Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosba o pomoc HX4700 a Nokia 6230 nejde GPRS

Replesk (21)|11.12.2004 00:30
Ahoj, dnes jsem si koupil novou nokii 6230 a nemuzu za ziveho boha rozchodit pripojeni pres GPRS z PDA po BT. Nastaveni je od original po SMS od ET. Po pridani do BT zarizeni a prirazeni se da vytocit pripojeni a jde internet asi 3 minuty, potom to spadne. Napred se mi zda, ze padne GPRS a pak nasledne BT, obcas se telefon sam resetuje (vypne a zase hned zapne) Blbne mi to i po IR s notebookem. Driv jsem pouzival nokii 6310i a s ni to slo vse OK. Nesetkal se nekdo s necim podobnym ? Nokia 6230 ma verzi FW 04.44 z 21-09-04 RH-12 Pokud nekdo neco vi moc mi pomuze, premyslim o tom, ze jim pojedu zitra hodit tu krasnou nokii na hlavu do obchodu kde jsem ji koupil, tak at tam nejsem za blba.... Diky :-)
PavelR. (2184)|11.12.2004 00:55
[QUOTE="Replesk"]Nesetkal se nekdo s necim podobnym ? Nokia 6230 ma verzi FW 04.44 z 21-09-04 RH-12 Pokud nekdo neco vi moc mi pomuze, premyslim o tom, ze jim pojedu zitra hodit tu krasnou nokii na hlavu do obchodu kde jsem ji koupil, tak at tam nejsem za blba.... Diky :-)[/QUOTE]

... podle všeho máš stejný problém jako mnozí uživatelé Nokie 6230 s FW jiným než v3.15 (včetně mé maličkosti). Zkus zde na ce4you do vyhledávání zadat tento typ telefonu a měly by ti vyjet nebláhé zkušenosti s tímto telefonem. Pokud máš možnost, šel bych jej vrátit.

PavelR.
ipf (2136)|11.12.2004 10:12
Vidím, další, co dopadl jako já. Firmware 4.44 je nefunkční a GPRS na něm nechodí.
Přečti si tuhle dvoustránkovou diskusi. Najdeš tam odkaz ještě na jednu diskusi, zabývající se stejným problémem a (nejen) mými obsáhlými zkušenostmi.
Obávám se, že ti dnes v prodejně vymění telefon za jiný, stejně nefunkční. Pak tě zřejmě čeká výlet do CELLNETu, kde ti (napožádání) napíšou že "..závada se projevila, telefon je v současné době neopravitelný.." a pak si teprve můžeš jít pro své peníze.
Já u TM uspěl.
Replesk (21)|13.12.2004 10:22
Ahoj, diky za odpovedi a nasmerovani spravnym smerem :) Dneska rano jsem volal do Nokie, maji infolinku - placenou 19 kc za minutu, to je panecku pomoc zakaznikum :( No dozvedel jsem se ,ze je na svete FW ktery to resi, pry verze 5.24. Tak jsem jeste volal do Cellnetu vedoucimu servisu a ten mi to potvrdil. Pry ji budou nahravat nekdy v prubehu tohoto tydne, jen co jim ho nokia uvolni pro zakazniky. Jinak uz ho tam maji na testovani a pry to vypada slibne. Tak uvidim zda se mi podari je ukecat aby mi ho tam nahrali. Kdyztak dam vedet. Jo a jeste se omlouvam za zbytecne zalozeni noveho prispevku, kdyz uz je zde takovy problem resen v jedne konferenci, ale v ten patek jsem opravdu vzteky nevidel a nejak jsem to minul... :)
ipf (2136)|13.12.2004 11:06
Neboj, nejsi jediný, kdo vzteky neviděl. Já na problémy narazil na Mobilmánii přesně dva dny poté, co jsem si 6230 koupil. Naštěstí už mám vyřešeno a běhá mi i EDGE (tedy jen občas, ale tentokrát je na vině operátor a přetížená síť).
Replesk (21)|17.12.2004 00:31
Reseni bylo celkem snadne. Zajel jsem do cellnetu a nechal jsem nahrat novy FW. Problem je v tom, ze u nej zase pro zmenu nokii nefunguje nastavovani casu, daji se nastavit cele hodiny a jednotky minut, desitky minut nejdou. Takze budik a cas je trochu problem. Kazdopadne se da nastavit v celou hodinu a budik a jine (organizer) ma na sobe iPaq. Jinak pripojeni BT-GPRS a IR-GPRS je v pohode a slape jak ma. Zadna HW soucast telefonu se menit nemusi !!!
Je to FW 5.24 a pokud mas telefon v zaruce tak je to prehrani zdarma, jinak asi 600.- Kc. Pry bude v lednu 2005 dalsi verze kde ma byt opravena chyba s hodinama a pak to vypada,ze bude nokia 6230 v pohode. Zatim jsem na zadny jiny problem u verze 5.24 nenarazil.