Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WeatherPanel počasí na obrazovku dnes

Šeba_oldd (1184)|14.12.2004 18:22
Pokud se mne, žena zeptá, jak je venku, můj pohled směřuje do mého PDA.
Tak toto mi utkvělo v hlavě z nějaké diskuze o počasí. Již delší dobu používám prográmek na počasí od firmy MARSWARE – WeatherPanel. Tu a tam se o tomto programu někdo zmínil, ale myslím, že by si tento, zasluhoval vlastní místo a prostor pro diskuzi na těchto stránkách, o čemž mne utvrzují i dotazy uživatelů, co že to mám za počasí na obrazovce dnes.
WeatherPanel zobrazuje aktuální stav počasí a jeho předpověď na obrazovce dnes.
Je možno si navolit, až 6 měst s předpovědí na 10 dnů dopředu. Na obrazovce dnes se vám vždy ukazuje aktuální stav v danou hodinu a předpověď na 6 dnů.(obr1)
U těchto měst je možnost, zadat i aktuální radarový snímek nebo obraz z nějaké webové kamery.(Podporovány jsou formáty jpg, gif , png, a bmp. Animovaný gif zatím podporu nemá). S obrazy radaru lze rolovat.(obr.2 a3)
Aktualizace probíhá automaticky při připojení k internetu.
Obraz programu je rozdělen podélně do tří skupin.V horním řádku nám obraz nabízí tlačítko k nastavení (výřez sluníčka), název zobrazeného města, stát, datum, časové údaje a tlačítko které zobrazuje připojení a načítání dat z internetu.Ve skupině druhé, tato je obsáhlejší jsou ikony s předpovědí počasí a na konci této řady je tlačítko k přehazování vámi zvolených měst.To se mi však zdá zbytečné neboť přehození města lze provést tlačítkem s funkcí nastavení.(ostatně u poslední demoverze toto tlačítko již není) První ikona ukazuje aktuální stav. Všechny ikony předpovědi počasí fungují jako další tlačítka a po jejich stisku se otevře obrazovka, která nabízí již podrobnější informace a to:
Ikona aktuálního dne(obr.2a3) - východ a západ slunce,UV index, barometrický tlak, rosný bod, rychlost a směr větru,vlhkost ,viditelnost a obraz radaru s kterým lze libovolně rolovat.
Další ikony předpovědi – (obr.4) východ a západ slunce, aktuální předpověď teplot, denní a noční podmínky, srážkovou předpověď, rychlost a směr větru, srážky, denní a noční vlhkost vzduchu.
Ve skupině třetí je - u aktuální (první ikony ) zobrazena teplota – kterou si ovšem můžete konfigurovat dle svého gusta. Show „Feels Like“ Temperature. Jak mi poradil jeden z účastníku tohoto fóra – jedná se o teplotu pocitovou – jak si to vysvětlíte a jak se oblečete záleží na každém z vás. Momentálně mi teplota pocitová ukazuje -3 stupně a skutečná +3 stupně. Tato funkce se dá zapnout nebo vypnout viz. nastavení. U dalších ikon se již znázorňují dny a minimální a maximální teploty předpovědi.

Instalace programu je velice jednoduchá a jeho nastavení nečiní žádné potíže.
ZDE si stáhnete zazipovaný cab. soubor rozbalíte a nainstalujete. Já prováděl instalaci do paměti systému a to z toho důvodu, že nevznikají problémy po SR s načítáním na obrazovku dnes. Jedná se o 15 denní plně funkční zkušební verzi – která vás možná i přesvědčí k zakoupení placené verze.
Po instalaci se objeví na obrazovce dnes barevně provedený nápis Marsware s pokynem k tápnutí a nastavení. Po té již máme k dispozici panel kam vkládáme nastavovací údaje.(obr.5)
V záložce Cities nastavíme pro naše podmínky Metric dále Add New (obr6) do položky vložíme URL radaru nebo kamery, kterou chceme sledovat – nemusíme vkládat nic.
Search a vložíme název města např.Praha – Prague. Toto zabere trošičku více času neboť naše České názvy se vždy neslučují s těmi Anglickými. Přiložen soubor ke stažení
"All_cities_from_weather(1).com"
Vyberete nabízené město, viz.(obr.7) a potvrdíme ok. a ještě jednou ok. Postup opakujeme max. 6x pro nastavení vybraných měst.
V záložce Display (obr.8) Nastavíme
- Velikost zobrazení Weatherpanelu na obrazovce dnes k výběru máme 4 velikosti.
- Sadu Icon - zatím máme jen Default (níže další)
- Theme - zatím máme jen Default (další by se hodila - zatím jsem žádná nenašel)
Time Display – čas který bude zobrazován na obrazovce.

Dále zaškrtneme to, co si přejeme – automatická změna ikon – můžete si jich nahrát libovolné množství.
Položka druhá již byla vysvětlena výše
A nakonec Clar Type – dle chuti.
ZáložkaOptions(obr.9)
Enable Transition Animation - animované změny zobrazeni
Automatically cycle Cities - automaticky přehazuje města na obrazovce dnes
Don't display country name - nezobrazí jméno země
Don't use Connection manager - Nepoužít Connection Managera
Don't resolve Host - ... tady ten význam přesně nechápu (třeba někdo ...)
Don't auto update ... - vypne automaticky stahováni dat
Disable chcking ... - Vypne automatické zjišťováni novějších verzi programu
(doslovný překlad poskytl Pavlucha – děkujeme)
Připojení přes proxy.
Záložka About /Diagnostics (obr.10) Zde si ověříte verzi, kterou jste nainstalovali a zda máte spojení přes internet.
Tímto je nastavení hotovo a můžete si užívat krásného počasí.

Doplňující poznámky:
MDA : - chodí v dalších verzích přislíbena plná podpora landscape režimu.
VGA chodí s nedostatky v landscape režimu.
Po přepnutí z těchto režimu se vyskytuje chyba v zobrazování – stací zmáčknout setting a ok vše je zpět jak má být.

Ikony : Možnost výběru i pro VGA (jsou i animované) tady
Radary: Velká spousta je jich uvedena zde
díky hlavně Jaroušovi za toto, tak dobře udržované fórum. Pročtěte si jej - najdete spoustu ikon a radarů.
n13 (14)|14.12.2004 19:47
A už je to tam:O :O :O . Je to nádhera. Zvláště VGA ikonky. Děkuji za tak skvělej návod.
Dzejkob (286)|15.12.2004 08:57
Jo tenhle program sem pred nejakym casem take objevil, kdyz sem hledal, jak dostat do PDA pocasi.Podle me je to uplne best program, zvlaste z tech animovanych ikonek jsem celej pryc-proste nadhera:D
paveluh_ce4you (300)|15.12.2004 09:44
[QUOTE="Mightywizard"]Jo tenhle program sem pred nejakym casem take objevil, kdyz sem hledal, jak dostat do PDA pocasi.Podle me je to uplne best program, zvlaste z tech animovanych ikonek jsem celej pryc-proste nadhera:D [/QUOTE]

Budou mi animované ikony fungovat i na normální neflashoveném MDA II?
Díky
Šeba_oldd (1184)|15.12.2004 10:26
Ano ikony budou funkční. Přiložím sem soubor jen se samotnými ikonami a to tak že je zkopirujete do PDA do přislušneho adresaře.Animovane ikony vam budou chodit i s počasim PoketWeather alespon myslim - možna to i odzkouším.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.12.2004 10:51
[QUOTE="Šeba"]Ano ikony budou funkční. Přiložím sem soubor jen se samotnými ikonami a to tak že je zkopirujete do PDA do přislušneho adresaře.Animovane ikony vam budou chodit i s počasim PoketWeather alespon myslim - možna to i odzkouším.[/QUOTE]
Než sem dáš soubor animovaných ikon, ověř, zda jsou k free použití, ať nemá ce4you problém...
V Pocket Weatheru zatím asi nepojedou, program to údajně nepodporuje, ale něco se prý chystá... chce to otestovat, někdy jsou jednotlivé verze předpřipravené na další vylepšení, které ale není v té které verzi programu oficiálně vypuštěno či oznámeno... Já se kdysi pokoušel zprovoznit animované ikony z Weather Panelu v PW, neúspěšně, bylo to ale v jedné z beta verzí PW...
Šeba_oldd (1184)|15.12.2004 11:19
Tak pokud to nechodi v Pocketweather tak nema cenu abych je sem daval.Cize pro WeatherPanel ikony viz muj prispevek výše - ty jsou volně stahovatelné.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.12.2004 16:36
Tento program použím na Svém DATAPHONE2 více jak 2 měsíce s animovanýma ikonama k plné spokojenosti.
Jediné co mi připadá, že aktualizace dat pro následující dny je velmi skokoková. V neděli to ukazuje, že ve středu bude kolem +10 stupňů krásně a v pondělí to hodí 0 stupňů a déšť se shněhem. Obrazně řečeno, ale rozdíly jsou opravdu velmi veliké.

Škoda jen, že to neumí animované metoradary. Aby bylo vidět, kam případný
déšť směřuje. Statický obrázek s touto informací má pak skoro nulovou hodnotu.
n13 (14)|15.12.2004 19:44
Počasí je opravdu super. Jen od včerejší instalace mám malinký problém. Nezobrazují se mi "svátky". V "nastavení", "dnes", "položky" mi dokonce zmizla možnost zaškrtnutí PocketNDays. Prosím, co dělám špatně?
Šeba_oldd (1184)|15.12.2004 20:09
[QUOTE="n13"]Počasí je opravdu super. Jen od včerejší instalace mám malinký problém. Nezobrazují se mi "svátky". V "nastavení", "dnes", "položky" mi dokonce zmizla možnost zaškrtnutí PocketNDays. Prosím, co dělám špatně?[/QUOTE] Je to divne nainstaluj svatky znovu a to posledni verzi. Mam svatky i pocasi a vse slape.
Šeba_oldd (1184)|16.12.2004 10:16
[QUOTE="JirkaP."]
Jediné co mi připadá, že aktualizace dat pro následující dny je velmi skokoková. V neděli to ukazuje, že ve středu bude kolem +10 stupňů krásně a v pondělí to hodí 0 stupňů a déšť se shněhem. Obrazně řečeno, ale rozdíly jsou opravdu velmi veliké.[/QUOTE]

Tak vcera byla predpoved na dnesek + 6 je -6 a zajimave ze pocketweather ukazuje z te same metoostanice -1 tak co si teda mam vzit na sebe :D :D :D
Na zitrek je + 6 uz se tesim jak promrznu:D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.12.2004 11:12
[QUOTE="Šeba"]Tak vcera byla predpoved na dnesek + 6 je -6 a zajimave ze pocketweather ukazuje z te same metoostanice -1 tak co si teda mam vzit na sebe :D :D :D
Na zitrek je + 6 uz se tesim jak promrznu:D [/QUOTE]
Ono dost záleží na tom, z jakého centra ten který program na počasí čerpá údaje. Často se jedná o programy, orientované na US a ostatní lokace jsou jen něco jako exotický přívažek programu = opožděné a málo přesné předpovědi. Např. Pocket Weather čerpá údaje z nějakého EU centra a předpověď pro Evropu je OK, ale jsou připomínky na předpověď v Austrálii. Chce to asi otestovat souběžně více programů a po nějaké době vybrat ten, který je přesnější. Něco je sice free, ale i placené verze nejsou žádná darda :D . Zatím jsem nenašel program o počasí, u kterého by bylo možné navolit centrálu předpovědi, vždy se jedná o jediné místo a vždy je potom důsledek větší přesnosti pro určitou oblast, ostatní jsou méně přesné, ale program je celosvětový, že ano...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.12.2004 13:44
[QUOTE="Jarouš"]Ono dost záleží na tom, z jakého centra ten který program na počasí čerpá údaje...[/QUOTE]

Věnoval se někdo, který z programů na počasí pro POCKET ukazuje ASI ty nejsprávnější údaje. :D
Já jsem si tím hrál asi před měsícem, více jak tři dny - a sledoval i předpověď na netu a v televizi. Ale, že se budou údaje, tak rozcházet jsem opravdu netušil. :(( A to jsem sledoval jen na jeden den dopředu.

Osobně bych dal nejvíce bodů ce se týče TIPU na předpověď počasí : TV předpovědím a pro POCKET : JOURNAl BARu, ale ten zas oproti MARSWARE – WeatherPanel nemá animované ikony.
Dell_ce4you (48)|16.12.2004 14:06
Vypada to pekne, ale nejsem schopny to rozchodit viz vypis. Jsem pripojen pres proxy. PocketIE - bez problemu, PocketWeather - bez problemu, WeatherInfo - bez problemu.

WeatherPanel 2.1.1
88 53 0
Owner Name: "XXXX"
Connection Manager: SUCCESS
Winsock: SUCCESS
Connection Type: PROXY
Internet Connection: SUCCESS
Authentication: SUCCESS
Ping: FAILURE (11001)

Co muze byt blbe???
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.12.2004 14:08
[QUOTE="JirkaP."]Věnoval se někdo, který z programů na počasí pro POCKET ukazuje ASI ty nejsprávnější údaje. :D[/QUOTE]
Dobrej nápad, příští týden dodělám pár zakázek a potom bude volno, v rámci kterého plánuju přechod na WM SE, tzn. že cihlu HRknu a nebude proto vadit, když po odinstalaci dalších programů o počasí zůstane něco v registrech, kde to musím pracně dohledávat... Neslibuju, ale asi to otestuju, sám jsem zvědavý na výsledek...... Nastavení PW ovládám, Šeba sem prásknul parádní návod nastavení WP, máte někdo zkušenost s nastavením Journal Baru, případně jiného programu o počasí?
Pavlucha (1496)|16.12.2004 15:05
[QUOTE="Dell"]Ping: FAILURE (11001)

Co muze byt blbe???[/QUOTE]

... no vypadá to na blbě nastavenou proxynu ...
windmaster (307)|18.12.2004 20:48
WeatherPanel je asi to nejlepší co jsem zatím viděl, animace ikon nemá chybu. Šebo díky za inspiraci.:yes: :yes: :yes:

Ještě k té pocitové teplotě. Čím vyšší je vlhkost vzduchu a silnější vítr, tím větší je ztráta skupenského tepla a tudíž větší pocit chladu. Proto také když fouká, namrzá vlhká silnice již při 3 stupních C nad nulou.
mad2707 (70)|20.12.2004 07:35
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Dell"]Ping: FAILURE (11001)

Co muze byt blbe???[/QUOTE]

... no vypadá to na blbě nastavenou proxynu ...[/QUOTE]

PING není relevantní, problém spíš bude v nastavení firewallů. Program není schopen pracovat za některými firewally a tváří se, že nic nemůže. Doporučuji vyzkoušet "force synchronization" (malý obdélník?? na pravé straně) a pokud budete úspěšný, tak program funguje.
Valheru_ce4you (68)|8.1.2005 17:44
Registrace v CZ jak nato ???? Poradte.
Sten_ce4you (13)|8.1.2005 21:22
jak se mam dostat k tomu radarovymu obrazku? mam to dobre nastaveny ale nevim jak k tomu. pls help
edit: jo uz jsem na to prisel :) btw: taky se vam tak zpomalilo zobrazeni "dnes"? mam tam pocket plus + weather panel a vyrazne se to spomalilo
Dzejkob (286)|12.1.2005 10:44
Muzu se zeptat co presne znamena ta ikonka nad vlhkosti-mracek s kapkami-je to v procentech pod rychlosti vetru.Fakt me nic nenapada.Tusi nekdo?
windmaster (307)|13.1.2005 23:50
To je v procentech předpokládaný výskyt srážek.
Namornik. (184)|15.1.2005 19:45
jak dlouho funguje to demo?
RadimK_ce4you (223)|22.2.2005 14:52
Animovane ikonky u verze 2.1 nefunguji v detailnim prehledu? (nemyslim today). V trialu v2.3 jsou v poho.

(P.S.: Omlouvam se pokud se to tu probiralo).
TheMelin (1642)|11.4.2005 19:34
Na fóru Marshware je ke stažení nová verze Weatherpanelu 2.4.2, která se po nainstalování tváří jako 2.5. ;)
TheMelin (1642)|11.4.2005 19:54
Někde ve fóru jsem viděl screenshot od JP, kde měl krásně upravené THEME pro weatherpanel.Psal jsem mu a odkázal mne na fórum Marshware.Ale jelikož nejsem angličtinář, moc jsem to nepochopil :?
Jestli někdo víte jak na to a uděláte si chvilinku čas, napište sem postup jak na to, určitě se to bude hodit nejen mě. ;)

ZDE na to můžete juknout. Děkuji
glinz (23)|20.4.2005 19:05
Pouzivam SPB WEATHER a tam se da nastavi zdroj dat na predpoved, nepouzivate to nekdo taky? a nevedeli byjste o zdroji nejlip z CZ aby byl aspon trochu presny, jinak je ta predpoved jen tak na frajerinu :D

Díky
psaf (81)|20.4.2005 22:08
Tak s tim mam waether panel mám zajímavou zkušenost.
Pořád mně štvalo, proč při přehrávání filmu se my každý cca 10 sekund lehce trhne film, jak kdyby se ma milisekundu pozastavil obraz. Nakonec jsem zjistil, že to dělá waether panel v Today obrazovce.
TheMelin (1642)|24.4.2005 10:05
Zde je ke stažení nová beta verze 2.4.5.
TheMelin (1642)|26.4.2005 14:50
Tak mi z ničeho nic z today zmizel weatherpanel.Zkusil jsem ho preinstalovat a stale se na today nezobrazoval.Tak jsem ho odinstaloval, smazal vse co po něm zůstalo a znovu nainstaloval a porad ho na today nevidim :?
Nestalo se to uz nekomu? Ze by mi poradil kde je zakopan pes. Mel jsem posledni BETA verzi.
glinz (23)|27.4.2005 22:47
Nevim jestli tim today myslis, today jako primo screen nebo to nastaveni v setings(nastaveni), pokud nemyslis ten today v setings tak se tam mrkni jestli je ten panel zatrhnuty, a pokud je tak ja newim :$:
TheMelin (1642)|27.4.2005 23:14
[QUOTE="glinz"]Nevim jestli tim today myslis, today jako primo screen nebo to nastaveni v setings(nastaveni), pokud nemyslis ten today v setings tak se tam mrkni jestli je ten panel zatrhnuty, a pokud je tak ja newim :$: [/QUOTE]

Ne ne, myslel jsem today obrazovku,ze které mi zmizelo počasí.Samozřejmě v settings jsem ho měl zaplé.Ale už je to vyřešeno.Bavil jsem se s Crusaderem a říkal, že to je beta verzí, která má určitou dobu funkčnosti.Vrátil jsem se tedy zpět k oficiální verzi 2.3.1 a jede to jak má
JP_ce4you (215)|29.4.2005 21:03
Je ZDE nová verze WeatherPanel 2.4.12 *BETA* .
Oproti předcházejícím „β“ se tato zdá stabilní a již použitelná.

Je zde nádherně vyřešeno nové zoomování radarových snímků (horní tlačítka)
a přehrávání staženého vývoje počasí (dolní tlačítka) - toto je fakt super :yes:

Pozor na poněkud otravnou leč zatím nutnou prozatímní bezpečnostní ochranu proti zacyklení při restaru - po 3x SR se blokuje zobrazení WP!
Pak je nutno jít do:
Start/Settings/Today/Items/WeatherPanel/Option a zde jen kliknout na OK.

V seznamu Radars.txt je potřeba si upravit názvy k jednotlivým URL. Ty se nyní zobrazují při přepínání mezi snímky.
Zde přiložen "vzor" pro ČR, kterým po instalaci případně přepište původní. Pokud zrovna nepotřebujete nastavit URL snímků z USA.
TheMelin (1642)|30.4.2005 23:09
Tak jsem si nainstaloval tu novou Betu a nece se mi počasí aktualizovat :(
Když dám Run Diagnostic, u Connection Test: Connected (2) a u Cache Connection: FALSE u zbylích testů je SUCCESS. Nevíš kde by mohl býti problém? Děkuji
JP_ce4you (215)|1.5.2005 08:18
[QUOTE="TheMelin"]Tak jsem si nainstaloval tu novou Betu a nece se mi počasí aktualizovat :(
Když dám Run Diagnostic, u Connection Test: Connected (2) a u Cache Connection: FALSE u zbylích testů je SUCCESS. Nevíš kde by mohl býti problém? Děkuji[/QUOTE]

Sice to neuvádíš, ale předpokládám, že se připojuješ přes GPRS .
Ten test ti prochází správně a stejně jako u mne.
U mne aktualizace chodí zcela normálně, a to jak přes GPRS, tak přes Wi-Fi.
Na Marsware fóru si nikdo v tomto smyslu zatím nestěžuje.
V nastavení mám v záložce Connection zaškrtnuto pouze Auto Update Data,
ostatní je bez zaškrtnutí a též bez Proxy.
Pokud ti to nejede ani po SR, začal bych od „nuly“ :
1. Odinstalovat
2. Vymazat vše související s Marsware a WeatherPanel z registrů
3. SR
4. Znovu nainstalovat
5. SR
První stažení může trvat přes GPRS poměrně dlouho!
Příznakem aktivní komunikace je jedině červeně zabarvená <> v levém rohu pluginu.
TheMelin (1642)|1.5.2005 10:24
[QUOTE="JP"]

Sice to neuvádíš, ale předpokládám, že se připojuješ přes GPRS .
Ten test ti prochází správně a stejně jako u mne.
U mne aktualizace chodí zcela normálně, a to jak přes GPRS, tak přes Wi-Fi.
Na Marsware fóru si nikdo v tomto smyslu zatím nestěžuje.
V nastavení mám v záložce Connection zaškrtnuto pouze Auto Update Data,
ostatní je bez zaškrtnutí a též bez Proxy.

Pokud ti to nejede ani po SR, začal bych od „nuly“ :
1. Odinstalovat
2. Vymazat vše související s Marsware a WeatherPanel z registrů
3. SR
4. Znovu nainstalovat
5. SR
První stažení může trvat přes GPRS poměrně dlouho!
Příznakem aktivní komunikace je jedině červeně zabarvená <> v levém rohu pluginu.[/QUOTE]

ano, připojuji se přes GPRS.Tak jsem to odinstaloval,smazal složku Marsware z Program Files a pak jsem našel nějaké soubory přímo v My Device.Nic jineho jsem nenašel.Teď to zkusím po SR nainstalovat a dám vědět jak jsem dopadl.Moc díky za radu ;)
TheMelin (1642)|1.5.2005 10:51
Tak opět to samé :( Připojení ve WP mám nastavené stejně jako ty a to, že mám zaškrtnuté jen Auto update data.Proxy nevyplněné.Nastavil jsem město (České Budějovice, EZXX0030), zatím jsem nevybíral žádné satelitní snímky aby to bylo rychleji aktualizované.Ale žádné data to nestahuje a když ťuknu na ty šipky, vydá to zvuk,jako když klikneš kam nemáš.
Jak jsem psal, smazal jsem adresář Marsware z Program Files a pak jsem našel ještě nějaké soubory přímo v My Device.
Pokud víš ještě o nějakém ukrytém souboru, napiš prosím.Já je poznal jen podle toho, že se jmenovali Weatherpanel :)
V registrech jsem nic nenašel, vyhledával jsem pomocí *weather*.
Předem děkuji za pomoc.



00061925_Screen001_tuLN.jpg
docc1 (101)|2.5.2005 10:40
ahoj. tak jsem to tam vcera nalil a bomba, neco pro oko...:-)
jen uvidime co ta presnost ...
>>Laffer<< (13)|18.5.2005 17:36
ad Connectivita - mám trochu jiný problém, přes GPRS mi to normálně stahuje, test vypadá následovně (s připojeným GPRS):

WeatherPanel 2.4.12
Connection Test: Connected (2)
Cache Connection: FALSE
Connection SUCCESS
Auth: FAIL

Když mám PDA v kolíbce jsem připojenej přes proxy, brouzdat WWW můžu, ale data nestáhnu a nestáhnu:

WeatherPanel 2.4.12
Connection Test: Not Connected (2)
Cache Connection: FALSE
Connection SUCCESS
Auth: FAIL

Přitom s předchozí verzí mi to normálně chodilo, nevíte někdo, kde by mohla být chyba? Reinstaloval jsem to již 2x. SR taky několikrát, fakt nevím.
Orloj_ce4you (299)|19.5.2005 10:28
nesetkal se nekdo s MDAc s problemem, ze pri pouzivani WP nechodi zcela spravne Oskaruv SIM toolkit ? -konkretne mi nechce prijimat zpravy s kodem eBanky na pristup k uctu :-( -kdyz WP vypnu, zpravy chodi

EDIT: eeee to byla samosebou blbost.. sry
freewall_ce4you (476)|31.5.2005 07:59
...... jsou veci mezi nebem a zemi....... :O

Uz se mi stalo po treti, ze na MDAC mi z obrazovky Today zmizi pocasi a je tam jen vyzva, abych tapnul pro nastaveni. Poprve jsem se mohl "utapat" a nic se nedelo, az jsem zjistil, ze adresar Marsware je prazdny !!!!!!!!! Proste ani pismenko, natoz nejaky soubor. Koukal jsem jako blazen, premyslel, jestli jsem to omylem nesmazal - ale takovy "drevak" zase nejsem :D, tak jsem to vse preinstaloval a pak to nejak slo.
Pote jsem si udelal komplet zalohu celeho adresare Marsware, kdyz se mi to stalo po druhe, tak jsem s problemy vse prekopiroval do adresare (s problemy proto, ze mi to proste prekopirovat neslo - viz dale).
Dneska se mi to stalo zas, kdyz jsem soubory prekopiroval pres pruzkumnika, tak adresar byl porad prazdny (!!!), prestoze to vypadalo, ze kopirovani probiha, kdyz jsem se o totez pokousel pres Total Commander, tak mi to dalo hlasku "Chyba 13 Zmena adresare".
Tak jsem ten puvodni adresar "MarsWare WeatherPanel" prejmenoval na "MarsWare WeatherPanel 2", vytvoril novy adresar novy, do toho jsem "presypal" vse ze zalohy a "dvojku" smazal. A uz zase se na me smeje slusnicko, akorat nevim jak dlouho :((
Ma nekdo podobnou zkusenost a co s tim ? :(
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 23:06
ja sem mel zase u teto aplikace problem že se mi nechtel vypinat displej :(( odinstaloval sem a zas vsecko funguje jak ma :yes:
xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 03:21
Taky se mi stavalo, ze zmizely ikonky a chtelo to tapnout na nastaveni..kdyz mi to udelalo tak po pate, tak sem se nastval, ze sem nadobro presel k pocketweather a udelal sem dobre..PW je podrobnejsi a promakanejsi, nestezuju si ;)
TheMelin (1642)|16.8.2005 09:05
Ja jsem s WeatherPanelem spokojen a zadne problemy mi nedela.Navic ma lepsi podporu VGA nez pocketweather. Az bude mit pocketweather v nastaveni volbu realVGA hack jajo ma PocketBreeze, tak do nej pujdu. Ted je to vse titerne.

00083166_Pand_jqm1.jpg
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.8.2005 09:29
[QUOTE="TheMelin"]Ja jsem s WeatherPanelem spokojen a zadne problemy mi nedela.[/QUOTE]

I já jsem s tímto programem spokojen a žádné problémy mi nedělá.
Používám animované ikony.
bmw (151)|23.8.2005 14:18
Program je to asi dopbrej,a le když u tady přes 2 hodiny sedím a zkouším ho rozchodit, tak už ho nesnáším, prvně jsem nemohl najít města, to se nakonec povedlo, ale teď nemůžu nic aktualizovat, už jsem zkoušel vše odinstalovat a znovu, pořád nic, jsem dost neštěstnej. Tak mě prosím aspoň někdo napiště jaký bude počasí?
bmw (151)|23.8.2005 14:24
tak neím udělal jsem to, nechal jsem si vyhledat jak tu tvoji Prahu, tak i moje Brno, to bylo vše OK, ale pořád na display vidím WEATHER PAMEL HAS NO DATA FOR THIS CITY. PLEASE CONNECT TO THE INTERNET TO DOWNLOAD UPDATE DATA. Tak se připjím znova na NET (přes GPRS, nebo přes USB) a dám dawnload - a samozřejmě nic. Zkoušel jsem test připojení a ten proběhl OK. Zkuste mě někdo poradit. Díky

Jo ty města se mě v pohodě našli a doplnili se knim ty kódy a atd...
Kocir (836)|23.8.2005 19:16
TheMelin:
Co to mas za verzi na jejich webu je posledni verze 2.3.1 a ona to neumi to co mas na screenu. Je to tim ze mas VGA a ja QVGA?

Stranky se divam
http://www.marsware.net/WeatherPanel/main.htm
dort (1212)|23.8.2005 21:01
ale umí, jedná se o skin, který je potřeba hledat :-)

až si vzpomenu, tak se hodím odkaz, anebo potrapte google.com ;)

tady je link
TheMelin (1642)|23.8.2005 22:23
Ruku na srdce.Pokud mas weatherpanel nelegalne, nediv se, ze ti dela tyto problemy. Pokud jsi ho koupil, zazadej o novy licencni klic.
Skiny a plno jinych vycuranek najdes ve foru na strankach weatherpanel. urcite se tam koukni. ;)