Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact - profesionální pomocník v kapse [Mobil.cz]

Pavel Koza (4761)|21.12.2004 15:20
http://mobil.idnes.cz/telefony.a.....34_telefony_dno

Po těch několika dnech, které jsme s MDA Compact strávili, mi nezbývá než toto zařízení pochválit. Je to zajímavý přístroj, který poskytuje velice slušný výkon a funkce v relativně malém balení. SDIO slot umožňuje toto zařízení dále rozšiřovat, Bluetooth, IrDA a Mini-USB zase propojovat s dalšími zařízeními (PC, PocketPC, PDA a telefony, GPS moduly, handsfree ..).

Na rozdíl ode mne nejsou redaktoři mobilu líní a když měli od Sunnysoftu zapůjčený prototyp nového MDA Compact, nelenili a napsali kratší, více méně pouze popisnou recenzi. Pokud jste na MDA Compact natěšeni podobně jako já, doporučuji přečíst.

Mimochodem, také si myslíte, že design je již mírně "Out"? ;)
00039010_MDA_DKFT.jpg
UnionS8 (61)|21.12.2004 16:43
Myslime :cool:
Ale stejne do nej jdem... :D
Orloj_ce4you (299)|21.12.2004 18:38
Uz aby to bylo.. sice jsem si dnes koupil na FSC pouzdro od krusella, ale jak bude venku tohle mrne, jde FSC i s pouzdrem a telefonem do supliku (nebo do bazaru :-) Snad pujde koupit za nejaky rozumny peniz i nedotovany
ArnieX (272)|21.12.2004 18:44
Však co o to pěknej ale po straně vypadá jak playstation :D
Pinochio (424)|21.12.2004 21:39
No jo také čekám na CZ verzi :D
Pinochio (424)|21.12.2004 21:43
Ne, to snad ne. Lokalizace od Sunnysoftu byla snad jen v testovacím vzorku, ALESPOŇ v to doufám!!!
PavelR. (2184)|21.12.2004 21:54
... vypadá hezky, ale kdybych si měl vybrat mezi MDA2, MDA3 a MDA Compact asi bych stále volil MDA2. Docela by mě zajímala SW výbava MDA Compact (tj. ony aplikace třetích stran). Jinak s lokalizací od SS to asi bude pravda ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|21.12.2004 21:58
1. Ano, s lokalizaci je to pravda (nicmene to uz asi kazdy pochopil:)
2. Pokud si vzpominam, tak tam jsou aplikace skoro stejne jako u klasickeho MDA II. Ale ruku do ohne za to nedam.
Pinochio (424)|21.12.2004 22:05
[QUOTE="Pavel Koza"]1. Ano, s lokalizaci je to pravda (nicmene to uz asi kazdy pochopil:)
2. Pokud si vzpominam, tak tam jsou aplikace skoro stejne jako u klasickeho MDA II. Ale ruku do ohne za to nedam.[/QUOTE]
Pravda co? Sunnysoft ANO/NE ?
Pavel Koza (4761)|21.12.2004 22:07
Pravda je tam nekde venku:) Precti si to jeste jednou a zamysli se.
Pinochio (424)|21.12.2004 22:36
Takže další firma udělala krok špatným směrem, po FSC jde i T-Mobil. :evil: To se nám ta konkurence za chvíli složí.
hybo (3107)|22.12.2004 08:55
stejne je to super zarizeni, lepsi jsem jeste nemel :-)
Orloj_ce4you (299)|22.12.2004 10:08
a kdy, kdy uz konecne bude k mani???? (ted mel nasledovat smajlik s vyplazenym jazykem jako ze slintam ;) ) A za kolik? Budete ho tam v tom vasem AHmobile taky mit, nebo budu muset do t-Mobile ?? :mad:
UnionS8 (61)|5.1.2005 10:03
HYBO: A ty jsi nejaky prominent, nebo jak to, ze uz ho mas? :( :))
hybo (3107)|5.1.2005 10:12
No, co rict, proste ho jiz mam :-) A jak ted jiz vite, je mozne si jej jiz objednat i bezne, www.nowicom.com, www.expansys.com
Whippy (206)|6.1.2005 14:17
Jak je to s pouzitim takoveho T-mobile MDA compact v jinych sitich(Eurotel) ?
Jsou tam nejake problemy nebo ne? Byva to treba blokovane jako mobilni telefony...?
Diky
Miloš Strouhal (3997)|6.1.2005 14:50
1. T-mobile (a i ostatní operátoři) je povinen prodávat telefony neblokované (MDA Compact je také telefon), a nebo do krabice přikládat kód na odblokování
2. Zařízení lze použít v jakékoliv síti v ČR, jen je třeba provést manuální přenastavení služeb jako GPRS, MMS..
Ps: nebo si lze při troše šikovnosti zařízení časem upravit zcela "na míru", tak jako mnozí z nás činí již rok s MDA II.. ;) Tzn. dostat do zařízení mimo jiné nastavení na svého aktuálního operátora, změnit si lokalizaci na vhodnou verzi, nacpat si dovnitř i svůj oblíbený soft, a nepotřebný vyházet.. Atd, atd..
Honzabr (192)|6.1.2005 18:05
[QUOTE="UnionS8"]HYBO: A ty jsi nejaky prominent, nebo jak to, ze uz ho mas? :( :)) [/QUOTE]

:D Mám ho taky a taky nejsem prominent. A nebyl ani tak drahy a chodí jako víno.Je to první stroj, který se začíná přibližovat mým představám ;) :D
hybo (3107)|6.1.2005 18:09
no, ale mas ho diky mne, mam ho o hodne dele nez Ty a je tam ejste malickost v brandu :-)
beecher (9270)|6.1.2005 18:57
[QUOTE="xp"]1. T-mobile (a i ostatní operátoři) je povinen prodávat telefony neblokované (MDA Compact je také telefon), a nebo do krabice přikládat kód na odblokování[/QUOTE] Pokud dané zařízení je zakoupeno za plnou cenu, že...
Whippy (206)|6.1.2005 19:18
[QUOTE="beecher"][QUOTE="xp"]1. T-mobile (a i ostatní operátoři) je povinen prodávat telefony neblokované (MDA Compact je také telefon), a nebo do krabice přikládat kód na odblokování[/QUOTE] Pokud dané zařízení je zakoupeno za plnou cenu, že...[/QUOTE]

No toho jsem se obaval. Predpokladam, ze ocekavat ho v nabidce Eurotelu je asi naivni, ze? :-)
beecher (9270)|6.1.2005 19:45
[QUOTE="Whippy"]No toho jsem se obaval. Predpokladam, ze ocekavat ho v nabidce Eurotelu je asi naivni, ze? :-)[/QUOTE] No, já bych se toho nebál, už dvakrát ET začal prodávat stejné zařízení dřív než T-M... ;)
Všechno je možný...
UnionS8 (61)|7.1.2005 09:19
[QUOTE="hybo"]no, ale mas ho diky mne, mam ho o hodne dele nez Ty a je tam ejste malickost v brandu :-)[/QUOTE]
Ono je mozne ho sehnat pres tebe? Nebo neni? A za kolik, ze jsem tak smely (pokud tedy ano).:))
Nejak sem se do toho zamotal, ale asi vis, na co se ptam:D
hybo (3107)|7.1.2005 09:22
on byl jenom linej :-) jinak www.expansys.com, www.nowicom.com, tam je maji a muzete si je objednat.
MrMarkus_ce4you (45)|9.1.2005 10:02
Nj, ale objednávat to takhle z ciziny se mi moc nelíbí, nechápu neschopnost našich prodejců že si nechtějí přivydělat slušný profit, dovézt to sem a prodávat, zájem by byl určitě obrovský. Ne každý je takový dobrodruh aby něco objednával z ciziny. Třeba já mám hrůzu z toho jak kvůli reklamaci pojedu někam minimálně do Německa, případě budu za spoustu peněz posílat balíček do zahraničí :(
hybo (3107)|9.1.2005 10:42
No a to je prave ono. Na jedne strane se zakaznici stezuji, ze je to pak tu za vic penez, na druhe strane se boji. Kdyz to sem prodejce doveze a proda Vam to treba o 5% draz, uz jsou lidi nespokojeni. Ale pak, kdyz se to pokazi, prijdete k prodejci, at to zaridi. A co udela on? Musi to na svoje naklady zaridit, protoze zde proste na naktere veci zaruka neni, resp. neni servis. Kdyz ma s timhle prodejce pocitat dopredu, tak musi chtit o hodne vic penez, nez je 5% navic. To same je ceny USA vs tady. Logistika, posta, sklady, servis zde, vetsi zaruka zde, to vse stoji penize.
MrMarkus_ce4you (45)|10.1.2005 11:50
[QUOTE="hybo"]No a to je prave ono. Na jedne strane se zakaznici stezuji, ze je to pak tu za vic penez, na druhe strane se boji. Kdyz to sem prodejce doveze a proda Vam to treba o 5% draz, uz jsou lidi nespokojeni. Ale pak, kdyz se to pokazi, prijdete k prodejci, at to zaridi. A co udela on? Musi to na svoje naklady zaridit, protoze zde proste na naktere veci zaruka neni, resp. neni servis. Kdyz ma s timhle prodejce pocitat dopredu, tak musi chtit o hodne vic penez, nez je 5% navic. To same je ceny USA vs tady. Logistika, posta, sklady, servis zde, vetsi zaruka zde, to vse stoji penize. [/QUOTE]

Nechci rozpoutat nějaký flame, ale musím reagovat :) Kdyby si prodejce přidal 5%, je to v pohodě. Problém je že realitou jsou u nás desítky procent a to je už moc. Je moc velká škoda že třeba Expansys ještě nemá pobočku v ČR, věřím že tyhle světové obchody brzy dorazí s pobočkami i do naší republiky a bude o problém méně.
Honzabr (192)|10.1.2005 12:51
No nějak s tebou nemohu souhlasit.Pokud se dívám na většinu cen incl.Vat tak se zase moc od světa nelišíme,obzvlášť v naší zájmové oblasti.Jde o přepočet.Jestliže nakupuju za dollary tak kupuju mimo EU a musím připočíst clo (m.j. nemalé) takže se to stejně nevyplatí na menší dovoz ale opticky v přepočtu dollar vypadá super.Viz dnes nákup na Handangu.No a pokud nakupuju za Euro tak mne to přijde stejně jako u nás samo + doprava a ta je různá 5-25 EU.Takže kdo spěchá a chce být IN tak si musí připlatit.Už vůbec se tam pro nás nevyplatí nakupovat ofic.prodejcům.Ti musí čekat až budou mít stroje smluvní dovozci -velkoprodejci.Ti jim dají rabat.Expansys jim ho nedá.Ale 100ks MDA JAM jim rád prodá ale už za svou koncovou cenu.Takže se to našemu prodejci nevyplatí.Ty mu budeš nadávat za navýšení o cenu dopravy.Kdyby si řirazil ještě 10-15% aby se mu vrátily náklady tak se nechytne.Plyne z toho jediné-musíme čekat až to dostanou naši velkododavatelé-pak budou ceny jako na Expansysu.Jinak holt budu jako u Nowicomu ,který je mimochodem taky přeprodejce a musím si připlatit pokud chci aby mi to dovezl prodejce.A to nemluvím o zárukách.Takže kup si na Expansysu, se všemi již zmiňovanými důsledky sám a sám se taky starej abys tam vyřídil případnou reklamaci-pak nakoupíš stejně jako později zde a za stejné ceny a vzhledem k int. obchodu i lacinějc.Ufff to jsem se rozjel.
Honzabr (192)|10.1.2005 13:00
:D ;) Jinak něco k MDA Compact.Až si ho budete kupovat počítejte s velkými problémy v oblasti BT.Dnes jsem zjistil, že mi nechodí FORTUNA BT OneClip GPS.Dále nechodí HP BT klávesnice co se teď objevila a jak vyplývá z disk.for tak nechodí ani Nokia BT těžké HF. Takže pozor.Je to určitě stav dočasný ale raději si to případní zájemci hlídejte ať nejste sklamaní.Jinak je to super PDA s telefonem.
peter.nr (501)|10.1.2005 13:42
Keď sa bavíme o cenách, len tak pre porovnanie, ceny na Slovensku (bez DPH 19%):

iPaq 4700
-------------------------------------------
BGS: 16.808 Sk
Agem: 16.550 Sk

NotebookShop: 17.690 Sk
Hej: 20.755 Sk


Loox 720
-------------------------------------------

BGS: 18.270 Sk
FJS: 17.460 Sk

NotebookShop: 19.900 Sk
Hej: 18.738 Sk

Asus MyPal 730W
-------------------------------------------

Libra: 15.590 Sk

NotebookShop: 17.900 Sk

...

Tu je vidieť výrazné cenové rozdiely medzi distrubútormi a malopredajom. Niekedy ide až o 20%-né navýšenie!

Pritom náklady na vybavenie reklamácie pre malopredajcu sú podstatne nižšie ako pre distribútora. Malopredajca jednoducho PDA pošle poštou (alebo vrámci rozvozu zavezie) distribútorovi na reklamáciu. Ten to zrejme posiela výrobcovi, čo znamená do zahraničia, čo je neporovnateľne drahšie!

Nechápem, prečo má potom malopredajca také navýšenie, keď má len minimálne náklady.

Inak, tiež nechápem, ako môžu byť u nás niektoré značky - napr. HP také lacné... Ešte lacnejšie ako v ČR alebo v Európe. Zrejme ich distribútori nakupujú vo veľkom s veľkými množstevnými zľavami...
hybo (3107)|10.1.2005 14:42
ver, ze v SK se toho proda o dost mene nez v CZ, dale se koukni na to, co vse je obsahem baleni, manual, lokalizace a tak.

Ale ted nemluvime o oficialnim kanalu, ale o tom, ze dealer nakoupi v zahranici. Kdyz si dam tech 5% navic, tak OK, ale kdo zaplati tech 25 liber postovne do zahranici kvuli reklamaci a kdo zaplati postovne zpatky.
asdfg (62)|11.1.2005 23:02
hybo a další co již vlastníte MDA Compact. Jak se vám tam podařilo našroubovat český fonty.Nerobte srandu, že to už samo má fonty s diakritikou. A určitě si někdy budete potřebovat napsat txt s diakritikou. Nebo jste to ještě nezkoušeli?!
Šeba_oldd (1184)|12.1.2005 00:39
U tohoto zarizeni je to jiz vyresene nejakym tim lengem a kdyby ne staci instalovat klavesnici treba od Resco a je to jinak bude urcite k nalezeni i ve slovenske verzi protoze Resco je Slovenska firma.
Honzabr (192)|12.1.2005 07:34
:D Tak jak napsal Šeba - žádný problém. Dokonce na PDA část jde češtia Sunnysoftu PRO Standart bez problémů.
UnionS8 (61)|16.1.2005 14:26
Ach jo. Tak kdy uz?:D
T-mobile mel reci, ze ho uvede na trh jeste pred Vanocemi a skutek utek. A nedotovany z ciziny za 17 000,- je preci jen dost...:?
Zdenek Malinsky (9781)|16.1.2005 14:39
[QUOTE="UnionS8"]Ach jo. Tak kdy uz?:D
T-mobile mel reci, ze ho uvede na trh jeste pred Vanocemi a skutek utek. A nedotovany z ciziny za 17 000,- je preci jen dost...:? [/QUOTE]
Vzdyt jo, ale pred kterymi Vanocemi? :D
V pondeli jde na trh T-Mo MDA III, tak bych Compacta tipnul na pulku dubna.;)
PavelR. (2184)|17.1.2005 18:45
... hezká recenze tohoto zařízení je i zde ...

PavelR.
MrMarkus_ce4you (45)|18.1.2005 10:08
Je to stejně sranda, to zařízení se ještě nedostalo díky neschopnosti T-Mobile i jiných prodejců na náš trh a mě už začíná připadat zastaralé. Jsem nějak moc náročnej z toho jak čtu na webch jako msmobiles o nových zařízení, najednou mi přijde že to má málo paměti, že by tam mělo být GPRS EGDE, větší rozlišení displeje a tak. Možná to nakonec ještě vydržím a koupím si až něco dalšího, už třeba kvůli tomu že za pár měsíců už bude minimálně na Expansysu z čeho vybírat.
UnionS8 (61)|18.1.2005 10:28
Tenhle mrnous snad ani nikdy nebyl Top notch. Spis ho vsude prezentovali jako levny MDA a to je duvod, proc na nej cekam. Je jasny, ze se ted vyroji spousta jinych a lepsich MDA, ale to zas budou palety pres 20 000,-:)
Pavel Koza (4761)|18.1.2005 10:35
[QUOTE="MrMarkus"]Je to stejně sranda, to zařízení se ještě nedostalo díky neschopnosti T-Mobile i jiných prodejců na náš trh a mě už začíná připadat zastaralé. [/QUOTE]

Ja bych z toho nevinil (pouze) prodejce. Dost casto byva problem (predevsim z pocatku) nedostatecna vyroba. Pak se dodavky rozdeluji podle priority a nase republika bohuzel vzhledek k poctu obyvatel i kupni sile nepatri do te VIP skupiny... Vetsinou by prodejci chteli, ale proste nemaji co prodavat:)
Belatrix_ce4you (0)|19.1.2005 07:12
Podle T-mobile se zacne prodavat na konci unora 2005 ...

Ben
UnionS8 (61)|19.1.2005 09:33
No slava! A za kolik ze?;)
MilanO_ce4you (187)|19.1.2005 13:05
Podle mých informací to bude začátek února. Údajně je vše připraveno k prodeji. Z hlediska marketingu by nebylo dobré, aby na trh přišel zároveň s MDA III. Proto to zdržení. Jak jsem nakoupil, tak prodávám, víc nevím a i kdybych náhodou věděl, tak nepovím.
MilanO
Whippy (206)|20.1.2005 09:33
Nevite nahodou o nejakem emulatoru MDA kde by se dalo vyzkouset pohyb v menu, zapis kontaktu,...atd?
Nemam s temito zarizenimi zadne zkusenosti, chtel bych zmenit svou dosavdni 3650 za neco "inteligentnejsiho", ale nemam si to kde "osahat". Diky
Miloš Strouhal (3997)|20.1.2005 10:20
Nejlepším emulátorem je zajít na prodejnu T-mobile či Eurotel, a zkusit si zařízení přímo naživo.. A nemusí to být Compact, můžeš si to zkusit na MDA2 či MDA3.. Jsou to v mnoha ohledech totožná zařízení.;)
Pavel Koza (4761)|20.1.2005 10:26
Souhlas, bud na prodejnu, nebo na nejaky sraz, osobni zkusenost je nenahraditelna. Pokud by to neslo, tak je moznost ziskat vyvojove prostredi eMbedded Visual C++ 4.0, a do nej SDK for Windows Mobile 2003-based Pocket PCs. Soucasti je i emulator, ktery je jako vice mene zakladni Pocket PC a da se s nim "pracovat"...
Whippy (206)|20.1.2005 10:55
Chapu ze nejlepsi je zajit na prodejnu, ale bohuzel tady u nas na Valassku prodejny temito zarizenimi neoplyvaji a kdyz jsem chtel po Eurotelu nejake misto, kde bych se mohl podivat na MDA III(dataphone), tak mi rekli ze je to tak nedostatkove zbozi ze nikde neni. A ze mi ho muzou pouze zavazne objednat.
Nejvice me zajima jak se z toho MDA telefonuje. Nerad bych, aby mi neco zavazneho chybelo, co mobil mel. Uz jsem zjistil z diskuzi, ze nejsou podporovane profily, ikdyz to bych prezil. :)
O srazu jsem taktez uvazoval, ale zase je to pro me celkem zruky.
Nejake Moravske srazy nemivate? ;)
V kazdem pripade dekuji.
Miloš Strouhal (3997)|20.1.2005 10:59
Profily nejsou, ale můžeš si je tam následně nahrát. Viz diskuze v sekci Phone Edition na téma Pocket Zen Phone.

Po DP3 se nesháněj, opravdu je to nedostatkové zboží. Zkus T-mobile a MDA3. To mít na prodejnách budou..

A pokud můžu doporučit, zkus být trpělivý, a vyčkej spíš na ten Compact, než MDA3.. Ale je to na tobě, co od toho zařízení přesně očekáváš..
hybo (3107)|20.1.2005 11:08
Compact je boziiiiiii :D
Orloj_ce4you (299)|20.1.2005 19:59
:? nech toho clovece.. kdo to ma vydrzet ;) JA HO CHIII TAKY