Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox 720 problematika WIFI a BT

termit_shw (55)|21.12.2004 08:35
Zdrávím mám dotaz týkající práce s Wifi. Máte zkušenosti s vytvařením nových Wifi profilů? Jak to tak vypadá a co jsem vypozoroval na mém Looxu 720 tak dovede pracovat jen s jedním www - hotspotem. Chci-li pridat další nový musím stavající přepsat a poté zase znovu pracně vypisovat ssid, wep klíč, IP atd? Jaké jsou Vaše zkušenosti - lze nastavit profilů více? Jak je možné zjistit mac adresu WIFI sitovky LOOXE 720 abych ji mohl na AP pridelit statickou adresu abych maximalně zkratil dobu rychlosti pripojení do síte. Jinak doporučuju všem těch kteří spravují APečka zkratit dobu beacom intervalu Váš Looxu se pak bude do wifi site prihlasovat rychleji a co je hlavní tak napoprvé a ne na 2-3 pokus jako se mi občas stávalo. Poslední dotaz se týká proč nelze používat spouštění přístupu do nadefinovaného wifi profilu ikony v pravém dolním rohu. Wifi se sice spustí ale nepřihlásí k www-hotspotu to je možné jen přes Správce bezdrátů pak je to v pohodě. K čemu je tedy zminovana ikona dobrá? Děkuji Všem
psaf (81)|21.12.2004 14:08
[QUOTE="termit"] Jak je možné zjistit mac adresu WIFI sitovky LOOXE 720 abych ji mohl na AP pridelit statickou adresu abych maximalně zkratil dobu rychlosti pripojení do síte. [/QUOTE]
Musíš zapnout WiFi na ON pak se podívej do Settings->System->SystemInforamtion - u Network je Wifi, ktera pak zobrazi MAC adresu
Stejne je to i u BlueToth
psaf (81)|21.12.2004 14:10
[QUOTE="termit"] Poslední dotaz se týká proč nelze používat spouštění přístupu do nadefinovaného wifi profilu ikony v pravém dolním rohu. Wifi se sice spustí ale nepřihlásí k www-hotspotu to je možné jen přes Správce bezdrátů pak je to v pohodě. K čemu je tedy zminovana ikona dobrá? [/QUOTE]
Já nepoužívám správce profilů, ale jen tu modrou ikonu. Zapnu si to na ON a jiz surfuju. Vse mam nastaveno na domaci sit.
termit_shw (55)|21.12.2004 15:48
Já nepoužívám správce profilů, ale jen tu modrou ikonu. Zapnu si to na ON a jiz surfuju. Vse mam nastaveno na domaci sit.

Využivaš pro přístup na net dle tvé odpovi bluetooth (zmiňuješ se o modré ikoně) u BT to lze ale u Wifi bohužel musím používat správce bezdratů. Zmačknout Connect a teprve potom to šlape. Ikona v pravém dolním rohu Wifi nejde. Nespojí se do netu. Kde delam chybu? Děkuji za odpoved

Mac adresu BT jde zjistit v pohode problem byl ze jsem Wifi nezapl a teprve potom se nekoukl.
psaf (81)|22.12.2004 10:49
[QUOTE="termit"]
Využivaš pro přístup na net dle tvé odpovi bluetooth (zmiňuješ se o modré ikoně) u BT to lze ale u Wifi bohužel musím používat správce bezdratů. Zmačknout Connect a teprve potom to šlape. Ikona v pravém dolním rohu Wifi nejde. Nespojí se do netu. Kde delam chybu? [/QUOTE]
Doma pouzivam pripojeni pres WiFi a v praci pres BlueTooth, ktery mam v mem notebooku a ten je pripojen do firemni site.
Dlouho jsem s tim laboroval nez mi to vsechno zacalo chodit. Jinak na Internet pres BlueTooth chodim se zapnutym ActiveSync. U Wifi neni potreba mit zapnuty ActiveSync, tam jdu primo.
Wifi i BlueTooth si zapinam v TodayObrazovce pomci tech ikon v pravo dole. Aby WiFi pracovalo spravne, musel jsem nastavit spravne parametry v Settings->Connections->NetworkCard (je nutne vybrat Work a LOOX WLAN) a Settings->Connections->Connetctions (mam vybrano E2C)
Tak snad jsem to vysvetlil jednoduse
termit_shw (55)|23.12.2004 09:16
Tak už se mi podařilo dle tvého návodu zprovoznit zapnutí a vypnutí wifi pres ikonu v taskbaru. Šipky značící zapnutí a nalezení wifi sitě jsou v pořádku a ukazují správnou konektivitu. Ale zádrhel je v tom že nemůzu tímto zpusobem zapnuté a nakonfigurované wifi použít pro přístup na internet ani na procházení sítě. (Neukazuje se ikona vysílače). V Settings->Connections->Connetctions (mam vybrano E2C) a zaškrtlé povolit přístup na internet samozřejmě bez proxi kterou nevyužívám. Kde je zrada? Na AP mam zakázaný broadcast ssid, a nastaven 128 bit WEP. Diky za každou radu.
psaf (81)|23.12.2004 14:57
[QUOTE] (Neukazuje se ikona vysílače). V Settings->Connections->Connetctions (mam vybrano E2C) a zaškrtlé povolit přístup na internet samozřejmě bez proxi kterou nevyužívám. Kde je zrada? Na AP mam zakázaný broadcast ssid, a nastaven 128 bit WEP. Diky za každou radu.[/QUOTE]
Já mám na AP povoleny jen určité MAC adresy. Zároveň mám AP (Access Point Asus) nastaven pro možnost jít z domácí WiFi do WLAN (surfování po internetu). Zároveň jsem si nastavil AP jako DHCP, včetně Gateway, které je IP adresa AP (to aby ses dostal ven) a DNS mám také nastaveno na IP adresu AP. Doporučuju testovat vše přes PING, aby jsi věděl, kam se až dostaně. Ping můžeš dělat přes VxUtil. Zároveň ti doporučuji si vše psat, protože kolikrát stačí nastavi jednu položku z X špatně a pak nic nefunguje :O
termit_shw (55)|23.12.2004 19:07
Díky moc za radu. Taky jsem raději dnes na AP provedl restrikci MAC adres. Jistota je jistota. Nastavil na DHCP přidělovaní pevnejch IP. A hlavně vyřešil problém s nastavením Looxe a teď již plnohodnotně funguje wifi i z taskbaru.

Raději vše ještě hodím do tušky abych měl až se v tom budu příště šťourat otevřená zadní vrátka k fungující konfiguraci.