Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

POutlook & synchronizace & IMAP

Karex (3)|20.12.2004 14:30
Zdravím Vás vespolek prvním příspěvkem. Přestál jsem snad celkem úspěšně přechod z EPOC a klávesnicového PDA PSION Series 5MX na PocketPC a LOOX 720. Hned na začátku Vám všem přispěvovatelům vyslovuji díky za obrovskou databanku informací, kterou tato konference obsahuje. Potýkám se s Otlookem na dvou forntách a nevypadá to zatím na vítězství :-).

A) Při připojení přes internet k IMAP serveru (zkoušel jsem Kerio MailServer i MsExhchange) mi umí stáhnout všechny vytvořené vnořené složky - ty které si mohu povolit nebo zakázat ke stahování. Bohužel složky, které by se měly automaticky stahovat (Doručená pošta, Odeslaná pošta, Koncepty) se mi nedaří stáhnout - stále je mám prázdné.

B) Když se boj s IMAP nedaří, zkoušel jsem fungovat synchronizací přes USB s PC složkami Outlook. Zde bez problémů sesynchronizuji Doručenou poštu a tím končím. Opět ani Koncepty, ani Odeslanou poštu nesynchronizuje. Dokonce když odešlu mail z Looxe, objeví se v odeslané složce na PC, ale na Looxu ho nemám.

Nemáte nějaké tipy, nebo odkaz pokud se to již probíralo? Díky. K.
beecher (9270)|20.12.2004 18:48
[QUOTE="Karex"]A) Při připojení přes internet k IMAP serveru (zkoušel jsem Kerio MailServer i MsExhchange) mi umí stáhnout všechny vytvořené vnořené složky - ty které si mohu povolit nebo zakázat ke stahování. Bohužel složky, které by se měly automaticky stahovat (Doručená pošta, Odeslaná pošta, Koncepty) se mi nedaří stáhnout - stále je mám prázdné.[/QUOTE] Zkoušel jste to bez češtiny? Mně toto také dělá český velký Outlook, že nevyhledává na serveru IMAP složku "Inbox", ale "Doručená pošta", nebo mi zobrazí jak Inbox tak Doručená pošta, kteroužto na serveru vytvoří... :( [QUOTE="Karex"]B) Když se boj s IMAP nedaří, zkoušel jsem fungovat synchronizací přes USB s PC složkami Outlook. Zde bez problémů sesynchronizuji Doručenou poštu a tím končím. Opět ani Koncepty, ani Odeslanou poštu nesynchronizuje. Dokonce když odešlu mail z Looxe, objeví se v odeslané složce na PC, ale na Looxu ho nemám.[/QUOTE] To je bohužel vlastnost ActiveSync, že synchronizuje pouze Doručenou poštu...
Pavel Koza (4761)|20.12.2004 21:58
IMAP nepouzivam, ale mam takove povedomi, ze v Pocket PC existuje spousta povedenejsich aplikaci... Co zkusit napriklad WebIS Mail?
PavelKa_ce4you (46)|5.1.2005 11:13
Přecházím z Palm OS, dopsud jsem používal Outlook Expres a PalmDesktop resp. suprovej Agendus.
Outlook je opravdu katastrofická záležitost pro lidi kteří pracovali v jiných aplikacích / opravdu nevidím žádné + /
Neexistuje jiné řešení, tedy náhrady Outlooku pro PIM a návrat k Expresu ?

Dopředu díky za radu.:))
Pavel Koza (4761)|5.1.2005 11:23
Jestli spravne schapu dotaz, tak resenim muze byt SyncExpress 2002.
PavelKa_ce4you (46)|5.1.2005 11:45
Jak již je zmíněno nahoře, musím hodně pochválit tuto diskuzní skupinu a děkuji za takto rychlou reakci.

Můj dotaz je ale asi špatně intepretován. Klidně se obejdu bez synchronizace pošty / jsem tak jako tak u desktopu každý den/
To co asi nejenom mě trápí , je nešťastné řešení celé koncepce Outlooku, to co po desktop aplikaci spolupracující s PDA především požaduji, je rychlé práce s kontakty, úkoly ..., zmíněný Agendus Desktop u Palmu byl asi ideálním řešením.
Prostě Outlook mi v tomto nesedí, pochybuji ale že je jiná verianta, než se podovlit pánům z Microsoftu ...
Pavel Koza (4761)|5.1.2005 11:48
Porad nechapu - jde vam o Outlook Express, nebo o nejaky uplne jiny, sofistikovanejsi program pro praci s kontakty na desktopu, ktery zaroven bude mozne synchronizovat s PDA? Protoze ten odkaz, co jsem posilal, je plugin umoznujici plnou synchronizaci s Outlook Expressem, tedy nejen postu, ale i kontakty a kalendar.
Žulda_ce4you (244)|5.1.2005 11:49
Já přešel taky z Palmu, používal sem Agendus, ale poslední cca půlrok spíš DateBK5 a teď jedu Outlook 2002. Zkraje hrůza, ale už jsem si zvykl. A když budeš mít Outlook 2003, tak to bude skoro tak pěkně barevný, jako byl Agendus desktop :D
ifco_ce4you (186)|5.1.2005 11:58
Ked uz sme pri synchronizacii, existuje nieco na synchronizovanie s Mozillou?
PavelKa_ce4you (46)|5.1.2005 12:19
OK, dobří lidé. Jeden si zvykne i na šibenici. ;)

Když už tady mám dalšího emigranta z Palmu tak se chci zeptat jakou jste nakonec zvolil alternativu zadávání znaků / textu / . Po tom co jsem psal 6let s Grafity mi to tady moc nejde. Pomalá odezva, jiné tvary ...
Snad nebudu muet přejít na klávesnici ? :mad:
Žulda_ce4you (244)|5.1.2005 12:30
Interwrite Recognizer, jsou to normální malá tiskací písmenka. Akorát se tam nedaj zadávat některé spec. znaky (zavináč a tak), na ty se musí tapnout na políčko pro jejich zadání.
Nebo je pěkná Resco Keyboard, ale mě ty klávesničky nebavěj.