Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odstranění programu z paměti iPAQa

Point (19)|2.8.2002 16:43
Zdravím,
a současně pokládám dotaz :-)

Dost často se mi stává, že po instalaci nějakého programu který se mi nakonec nelíbí nebo nehodí (což podle popisu lze poznat mnohdy těžko) narazím na problém "nemožnosti" odinstalace. Klasicky se objeví okénko a v něm seznam spuštěných programů (častěji DLL) které nelze zastavit, protože se mnohdy starují ihned po rebootu iPAQu a nejdou tím pádem často ani smazat z "pevné paměti" , protože jsou zrovna (a vlastně stále) aktivní. Řeším to všemožnou ekvilibristikou až po úroveň zásahu do registrů, ale to není vždy to pravé.
Znáte někdo rozumný postup jak odstranit z paměti program běžící na pozadí o kterém není nikde ani zmínka?
[Abych nezapoměl - mám iPAQ3630 a WinCE3.0]

Díky
MM
Kečup_oldd (2)|6.8.2002 08:00
Mam stejny problem.Obcas to musim resit tak jak pises.Nekdy je ale problem v tom,ze soubory se nahrajou napr. do adresare windows a jsou tudiz read-only.Proto pouzivam PE Explorer abych odstranil atribut read-only.Ne vzdy to ale pomuze.
Pavel Koza (4761)|6.8.2002 15:21
No, ja se s "neodstranitelnym" programem jeste nesetkal, nekdy to jde hur, ale nakonec se odinstalovalo vsechno...

  • Napred provest reset
  • Pokud je to plug-in do Today obrazovky, tak MUSI byt neaktivni!
  • Pokud ani to nepomuze, zkuste to .DLL PREJMENOVAT, pak soft reset, a pak pujde smazat

Muzete uvest nejaky priklad aplikace, ktera tak zlobi? Trebas mi unikla[;)]
Pet_ce4you (61)|6.8.2002 17:34
Napriklad slovnik od Lingea. Pri instalacii nakopiroval do windows\fonts tri fonty a uninstal
hlasi ze su pouzite a pouzite zostanu aj po resete.

Peter
mmort7 (102)|6.8.2002 17:36
Změnit jim příponu z ttf na cokoliv jiného, restart, pak jdou vymazat.
Logické (pokud je soubor *.ttf v adresáři windows\fonts , systém si ho jako font lockne.
Pokud má jinou příponu, tak ne.

Pavel Koza (4761)|7.8.2002 07:25
[QUOTE]Napriklad slovnik od Lingea. Pri instalacii nakopiroval do windows\fonts tri fonty a uninstal
hlasi ze su pouzite a pouzite zostanu aj po resete.[/QUOTE]

Co mate za verzi? Ja mam anglickej slovnik, verze program 3.05, a zadny fonty mi to tam nekopirovalo...
Pet_ce4you (61)|7.8.2002 15:00
Zdravim,

Martin - dik za radu.
Pavel - iPAQ som nechal doma - testujem vydrz baterky pri vypnuti. Kupoval som ho asi pred mesiacom a instaloval som anglicko-slovensky slovnik. Daval som ho na SD card a po instalacii nechcel chodit. Dako divne to vytvorilo adresare s programom a datami. Ked som ho chcel odinstalovat, tak to nepreslo kvoli fontom ipa93dr.ttf, ipa93sr.ttf a ipa93mr.ttf . naistaloval som ho potom do normaplnej pamate a tam uz chodil (dal vsetko do jedneho adresara) a tato
instalacia po prekopirovani chodi aj z SD card.

Peter
Pet_ce4you (61)|9.8.2002 10:38
Je to od Lingea Pocket lexicon 4.03. Je chybne spravena instalacia na SD card.

Peter
Pavel Koza (4761)|9.8.2002 10:38
To jste koupil, nebo to bylo bundlovany s iPaqem? Ja mel bundlovanou verzi 3.0.5...
Pet_ce4you (61)|9.8.2002 16:54
Kupil. Subory cab su z 4.2002 a na 8 cm CD je 3, 5 a 7 MB verzia anglicko-ceskych a anglicko-slovenskych obojsmernych slovnikov.

Peter
Pavel Koza (4761)|9.8.2002 16:55
Takze je to jasne - Vy mate novejsi verzi, v te stare zadne dalsi fonty nejsou[;)]
masch (45)|12.8.2002 14:59
Taky jsem si zatím vždy poradil s odinstalací. Zaskočil mě ale sw MS Money 2003 - nainstaloval jsem ho do iPaqa a teď se ho nemůžu zbavit. Během odinstalace se zobrazí hláška a program se neodstraní. Bohužel desktopovou verzi nemám a teď nevím, jak se Money zbavit.
hybo (3107)|12.8.2002 15:02
ta hlaska spise znamena, ze mas spustit na desktopu uninstal (myslim, ze z ActiveSync). tedy snad
masch (45)|16.8.2002 12:11
Taky mě to napadlo, ale ani tak se neodinstaloval. Ke všemu je v adresáři Windows, takže ho nesmažu ani ručně...