Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 52

Téma: Vyjádření osobního názoru.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Před více jak měsícem se zde rozvířila diskuze jestli je ce4you objetivní, ale mě spíš připadá, že posledních dobou tento server pomalu, ale zato jistě směřuje k obyčejnému cheatu.

Čím dále více zde dochází k osobní výměně názorů, které by se podle mně měly řešit přes SZ a né přes diskuzní témata. Kdo tomu nevěří, tak ať si pročte nazpátek některé diskuze, a bude z toho určitě překvapen.

A to nemluvím o tom, že na mnoho dotazů, které byly již několikrát zodpovězeny, se otvírají nové a nové diskuze. A to i od uživatelů, kteří už jsou tu delší. A kteří snad už znají funkci Hledej.

A myslím si, že časem by takových uživatelů, mohlo být i více, kterým se prostě znechutí si číst diskuze, kde příspěvky nemají nic společného s názvem té které diskuze.

Z důvodů výše uvedených, proto již tolik nepřispívám - neodpovídám do jednotlivých diskuzí.
    Pokud někoho založení tohoto diskuzního fóra pobouřilo, tak se mu omlouvám. Ale potřeboval jsem vyjádřit Svůj názor.

Vy Svůj názor můžete vyjádřit v anketě. A já možná zjistím, že se mýlím.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2004

Cheat je něco docela jiného než chat ) To, že se zakládají diskuse s podobnými tématy, je zřejmě způsobeno tím, že ne každého dokáže dokážou uspokojit informace umístěné ve stávajících diskusí. Někdo má problém s nějakým softem, najde si diskuse, které se ho týkají (toho SW), ale řešení tam nenajde. Tak založí diskusi novou, která je přece jen viditelnější, než příspěvek do diskuse stávající. Zvyšuje se tím šance, že to přece jen někoho neodradí a tu radu, byť by už byla někde jinde, poskytne, nebo aspoň nasměruje správným směrem. Nemyslím, že by to tu sklouzlo do stavu, který je např. na Mobilmanii. Ta se stala rejdištěm náctiletých a odborných dotazů, stejně jako rad, významně ubylo. Tady to podle mého názoru zatím nehrozí.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Naprosto souhlasím s Jumbem. Již kolikrát jsem využil příkaz hledat , ale buď mi nevyjelo vůbec nic ( stává se když více specifikuji vyhledávací klíč) a nebo mi vyjede tisíc témat. A není to proto, že by tu těch tisíc témat bylo, ale zkuste si třeba dát vyhledat výraz "GPRS" a budete koukat, kolik výsledků se vám zobrazí. Proto docela některé uživatele chápu, že prostě dotaz položí v novém příspěvku. Ono totiž i hledat odpověď na otázku v tématu, které má přes 10 stránek není nic jednoduchého. Já bych naopak byl pro vymazání starších témat a orientoval bych se na ty nově založené.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

Ty necnosti co zminuje JirkaP jsou urcite neprijemne ale je to prirozena dan za demokracii a otevrenost tohoto fora vsem a za to jsem rad. Jsem rad, ze to neni jen uzavreny elitarsky krouzek pro par vyvolenych. Kazdy zacatek je tezky. Myslim, ze uroven informacniho sumu je zatim unosna a rozhodne nizsi, nez na nekterych jinych forech. Doufam jen, ze to tak i zustane.
    Milan

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2002

Ahoj,

a není problém s vyhledáváním také v tom, že si téměř každý do podpisu píše všechen HW, který vlastní? ...
    Pak je docela těžké najít něco k "4700", nebo "GPS" ....
    Nedalo by se nějak zajistit, aby tyto informace byly vlevo u údajů o uživateli?

Jinak se mi to tady líbí, jen to trošku učesat..

Díky za tento web a za všechny příspěvky.

Milouss

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Hm, zajímavý názor, bohužel mám obavy, že to lepší už nebude... Problém s tímto nemá jenom ce4you. Já jsem ještě díky Dellovi taky na fóru AximSite a tam se je to, co se děje tady asi tak všechno 1000x větší. Číst 5 stránek výkřiků typu: "Cool! Thanks!" je opravdu o nervy...

Problém je spíše v tom, že je nás už hodně a to s různými stupni zkušeností jak s PDA tak internetovými fóry (to neberte špatně, to je fakt), takže mi vrtá hlavou toto:
    Chtělo by to kompletní reorganizaci fóra a jeho přetvoření v tzv. Knowledge Base (dále jen KB). Jednalo by se o to, že by uživatel hledající řešení nějakého problému prošel takovým vyhledávacími kroky (1. výrobce zařízení, 2. model, 3. Typ problému {HW, SW,...}, atd.), až by došel k seznamu problémů, které se vyskytly, v daném okruhu s řešením, a pokud by nenašel, tak by poslal dotaz správci dané sekce a ten by se na problém podíval, pokud by veděl řešení a ještě dotaz by nebyl v KB, tak by jej i s řešením zadal do KB do správné sekce. Pokud by nevěděl, prodiskutoval by to s dalšími správci podobných sekcí a pokud by našli řešení nebo by zadal pouze dotaz do KB a vystavil jej jako nevyřešený s tím, že by byla možnost na to správci odpovědět. A tak dále, a tak dále...
    Chápu, že by s tím byla piplačka a dělat to zadarmo taky není žádný med, ale když podobně může fungovat Open Directory Project, tak si myslím, že by to pomohlo všem dokola a člověk by nacházel pouze ověřené informace/rady...
    Jako mezi stupeň by to chtělo, aby fóra umožňila zadávání nových témat pouze přes moderátora, který pokud by nenašel řešení pro daný problém, by povolil založení nového tématu...
    Systém volných diskuzí by zůstal pro off-topic a u diskuzí k článkům na ce4you.
    Jsem ochoten pro Pavla ten systém Knowledge Base naprogramovat, takže pokud se vám tahle myšlenka líbí, napište mi případné přípomínky, náměty atd. do SZ. Díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Milouss
    a není problém s vyhledáváním také v tom, že si téměř každý do podpisu píše všechen HW, který vlastní? ...
    Pokud vím, tak se podpis připojuje k příspěvku pouze u zobrazení, tedy není brán v potaz při vyhledávání...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    ..... Ono totiž i hledat odpověď na otázku v tématu, které má přes 10 stránek není nic jednoduchého. Já bych naopak byl pro vymazání starších témat a orientoval bych se na ty nově založené.
    Souhlasím, ale určitá nepřehlednost je dána více faktory, např.:
    - Asi není nutné vždy reagovat/odpovídat na nějaký příspěvek, často "velice vtipně" a nejlépe s citací celého původního a obsáhlého příspěvku... Díky tomu se stane, že se na několika stránkách příspěvků nedovím nic podstatného, jen samé plkání o ničem, v tom má JirkaP naprostou pravdu...
    - Necitlivá práce s citací. Někdo necituje vůbec a musí se pracně dohledávat, na co to vlastně někdo reaguje, někdo reaguje na jediné slovo uvedením celé obsáhlé citace, jak jsem napsal, způsobuje tím značnou nepřehlednost a natahuje tak příspěvky na mnoho stránek.... No a někteří z nás nepoužijí před odesláním náhled a odmazáním hranaté závorky citace parádně rozhodí formátování stránek....
    - Někteří z nás tady "sekají patky", tak se říkalo za mého mládí těm, kteří zde machrují, příspěvky jsou napsány ... když to neumíš, tak co tu hledáš apod. Většina příspěvků/odpovědí se ale snaží poradit, vyřešit problém, upozornit na nové verze, na zkušenosti s nastavením... Je ale pravdou, že sekači patek některé příspěvky degradují na úroveň Mobilmanie, jak zde někdo napsal.
    To je jen pár postřehů, osobně se domnívám, že občasné zařazení tématu od JirkyP do diskuze není na škodu, trochu se možná v názorech nesejdeme a možná i trochu poškorpíme, ale jen v zájmu společné věci, v zájmu zlepšení našeho oblíbeného, pro mnohé z nás prakticky domácího webu, že jo?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tato diskuze měla jen upozornit na něco co se podle mne na tento server začíná pomalu vkrádat :

- 4 násásobné ale i 5 násobné citace dlouhé několik desítek řádků, jsou zcela k ničemu. K citaci bohatě stačí, když vyberu třeba jen jednu větu a pokud ani jí nechci celou, tak dám na začátek a na konec dvě tečky.
    - příspěvky, které nemají s danou diskuzí vůbec nic společného
    - vtipné poznámky - děkovačky,určitě zahřají, ale stačí tak maximálně 3
    - nejvíce však, pokud někdo založí diskuzi na otázku, na kterou jsem já osobně odpovídal asi třikrát a někteří další min. pětkrát, tak si připadám jako ve zvláštní škole.

I pro mne osobně je server ce4you.cz velkou studnicí informací, ale byl bych nerad bych, aby se z něj v budoucnu stal server, kde se bude diskutovat o ničem. ( viz už zmiňovaná mobilmania.cz na které se dnes už objevují každou chvilku diskuze se sexuální podtextem - a to velmi vulgárním :!: ).

Jinak anketa, kterou jsem k této diskuzi připojil se vůbec netýká kvality článků uveřejňovaných na tomto serveru jednotlivými recenzenty. Ty jsou na velmi vysoké úrovni.
    Měla by jen vyjádřit jak hodnotíte v současné době úroveň diskuzních fór.

Jeden návrh pro Pavla Kozu :
    - omezit podpis na max. tři čtyři řádky. Někteří mají dnes podpis i na 12 řádků :!:

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

KOukam, ze jsem tuto diskuzi prosvihl, takze az s odstupem - mate pravdu, diskuze stale vice sklouzavaji z technicke roviny do roviny spolecenske. Moc me to trapi, na druhou stranu v tuto chvili mam omezene moznosti, co s tim delat. Klasicky jsem proste nepredpokladal, ze navstevnost serveru bude takova, jaka je a ze to neukociruju }(i s pomoci nekolika skvelych moderatoru). Proto se jiz pracuje na dalsi generaci webu, ktera bude podobne nedostatky resit. Konkretni reseni mam v hlave, ale ted je predcasne o nem hovorit, novy web je planovanv horizontu pul roku.

K tomu, jak to na ce4you bude vypadat, ale rozhodne budete mit moznost se vyjadrit i vy Ted prosim o trpelivost...

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

...Chtělo by to kompletní reorganizaci fóra a jeho přetvoření v tzv. Knowledge Base (dále jen KB). ...
    Bohužel tebou popisovaný systém neumožňuje přímou komunikaci mezi uživateli, pouze zprostředkovanou. Jen si představ kolik příspěvků denně by musel řešit moderátor skupiny Phone-Edition zařízení?
    4 násásobné ale i 5 násobné citace dlouhé několik desítek řádků, jsou zcela k ničemu.
    Hlavním problémem je stále složitost vkládání citací, buď můžu dát citovat celý dlouhý příspěvek, který je dlouhý cca 5 řádků, ale je vidět autor, nebo dát citace v psaní odpovědi, kde se nedá přímo zadat autor. Příjemné by jistě bylo i systém citací - vybereš text, dáš citovat a on se ti sám vloži do formuláře pro odpověď.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Jen pro predstavu:

Moje idea je takova, ze budou tri urovne diskuzi. Nejvyssi bude tzv. TECHNICKA DISKUZE. V techto diskuzich je misto pouze pro diskuze technickeho charakteru - mam nejaky problem a hledam reseni. Naprosto striktne se budou mazat ci upravovat prispevky offtopic, humorne, duplicitni ci jinak zbytecne. Po zdarnem vyreseni problemu dojde k uzamceni tematu, aby nekdo nezacal sice pribuznou, ale ne zcela souvisejici diskuzi, ktera se pak stoci jinam. Tyto diskuze budou slouzit jako studnice vedomosti, neco jako Knowledge base. Rovnez bude vice kategorii, aby uzivatel resici problem mel maximalni moznosti (o fulltextovem, zatim nefunkcnim vyhledavani ani nemluve).

Druha uroven diskuzi budou SPOLECENSKE DISKUZE, kde budou pravidla volnejsi a rovnez bude sirsi okruh diskutovanych problemu (jako napriklad "ktere z techto dvou zarizeni vybrat" nebo "jaky je nejlepsi software pro...". I zde bude urcita regulace, ale uz to nebude tak strohe a prisne.

Posledni uroven diskuzi bude OBECNE DISKUZE, ktera bude slouzit predevsim tem, pro ktere je ce4you druhym domovem a travi zde prevaznou vetsinu casu. Proste misto, kde si budou moci PDAckari takrikajich "pokecat". Ani zde nebudou povoleny nelegalnosti, ale jinak se to moderovat nebude.

To je tak ve strucnosti to, co bych s diskuzemi chtel udelat. Samozrejmosti bude moznost uzivatele zvolit si uroven, se kterou se chce pri brouzdani setkavat. Tech vylepseni bude spousta, tohle pisu spis proto, ze bych to mozna zkusil udelat v dohledne dobejeste v soucasne verzi... Co myslite?

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Tech vylepseni bude spousta, tohle pisu spis proto, ze bych to mozna zkusil udelat v dohledne dobejeste v soucasne verzi... Co myslite?
    Toto reseni je dle meho nazoru lepsi nez beecherem navrzene, mazani prispevku mi velmi chbi v soucasne verzi.
    Pokud provadene zmeny "za chodu" nezpusobi chaos (vsechny stare diskuze jsou do Obecnych a podobne) nebo pad serveru tak jsem pro to zkusit i "za chodu", pochopitelne vcas ohlasene (kvuli prispevkum typu co jste s c4y provedli?).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Pinochio
    Bohužel tebou popisovaný systém neumožňuje přímou komunikaci mezi uživateli, pouze zprostředkovanou. Jen si představ kolik příspěvků denně by musel řešit moderátor skupiny Phone-Edition zařízení?
    Ja si to dokazu predstavit, ale kdyz bude na na JEDNE strance napsane reseni jejich problemu (ne v 60 strankach, jako je u SE pro MDA2), tak by odpadlo spousta zbytecny/ch dotazu...
    Samozrejme, ze musi mit uzivatel nejakou moznost rychle nejakym wizardem nebo searchem dane reseni najit. Bez nej je to samozrejme ptakovina...
    Fora by tady samozrejme zustaly, ja je uplne nezavrhuji, ale v Knowledge Base jde o to, aby se reseni, ktere se naleznou staly rychle dostupnymi...
    Vezmu-li zminene SE pro MDA2 a jako novacek bych mel procitat 60 stranek prispevku, tak se na to vykaslu a napisu typicke: "Jsem tady novy, muze mi nekdo rict, jak na to?" Ale kdyz se mne system zepta, jake mam zarizeni, je to problem HW nebo SW, jakou mam verzi Windows Mobile, tak se mi okruh problemu v KB velmi zkrati a velmi rychle naleznu reseni... Pokud tam bude...
    Rekneme, ze ja kdybych mel na starosti Software, tak pro mne bude daleko prijemnejsi nekoho primo na reseni odkazovat, nez to zbytecne rozpatlavat v diskuzich, mazat prispevky atp.
    Jiste chapu, ze naplnit takovou KB nebude sranda, teda bude to spise pekna pakarna, ale myslim si, ze to za to stoji...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Bojím se, že ačkoliv to tu překopete, stejně sem čas od času přijde lama, co bude i ta nová pravidla ignorovat..(ať již záměrně, či ne) :? Lamy totiž nikdy nevymřou.. A OBECNÝ příspěvek vám s klidem vloží do těch TECHNICKÝCH.. A ještě k tomu přidají nějaký ten warezzz, a připíšou, že jsou tu nováčci..

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pruzkum nazoru uzivatelu v pouzitelnosti platformy Windows Mobile 6
    Od callgero v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-06-2009, 16:35
  2. WM6 na N560 - vyjádření českého zástupce FS
    Od Cesinek v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-08-2007, 18:23
  3. Reakcí: 83