Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Škodí magnet v pouzdru PDA?

PeZ_ce4you (130)|27.12.2004 09:25
Pěkný den všem.
Napadla mne taková věc: v pouzdru na PDA mám v zapínání magnet - musím říct, že docela silný a tento samosebou přitahuje baterku od PDA. Mohu baterii nebo nedejbože :D nějakou jinou součást v PDA poškodit? Předpokládám, že ne, když se tyto pouzdra na PDA prodávají, ale vzhledem k tomu, že jsem naprostý laik, ptám se odborníků.
Děkuji všem za odpovědi.
PavelR. (2184)|27.12.2004 10:40
... tak nějak přemýšlím na co by mohlo mít magnetické pole o ne příliš velké intenzitě v PDA vliv a nemůžu na nic přijít :) - tj. veškeré paměti (SDRAM i flash ROM vč. paměťových karet kromě IBM Microdrive) jsou elektrické, další elektroinika uvnitř PDA také. Samozřejmě nejsem fyzik, ale řekl bych, že se nemusíš ničeho bát :) ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|27.12.2004 10:47
Rovnez mohu nabidnout jen osobni zkusenost, mel jsem minimalne 2 pouzdra na magnet a nikdy jsem nevysledoval nejakou primou souvislost mezi magnetem a problemem.
windmaster (307)|27.12.2004 15:40
Byla doba, kdy se magnetická pole ve všemožných podobách (náramky, pásy atd.) používala na léčení zdravotních problémů, na zvýšení kvality spalování paliva v automobilech a došlo i na akumulátory v mobilních telefonech, kterým měl magnet zajistit delší a bezporuchový provoz.
Významné pozitivní ale ani negativní účinky magnetu nebyly objektivně prokázány (snad kromě uzdravených pacientů:D ), takže není čeho se obávat, možná naopak, kdo ví:))
ipf (2136)|27.12.2004 17:08
Asi to nebude mít žádný vliv, páčko originální plastový kryt displeje na HX4700 má také magnet.
Suoraj (704)|27.12.2004 21:08
Já mám pouzdro z HP - 4550 (5550) s magnetem. Nemám vůbec strach o své MDA, protože je to originál HP a tam vědí co dělají...;) Trochu sem se ale zdráhal dávat tam (do záhybu těsně u magnetu) kartu SD. Ale po půl roce v pohodě:D
PeZ_ce4you (130)|27.12.2004 21:37
...a co platební karty, na které jsou chlívečky v pouzdru přímo udělané. Také netrpí magnetickým polem?
Suoraj (704)|27.12.2004 21:52
[QUOTE="PeZ"]...a co platební karty, na které jsou chlívečky v pouzdru přímo udělané. Také netrpí magnetickým polem? [/QUOTE]

To nevim já tam na to chlívek nemám;) Ale bacha MAGNETICKÝ PROUŽEK a MAGNET ! Nebrat:O
Uni (140)|31.12.2004 11:13
Baterie ma kovovy maximalne obal vlastniho clanku, pameti jsou na bazi preklopek, ty se aktivuji elektrickym impulse, ostatni elektronika je proti magnetickemu poli imuni, neni co resit. Ale az dostanes pecku EMP, tak si moc neposvitis. Pravda, to se ¨ti v beznem zivote asi moc nepostesti:D