolenou schlydnu dva dily Pana Prstenu.. pka mi dojdou baterky :))) neni to tak strasny, az na titulky.. zaniraji moc mista. proto je lepsi divat se na dabovany filmecky...
Eloherd (88)|30.12.2004 13:34
Zapomel sem dodat.. k te oboustranne USB-SD karte.. podle obrazku bych rekl ze by se do SD slotu mohla vlezt cela.. pomer sirka X delka se mi zda, ze sedi :)
Soudruh_ce4you (18)|26.1.2005 13:15
No když jsme u těch čteček a USB, neexistuje nahodou někaja cf karta,která by měla usb konektor??? Abych třeba mohl do pda přes tu kartu použivat usb flash disky (pokud ovladače dovolí..)
hybo (3107)|26.1.2005 13:36
existuje, videl jsem nekde CFkartu, ktera mela 2 USB porty, ale kde, to vazne netusim, ale honzabr to bude vedet, napiste mu
marosh_ce4you (102)|15.4.2005 13:06
jak je na tom ta karta s rychlostí přenosu???
CommanderZ (1798)|15.4.2005 13:27
[QUOTE="hybo"]existuje, videl jsem nekde CFkartu, ktera mela 2 USB porty, ale kde, to vazne netusim, ale honzabr to bude vedet, napiste mu[/QUOTE]

ale to byla oobrovska krabice.

a k tomu schovavani: k cemu by byla, kdyby tam zalezla cela? pak bys ji do toho USB konektoru na PC proste nedostal:D ;)