Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zdielanie Internetu na PC pomocou BT a Access Point na iPAQ hx4700...

Eduso_ce4you (15)|16.12.2004 16:43
Skusam sa spojit s PC pomocou BT a sluzbou Access point, no aj ked sa mi to podari spojit, stale neviem zdielat internet. Pomozete mi s tym niekto ?
Ronin (45)|16.12.2004 18:59
Tak se ti pokusím pomoct, jsem doma připojen stejným způsobem. Nejdříve potřebuji vědět OS tvého PC. Kvůli nastavení sdílení internetu.
Eduso_ce4you (15)|16.12.2004 19:43
Dakujem za ochotu. Mam Windows XP professional. Na karte, ktora je online pripojena k internetu, som zaskrtol zdielanie.
Ronin (45)|16.12.2004 22:11
Podle toho co jsi mi napsal, je vše v pořádku. Možný problém může být s firewallem, který pravděpodobně chrání i bluetooth připojení. Já mám operační systém Windows 2000, kde je to trochu jiné. Další věc je vytvořit na počítači nového uživatele, a při přihlášení PDA do sítě tam vepsat tohoto vytvořeného uživatele. Tímto by to mělo být všechno. Pokud ale používáš firewall, který je ve WIN XP, tak ten by bránit ničemu neměl.
Eduso_ce4you (15)|16.12.2004 22:18
Mam WinXP SP2 a antivirus Panda. Moze to byt v tom, ze je to nejak chranene firewallom ?
Ronin (45)|16.12.2004 22:26
Windows XP obsahují firewall. Nastavení firewall najdes, pokud kliknes pravou myší na jednotlivé připojení např síťová karta nebo bluetooth adapter a dáš vlastnosti. Myslím, že je to v poslední odrážce nahoře, je tam k zaškrtnutí políčko chránit firewallem. Ale pokud nemáš jiný firewall jen ten z windows, tak by v tom neměl být problém. Spíše bych to viděl na toho uživatele. Protože se hlásíš do sítě k počítači a ten tě pouští přes sebe "bránu" do sítě internet. Klasický přenos dat mezi PDA a PC ti funguje bezproblémově ??
aaischa (660)|17.12.2004 15:31
Z toho co sem tu cetl tak newim jestli ti to uz de??
Ja to resim trosku jinak.. mam iPAQ 3970 a pripojuju se na net prez bluetooth prez notebook kterej je pripojenej do netu prez sitovku..
¨1)nastavim si active sync prez bluetooth
¨2) na pc si stahnu z netu:POCKET PC CONNECTION WIZARD
¨3)po jeho instalaci spojim prez active sync pda s pc a na pc spustim ppc con wiz. a necham ho nacist nastaveni z pda a pak zvolim ze se k netu pripojuju prez sitovku a necham ho nastavit PDA a je dotovo :cool: :D :)) :) :yes:
Eduso_ce4you (15)|18.12.2004 10:11
Tak ja uz neviem...Vyzera to velmi zaujimavo s tym Pocket connection wizard, ale rozchodim to s ActiveSync, spojim sa cez BT, spustim PCW a nastavim spojenie na internet cez sietovu kartu, vsetko v pohode urobi, no ked na PDA spustim Explorer, stale vypise: "The page you are looking for cannot be found." ! Co som este nenastavil ???
Ronin (45)|18.12.2004 15:50
Připojuješ se přec co k počítači jako bluetooth serial nebo network access ??
Když jsem to vytvářel, tak jsem zadal v PDA prozkoumat služby zařízení, vybral network access, zadal jsem přihlašovací jméno a heslo pro připojení do sítě k počítači a celej zázrak byl hotov. Samozřejmě jsem zapnul sdílení připojení k internetu pro síť bluetooth. Toť vše a jede to, žádný programek k tomu nepotřeba.
Eduso_ce4you (15)|18.12.2004 17:43
No ked som hladal na PDA sluzbu cez BT, vybral som Access point a urobil mi bez problemov "shortcut". Ked som sa cez to spojil s PC, nepytal ale ziadne meno a heslo, iba sa spojil. A zdielanie na internet som zapol na karte na PC, cez ktoru ide internet, teda nie Bluetooth network...
Ronin (45)|18.12.2004 18:03
Postup máš správný, takže nevidím v ničem problém. Je to zvláštní. Tím povolením sdílení pro síť bluetooth jsem myslel výběr ze sítí pro které bude sdílení fungovat mám v počítači totiž síťovku, jsem připojen přes ADSL modem a mám tam ještě bluetooth. Takže při povolení sdílení na modemu se mě ptal jestli to chci pro síť bluetooth nebo pro síťovou kartu. Jak jsem napsal máš vše tak jak já a mě to jede bez problému. To zadání přihlašovacího jména může být způsobeno Windows 2000, jsou trochu ujeté na bezpečnost :D . A taky jej nechce při spojení s počítačem, ale až začne "vytáčet" připojení k netu - samozřejmě jen poprvé, pak už to jede samo.
Eduso_ce4you (15)|19.12.2004 10:57
Este jedna otazka: na sietovom pripojeni, na karte Bluetooth network treba nastavit IP adresu rucne na 192.168.0.1 a masku 255.255.255.0 alebo nechat automaticky pridelovat server ?
Ronin (45)|19.12.2004 15:30
Já tam mám zaškrtnuto automatické přidělování IP adresy. Ještě jeden návrh, pokud jsi z Prahy, bylo by to možné vyzkoušet u mě nebo u tebe v čem je problém, přes tuhle diskuzi je to docela složité něco řešit.
Eduso_ce4you (15)|19.12.2004 16:50
Tak to bude asi problem, lebo som z Kosic...:-))) Uz sa mi podarilo rozchodit zdielanie suborov a vidim disk PC. Internet zatial odolava...:-(((
beecher (9270)|19.12.2004 19:02
Mam prostou otázku... Proč na to nepoužijete ActiveSync pres BT?
Krásně všechno chodí bez naprostého problému...
aaischa (660)|19.12.2004 20:25
já to mam přez activesync přez BT a sem spokojen jenom bych potreboval poradit... kazdou chvili se mi stava ze kdyz to spojim active syncem tak sem prez to s ICQ na netu ale pocket IE mi napise ze nemuze najit zadnou stranku.. tak spustim \windows\welcome.exe a zacne to fungovat... ale pak uz to zase zacne blbnout :(
beecher (9270)|19.12.2004 20:32
[QUOTE="aaischa"]já to mam přez activesync přez BT a sem spokojen jenom bych potreboval poradit... kazdou chvili se mi stava ze kdyz to spojim active syncem tak sem prez to s ICQ na netu ale pocket IE mi napise ze nemuze najit zadnou stranku.. tak spustim \windows\welcome.exe a zacne to fungovat... ale pak uz to zase zacne blbnout :([/QUOTE] To už jste rozebírali někde u Acerů, ne? HRknout PDA a přeinstalovat to nepomohlo?
aaischa (660)|19.12.2004 21:25
nepomáhá :evil: :evil: ted mam ipaq 3970 a ten samej problem sem mel u ipaqu 3830 ktery sem mel predtim.. newim costim :(( vzdycky musim poustet welcome :evil: :mad:
PavelR. (2184)|19.12.2004 22:12
... bohužel se s welcome.exe opravdu jedná o poměrně starou záležitost a asi ti nezbude nic jiného než jej v případě chyby, kterou zmiňuješ, vždy spustit. Otázkou je proč třeba mě se tato chyba vyhýbá a to u všech PDA s PPC a WM, které jsem kdy používal. Je možné, že některá z aplikací, které používáš mění soubory, které PocketIE používá a které jsou nutné pro jeho správnou funkci.

PavelR.
Eduso_ce4you (15)|20.12.2004 17:49
Nebudete verit, ale uz mi ide internet na PDA cez BT ! :-)))) Aby som usetril cas vsetkym, co si s tym tiez nevedia rady, tak cely problem bol v nastaveniach PROXY. Standardne nastavuje port 80 a treba nastavit 8080 ! A zrazu to ide. Spojil som sa standardne cez ActiveSync BT.
Peta_ce4you (314)|22.12.2004 08:51
Zajimalo by me zda to jde udelat i pres wifi?

mam nx7010 notebook a hx4700 a potreboval bych to udelat tak

aby notebook ktery je pripojeny do internetu fungoval jako acces point pro Ipaq tedy na Ipaqu chodit internet

dekuji
Pavel Koza (4761)|22.12.2004 09:28
Pokud jde o web, tak to resim nejakou jednoduchou proxynou na tom notebooku (AnalogX proxy). Pak jsou snad i metody bridgovani a ja nevim ceho vseho, ale to uz jsem nezkousel.
beecher (9270)|22.12.2004 09:38
Jak přijedu do práce, tak sem napíšu obecný postup, jak to rozchodit, jak přes WiFi, tak přes BT ve W2K a WXP. Je to daleko jednodušší a není k tomu potřeba nějakých proxyn, stačí prostředky Windows, případně BT ovladačů v případě W2K či WXP se SP1...
Peta_ce4you (314)|22.12.2004 10:37
i pro XP SP2:D
beecher (9270)|22.12.2004 10:43
[QUOTE="petrd"]i pro XP SP2:D [/QUOTE] To bych nějaké WXP se SP2 musel mít... PC doma jsem zrušil...