Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 120

Téma: WeatherPanel počasí na obrazovku dnes

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Pokud se mne, žena zeptá, jak je venku, můj pohled směřuje do mého PDA.
    Tak toto mi utkvělo v hlavě z nějaké diskuze o počasí. Již delší dobu používám prográmek na počasí od firmy MARSWARE – WeatherPanel. Tu a tam se o tomto programu někdo zmínil, ale myslím, že by si tento, zasluhoval vlastní místo a prostor pro diskuzi na těchto stránkách, o čemž mne utvrzují i dotazy uživatelů, co že to mám za počasí na obrazovce dnes.
    WeatherPanel zobrazuje aktuální stav počasí a jeho předpověď na obrazovce dnes.
    Je možno si navolit, až 6 měst s předpovědí na 10 dnů dopředu. Na obrazovce dnes se vám vždy ukazuje aktuální stav v danou hodinu a předpověď na 6 dnů.(obr1)
    U těchto měst je možnost, zadat i aktuální radarový snímek nebo obraz z nějaké webové kamery.(Podporovány jsou formáty jpg, gif , png, a bmp. Animovaný gif zatím podporu nemá). S obrazy radaru lze rolovat.(obr.2 a3)
    Aktualizace probíhá automaticky při připojení k internetu.
    Obraz programu je rozdělen podélně do tří skupin.V horním řádku nám obraz nabízí tlačítko k nastavení (výřez sluníčka), název zobrazeného města, stát, datum, časové údaje a tlačítko které zobrazuje připojení a načítání dat z internetu.Ve skupině druhé, tato je obsáhlejší jsou ikony s předpovědí počasí a na konci této řady je tlačítko k přehazování vámi zvolených měst.To se mi však zdá zbytečné neboť přehození města lze provést tlačítkem s funkcí nastavení.(ostatně u poslední demoverze toto tlačítko již není) První ikona ukazuje aktuální stav. Všechny ikony předpovědi počasí fungují jako další tlačítka a po jejich stisku se otevře obrazovka, která nabízí již podrobnější informace a to:
    Ikona aktuálního dne(obr.2a3) - východ a západ slunce,UV index, barometrický tlak, rosný bod, rychlost a směr větru,vlhkost ,viditelnost a obraz radaru s kterým lze libovolně rolovat.
    Další ikony předpovědi – (obr.4) východ a západ slunce, aktuální předpověď teplot, denní a noční podmínky, srážkovou předpověď, rychlost a směr větru, srážky, denní a noční vlhkost vzduchu.
    Ve skupině třetí je - u aktuální (první ikony ) zobrazena teplota – kterou si ovšem můžete konfigurovat dle svého gusta. Show „Feels Like“ Temperature. Jak mi poradil jeden z účastníku tohoto fóra – jedná se o teplotu pocitovou – jak si to vysvětlíte a jak se oblečete záleží na každém z vás. Momentálně mi teplota pocitová ukazuje -3 stupně a skutečná +3 stupně. Tato funkce se dá zapnout nebo vypnout viz. nastavení. U dalších ikon se již znázorňují dny a minimální a maximální teploty předpovědi.

Instalace programu je velice jednoduchá a jeho nastavení nečiní žádné potíže.
    ZDE si stáhnete zazipovaný cab. soubor rozbalíte a nainstalujete. Já prováděl instalaci do paměti systému a to z toho důvodu, že nevznikají problémy po SR s načítáním na obrazovku dnes. Jedná se o 15 denní plně funkční zkušební verzi – která vás možná i přesvědčí k zakoupení placené verze.
    Po instalaci se objeví na obrazovce dnes barevně provedený nápis Marsware s pokynem k tápnutí a nastavení. Po té již máme k dispozici panel kam vkládáme nastavovací údaje.(obr.5)
    V záložce Cities nastavíme pro naše podmínky Metric dále Add New (obr6) do položky vložíme URL radaru nebo kamery, kterou chceme sledovat – nemusíme vkládat nic.
    Search a vložíme název města např.Praha – Prague. Toto zabere trošičku více času neboť naše České názvy se vždy neslučují s těmi Anglickými. Přiložen soubor ke stažení
    "All_cities_from_weather(1).com"
    Vyberete nabízené město, viz.(obr.7) a potvrdíme ok. a ještě jednou ok. Postup opakujeme max. 6x pro nastavení vybraných měst.
    V záložce Display (obr.8) Nastavíme
    - Velikost zobrazení Weatherpanelu na obrazovce dnes k výběru máme 4 velikosti.
    - Sadu Icon - zatím máme jen Default (níže další)
    - Theme - zatím máme jen Default (další by se hodila - zatím jsem žádná nenašel)
    Time Display – čas který bude zobrazován na obrazovce.

Dále zaškrtneme to, co si přejeme – automatická změna ikon – můžete si jich nahrát libovolné množství.
    Položka druhá již byla vysvětlena výše
    A nakonec Clar Type – dle chuti.
    ZáložkaOptions(obr.9)
    Enable Transition Animation - animované změny zobrazeni
    Automatically cycle Cities - automaticky přehazuje města na obrazovce dnes
    Don't display country name - nezobrazí jméno země
    Don't use Connection manager - Nepoužít Connection Managera
    Don't resolve Host - ... tady ten význam přesně nechápu (třeba někdo ...)
    Don't auto update ... - vypne automaticky stahováni dat
    Disable chcking ... - Vypne automatické zjišťováni novějších verzi programu
    (doslovný překlad poskytl Pavlucha – děkujeme)
    Připojení přes proxy.
    Záložka About /Diagnostics (obr.10) Zde si ověříte verzi, kterou jste nainstalovali a zda máte spojení přes internet.
    Tímto je nastavení hotovo a můžete si užívat krásného počasí.

Doplňující poznámky:
    MDA : - chodí v dalších verzích přislíbena plná podpora landscape režimu.
    VGA chodí s nedostatky v landscape režimu.
    Po přepnutí z těchto režimu se vyskytuje chyba v zobrazování – stací zmáčknout setting a ok vše je zpět jak má být.

Ikony : Možnost výběru i pro VGA (jsou i animované) tady
    Radary: Velká spousta je jich uvedena zde
    díky hlavně Jaroušovi za toto, tak dobře udržované fórum. Pročtěte si jej - najdete spoustu ikon a radarů.
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

n13 n13 je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2004

A už je to tam:O :O :O . Je to nádhera. Zvláště VGA ikonky. Děkuji za tak skvělej návod.

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Jo tenhle program sem pred nejakym casem take objevil, kdyz sem hledal, jak dostat do PDA pocasi.Podle me je to uplne best program, zvlaste z tech animovanych ikonek jsem celej pryc-proste nadhera

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Mightywizard
    Jo tenhle program sem pred nejakym casem take objevil, kdyz sem hledal, jak dostat do PDA pocasi.Podle me je to uplne best program, zvlaste z tech animovanych ikonek jsem celej pryc-proste nadhera
    Budou mi animované ikony fungovat i na normální neflashoveném MDA II?
    Díky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Ano ikony budou funkční. Přiložím sem soubor jen se samotnými ikonami a to tak že je zkopirujete do PDA do přislušneho adresaře.Animovane ikony vam budou chodit i s počasim PoketWeather alespon myslim - možna to i odzkouším.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Šeba
    Ano ikony budou funkční. Přiložím sem soubor jen se samotnými ikonami a to tak že je zkopirujete do PDA do přislušneho adresaře.Animovane ikony vam budou chodit i s počasim PoketWeather alespon myslim - možna to i odzkouším.
    Než sem dáš soubor animovaných ikon, ověř, zda jsou k free použití, ať nemá ce4you problém...
    V Pocket Weatheru zatím asi nepojedou, program to údajně nepodporuje, ale něco se prý chystá... chce to otestovat, někdy jsou jednotlivé verze předpřipravené na další vylepšení, které ale není v té které verzi programu oficiálně vypuštěno či oznámeno... Já se kdysi pokoušel zprovoznit animované ikony z Weather Panelu v PW, neúspěšně, bylo to ale v jedné z beta verzí PW...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Tak pokud to nechodi v Pocketweather tak nema cenu abych je sem daval.Cize pro WeatherPanel ikony viz muj prispevek výše - ty jsou volně stahovatelné.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tento program použím na Svém DATAPHONE2 více jak 2 měsíce s animovanýma ikonama k plné spokojenosti.
    Jediné co mi připadá, že aktualizace dat pro následující dny je velmi skokoková. V neděli to ukazuje, že ve středu bude kolem +10 stupňů krásně a v pondělí to hodí 0 stupňů a déšť se shněhem. Obrazně řečeno, ale rozdíly jsou opravdu velmi veliké.

Škoda jen, že to neumí animované metoradary. Aby bylo vidět, kam případný
    déšť směřuje. Statický obrázek s touto informací má pak skoro nulovou hodnotu.

n13 n13 je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2004

Počasí je opravdu super. Jen od včerejší instalace mám malinký problém. Nezobrazují se mi "svátky". V "nastavení", "dnes", "položky" mi dokonce zmizla možnost zaškrtnutí PocketNDays. Prosím, co dělám špatně?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od n13
    Počasí je opravdu super. Jen od včerejší instalace mám malinký problém. Nezobrazují se mi "svátky". V "nastavení", "dnes", "položky" mi dokonce zmizla možnost zaškrtnutí PocketNDays. Prosím, co dělám špatně?
    Je to divne nainstaluj svatky znovu a to posledni verzi. Mam svatky i pocasi a vse slape.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od JirkaP.
    Jediné co mi připadá, že aktualizace dat pro následující dny je velmi skokoková. V neděli to ukazuje, že ve středu bude kolem +10 stupňů krásně a v pondělí to hodí 0 stupňů a déšť se shněhem. Obrazně řečeno, ale rozdíly jsou opravdu velmi veliké.
    Tak vcera byla predpoved na dnesek + 6 je -6 a zajimave ze pocketweather ukazuje z te same metoostanice -1 tak co si teda mam vzit na sebe
    Na zitrek je + 6 uz se tesim jak promrznu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Šeba
    Tak vcera byla predpoved na dnesek + 6 je -6 a zajimave ze pocketweather ukazuje z te same metoostanice -1 tak co si teda mam vzit na sebe
    Na zitrek je + 6 uz se tesim jak promrznu
    Ono dost záleží na tom, z jakého centra ten který program na počasí čerpá údaje. Často se jedná o programy, orientované na US a ostatní lokace jsou jen něco jako exotický přívažek programu = opožděné a málo přesné předpovědi. Např. Pocket Weather čerpá údaje z nějakého EU centra a předpověď pro Evropu je OK, ale jsou připomínky na předpověď v Austrálii. Chce to asi otestovat souběžně více programů a po nějaké době vybrat ten, který je přesnější. Něco je sice free, ale i placené verze nejsou žádná darda . Zatím jsem nenašel program o počasí, u kterého by bylo možné navolit centrálu předpovědi, vždy se jedná o jediné místo a vždy je potom důsledek větší přesnosti pro určitou oblast, ostatní jsou méně přesné, ale program je celosvětový, že ano...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Jarouš
    Ono dost záleží na tom, z jakého centra ten který program na počasí čerpá údaje...
    Věnoval se někdo, který z programů na počasí pro POCKET ukazuje ASI ty nejsprávnější údaje.
    Já jsem si tím hrál asi před měsícem, více jak tři dny - a sledoval i předpověď na netu a v televizi. Ale, že se budou údaje, tak rozcházet jsem opravdu netušil. ( A to jsem sledoval jen na jeden den dopředu.

Osobně bych dal nejvíce bodů ce se týče TIPU na předpověď počasí : TV předpovědím a pro POCKET : JOURNAl BARu, ale ten zas oproti MARSWARE – WeatherPanel nemá animované ikony.

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Vypada to pekne, ale nejsem schopny to rozchodit viz vypis. Jsem pripojen pres proxy. PocketIE - bez problemu, PocketWeather - bez problemu, WeatherInfo - bez problemu.

WeatherPanel 2.1.1
    88 53 0
    Owner Name: "XXXX"
    Connection Manager: SUCCESS
    Winsock: SUCCESS
    Connection Type: PROXY
    Internet Connection: SUCCESS
    Authentication: SUCCESS
    Ping: FAILURE (11001)

Co muze byt blbe???

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od JirkaP.
    Věnoval se někdo, který z programů na počasí pro POCKET ukazuje ASI ty nejsprávnější údaje.
    Dobrej nápad, příští týden dodělám pár zakázek a potom bude volno, v rámci kterého plánuju přechod na WM SE, tzn. že cihlu HRknu a nebude proto vadit, když po odinstalaci dalších programů o počasí zůstane něco v registrech, kde to musím pracně dohledávat... Neslibuju, ale asi to otestuju, sám jsem zvědavý na výsledek...... Nastavení PW ovládám, Šeba sem prásknul parádní návod nastavení WP, máte někdo zkušenost s nastavením Journal Baru, případně jiného programu o počasí?

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Aktualizace počasí - data počasí nejsou dostupná
    Od Dušan Mrázek v sekci Touch HD
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-12-2010, 12:28
  2. SPB Diary - kouzelník pro obrazovku DNES
    Od Falco_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 30-10-2009, 17:03
  3. Mobilnaut NameDays - Svátky pro obrazovku Dnes