Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus MyPal A730W s větší pamětí integrovaným WiFi modulem již v prodeji

Pavel Koza (4761)|22.12.2004 11:26
Sunnysoft, Alzasoft

Trvalo to sice trochu déle, než se čekalo, ale přiznivci značky Asus mají konečně možnost koupit si rovnocenného partnera ostatních VGA zařízení. Asus MyPal A730W rozšiřuje schopnosti Asusel A730 o dalších 64MB operační paměti a integrovaný WiFi modul. Pokud po tomto Pocket PC zatoužíte, připravte si asi 16500 korun českých, což je o necelé dva tisíce víc než za kolik se prodává méně vybavený model.

P.S. Sunnysoft nabízí speciální akci, kdy za běžnou cenu dostanete navíc i:

  • náhradní výměnná 1100mAh Li-Ion baterie
  • plná česká lokalizace Sunnysoft Interwrite 8.5
  • ochranná fólie Display Protector
  • 10% sleva na pouzdra Krusell dle vlastního výběru
peter.nr (501)|27.12.2004 15:46
Má niekto už nejaké info, resp. skúsenosť s batériou v tejto novej verzii? Vydrží dlhšie, alebo je to znovu také slabé?

A ešte jedna otázka. Myslím, že tu bolo spomínané niečo o "pomalosti" MyPal 730 vo VGA móde. Je rovnako "pomalý" ako Loox 720 a iPaq 4700, alebo je na tom horšie?
Pavel Koza (4761)|28.12.2004 08:10
[QUOTE="peter.nr"]Má niekto už nejaké info, resp. skúsenosť s batériou v tejto novej verzii? Vydrží dlhšie, alebo je to znovu také slabé?

A ešte jedna otázka. Myslím, že tu bolo spomínané niečo o "pomalosti" MyPal 730 vo VGA móde. Je rovnako "pomalý" ako Loox 720 a iPaq 4700, alebo je na tom horšie?[/QUOTE]

Dle dostupnych informaci ma mit stejnou baterii, proto je krajne nepravdepodobne, ze by tam byl nejaky rozdil. Pri pouziti WiFi je tomu prave naopak, baterie bude prazdna jeste rychleji.

Tato Pocket PC jsou si subjektivne rovnocenna, vymyka se pouze Axim X50v (predevsim ve 3D, bezna prace je rovnez srovnatelne rychla).
jan.hana (18)|29.12.2004 11:00
Já jsem ho koupil. Baterie jsou stejné, jako u předchozího modelu. Ale dostal jsem v balení jednu baterii navác a také USB Host kabel.
Be@r (42)|29.12.2004 13:09
Tak jsem se stal stastnym majitelem 730/w, az na vydrz aku bych byl vcelku spokojen, ale zarazila me jedna vec - integrovana wifi je bud mizerne citliva nebo mam vadny kousek. S kamosovym ASUS 716 chytame pri prochazce nasim mestem velice hodne ruznych siti, s mym novym 730/w bohuzel ani jednu. Musim sedet vylozene primo nekde pod antenou, abych v Site Survey neco chytil. Mate s tim nekdo taky podobnou zkusenost? Netusim totiz, zda je to vada nebo vlastnost integrovane wifi. Podle toho bych se zacal zajimat o pripadnou reklamaci.
Taky se mi uz jednou stalo, ze mi PDA totalne vytuhlo a pomohl az tvrdy reset - soucasne se mi rozsvitil displej, a to tak, ze na nem nebylo nic videt - muze se to nekdy stat?
logitech (18)|29.12.2004 16:40
tak ta otazka jakou ma Be@r, to by me taky docela zajimala odpoved, protoze o tom ASUS tayy uvazuju
dracek_oldd (16)|29.12.2004 20:25
Udelal jsem par (amaterskych) fotek ASUSe
dracek_oldd (16)|29.12.2004 20:35
Wifi: Vzhledem k tomu ze v byte bezne chytam zadni lalok ze sveho 180st sektoru na notebook - jsem hodne zklaman wifinou v Asusu.
Pripojeni je nestale. vypadava i pri velice slusnem signale. To ze by wifina byla necitliva - no je to miniaturni zarizeni, takze chytam jen 2 site z okoli, na notebooku s integrovanou wifinou chytam 4 a pres venkovni sektor chytam siti 6. Takze tolik pro srovnani
logitech (18)|29.12.2004 22:37
Dracek: a jak je na tom s vydrzi pri normalnim pouzivani, pri prehrvani ,videa a pri bezicim wifi modulu???????? :D
dracek_oldd (16)|30.12.2004 01:46
zatim jsem to nestopoval, ale odhadem bych rekl ze pri zapnutem wifi/bt + nejaka multimedialni aplikace = max 2-3h
Be@r (42)|30.12.2004 16:03
[QUOTE="dracek"]Wifi: Vzhledem k tomu ze v byte bezne chytam zadni lalok ze sveho 180st sektoru na notebook - jsem hodne zklaman wifinou v Asusu.
Pripojeni je nestale. vypadava i pri velice slusnem signale. To ze by wifina byla necitliva - no je to miniaturni zarizeni, takze chytam jen 2 site z okoli, na notebooku s integrovanou wifinou chytam 4 a pres venkovni sektor chytam siti 6. Takze tolik pro srovnani[/QUOTE]

No prave, ja mam za oknem 19 dB parabolckoui smerovou wifi antenu, a kdyz ke me prijde kamos se svym Asus 716, chyta signal skoro po celem mem byte (ja s 730-tkou pouze v kuchyni, kde mam o okna antenu) a navic vidi v Site Survey dalsi asi 3 AP, ktere jsou v okoli, a ktere ja nevidim nikdy.
Docela me to se*e, jelikoz bych se mohl teoreticky s PDA pripojovat na net asi tak v 1/2 naseho mesta (tam vsude ma kamos anteny s AP a 716 je vsechny vidi). Kdyby alespon existovala moznost pripojit nejakou externi antenku pro zesileni signalu - treba do CF II slotu - nevi nekdo, jestli neco takoveho existuje?
Be@r (42)|30.12.2004 16:05
[QUOTE="dracek"]zatim jsem to nestopoval, ale odhadem bych rekl ze pri zapnutem wifi/bt + nejaka multimedialni aplikace = max 2-3h[/QUOTE]

Zatim nemam jeste aku naformatovany na optimalni stav, ale pokud zapnu wifi a trvale brouzdam po netu, je do 2 hod. po kapacite.
S videem to odhaduji tak na jeden film (pouze odhad narychlo).
dracek_oldd (16)|30.12.2004 17:20
2 Be@r : souhlas wifina je slabota. kdybych to vedel necekal jsem 4 mesice na 730w a koupil jsem 730 + neco kvalitniho do CFka. Snad by mohly pomoct nove drivery.

Vydrz baterie: rekl bych ze prumer....zadna pecka...skoda ze stojanek neni uzpusoben na nabijeni te extra baterie
Be@r (42)|31.12.2004 09:48
[QUOTE="dracek"]2 Be@r : souhlas wifina je slabota. kdybych to vedel necekal jsem 4 mesice na 730w a koupil jsem 730 + neco kvalitniho do CFka. Snad by mohly pomoct nove drivery.

Vydrz baterie: rekl bych ze prumer....zadna pecka...skoda ze stojanek neni uzpusoben na nabijeni te extra baterie[/QUOTE]

jj, ten stojanek mohl byt i pro nabijeni druhe AKU. Koukal jsem taky na web ASUSu a nikde jsem tam nevidel zadne drivery pro PDA, dival jsem se schvalne i na starsi modely (mozna spatne).
No nic, po Novem roce to davam do ATC technikum k dispozici na otestovani a jsem zvedavy, jak se vyjadri k te wifine.
dracek_oldd (16)|1.1.2005 02:00
dneska jsem stopoval vydrz.
z plne nabite baterie (sejmuto z kolibky) pri zapnutem wifi me to jelo az do prvniho upozorneni o nizkem stavu (10%) 2,5h
zda to je hodne nebo malo necham na jinych. nemam to s cim srovnat.
priste prubnu jak dlouho vydrzi bez wifi/BT, kdyz pojede nejaka multimedialni aplikace.pokud to bude pod 3h je to slabota.
j-cop (80)|3.1.2005 14:44
Z mych vlastnich poznatku: pri pouziti BT a trvalem brouzdani na netu s polovicnim podsvicenim neni za hodinu a pul o cem mluvit. Takze nahradni baterku v bundlu jsem docela ocenil :) Docela me prekvapuje reseni "nabijeni" PDA pres USB, protoze alespon u me se Asus rozhodne nenabiji. Fakt je, ze se tak nejak "udrzuje" v nabitem stavu a velmi velmi pomalu mu dochazi stava, mate stejnou zkusenost nebo je chyba v mem USB na notebooku?
dracek_oldd (16)|3.1.2005 18:37
nabijeni USB: me se taky jen "udrzuje".
vydrz bateri: to je divny...jen 1,5h je opravdu hodne malo!
nahradni baterie: na co nahradni baterie jak ji neni kde dobit (mimo PDA)
Be@r (42)|5.1.2005 23:46
Takze na zitra jsem domluveny s technikem v ATC na odzkouseni PDA. Necham jim ho tam na par hodin na otestovani, ale pocitam, ze zaver bude znit - citlivost wifi je u techto modelu zrejme stejna. Zajimava je ale tato informace - dnes jsem si vsimnul na webu asus.com.tw, ze koncem roku byl vydan novy firmware, ktery obsahuje mimo jine i nove drivery pro wifi :)
viz:

Enhanced features are as following:
Turn on backlight when USB keyboard/mouse has activity
Update USB keyboard layout
Update ASUS Camera version 2.5
Update new Wi-Fi driver
Enhance ASUS camera capture performance

blize na:
http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=MyPal%20A730W&Type=Latest

Zajimalo by me akorat, jaky je rozdil mezi verzi "A7303427_OS_USA.zip" a verzi "A7303427_OS_CHT.zip" (krome toho, ze je ta druha skoro o 7 MB vetsi).
Pavel Koza (4761)|6.1.2005 08:27
Ten druhy soubor ("A7303427_OS_CHT.zip") bych podle toho nazvu na PDA nedaval, tedy pokud nejste odbornik na tradicni cinstinu;)
Be@r (42)|6.1.2005 09:11
[QUOTE="Pavel Koza"]Ten druhy soubor ("A7303427_OS_CHT.zip") bych podle toho nazvu na PDA nedaval, tedy pokud nejste odbornik na tradicni cinstinu;)[/QUOTE]

Tusil jsem to :), ale diky za upresneni ;)

EDIT:
Takze zadny upgrade meho firmware se nekonal, jelikoz na webu je firmware V3.43.02.7 z 28.12. 2004 a ja si az dnes vsimnul, ze tam mam zcela stejnou verzi, ale s datem 22.10. 2004 :(
dracek_oldd (16)|6.1.2005 23:09
uz jste to flashnuli?
jak to vypada?
neprijdu o vsechna nastaveni?cestinu apod?
Dzejkob (286)|8.1.2005 19:45
Mam dotaz mozna trosicku mimo, ale moc bych to potreboval vedet.Ma kazdy Asus A730W pribalenou nahradni baterku v baleni nebo je to jen nabidka nekterych obchodu.Nekde totiz pisou, ze tam je baterie, nekde se o tom nezminuji, tak nevim.Diky za odpovedi.
dracek_oldd (16)|10.1.2005 17:18
jak vam reaguje display ASUSe venku?
kolegovi prestava reagovat display jiz pri teplote 5st.
dracek_oldd (16)|10.1.2005 17:26
takze kazde baleni ASUS 730W nahradni extra baterii neobsahuje-
www.alfacomp.cz se dokonce prokazal nejakym papirem dodavatele Asusu co maji s timto modelem prodavat
cituji (volne): ....."uzivatelsky vymenitelna baterie Li-Ion 110 mAh, volitelne baterie s kapacitou 1800mAh ....
j-cop (80)|10.1.2005 17:28
Ad display: mne funguje bez problemu, byt kolem nuly uz je ponekud pomalejsi, mrska :-) anebo mi jen slzely oci zimou ...
Be@r (42)|13.1.2005 22:56
Tak jsem dnes testoval ASUS 730/w pri venkovni teplote 3°C, displej se choval vcelku normalne, ale integrovana wifi je opravdu SLABOTA! Mel jsem zapujcenu Sandisk SD wifi kartu, ktera bez problemu hlasila ruzne site (integrovana v 730 pouze jednu!), po chvili se ale s tou externi wifi neco zdrblo, protoze prestala fungovat a obcas se v PDA vubec nehlasila, po resetu ano, ale zadna sit uz ne - tak nevim, jestli se jednalo o nejaky konflikt s tou integrovanou (ta integrovana byla samozrejme pri provozu te externi vypnuta) nebo nejaky problem s kompatibilitou meho PDA. Nemel jsem cas preinstalit drivery, protoze jsem musel do prace a SD kartu jsem vratil kamosovi, ktery ji ma ve svem MDA II, ale jeste vecer mi volal, ze je na jednom miste, kde on se svym MDA II a SD wifi chyta bez problemu 8 siti a s mym 730/w pouze 3, a to jeste ne tak silne. Docela me to se*e, jelikoz jsem ocekaval podobne vlastnosti jako ma napr. ASUS 716.
Technici v ATC me prozatim v podstate odbyli s tim, ze nemaji nic na srovnani, takze ani nevim, zda je to na reklamaci nebo ne :(
Nevite nekdo, jestli existuje neco jako externi antena pro wifi do slotu CF II?
Dzejkob (286)|14.1.2005 10:02
Je to divny, protoze v recenzi na nejakem zahranicnim serveru nemeli proti wi-fi vubec nic-slapala jim naprosto korektne.To vypada spis na chybu softwaru nez hardwaru, ale nevim je to divny.:? .Ja bych zkusil upgrade rom, z Asus stranek, treba to pomuze-na reklamaci bych moc nespolehal.
Be@r (42)|15.1.2005 09:14
[QUOTE="Mightywizard"]Je to divny, protoze v recenzi na nejakem zahranicnim serveru nemeli proti wi-fi vubec nic-slapala jim naprosto korektne.To vypada spis na chybu softwaru nez hardwaru, ale nevim je to divny.:? .Ja bych zkusil upgrade rom, z Asus stranek, treba to pomuze-na reklamaci bych moc nespolehal.[/QUOTE]

Koukal jsem na verzi firmware na ASUS strankach a maji tam k dispozici stejnou verzi, jakou mam v PDA - myslis, ze bych mel zkusit to preinstalit?
Jinak uz 2 x se mi stalo, ze mi najednou zesednul az zfialoval displej, nedalo se nic delat a pomohl az reset...stava se to u PDA nekdy?
Dzejkob (286)|15.1.2005 18:16
No kdyz je stejna, tak nevim, jestli to ma smysl, ale za zkousku nic nedas.Ja osobne si chci Asuse a730W take koupit, az budou money, ale reakce na Wifinu me docela odrazuji.No pockam jeste jak se situace vyvine, casu dost.
Dzejkob (286)|15.1.2005 18:20
[QUOTE="Be@r"][QUOTE="Mightywizard"]Je to divny, protoze v recenzi na nejakem zahranicnim serveru nemeli proti wi-fi vubec nic-slapala jim naprosto korektne.To vypada spis na chybu softwaru nez hardwaru, ale nevim je to divny.:? .Ja bych zkusil upgrade rom, z Asus stranek, treba to pomuze-na reklamaci bych moc nespolehal.[/QUOTE]

Koukal jsem na verzi firmware na ASUS strankach a maji tam k dispozici stejnou verzi, jakou mam v PDA - myslis, ze bych mel zkusit to preinstalit?
Jinak uz 2 x se mi stalo, ze mi najednou zesednul az zfialoval displej, nedalo se nic delat a pomohl az reset...stava se to u PDA nekdy?[/QUOTE]

No kdyz je stejna, tak nevim, jestli to ma smysl, ale za zkousku nic nedas.Ja osobne si chci Asuse a730W take koupit, az budou money, ale reakce na Wifinu me docela odrazuji.No pockam jeste jak se situace vyvine, casu dost.Jinak asi kazde PDAcko zazije cas od casu perne chvile(nebo spise jeho uzivatel :) ), takze bych nepropadal panice.A pokud pomuze reset, tak je to spise nejaka softwarova chyba, i kdyz pokud by se to pravidelne opakovalo i po HR, tak to muze byt i hardwarem.

Omlouvam se, trosku sem zmrsil vlozeni prispevku.:oops:
pekro (346)|4.2.2005 10:48
Spotřeba 730W

Ta spotřeba u tohoto přístroje je opravdu nějaká divná

Nyní mi naskočila v kolíbce s připojeným adaptérem tato hláška

Zařízení spotřebovává více energie, než je dodáváno z vnějšího zdroje. vypněte nepotřebné funkce USBhost a snižte intenzitu podsvícení...

To je fak nějaký divný.

Adaptér dává snad až 2A a to je mu málo!?!? Měl jsem zapnuto podsvícení max a aktivní WIFI, Procesor střední rychlost. USB host vypnuto a bluetooth také vypnuto.

Vůbec baterku považuji za velké mínus. Při brouzdáním po netu přes WIFI a displejem na 2/5 podsvícení tak 1hodinu. Se Skype si nezavoláte víc jak 30 minut.

Mněl jsem před tím iPAQ3970 a tam jsem pod 3 hodiny nešel i s bluetooth.
A nabití v kolíbce i s plnou intenzitou displeje a aktivním bluetooth max 1.5hod.
Asus se dobíjí se zapnutým displejem naplno a vypnuto bluetooth i wifi cca7 hodin.

Jak se může něco takovýho dát do prodeje?
dracek_oldd (16)|4.2.2005 22:25
Presne tak....co dodat?Koupim vysokokapacitni baterku a snad se dostanu na nejaky bezny standard kolem 3h pri zatezi.
Dzejkob (286)|5.2.2005 09:30
[QUOTE="dracek"]Presne tak....co dodat?Koupim vysokokapacitni baterku a snad se dostanu na nejaky bezny standard kolem 3h pri zatezi.[/QUOTE]

Jestli tim myslis tu 1800mAh, tak je podle me skoro lepsi koupit dve zakladni(se tremi bateriemi uz to musi neco vydrzet nebo ne??).Podle me ta velka baterie zbytecne zvysuje rozmery a hmotnost a nejak drasticky vydrz stejne nezvysi.
dracek_oldd (16)|6.2.2005 16:49
A nabijet ty baterii budu kde? Ja nemam cas rozebirat Asuse jen proto abych dobijel baterie :D
Dzejkob (286)|6.2.2005 18:39
[QUOTE="dracek"]A nabijet ty baterii budu kde? Ja nemam cas rozebirat Asuse jen proto abych dobijel baterie :D [/QUOTE]

No tak to mas asi smulu :D .No me by se taky treba hodila univerzalni nabijecka lionek, nejlepe vice najednou :) , ale o nicem takovem nevim.Jinak ta vetsi baterka by nemusela byt spatna, ale pokud dobre pocitam, tak pak by melo PDA hmotnost 270g :O .To bych si rozmyslel poustet si v posteli treba film-leda ze bych chtel mit hodne namakanou ruku :D .
dracek_oldd (16)|6.2.2005 20:29
no nabijecka jako by bodla :-) nikdo nic nevyrabi? no s tou baterkou to jeste zvazim.ono se to asi fakt pronese. :D
Perki (1)|9.2.2005 20:48
[QUOTE="Be@r"]Tak jsem se stal stastnym majitelem 730/w, az na vydrz aku bych byl vcelku spokojen, ale zarazila me jedna vec - integrovana wifi je bud mizerne citliva nebo mam vadny kousek. S kamosovym ASUS 716 chytame pri prochazce nasim mestem velice hodne ruznych siti, s mym novym 730/w bohuzel ani jednu. Musim sedet vylozene primo nekde pod antenou, abych v Site Survey neco chytil. Mate s tim nekdo taky podobnou zkusenost? Netusim totiz, zda je to vada nebo vlastnost integrovane wifi. Podle toho bych se zacal zajimat o pripadnou reklamaci.
Taky se mi uz jednou stalo, ze mi PDA totalne vytuhlo a pomohl az tvrdy reset - soucasne se mi rozsvitil displej, a to tak, ze na nem nebylo nic videt - muze se to nekdy stat?[/QUOTE]

Skusili ste uz novy update zo stranky ASUS-u?
Ci sa prijem WIFI zlepsil?