Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FSC LOOX720, Dell x50v, HP hx4700 - co z toho vybrat?? Nebo radši nic?? :))

PiTRiS_ce4you (257)|14.12.2004 21:43
tadle otázka tu už určitě několikrát byla (dokonce sem i něco pročítal), bohužel ne na všechny odpovědi sem našel odpověď a něco mě ještě víc zmátlo. Chci si koupit nový PDA (momentálně mám Palm M130), ale absolutně nevim co si vybrat, proto tady uvedu některý požadavky, atd a budu vděčnej když mi poradíte :)) Rozhoduju se mezi těma 3 nahoře.

Požadavky: co možná největší výkon - přehrávání MP3 v co nej kvalitě, přehrávání videa (ideálně 640*480 standardní divxový filmy ať nemusim nic konvertovat...), nějaký ty good gamesy...

Výhody(aneb co se mi na tom nejvíc líbí a hodí):
Dell: jednoznačně asi největší výkon(integr. grafika, doteď sem nevěděl, že něco takovýho v PPC je vlastně funkce navíc)
HP: kovový tělo, velkej display, je to HP :))
FSC: asi nejvíc funkcí za nejmenší prachy, USB host

Nevýhody(aneb co mi vadí):
Dell: nemá USB host, nadsazená cena v ČR, slabá baterka, jen 64MB RAM
HP: nemá USB host, velkej, jen 64MB RAM, nemá grafiku :)
FSC: nemá grafiku :)

Další věc, nad kterou sem přemejšlel je, jak to bude s WM2005 (někde sem teď čet, "že snad v dubnu") - u který z tědlech firem je největší pravděpodobnost toho, že by vydali nějakej upgrade? Další věc je, že u LOOXe, kterej má 64ROM to teoreticky nemusí bejt vůbec možný... To je pro mě taky docela důležitý, docela bych ocenil D3D (kterej by byl asi využitelnej jen u toho Dellu, kdy má grafiku). Neb myslíte že se vyplatí počkat?? Jaká by tak mohla beejt cena highend pocketů s WM2005?? Jakej třeba cenovej rozdíl mezi 2002 a 2003, když přišli na trh??

Další možností, nad kterou sem přemejšlel bylo, že bych si koupil Tungsten T3, za 9000 i s klávesnicí(měla by pak bejt kompatibilní s PPC, když to je IR, že jo??) a za rok ho třeba vyměnil za něco lepšího - přece jenom, PPC za 17000 mi bude muset vydržet aspoň 2 roky :D I když, o Palmoj tady asi moc slyšet nechcete, co?? :D

Takže díky moc za rady, ocenim cokoliv
beecher (9270)|14.12.2004 23:37
Pro ostatní majitele VGA zařízení:
Taky máte ten dojem, že by se za tyto dotazy mělo střílet? :D :D :D

Ne, teď vážně...
Chápu, že rozhodování, jaké PDA koupit, je těžká věc. Osobně, pokud mohu doporučit, je nejlepší si vzít recenze, datasheety a sestavit si velkou srovnávací tabulku daných zařízení, podobnou jaká se používá v srovnáních v papírových počítačových časopisech, než jen těch pár bodů, co jste napsal, a dát jednotlivým položkám nějakou váhu (např. od -5 do 5 bodů za jednu vlastnost) a pak vše posčítat a odečíst, a to, které bude mít nejvíce kladných bodů, koupit. Jinak bych do ní zařadil i Asus MyPal A730W, protože když jsem dneska koukal na web svého dodavatele, tak tady budou tyto PDA ještě před vánoci.

Pár poznámek:
1. Integrované grafiky nejsou nějakou moc velkou novinkou (má ji HP, Loox i Asus), co je novinka, tak to je u Della první 3D akcelerátor.
2. K tomu účelu, jakému píšete, že budete PDA používat, nebude lepší podívat se po lepších a vhodnějších zařízeních? PDA na to použít samozřejmě lze, ale například ani jedno PDA se nevyrovná nějakému lepšímu MP3 přehrávači, jak výdrží, tak třeba velikostí/kompaktností.

WM2005 je dle mého otázka příštích vánoc, nejdříve tak září, takže pokud můžete, počkejte, pokud ne, viz návod výše. Velikost ROMek bude ještě zajímavá, protože MS dle mého s WM2005 udělá něco podobného jako s WXP. Bude to barevnější, více animované atd. Vůbec bych se nedivil, kdyby zasáhli do stylu ovládání. Zatím jsou vydány image Windows CE.NET 5.0, což je v podstatě pouze jádro OS s zjednodušeným uživatelským rozhraním, nad kterými MS staví aplikace (což je právě třeba Windows Mobile). Je to něco ve stylu Linuxu. Jádro OS a X-window system. Takže všechno ohledně velikosti WM2005 je hodně ve hvězdách. Ale jelikož mám v práci nainstalované SDK k WCE 5.0, můžu se podívat, kolik mají image pro x86 platformu a zítra to sem dopsat...
ipf (2136)|15.12.2004 07:37
[QUOTE="PiTRiS"]
....Výhody....
....Nevýhody(aneb co mi vadí)....
Takže díky moc za rady, ocenim cokoliv[/QUOTE]

No, vzhledem k tomu, že víš naprosto přesně, jaké jsou výhody i slabiny jednotlivých zařízení, máš v podstatě jasno které chceš i které nechceš, a proč, použil bych v tvém případě dokonale propracovanou metodu náhodného výběru (například losováním ze tří barevných kuliček, nebo vytažením nejkratší zápalky (v podstatě: možností výběru je neomezeně ;) )).
Honzabr (192)|15.12.2004 08:27
:D :D Neustále víc se přikláním k tomu koupit si všechny.Pak člověkem nemlátí obavy, že udělal blbost, že si koupil právě to jedno.
:D :D Ostatně synchronizaci používají stejnou.
Teď vážně- nikdo Ti neporadí.Každý lpí na tom co koupil.Je to jeho miláček a ostatní jsou shity :D Za sebe - kup iPAQ 4700.;)
smarter (137)|15.12.2004 08:34
[QUOTE="Honzabr"]:D :D Neustále víc se přikláním k tomu koupit si všechny.Pak člověkem nemlátí obavy, že udělal blbost, že si koupil právě to jedno.
:D :D Ostatně synchronizaci používají stejnou.
Teď vážně- nikdo Ti neporadí.Každý lpí na tom co koupil.Je to jeho miláček a ostatní jsou shity :D Za sebe - kup iPAQ 4700.;) [/QUOTE]

Jo, jo ten si kup:D :D :D
RomanCE (105)|15.12.2004 08:39
Vybirej podle vzhledu co se ti nejvice libi, technicky ti tam bude u kazdeho neco chybet.
smarter (137)|15.12.2004 08:42
Jo, jeste drobna oprava beecherova prispevku. Pokud vim tak HP nema integrovanou grafiku, sice to neni graficky axcerarator (:D ) ,ale preci jen samostatny cip od ATI. A to se ceni:))
smarter (137)|15.12.2004 08:46
[QUOTE="RomanCE"]Vybirej podle vzhledu co se ti nejvice libi, technicky ti tam bude u kazdeho neco chybet.[/QUOTE]

Naprosty souhlas :yes:

Teprve jsem se uklidnil a rozhodl, ze to moje je pravy orechovy, a ted zas tahle diskuze. Hmmm, proc jsem nepockal na Asuse, nebo radsi na Della? Grrrr:evil:
beecher (9270)|15.12.2004 09:49
[QUOTE="smarter"]Jo, jeste drobna oprava beecherova prispevku. Pokud vim tak HP nema integrovanou grafiku, sice to neni graficky axcerarator (:D ) ,ale preci jen samostatny cip od ATI. A to se ceni:)) [/QUOTE] Integrovanou grafikou myslím cokoliv, co usnadňuje CPUčku vykreslování... Tzn. i ta ATIna, co tam je, je integrovaná grafika. Stejně jako v Delli ten Intel... Kapiš?
PiTRiS_ce4you (257)|15.12.2004 14:29
dík y zanázory, vím že to tady fakt už několikrát bylo, ale pro mě je to fakt dost těžkej výběr...

A jak velkej rozdíl je třeba mezi tou grafikou Dellu a těma obyč (ati), co se třeba přehrávání videa týká?? Přece jen, 3D na tom zas tolik asi nevyužiju (no dobře, občas nějaká hra, ale nic extra náročnýho - prozatím nejnáročnější co sem hrál byla Warfare inc. na tý M130...:))

Co se toho mýho využití týče, volím todle PDA proto, že kvalita zvuku je fakt velmi dobrá (zkoušel sem si iPAQ 5550 a fakt špica), a další možnosti PDA oproti nějakýmu přehrávači sou opravdu k nezaplacení.

Ten Dell se stal mým favoritem, bohužel, největší zádrhel je fakt cena - stropní limit mám 15k bez DPH... kéž by tady byl za cenu jako v USA :(
beecher (9270)|15.12.2004 15:46
[QUOTE="PiTRiS"]A jak velkej rozdíl je třeba mezi tou grafikou Dellu a těma obyč (ati), co se třeba přehrávání videa týká?[/QUOTE]
No, s aplikací GAPI driveru takové, že dáte CPU na 208MHz, v BetaPlayeru zapnete Intel 2700G plug-in a výsledky přehrávání jsou někde úplně jinde, než u ostatních VGA zařízeních.
Jinak, jak jsem již psal, ten Intel hlavně přináší akceleraci 3D a veřím tomu, že se brzy začnou objevovat hry (všechny ty simulátory, FPS, 3D adventury apod.) speciálně upravené pro něj (s lepšími texturami, detailnější objekty atd.). To je podobně jako s PCčky, když přisly první 3dfx karty... [QUOTE="PiTRiS"]Co se toho mýho využití týče, volím todle PDA proto, že kvalita zvuku je fakt velmi dobrá (zkoušel sem si iPAQ 5550 a fakt špica), a další možnosti PDA oproti nějakýmu přehrávači sou opravdu k nezaplacení.[/QUOTE] Jenže s tím, co jste napsal, to na PDA nevypadá, spíše nějakou multimediální hračku... [QUOTE="PiTRiS"]Ten Dell se stal mým favoritem, bohužel, největší zádrhel je fakt cena - stropní limit mám 15k bez DPH... kéž by tady byl za cenu jako v USA :([/QUOTE] Della si můžete koupit v přepočtu za ~13000 Kč tady. ;)
PiTRiS_ce4you (257)|15.12.2004 16:49
no, vlastně když už to m v sobě 3D grafiku, neměl yb pak bejt problém nějak doinstalovat ten D3D, kterej má bejt v WM2005... a to je defakto jediná věc, co bych z nich opravdu mohl využít...

upřímně řečeno, pokud bych chtěl PDA jen na poznámky, kalendář, telefonní seznam a nějaký dokumenty, tak by mi na to stačilo v podstatě jakýkoliv jiný PDA co se v dnešní době prodává a nekoukal bych po hi-endech :)

sakra, to vypadá dobře...jestli sem pochopil tak je to vlastně britskej shop, kterej to dováží i do ČR... Asi tam budu mset zavolat a zeptat se jak to je se zárukou a možností dát si zařízení do nákladů...jestli je to vůbec možné, při nákupu "ze zahraničí"...
beecher (9270)|15.12.2004 17:14
[QUOTE="PiTRiS"]no, vlastně když už to m v sobě 3D grafiku, neměl yb pak bejt problém nějak doinstalovat ten D3D, kterej má bejt v WM2005... a to je defakto jediná věc, co bych z nich opravdu mohl využít...[/QUOTE] No, tomu bych moc nevěřil, že to půjde doinstalovat... Myšleno, že MS vydá nějaký balík s "MobileDirectX" jako pro PC... [QUOTE="PiTRiS"]upřímně řečeno, pokud bych chtěl PDA jen na poznámky, kalendář, telefonní seznam a nějaký dokumenty, tak by mi na to stačilo v podstatě jakýkoliv jiný PDA co se v dnešní době prodává a nekoukal bych po hi-endech :)[/QUOTE] Copak má snad PDA jiný účel?[QUOTE="PiTRiS"]sakra, to vypadá dobře...jestli sem pochopil tak je to vlastně britskej shop, kterej to dováží i do ČR... Asi tam budu mset zavolat a zeptat se jak to je se zárukou a možností dát si zařízení do nákladů...jestli je to vůbec možné, při nákupu "ze zahraničí"...[/QUOTE] Poslat by to měl (nechci však vidět to poštovné) a jestli se to dá dát do nákladů, to už se tady taky několikrát rozebíralo, dokonce i s DPHčkem...
PiTRiS_ce4you (257)|15.12.2004 17:29
no, vlastně když už to m v sobě 3D grafiku, neměl yb pak bejt problém nějak doinstalovat ten D3D, kterej má bejt v WM2005... a to je defakto jediná věc, co bych z nich opravdu mohl využít...

upřímně řečeno, pokud bych chtěl PDA jen na poznámky, kalendář, telefonní seznam a nějaký dokumenty, tak by mi na to stačilo v podstatě jakýkoliv jiný PDA co se v dnešní době prodává a nekoukal bych po hi-endech :)

tak když koukám, že si k tomu připočtu 52 liber poštovnýho, tak to vyjde skoro nastejno jako tady... :(
beecher (9270)|15.12.2004 17:34
[QUOTE="PiTRiS"]no, vlastně když už to m v sobě 3D grafiku, neměl yb pak bejt problém nějak doinstalovat ten D3D, kterej má bejt v WM2005... a to je defakto jediná věc, co bych z nich opravdu mohl využít...

upřímně řečeno, pokud bych chtěl PDA jen na poznámky, kalendář, telefonní seznam a nějaký dokumenty, tak by mi na to stačilo v podstatě jakýkoliv jiný PDA co se v dnešní době prodává a nekoukal bych po hi-endech :)[/QUOTE]
Proč se opakujete? :O [QUOTE="PiTRiS"]tak když koukám, že si k tomu připočtu 52 liber poštovnýho, tak to vyjde skoro nastejno jako tady... :([/QUOTE] No, mně to stále vychází o 4000 Kč méně, než kdybych to kupoval u Dell.cz. Že...
PiTRiS_ce4you (257)|15.12.2004 19:23
sory za to opakování... chybička se vloudila...
No jo už vidim v čem je chyba - když sem to dal jakoby do košíku, abych si zjistil který budu mít poštovný napsalo to
X50v Pocket PC (EN) 1 295.04 295.04
FedEx 52.20
£412.15

Což je nějak divný, protože by to mělo bejt nějakejch 347... proto sem to spočítal na 19k. Že by tam byla ještě nějaká daň, která není započítaná?? :(
beecher (9270)|15.12.2004 20:04
[QUOTE="PiTRiS"]Což je nějak divný, protože by to mělo bejt nějakejch 347... proto sem to spočítal na 19k. Že by tam byla ještě nějaká daň, která není započítaná?? :([/QUOTE] Je to divné, protože podle přepočtu to vypadá na to, že to je 19% DPH... Ale nikde jsem nenašel poznámku, že ceny uvedené jsou bez DPH... :(
Doporučuji tam napsat...
PiTRiS_ce4you (257)|15.12.2004 21:22
jj, je to prostě divný, nikde o nějaký dani ani zmínka a při tom součtu něco podrobnějšího taky ne... určitě tam napíšu...