Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Arvale - Journey Of Illusion

Silgin (27)|8.12.2004 12:02
Abych řekl pravdu, překvapovalo mě, že na PocketPC prozatím neexistovala hra ve stylu starých Final Fantasy pro SuperNintendo. Ačkoli mají naše kapesní 'hračky' více než schopné vlastnosti, nikdy se hra podobného typu neobjevila jinde než na nějakém emulátoru, a to člověku mé povahy přijde i docela líto. Arvale od PDAMill ovšem vyplňuje tuto mezeru více než dostatečně. Konečně tedy mohu říct: "Už je to tady a vůbec to není

Přečtěte si celou recenzi.
Wuffi (1599)|8.12.2004 14:57
Mno me spis prekvapilo ze tato hra nedostala plny pocet bodu, krome ni a EverQuestu snad neexistuje zadne jine stejne dobre hratelne RPG.
Silgin (27)|8.12.2004 19:42
Plytvat procenty na hru mi prijde celkem zbytecne. Ackoli je opravdu dobra, plny pocet bodu si nezaslouzi, neb:

1) nema zatim konkrenci
2) ma chybky, ktere autori snad vychytaji
3) je opravdu kratka .... samozrejme ma vice koncu, ted zkousim druhy

Jinak ano, mohla by dostat 100%, ovsem pak by lepsi hry, ktere prijdou nemohly dostat uz vic (treba 2.dil Arvale ... ).
Wuffi (1599)|8.12.2004 19:50
EverQuest neni dostatecny konkurent...?
Wuffi (1599)|8.12.2004 21:25
[QUOTE="Silgin"]Plytvat procenty na hru mi prijde celkem zbytecne. Ackoli je opravdu dobra, plny pocet bodu si nezaslouzi, neb:

1) nema zatim konkrenci
2) ma chybky, ktere autori snad vychytaji
3) je opravdu kratka .... samozrejme ma vice koncu, ted zkousim druhy

Jinak ano, mohla by dostat 100%, ovsem pak by lepsi hry, ktere prijdou nemohly dostat uz vic (treba 2.dil Arvale ... ).[/QUOTE]

Ale ano, jinak to co rikate ma neco do sebe. Jenze by se to tak dalo aplikovat donekonecna. Arvale 2 nedostane 100% protoze bude Arvale 3 apod.
Kazdopadne jinak je to velmi dobry clanek.
Thrakath_ce4you (0)|24.12.2004 06:30
Pokud mate nekdo o Arvale zajem, tak je ted k sehnani s 30% slevou, staci pri objednani (z www.pdamill.com) zadat PDAMILLXMAS, i s dani to vychazi na nejakych 384 Kc, hru si muzete okamzite stahnout (5.5MB)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.12.2004 18:15
Škoda, že není v českém jazyce.

Nechtěl by jí někdo přeložit ?? ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.12.2004 20:39
Už jste tuto hru někdo dohrál do konce ??
Silgin (27)|30.12.2004 09:50
Samozrejme pred tim, nez jsem psal recenzi jsem alespon jeden zaver dohral. Je to asi zvyk :)
Kazdopadne je kratka (cca 20hodin) takze to slo rychle. Ted chystam recenzi na legacy, kde to neni uz takova sranda. Zatim ji hraju asi 5 mesicu a porad nejsem u konce :)
Eloherd (88)|30.12.2004 13:38
rad bcyh si tu hru sehnal.. nemate nejakej link ? :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|30.12.2004 14:29
[QUOTE="Eloherd"]rad bcyh si tu hru sehnal.. nemate nejakej link ? :)[/QUOTE]

Podiveje se sem.

[QUOTE="Silgin"]Samozrejme pred tim, nez jsem psal recenzi jsem alespon jeden zaver dohral. Je to asi zvyk :)
[/QUOTE]

Nechtělo by se Ti napsat, které úkoly jsou nutné k dohrání této hry. Nebo i všechny na které jsi narazil. :)

Stačilo by to v bodech. Určitě hodně hráčů by to velmi ocenilo. Protože to je podle mne je fakt fantastická hra. Ale ta angličtina je :(
Eloherd (88)|30.12.2004 14:48
Njn, to je hezkly, na tom taly narazil pri vyhledavani... ale je tam jen trial a jinak placeny.. :///
Silgin (27)|30.12.2004 19:55
[QUOTE="Eloherd"]Njn, to je hezkly, na tom taly narazil pri vyhledavani... ale je tam jen trial a jinak placeny.. :///[/QUOTE]

Tebe to snad i prekvapuje? Samozrejme ze hry i jine programy na pocketpc jsou placene. Precijen se musi ocenit prace autoru.
Pokud si shanel nejakou verzi warezenou, tak jsi na spatne adrese.
a pokud si necetl pravidla prispevovatele do diskuse, tak jeden vybranej kousek:
...že je v diskuzích zakázáno nabízet či poptávat warez či jiné nelegálnosti snad nemusím opakovat...
Silgin (27)|30.12.2004 19:57
Inu clovek to musi zkusit bud vyresit vsechno, nebo proste jit jen za hlavnim ukolem. Zavery budou odlisne. Co se anglictiny tyce, myslim, ze preklad urcite panove z PDAMill nechystaji a pokud ano, rad bych se jim osobne nabidnul. Nejaky plan, bod po bodu, jake ukoly je nutne splnit asi nenabidnu, protoze to sam zatim nevim :) Ja se pokousel vyresit vsechno.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.12.2004 08:30
[QUOTE="Silgin"] Nejaky plan, bod po bodu, jake ukoly je nutne splnit asi nenabidnu, protoze to sam zatim nevim :) Ja se pokousel vyresit vsechno. [/QUOTE]

Škoda :( , ale kdyby jsi tuto hru hrál ještě jednou :) , tak zkus popsat tu SVOU cestu.

[QUOTE="Eloherd"]Ahm... tak to se omlouvam... :) nejak si snad poradim :) dekuji za link a za upozrneni ... dam si pozor :cool: [/QUOTE]

Koukám, že neznáš asi pravidla tohoto serveru.
Ale včera jsi se rozepsal. Přispět do 14 diskuzí během jednoho dne je slušný výkon, ale komentovat 2,5 roku staré příspěvky. Nevím, nevím. :sarcastic:
Eloherd (88)|31.12.2004 12:38
Rozhodl sem se ze projedu tohle forum a podivam se konecne trochu podrobnejc co je kde zajimavyho.. pred tim sem sem chodil jen kdyz sem neco potreboval.. ted sem se mrknul celkove.. :) a krapanek sem pozapomel ze nekltery veci muzou byt dost stary no...
freeman_ce4you (428)|31.12.2004 19:29
neviete niekto ako získat mydlo a leviathan map ?
Silgin (27)|1.1.2005 10:47
[QUOTE="freeman"]neviete niekto ako získat mydlo a leviathan map ?[/QUOTE]
Mydlo nevim, ale leviathan map ma prvni kral u sebe. Ten co coveka na zacatku posila aby draka uspal ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.1.2005 15:11
[QUOTE="freeman"]neviete niekto ako získat mydlo .[/QUOTE]

Svět se jmenuje Thimpote, dům uprostřed zcela nahoře.

V knihovně ( regály s knihama ), které je rozdělana na dvě půlky ( přicházíš středem ) a podívej se vpravo dole u regálu. :)
Sten_ce4you (13)|5.1.2005 18:24
Ahoj, je to skvela hra, ale dost na zaseky... Nevite jak se muzu dostat do dolů??

Edit: Uz jsem na to prisel :)
DaBa (78)|16.1.2005 13:01
Nevite nahodou nekdo, jak ziskat mec od nektereho z vojaku v hradu? Kral mi rekl, ze mi ho proda jeden z jeho straznych, ale obesel jsem vsechny a nic, krome jednoho ve vezeni, ktery se se mnou nechce vubec bavit.:mad:
freeman_ce4you (428)|16.1.2005 13:31
vojdi dnu jeden z vojakov ti ho da :yes:
00042942_20050116132830_3N7B.gif
DaBa (78)|17.1.2005 13:05
Skvele, dekuji. Nenapadlo me vlezt do tohoto vyklenku. Zkousel jsem ten na druhe strane a tam to neslo, tak jsem tenhle uz vynechal.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.1.2005 23:03
Tak jsem tuto hru dnes dohrál a a musim konstatovat, že mne vcelku zklamal závěrečný boj, protože jsem tu poslední potvoru smáznul jako malinu.
Jinými slovy hra mne nadchla co se týče hratelnosti, ale zklamala co se týče obtížnosti bojů.
Kouzlení jsem za celou hru nepoužil ani jednou. Používal jsem jen ruční zbraně. A peněz mi ještě zůstalo přes 110.000 a zbraní blnej batoh. A skončil jsem na levelu 75. :)

Viz přiložené obrázky.
00043403_Image1_TjUE.jpg 00043403_Image3_e65a.jpg
Fuki_ce4you (24)|22.3.2005 23:13
[QUOTE="JirkaP."]Tak jsem tuto hru dnes dohrál a a musim konstatovat, že mne vcelku zklamal závěrečný boj, protože jsem tu poslední potvoru smáznul jako malinu.
Jinými slovy hra mne nadchla co se týče hratelnosti, ale zklamala co se týče obtížnosti bojů.
Kouzlení jsem za celou hru nepoužil ani jednou. Používal jsem jen ruční zbraně. A peněz mi ještě zůstalo přes 110.000 a zbraní blnej batoh. A skončil jsem na levelu 75. :) [/QUOTE]

no ja som zase pouzival takmer iba kuzla, rucne zbrane som pouzival len na dokoncenie a ked sa minuly kuzla.. zistil som ze kuzla ovela viac odoberaju a myslim za su aj lacnejsie..
Fuki_ce4you (24)|22.3.2005 23:17
este by som vam chcel poradit, ze ked mate nejaky problem, tak sa staci pozriet na stranku Arvale a tam do diskusie, mne to vela krat pomohlo ked som sa niekde zasekol..

co sa tyka prekladu, tak som cital ze to nebudu prekladat ani do madarciny(aj ked je vacsina vyvojarov z madarska) lebo tam je strasne vela textu (niekolko kilobajtov)
asdfg (62)|22.3.2005 23:23
Neni to primo k arvale, ale na sreenshotu jsem tu videl, ze arvale bezelo ve win na programu pocketpc... co to bylo za emulator?
Fuki_ce4you (24)|23.3.2005 07:36
[QUOTE="asdfg"]Neni to primo k arvale, ale na sreenshotu jsem tu videl, ze arvale bezelo ve win na programu pocketpc... co to bylo za emulator? [/QUOTE]

to nebol emulator, len nejaka chyba pri robeni screenshotu..
asdfg (62)|23.3.2005 11:25
Podivej se na prispevek jirkyp vyse... je to ohranicene win okynkem...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.3.2005 11:59
[QUOTE="asdfg"]Podivej se na prispevek jirkyp vyse... je to ohranicene win okynkem...[/QUOTE]

To ohraničení je tam protože snímám celé aktivní okno programu "Remote Display Control".

Tento program umožňuje ovládání POCKET-PC ze stolního PC a je tedy ideální pro snímání obrazovky POCKET-PC na stolním PC. ;)
fockey (33)|10.4.2005 20:51
Šel jsem do této skvělé gamesky... ALE... nestalo se vám někdy že hra a tím pádem celé PDA (FS 720) zatuhne? Mne se to stává pravidelně tak po cca 10 minutách. A pak pomůže jen SR.
To samé mi dělají i Monopoly, stalo se to už někomu taky?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.4.2005 20:56
[QUOTE="fockey"]... nestalo se vám někdy že hra a tím pádem celé PDA (FS 720) zatuhne? Mne se to stává pravidelně tak po cca 10 minutách. A pak pomůže jen SR.
[/QUOTE]

Ani jednou mi tato hra nevytuhla na stroji viz. můj podpis.
Vojtěch Barták (180)|12.4.2005 15:43
Tak to mě teda vytuhává zcela pravidelně, minimálně tak jednou za hodinu, když hraju (Arvale). Kdyby nebylo autosavu, tak bych se asi pořád pěkně vztekal, protože když se do toho zažeru, tak zapomínám ukládat. Mmt, soft reset vždycky pomůže, aspoň se třeba napiju nebo tak něco... :D :D Kdyby někdo věděl co s tim, tak poraďte. Jo, a nechtěl by někdo třeba napsat pro ty "míň šikovný" jako jsem třeba já nějakej stručnej návod??? :) Please......
Vojtěch Barták (180)|18.4.2005 12:53
Poradil by mi please někdo, jak se dá dostat z první pevniny na jinou? Hraju to už kolik hodin, a ještě se mi to nepovedlo.... Už tam nemám ani monstra....
Vojtěch Barták (180)|17.8.2005 08:58
Tak se mi to taky povedlo dohrát, jako bojovník (tj. dával jsem si nejvíc na sílu), a teď se chystám na kouzelníka (knw.). Ten závěrečnej boj byl fakt suchej, ani jsem se nemusel léčit... Skusim napsat návod, jestli nebudu línej, teda aspoň popis cesty jak jsem jí prošel já až do konce. Btw, nenašel někdo z vás rýč, kterym se dá vykopat kytka ve wasted desert (pro toho nemocnýho kluka)? A nepodařilo se mi dostat na část kontinentu na Kytaru, kde stojí vojáček a nechce mě tam pustit. Povedlo se to někomu? Kromě tohohle se mi podařilo splnit všechny úkoly, a díky JirkoviP. za radu, kde je mýdlo, bez ní bych tenhle úkol nevyřešil!
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.8.2005 10:13
[QUOTE="Vojtěch Barták"] Skusim napsat návod, jestli nebudu línej, teda aspoň popis cesty jak jsem jí prošel já až do konce. [/QUOTE]
To bys určitě udělal radost mnoha lidem.
[QUOTE="Vojtěch Barták"].. nenašel někdo z vás rýč, kterym se dá vykopat kytka ve wasted desert (pro toho nemocnýho kluka)?
[/QUOTE]
Ten rýč jsem našel, ale bohužel si už nepamatuji kde to bylo.[QUOTE="Vojtěch Barták"].. díky JirkoviP. za radu, kde je mýdlo, bez ní bych tenhle úkol nevyřešil![/QUOTE]
Nemáš zač. ;)
Vojtěch Barták (180)|9.1.2011 20:39
Po několika letech jsem se opět vrátil k této hře, PDAmill jí vydali ve verzi 5.0 a funguje na WM 6.5 (jako všechny ostatní hry této společnosti). Přidávám odkaz na velmi pěkný návod, který ocení zejména ti, kteří ji budou hrát poprvé a nevyhnou se několikahodinovým zákysům :).