Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Orange SPV C500

pufo_ce4you (113)|20.12.2004 10:46
Co poviete na novy Orange SPV C500? Viac info na Orange SK
Mam dilemu, ci moju Nokiu 6600 vymenit za tento SmartPhone. Poradte niekto.
beecher (9270)|20.12.2004 11:10
[QUOTE="pufo"]Co poviete na novy Orange SPV C500? Viac info na Orange SK
Mam dilemu, ci moju Nokiu 6600 vymenit za tento SmartPhone. Poradte niekto.[/QUOTE] No, mne se vice libi ta joystickova verze znama jako i-mate SP3i nebo u ET SK by se měl prodávat T-M SDA...
pufo_ce4you (113)|20.12.2004 11:37
No, mna by skor zaujimalo, ci sa mi oplati celkovo prejst na SmartPhone ako take. Predsa len tych programov este nie je tolko ako na klasicke PDA a o programoch pre Symbian S60 ani nehovorim /tych je aj dva kopce :)/
beecher (9270)|20.12.2004 13:25
[QUOTE="pufo"]No, mna by skor zaujimalo, ci sa mi oplati celkovo prejst na SmartPhone ako take. Predsa len tych programov este nie je tolko ako na klasicke PDA a o programoch pre Symbian S60 ani nehovorim /tych je aj dva kopce :)/[/QUOTE] No, já bych si položil otázku, jestli potřebuji k PDA telefon, který má "skoro" stejné funkce jako PDA (myslím tím hlavně PIM) nebo mi stačí se z takového telefonu dovolat, aby měl BT a mohl taky přes něj datovat (na což doporučuji nejaky SE - T610/T630/K700i nebo Nokii (6230 se spravnym FW, nebo 6820)...
Symbian a SmartPhone jsou konkurenční platformy, takže je to na vás, jestli zvolíte monopol Nokie nebo Microsoftu... ;)
Já jako zarytý Windowsák bych preferoval MS ve verzi i-mate SP3i... :D
pufo_ce4you (113)|20.12.2004 13:32
No ved prave, toto je moja dilema: Nokia alebo Microsoft. Hm. Fakt neviem. Najradsej by som mal nejake MDA II (MDA III), zbavil sa Nokie a Loox-a, ale na to nemam money :(
Miloš Strouhal (3997)|20.12.2004 21:19
[QUOTE="pufo"]Najradsej by som mal nejake MDA II (MDA III), zbavil sa Nokie a Loox-a, ale na to nemam money :([/QUOTE]

Pokud můžu radit, MDA3 nekupuj. Je to fakt šunt za ty prachy.. :? Jestli se obejdeš bez wifi, investuj do nějakého staršího MDA2, nebo ho kup dotovanej u T-mobile za desítku..
Pavel Koza (4761)|20.12.2004 21:37
Moje averze ke Smartfounum od Microsoftu je asi uz znama. Je to sice z valne vetsiny zpusobeno investici 18000Kc do Eurotel Smartphone, ktery po 3 mesicich letel do supliku a po vice jak roce byl s obrovskou ztratou prodan; ted uz je ten system preci jen lepsi, ale ja osobne bych pockal az na treti generaci;)
beecher (9270)|20.12.2004 22:19
[QUOTE="Pavel Koza"]ted uz je ten system preci jen lepsi, ale ja osobne bych pockal az na treti generaci;)[/QUOTE] No, však právě v SDA či i-mate SP3i je už vlastně 3. generace WM pro SmartPhones, tedy WM2K3Se for SmartPhones, ni? ;) Že by si Pavel pořídíl SmartPhone? :D
Pavel Koza (4761)|20.12.2004 22:37
SE nepokladam za treti generaci;)
beecher (9270)|20.12.2004 23:18
[QUOTE="Pavel Koza"]SE nepokladam za treti generaci;) [/QUOTE] No ja osobne bych rek, ze SE jsou nekde jak mobilni site 2,5 generace (EDGE apod.), tak ty neni 3G, ale uz se to tomu blizi... A kdo vi, kdy budou WM2k5... Jestli to budou WM2K5, to muzou byt taky WM2K6, ze...
boss_ce4you (73)|27.1.2005 18:03
No to ste mu moc nepomohli ;-)

Ale má pravdu: na Symbian je mraky vecí. Lenže tento systém je ako žuvačka....
QTek II. je super mašinka až na svoju velikosť.
Smart s WM2003 je dobrá vec a pokiaľ si zvykneš na ovládanie, tak nedáš z ruky.
Na tento systém je tiež dosť softwaru tak bez obav do toho skoč.

andrei (45)|29.3.2005 14:58
[QUOTE="beecher"][QUOTE="pufo"]No, mna by skor zaujimalo, ci sa mi oplati celkovo prejst na SmartPhone ako take. Predsa len tych programov este nie je tolko ako na klasicke PDA a o programoch pre Symbian S60 ani nehovorim /tych je aj dva kopce :)/[/QUOTE] No, já bych si položil otázku, jestli potřebuji k PDA telefon, který má "skoro" stejné funkce jako PDA (myslím tím hlavně PIM) nebo mi stačí se z takového telefonu dovolat, aby měl BT a mohl taky přes něj datovat (na což doporučuji nejaky SE - T610/T630/K700i nebo Nokii (6230 se spravnym FW, nebo 6820)...
Symbian a SmartPhone jsou konkurenční platformy, takže je to na vás, jestli zvolíte monopol Nokie nebo Microsoftu... ;)
Já jako zarytý Windowsák bych preferoval MS ve verzi i-mate SP3i... :D[/QUOTE]

Prene tak to je!
Ked mas PDA, smartphone je na nic, len zbytocna komplikacia!
Mam s nim dost vela problemov s komunikaciou s mojim iPAQ-om:
nejde mi rozchodit GPRS ani cez IRDA, ani cez bluetooth. Inak, celkovo komunikacia tohto zariadenia je uplne nahovno. Hram sa s tym uz asi 3dni, IRDA nefunguje skoro vobec, vacsinou sa 10sekund pripaja, potom najde iPAQ, ale v tom momente sa odpoji. BT zasa ponuka komunikaciu cez Ser. port, da sa v smartphone zaskrtnut volba IN COM port 6 a OUT COM 7. Ked dam v iPAQ-u explore a bluetooth device (widcomm), sice mi serial port 6 najde, dokaze sa s nim aj spojit, ale nic viac. Ked chcem stiahnut SMS alebo Phonebook cez ktorykolvek manager (skusal som easySMS, PocketPhoneTools4, SunnysoftGSM2.92, SmartGSM2.3.4, aj mPhone2.6), pri BT napise, ze modem nenajdeny a IRDA ignoruje uplne. Som z toho zufaly, pritom tieto softy mi so starsimi fonmi behali v pohode. Vyzera to tak, ze kupou tohto SmartPhon-u som poriadne "prehlupil"

Keby ste nahodou niekto vedeli, co s tym, ozvite sa, prosim.
Budem velmi vdacny za akukolvek radu....
skyvlado (72)|28.4.2005 11:52
Tiež rozmýšľam o inteligentnom telefonovaní (rozumej používanie všetkých kontaktov, kalendára a úloh, SMS, a pod.) a s ohľadom na fakt, že môj tandem iPAQ 4150+Siemens S55 mi to neumožňuje až tak jednoducho rozmýľam o prechode na jedno zariadenie. Platformu mám jendozančne zadefinovanú, teda M$. Smartfouny sa mi javia ako nedostatočné z pohľadu využívania rôznych, pre mňa životne dôležitých aplikácií a samozrejme malého displeja.Klasické veľké komunikátory sú zase veľmi veľké a tak rozmýšľam o niečom ako je MDA Compact. Môžete sa podeliť o skúsenosť s týmto resp. obdobne veľkým zariadením? Budú na ňom bez problémov pracovať aplikácie, ktoré mi chodia v iPAQ 4150? Aká je výdrž v praxi (dosť veľa telefonujem). Aké sú zásadné odlišnosti od WM 2003?
Delta_ce4you (15)|28.4.2005 12:16
[QUOTE="pufo"]Co poviete na novy Orange SPV C500? Viac info na Orange SK
Mam dilemu, ci moju Nokiu 6600 vymenit za tento SmartPhone. Poradte niekto.[/QUOTE]

Ak máš záujem mám na predaj SDA od Eurotelu.Je to v podstate to isté len iný design.Krajši. Má 3 mesiace.:)) Dobrá cena.