Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eurotel vs. T-Mobile

Radek Novák (309)|15.12.2004 21:21
Nejdříve jsem hledal existující diskuse na toto téma, ale po 20 minutách nezdaru jsem to vzdal..

Chci si pořídit neomezený internet a nevím, který operátor je lepší. Podle toho, co píší operátoři na svém webu mi připadá lepší eurotel, jelikož má narozdíl od T-Mobile volné minuty do všech sítí a ne jen do T-Mobile. Edge nevyužiji, takže na to u T-Mobile nehledím. Rozvažuji se mezi tarify T-Mobile Data Unlimited a Eurotel Data Nonstop.

Jenže praxe je praxe a zajímalo by mě, který z těchto operátorů má stabilnější, no prostě celkově rychlejší internet...

Někdy před rokem jsem u jednoho človíčka viděl jakýsi zesilovač signálu, připnul to na pásek a v místech, kde nikdo jiný signál neměl, tak měl 1-3 čárky z 5 možných. S mobilem to neměl nijak spojené.. To by mohlo řešit malý signál operátorů a tím pádem rychlost internetu...
beecher (9270)|15.12.2004 21:50
Ach jo... :sarcastic:
Vždyť jste si to zhodnotil sám, který operátor je pro vás výhodnější, ne?

Jinak řečeno, sítě všech našich mobilních operátorů stojí za starou bačkoru, v Germánii se mi třeba nestalo, že bych i na tom nejneuveřitelnějším místě nemohl datovat, neřku-li že bych neměl signál...
Já jezdím vlakem z Prahy do Karviné a ty výpadky ErrorTelu po trase (hlavně mezi Českou Třebovou a Olomoucí) jsou fakt k vzteku. Zkoušel jsem na daných místech všechny operátory a ani ťuk... Nechápu, když tudy projíždí slavný Manažer, kterým jezdí opravdu hodně manažerů s noťasy a mobilem jako GPRS modemem, že tam nejsou schopni zajistit pořádný signál. To je fakt k vzteku se furt připojovat...
Zdenek Malinsky (9781)|16.12.2004 09:27
ET bude asi kapánek lepší, protože si teď vylepšuje pokrytí a dobudovává BTS za peníze daňových poplatníků v rámci IZS (intetgr.záchr.systém).
Záleží, jaké mají oba operátoři pokrytí v místech, kde bydlíš, resp. kde míníš GPRS používat a také, kolik lidí to tam bude používat-kolik vás na to bude.
Zdenek Malinsky (9781)|16.12.2004 09:38
[QUOTE="beecher"]
Jinak řečeno, sítě všech našich mobilních operátorů stojí za starou bačkoru, v Germánii se mi třeba nestalo, že bych i na tom nejneuveřitelnějším místě nemohl datovat, neřku-li že bych neměl signál...
Já jezdím vlakem z Prahy do Karviné a ty výpadky ErrorTelu po trase (hlavně mezi Českou Třebovou a Olomoucí) jsou fakt k vzteku. Zkoušel jsem na daných místech všechny operátory a ani ťuk... Nechápu, když tudy projíždí slavný Manažer, kterým jezdí opravdu hodně manažerů s noťasy a mobilem jako GPRS modemem, že tam nejsou schopni zajistit pořádný signál. To je fakt k vzteku se furt připojovat...[/QUOTE]
Myslím si, že se žádnému z operátorů nechce stavět BTSky, kvůli několika kilometrům kolejí, kterými projede za několik minut nemnoho vlaků, ve kterých možná sedí několik jednotlivců používající GPRS. Kvůli nám dvoum to dělat nebudou.:D :D :D Počkej si na GSM-R, tím by měly být hlavní tratě pokryty a signál rozváděn přímo ve vlaku (WiFi ???). Nedávno konečně skončilo výběrové řízení (Kapsch+AŽD vs.Siemens).

Ještě pokrytí. Minulý rok jsem četl na Mobilmánii článek šéfredaktora Lutonského, který byl velmi překvapený, že v centru Paříže byla velká místa bez signálu GSM, aniž to někomu z obyvatel vadilo. To u nás by bylo řevu.
Radek Novák (309)|16.12.2004 09:49
Dobře, děkuji za tipy. Jak tak vidím, jsou na tom asi stejně a je to asi věc názoru. Když jsem se o tom bavil s Šebou, říkal že lepší je prý T-Mobile i když sám vlastní eurotel.

[QUOTE]Záleží, jaké mají oba operátoři pokrytí v místech, kde bydlíš, resp. kde míníš GPRS používat a také, kolik lidí to tam bude používat-kolik vás na to bude.[/QUOTE]

Bydlím hned vedle Teplic v severních čechách a půlku dne trávím v Ústí n/Labem. Signál by tu měl být pokrytý dobře. Používal bych ho sám na LOOX 720..

Spíše jsem myslel jestli nebylo nějake testování na třídním srazu, nebo jestli někdo nemá možnost vyzkoušet oba dva tarify. Jinak bych šel asi do Errortelu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.12.2004 10:54
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Záleží, jaké mají oba operátoři pokrytí v místech, kde bydlíš, resp. kde míníš GPRS používat a také, kolik lidí to tam bude používat-kolik vás na to bude.[/QUOTE]
Přesně tak, doporučuji ještě v těchto lokalitách otestovat železo, které budeš k připojení používat, něco ukazuje tři čárky a padá to, něco jede i na jednu čárku jak z praku... vlastní zkušenost s připojením na chalupě :D .
beecher (9270)|16.12.2004 10:59
[QUOTE="Spider"]Spíše jsem myslel jestli nebylo nějake testování na třídním srazu, nebo jestli někdo nemá možnost vyzkoušet oba dva tarify. Jinak bych šel asi do Errortelu...[/QUOTE] Jo v Úpě proběhlo, já sdílel přes WiFi připojení na ErrorTel, páč T-M ani ťuk... :D :D :D :yes:
Dominique (151)|16.12.2004 14:55
V tomhle ohledu nema eurotel v ceske kotline konkurenci... Tam bych asi nevahal... :$:
Radek Novák (309)|16.12.2004 15:30
[QUOTE="Spider"]Někdy před rokem jsem u jednoho človíčka viděl jakýsi zesilovač signálu, připnul to na pásek a v místech, kde nikdo jiný signál neměl, tak měl 1-3 čárky z 5 možných. S mobilem to neměl nijak spojené.. To by mohlo řešit malý signál operátorů a tím pádem rychlost internetu... [/QUOTE]

Nevíte někdo o něčem? Já našel jentoto, ale žádné bližší informace :(
Zdenek Malinsky (9781)|17.12.2004 10:55
Se signálem T-Mo jsem v Úpě problémy neměl. Nebylo to sice ideální, ale GPRS mi běhalo. Dokonce mi majitelka Jonáše pí Jaruška říkala, že dříve tam šel jen Paegas (nyní T-Mo), proto ho taky má. ;) Např. při cestě z Ovčárny na Praděd si ET ani neškrtne. Kolega z lázní tam musel dát rezervní Oskartu, aby si zavolal a nemusel používat roaming. Polští operátoři tam byli lépe pokrytí než naše 1=ET.
:D
Signál v daném místě má ten z operátorů, kterého SIM kartu nemáš ;) Murphyho zákony platí všude. I tady.

Ten zesilovač na opasek... No, nevím. Lepší bude na čepici přidělat anténku :D :D :D Teď vážně. Pokud je v daném místě signál špatný nebo žádný nepomůže Ti žádný posilovač. Kde nic není, nepomůže ani podprsenka z Tuzexu (Wonderbra).
Signál a jeho sílu nesmíš hodnotit dle čárek na mobilu. Stalo se mi, že jsem neměl ani čárku, dokonce ani logo operátora na displeji a v pohodě jsem volal a jindy signál na 1/3 a ani ťuk.
Dnes už to tak drastické není, spíše jen místa a místečka, kde signál není nebo je mizerný. Chce to vyzkoušet na místech, kde budeš pobývat-doma, práce, škola, hospoda.... Pokud to máš jen na doma, není problém dát na půdu nebo střechu anténu.
Radek Novák (309)|17.12.2004 14:14
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]
Dnes už to tak drastické není, spíše jen místa a místečka, kde signál není nebo je mizerný. Chce to vyzkoušet na místech, kde budeš pobývat-doma, práce, škola, hospoda.... Pokud to máš jen na doma, není problém dát na půdu nebo střechu anténu.[/QUOTE]

Budu to mit na looxiku, takze ho budu nosit vsude s sebou. Jenomze jak si to otestovat? Nikoho, kdo by mi to na 1 den pujcil na otestovani jsem nenasel :), a v prodejne jak T-Mob, tak ET taky ne. Zadne testovani na 1 den trebas za 100,-. Asi to budu muset riknout :(
*David *_ce4you (10)|26.12.2004 23:02
Mam asi rok Eurotel DataNonstop a jsem spokojenej. Spojeni je mnohem stabilnejsi nez pred rokem co jsem si tuto sluzbu porizoval takze osobne bych doporucil Eurotel.:yes:
PavelR. (2184)|27.12.2004 07:44
... v létě jsem měl možnost po několik měsíců používat GPRS od Eurotelu i T-mobilu. Většinu času jsem se pohyboval ve velkých městech a GPRS používal hlavně večer a o víkendu. Ani s jedním operátorem jsem neměl vážnější problémy. Pokud bych se ale teď měl rozhodovat, volil bych T-mobile a to především kvůli podpoře kódování CS3 a CS4 a především EDGE, které je až do dubna "zdarma".

PavelR.