Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Generic IrDA modem - kde ho najdu?

null (0)|1.8.2002 17:03
Chci rozjet komunikaci mezi Cassiopeiou E-11 a mobilem, ale v nabidce modemu se neobjevuje Generic IrDA modem. Predpokladam, ze by tam nejak chtelo doinstalovat ovladac, ale kde jej vezmu? Poraďte prosím.
hybo (3107)|1.8.2002 17:05
to by tam melo byt, mozna se to nejmenuje presne tak, ale na tohle myslim neni potreba driver, to je soucasti systemu. jake polozky tam mate k dispozici ?
bholik (21)|1.8.2002 17:23
Rekl bych, ze v dobe, kdy se Cassiopea E-11 vyrabela a MS vypustil svoje WinCE 2.01 nikdo nepocital s tim, ze se tak vehementne rozsiri komunikace s MT pres infra. Proto neco jako Generic IR modem tam vubec neni a ani nemuze byt. IR port byl u techto zarizeni spise pro OBEX a maximalne tisk (pokud existovala SW podpora). Predpokladam, ze tam mate dostupny jen Hayes Compatible na COM1.

Nicmene u nekterych starsich stroju se mi podarilo rozjet napr. Ericsson pres jejich IR driver pro WinCE (pouzitelny pro vetsinu telefonu od R320 az po T68). Nejsem si jist, zda ostatni vyrobci MT maji neco podobneho (pokud ano tak jen pro novejsi verze WinCE - tj. 3.0 = ppc, ppc2002, HPC Pro a HPC2000 - viz napr. Nokia ci Siemens pro nektere sve modely (napr. 6210, S25). Stejne ale u WinCE jsou jiz vetsina obecnych nastaveni definovana ve Vami zminenem Generic IrDA modemu a tudiz neni, ve vetsine pripadu (tj. pokud vyrobce dodrzel definovane standardy), potreba nic instalovat.

Zdravi
Borek
mmort7 (102)|1.8.2002 17:27
Zkuste třeba tohle: http://www.nokia.com/phones/productsupport/legal.html?file=6210/Setup.zip

Je to sice v suportu pro 6210, ale v pohodě funguje i pro kterýkoliv jiný mobil s infra. Přidá virtuální COM, přez který je možno komunikovat s mobilem.
hybo (3107)|1.8.2002 17:30
jo taky siemens ma driver pro S25 a taky byl vseobecne funkcni. Jen netusim, kde ho ted nejit, nekde na CD to mam.
null (0)|4.8.2002 20:13
Mam tam jen Hayes Compatible na COM1. Provedl jsem dokonce tvrdý restart, protože jsem se bál, že jsem si to nějak odmazal. Stejně to nepomohlo.
Ondřej Matuěka
Pavel Koza (4761)|4.8.2002 20:16
Potvrzuji vyse uvedene odpovedi kolegu[;)] Stahnete si vyse uvedeny soubor a IrDA port mit budete. Je mozne to taky udelat editaci registru, ale je to trochu komplikovanejsi.
null (0)|5.8.2002 17:27
Tak ten modem od Nokie nefungoval, vubec nic se v nabidce neobjevilo.
Nakonec jsem nasel modem pro siemens s25 na adrese
http://members.aol.com/s25expl/s25ir.zip
a vypada, ze to bude fungovat. Musim si s tim jeste pohrat. Pokud by ten link nefungoval, tak to mam v pocitaci. Napiste mi na omatuska@email.cz
Dekuji vsem za pomoc.
Ondrej Matuska
Miisha (1)|13.12.2002 01:17
Ja jsem (na E-15) dosahl kyzeneho vysledku pomoci Nokia softu, jen po natazeni je jeste treba spustit programek ktery se tam stahl (me se to podarilo nevim proc az po druhe instalaci, poprve nejak nesel spustit, tusim ze na podruhe jsem ho nenechal nacpat do defaultni cesty). Jako IrDa port jsem pak porvrdil com3...