Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s lokalizací (komplet) do češtiny od sunnysoftu + wisbar advance 2

iloveyou (64)|26.12.2004 13:15
Po hardwarovém resetu jsem nainstaloval kompletní českou lokaliazci pro Ipaq 4150 a vše bez problémů. Poté nainstaloval wisbar advance v 2.0.1.9 a přestali se mi zobrazovat korektně některé české znaky v roletovém menu, ale i jinde např. č , atd.



Nevěděl by někdo kde je problém. Díky za každou radu.
Žulda_ce4you (244)|26.12.2004 20:51
WB ma nastaveni v nejakem textovem souboru a v nem jsem zmenil pismo na Tahomu a bylo to OK.
Stejne sem se ale vratil k WB 1, co je free.
Radek Novák (309)|27.12.2004 00:50
Ja zas nemel v baleni aktivacni klic :evil: , takze mam pouze 30 denni verzi. Doufam, ze mi zaslou nejaky novy a pokud ne, asi bych v tomto pripade nasel nejaky na internetu :sarcastic: , protoze v baleni byt mel :no:
PavelR. (2184)|27.12.2004 07:47
[QUOTE="Spider"]Ja zas nemel v baleni aktivacni klic :evil: , takze mam pouze 30 denni verzi. [/QUOTE]

... no ja myslim, ze by ti mel byt schopen pomoci predevsim prodejce od ktereho jsi PDA koupil. Co on na to?

PavelR.
iloveyou (64)|29.12.2004 11:28
Ted' jsem trošku experimentoval a problém v lokalizaci nebude. Takže na čisté pda po hardresetu jsem nainstaloval wisbar advance 2 a poté total commander cz. A ted' se zase někde objevují špatně některé české znaky, takže problém je někde ve visbaru. Asi se obrátím na producera programu.
Žulda_ce4you (244)|29.12.2004 12:37
[QUOTE="iloveyou"]Ted' jsem trošku experimentoval a problém v lokalizaci nebude. Takže na čisté pda po hardresetu jsem nainstaloval wisbar advance 2 a poté total commander cz. A ted' se zase někde objevují špatně některé české znaky, takže problém je někde ve visbaru. Asi se obrátím na producera programu.[/QUOTE]

Myslel sem, že stačí změnit font v souboru config.ini, dal jsem Tahomu, ale stejně to není úplně OK..
Takže to co jsem psal výše zcela neplatí :sarcastic:
diddle (20)|7.1.2005 15:58
Odpověď je celkem jednoduchá..
Ano dělá to font.. ale změnit ho musíš přímo v používaném témátku a to konkrétně v souboru "něco".skin

tam všechny fonty vyměnit například za tahomu a nejlépe vyhodit i bold nebo zmenšit velikost písma - vše přímo v tomto souboru.. je to opravdu celkem trivialní a čeština funguje jak má..

iloveyou (64)|9.1.2005 12:36
Jak tedy vyměnit font?

Zkoušel jsem to ve wisbaru přímo kde se dá editovat, ale i po změně fontu na např. tohoma cz zůstavají některé znaky např.č zobrazeny čtverečkem.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.1.2005 13:09
[QUOTE="iloveyou"]Jak tedy vyměnit font?

Zkoušel jsem to ve wisbaru přímo kde se dá editovat, ale i po změně fontu na např. tohoma cz zůstavají některé znaky např.č zobrazeny čtverečkem.[/QUOTE]
Nedělej to ve WB, ale tak jak ti radí diddle, tzn. v PC otevři (edituj) v Total Commanderu příslušný skin a nahraď všechny fonty např. Tahomou, kterou ale musíš mít v cihle nainstalovanou.. Cesta ke skinu v cihle může být např. Program Files/Lakeridge/WisBar Advance/Themes/Merlin/merlihires.skin.. Ten edituj = proveď náhradu fontu, úpravu ulož a musí to být OK. Stejnou opravu musíš udělat ve všech skinech, které ve WBA používáš.. Tuto fintu pro nás dodal ArcLite, více ZDE, jemu patří náš dík...

Ukázka části textu:
[Skin Info]
......
[Clock Font]
Name = Tahoma
Size = 8
Color = 0xffffff
Style = BOLD

[Title Font]
Name = Tahoma
Size = 8
Color = 0xffffff
Style = BOLD

[Today Menubar]
Mode = None

[Menubar]
Mode = None