Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: FSC LOOX720, Dell x50v, HP hx4700 - co z toho vybrat?? Nebo radši nic?? :))

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

tadle otázka tu už určitě několikrát byla (dokonce sem i něco pročítal), bohužel ne na všechny odpovědi sem našel odpověď a něco mě ještě víc zmátlo. Chci si koupit nový PDA (momentálně mám Palm M130), ale absolutně nevim co si vybrat, proto tady uvedu některý požadavky, atd a budu vděčnej když mi poradíte ) Rozhoduju se mezi těma 3 nahoře.

Požadavky: co možná největší výkon - přehrávání MP3 v co nej kvalitě, přehrávání videa (ideálně 640*480 standardní divxový filmy ať nemusim nic konvertovat...), nějaký ty good gamesy...

Výhody(aneb co se mi na tom nejvíc líbí a hodí):
    Dell: jednoznačně asi největší výkon(integr. grafika, doteď sem nevěděl, že něco takovýho v PPC je vlastně funkce navíc)
    HP: kovový tělo, velkej display, je to HP )
    FSC: asi nejvíc funkcí za nejmenší prachy, USB host

Nevýhody(aneb co mi vadí):
    Dell: nemá USB host, nadsazená cena v ČR, slabá baterka, jen 64MB RAM
    HP: nemá USB host, velkej, jen 64MB RAM, nemá grafiku
    FSC: nemá grafiku

Další věc, nad kterou sem přemejšlel je, jak to bude s WM2005 (někde sem teď čet, "že snad v dubnu") - u který z tědlech firem je největší pravděpodobnost toho, že by vydali nějakej upgrade? Další věc je, že u LOOXe, kterej má 64ROM to teoreticky nemusí bejt vůbec možný... To je pro mě taky docela důležitý, docela bych ocenil D3D (kterej by byl asi využitelnej jen u toho Dellu, kdy má grafiku). Neb myslíte že se vyplatí počkat?? Jaká by tak mohla beejt cena highend pocketů s WM2005?? Jakej třeba cenovej rozdíl mezi 2002 a 2003, když přišli na trh??

Další možností, nad kterou sem přemejšlel bylo, že bych si koupil Tungsten T3, za 9000 i s klávesnicí(měla by pak bejt kompatibilní s PPC, když to je IR, že jo??) a za rok ho třeba vyměnil za něco lepšího - přece jenom, PPC za 17000 mi bude muset vydržet aspoň 2 roky I když, o Palmoj tady asi moc slyšet nechcete, co??

Takže díky moc za rady, ocenim cokoliv
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Pro ostatní majitele VGA zařízení:
    Taky máte ten dojem, že by se za tyto dotazy mělo střílet?

Ne, teď vážně...
    Chápu, že rozhodování, jaké PDA koupit, je těžká věc. Osobně, pokud mohu doporučit, je nejlepší si vzít recenze, datasheety a sestavit si velkou srovnávací tabulku daných zařízení, podobnou jaká se používá v srovnáních v papírových počítačových časopisech, než jen těch pár bodů, co jste napsal, a dát jednotlivým položkám nějakou váhu (např. od -5 do 5 bodů za jednu vlastnost) a pak vše posčítat a odečíst, a to, které bude mít nejvíce kladných bodů, koupit. Jinak bych do ní zařadil i Asus MyPal A730W, protože když jsem dneska koukal na web svého dodavatele, tak tady budou tyto PDA ještě před vánoci.

Pár poznámek:
    1. Integrované grafiky nejsou nějakou moc velkou novinkou (má ji HP, Loox i Asus), co je novinka, tak to je u Della první 3D akcelerátor.
    2. K tomu účelu, jakému píšete, že budete PDA používat, nebude lepší podívat se po lepších a vhodnějších zařízeních? PDA na to použít samozřejmě lze, ale například ani jedno PDA se nevyrovná nějakému lepšímu MP3 přehrávači, jak výdrží, tak třeba velikostí/kompaktností.

WM2005 je dle mého otázka příštích vánoc, nejdříve tak září, takže pokud můžete, počkejte, pokud ne, viz návod výše. Velikost ROMek bude ještě zajímavá, protože MS dle mého s WM2005 udělá něco podobného jako s WXP. Bude to barevnější, více animované atd. Vůbec bych se nedivil, kdyby zasáhli do stylu ovládání. Zatím jsou vydány image Windows CE.NET 5.0, což je v podstatě pouze jádro OS s zjednodušeným uživatelským rozhraním, nad kterými MS staví aplikace (což je právě třeba Windows Mobile). Je to něco ve stylu Linuxu. Jádro OS a X-window system. Takže všechno ohledně velikosti WM2005 je hodně ve hvězdách. Ale jelikož mám v práci nainstalované SDK k WCE 5.0, můžu se podívat, kolik mají image pro x86 platformu a zítra to sem dopsat...

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od PiTRiS
    ....Výhody....
    ....Nevýhody(aneb co mi vadí)....
    Takže díky moc za rady, ocenim cokoliv
    No, vzhledem k tomu, že víš naprosto přesně, jaké jsou výhody i slabiny jednotlivých zařízení, máš v podstatě jasno které chceš i které nechceš, a proč, použil bych v tvém případě dokonale propracovanou metodu náhodného výběru (například losováním ze tří barevných kuliček, nebo vytažením nejkratší zápalky (v podstatě: možností výběru je neomezeně )).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Neustále víc se přikláním k tomu koupit si všechny.Pak člověkem nemlátí obavy, že udělal blbost, že si koupil právě to jedno.
    Ostatně synchronizaci používají stejnou.
    Teď vážně- nikdo Ti neporadí.Každý lpí na tom co koupil.Je to jeho miláček a ostatní jsou shity Za sebe - kup iPAQ 4700.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Honzabr
    Neustále víc se přikláním k tomu koupit si všechny.Pak člověkem nemlátí obavy, že udělal blbost, že si koupil právě to jedno.
    Ostatně synchronizaci používají stejnou.
    Teď vážně- nikdo Ti neporadí.Každý lpí na tom co koupil.Je to jeho miláček a ostatní jsou shity Za sebe - kup iPAQ 4700.
    Jo, jo ten si kup

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Vybirej podle vzhledu co se ti nejvice libi, technicky ti tam bude u kazdeho neco chybet.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Jo, jeste drobna oprava beecherova prispevku. Pokud vim tak HP nema integrovanou grafiku, sice to neni graficky axcerarator ( ) ,ale preci jen samostatny cip od ATI. A to se ceni)

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od RomanCE
    Vybirej podle vzhledu co se ti nejvice libi, technicky ti tam bude u kazdeho neco chybet.
    Naprosty souhlas :yes:

Teprve jsem se uklidnil a rozhodl, ze to moje je pravy orechovy, a ted zas tahle diskuze. Hmmm, proc jsem nepockal na Asuse, nebo radsi na Della? Grrrr:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od smarter
    Jo, jeste drobna oprava beecherova prispevku. Pokud vim tak HP nema integrovanou grafiku, sice to neni graficky axcerarator ( ) ,ale preci jen samostatny cip od ATI. A to se ceni)
    Integrovanou grafikou myslím cokoliv, co usnadňuje CPUčku vykreslování... Tzn. i ta ATIna, co tam je, je integrovaná grafika. Stejně jako v Delli ten Intel... Kapiš?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

dík y zanázory, vím že to tady fakt už několikrát bylo, ale pro mě je to fakt dost těžkej výběr...

A jak velkej rozdíl je třeba mezi tou grafikou Dellu a těma obyč (ati), co se třeba přehrávání videa týká?? Přece jen, 3D na tom zas tolik asi nevyužiju (no dobře, občas nějaká hra, ale nic extra náročnýho - prozatím nejnáročnější co sem hrál byla Warfare inc. na tý M130...)

Co se toho mýho využití týče, volím todle PDA proto, že kvalita zvuku je fakt velmi dobrá (zkoušel sem si iPAQ 5550 a fakt špica), a další možnosti PDA oproti nějakýmu přehrávači sou opravdu k nezaplacení.

Ten Dell se stal mým favoritem, bohužel, největší zádrhel je fakt cena - stropní limit mám 15k bez DPH... kéž by tady byl za cenu jako v USA

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A jak velkej rozdíl je třeba mezi tou grafikou Dellu a těma obyč (ati), co se třeba přehrávání videa týká?
    No, s aplikací GAPI driveru takové, že dáte CPU na 208MHz, v BetaPlayeru zapnete Intel 2700G plug-in a výsledky přehrávání jsou někde úplně jinde, než u ostatních VGA zařízeních.
    Jinak, jak jsem již psal, ten Intel hlavně přináší akceleraci 3D a veřím tomu, že se brzy začnou objevovat hry (všechny ty simulátory, FPS, 3D adventury apod.) speciálně upravené pro něj (s lepšími texturami, detailnější objekty atd.). To je podobně jako s PCčky, když přisly první 3dfx karty...
    Co se toho mýho využití týče, volím todle PDA proto, že kvalita zvuku je fakt velmi dobrá (zkoušel sem si iPAQ 5550 a fakt špica), a další možnosti PDA oproti nějakýmu přehrávači sou opravdu k nezaplacení.
    Jenže s tím, co jste napsal, to na PDA nevypadá, spíše nějakou multimediální hračku...
    Ten Dell se stal mým favoritem, bohužel, největší zádrhel je fakt cena - stropní limit mám 15k bez DPH... kéž by tady byl za cenu jako v USA
    Della si můžete koupit v přepočtu za ~13000 Kč tady.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

no, vlastně když už to m v sobě 3D grafiku, neměl yb pak bejt problém nějak doinstalovat ten D3D, kterej má bejt v WM2005... a to je defakto jediná věc, co bych z nich opravdu mohl využít...

upřímně řečeno, pokud bych chtěl PDA jen na poznámky, kalendář, telefonní seznam a nějaký dokumenty, tak by mi na to stačilo v podstatě jakýkoliv jiný PDA co se v dnešní době prodává a nekoukal bych po hi-endech

sakra, to vypadá dobře...jestli sem pochopil tak je to vlastně britskej shop, kterej to dováží i do ČR... Asi tam budu mset zavolat a zeptat se jak to je se zárukou a možností dát si zařízení do nákladů...jestli je to vůbec možné, při nákupu "ze zahraničí"...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

no, vlastně když už to m v sobě 3D grafiku, neměl yb pak bejt problém nějak doinstalovat ten D3D, kterej má bejt v WM2005... a to je defakto jediná věc, co bych z nich opravdu mohl využít...
    No, tomu bych moc nevěřil, že to půjde doinstalovat... Myšleno, že MS vydá nějaký balík s "MobileDirectX" jako pro PC...
    upřímně řečeno, pokud bych chtěl PDA jen na poznámky, kalendář, telefonní seznam a nějaký dokumenty, tak by mi na to stačilo v podstatě jakýkoliv jiný PDA co se v dnešní době prodává a nekoukal bych po hi-endech
    Copak má snad PDA jiný účel?
    sakra, to vypadá dobře...jestli sem pochopil tak je to vlastně britskej shop, kterej to dováží i do ČR... Asi tam budu mset zavolat a zeptat se jak to je se zárukou a možností dát si zařízení do nákladů...jestli je to vůbec možné, při nákupu "ze zahraničí"...
    Poslat by to měl (nechci však vidět to poštovné) a jestli se to dá dát do nákladů, to už se tady taky několikrát rozebíralo, dokonce i s DPHčkem...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

tak když koukám, že si k tomu připočtu 52 liber poštovnýho, tak to vyjde skoro nastejno jako tady...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Proč se opakujete? :O
    tak když koukám, že si k tomu připočtu 52 liber poštovnýho, tak to vyjde skoro nastejno jako tady...
    No, mně to stále vychází o 4000 Kč méně, než kdybych to kupoval u Dell.cz. Že...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nabijeni dell x50v
    Od okno_ce4you v sekci Dell
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 18-03-2006, 18:18
  2. USB 2.0 Host a Dell x50v
    Od bedo82 v sekci Dell
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 16-09-2005, 14:58
  3. Dell 50v nebo hp hx4700
    Od FIKR v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 28-07-2005, 19:53
  4. boli mne y toho hlava - FS720 nebo MDA Compact ?
    Od fishman_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 20-02-2005, 12:42
  5. Dell Axim X50v
    Od beecher v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 02-12-2004, 16:02