Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna DeviceID po flašování

David_ce4you (199)|14.12.2004 10:21
Mám MDA2 pár dnů a už jsem se vrhnul na kuchtění :) A jak to tak v začátcích bývá, potkal jsem problémy, našel řešení, ale nemám vysvětlení.

Na originál TMOBILE jsem flašoval obraz rom, který byl zase TMOBILE id (jinak by to nešlo). Potom opět nové flašování s TMOBILE id, ale něco se nepovedlo, protože mdačko naběhlo pouze do bootloaderu. Vyzkoušel jsem všechno možný, ale stále to psalo 'Error 120: Country ID Error'. Byl jsem v koncích, ale držel se hesla 'NEPROPADEJTE PANICE!'. Tak jsem začal zkoušet různá id až se chytlo O2. Naflašováno a mdačko chodí. OK. Tak jsem se pomocí HimaGetDeviceData.exe podíval na id po tomto flašování a zjistil, že je Qtek.

Pro mě je záhada, že po flašování se ID změní. Myslel jsem si, že je to konstanta, která je napevno zadrátovaná ve stroji. Proč se ID mění? Jak jej lze změnit? Jak lze zabránit jeho změně? Nebo dělám něco špatně či jsem nezískal ty správné informace o flašování mda2?
David_ce4you (199)|14.12.2004 13:09
Po menší konzultaci s Beecherem mám na svůj dotaz i odpověď:

DeviceID (PH10 je pro MDA2/XDA2) se flašováním určitě nemění, to je opravdu někde zadrátováno. Co se mění, je CountryID/OperatorID, a je to spíše jenom naprostá blbárna (asi tím chtěli nějak zabránit flashování ROMek jiných operátorů, třeba flashnutí T-M updatu pro MDA2 do O2 XDA2). Mění se v 99% případů podle toho, jak je toto ID nastaveno v .nbf souborech.

Předejít špatnému nastavení CountryID se dá tak, že si nahrajete HimaGetDeviceData.exe do MDA, pustíte na MDA a pak soubor \Windows\DeviceData.txt stáhnete do PC a otevřete v Notepadu a pak podle toho změníte hlavičky .nbf souborů nového updatu (Více viz návod).
vjj (42)|14.12.2004 13:44
ID operátor uvedený v hlavičkách .nbf souborů slouží jen k porovnání s ID operátora v ROMce, ale nikam se nenastavuje. Neschodují-li se => Country ID Error.
ALE ms_.nbf obsahuje ID operátotora ještě jednou a TEN se nastaví flashováním do ROMky pro příští porovnávání. Při ručních opravách hlaviček .nbf souborů přes .nba soubory, viz spousta návodů, lze pomocí libovolného hexa editoru ten druhý výskyt ID operátora najít a přepsat podle vaší volby. Výsledný ms_.nbf pak při přeflešování nastaví tohohle operátora.