Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS pro LOOX 720

Happy_ce4you (5)|8.12.2004 11:01
Zdrafim, uvazuji o koupi nejakeho GPS modulu do CF slotu pro vyse uvedene zarizeni. Mate nekdo nejake prakticke zkusenosti? Popripade co byste doporucili? Ja momentalne uvazuji o BC-307 (jen si nejsem jist vyrobcem, na nekterych webech je uvaden GlobSat, jinde zas Navilock - ale podle obrazku to vypada ze jde o jedno a totez zarizeni), ktery se da sehnat zde za cca 3k ...
TomK_ce4you (41)|8.12.2004 13:34
Dnes mi přesně tento modul dorazil, takže jěště žádné větší zkušenosti nemám. Až budou, rád se podělím. Ještě jsem našel tohle. Je to jěště levnější a nabízí i RS232 a USB rozhraní, což se někomu může hodit. Není u toho ale zmínka o externí anténě, která bude do auta nutností. U té BC-307 je anténa a také PCMCIA redukce pro notebooky.
Erikt68i (266)|9.12.2004 09:51
Používám tento modul na Acer n10 s Ozi Explorer bez sebemenších problémů. Externí anténa je v autě k nezaplacení, i jízda po Praze mezi paneláky na Barrandově bez problémů, přesnost skvělá - šipka opravdu jede po silnici atd. Srovnával jsem s autonomními displejem vybavenými mašinkami (a BlueTooth) za podstatně větší obolus a kromě autonomnosti (samo včetně displeje :D ) se funkčností a spolehlivostí údajů nelišily:!: Dodávaný program je sice určen pro WIN2002 ale jede spolehlivě i na WM2003. Po dlouhodobém odstavení trvá inicializace cca 3-5 minut ale potom už to sviští. Pro info používám GPSDash - umí i mapy ale na to mám Oziho včetně podrobných naskenovaných map. Spotřeba je velmi malá cca 50mA - výdrž baterie je tedy o cca 12 procent menší. V autě to stejně jede na napáječ, a na pěších tůrách v horách zase nepotřebuji furt čumět do mapy a navíc netahám externí modul. Takže tuto kartu mohu jen doporučit.
Happy_ce4you (5)|9.12.2004 14:11
A jak je to teda s tim vyrobcem ? Lepe receno kdo je uvaden jako vyrobce na tech co mate vy, popripade od kud jste to kupovali ? Abych si pak v pripade, ze jde oprafdu o dva vyrobce nekupil zrovna toho druhyho a ten treba nebyl horsi nez to co popisujete.
TomK_ce4you (41)|9.12.2004 15:09
Tak s tím výrobcem jsi mne dostal. Píší jen Taiwan. Vůbec bych to neřešil. Ať je tam nálepka, jaká chce, sjíždí to všechno z jednoho pásu v daleké Asii. Koupeno zde.
Happy_ce4you (5)|3.1.2005 11:30
Takze uz je doma, dorazil nekdy pred vanocema a beha s looxikem naprosto bez problemu ... jedina vec co me prekvapila je, ze kdyz ho zasunu to cf slotu tak se loox zapne, to same kdyz je vyply a vysunu ho tak se tez zapne ... a rozhodne nedoporucuji zasouvat pri zaplem pda, provede to hw reset (vyzkouseno), vysouvat za provozu jsem nezkousel :)
psaf (81)|3.1.2005 21:21
[QUOTE="Happy"]Takze uz je doma, dorazil nekdy pred vanocema a beha s looxikem naprosto bez problemu ... jedina vec co me prekvapila je, ze kdyz ho zasunu to cf slotu tak se loox zapne, to same kdyz je vyply a vysunu ho tak se tez zapne ... a rozhodne nedoporucuji zasouvat pri zaplem pda, provede to hw reset (vyzkouseno), vysouvat za provozu jsem nezkousel :)[/QUOTE]
Možná to s tím přímo nesouvisí, ale mě se Looxík :)) zapne vždy když do něj strčím či vyndám paměťovou CF. Asi je to základní funkčnost.
Happy_ce4you (5)|4.1.2005 16:41
Je to mozny, vzhledem k tomu, ze nemam zadnou jinou CF kartu tak nemuzu overit ...
vojín xy (8)|13.1.2005 18:18
dnes jsem si koupil GPS Kouwell 9781 do CF slotu a nejde mi to vůbec rozchodit, v přiloženém cd se neviznám. poradí mi někdo? dík(mám ipaq 2215 a soft poketkim i smartmaps)
Janson (16)|19.1.2005 13:58
Abych uvedl tema na pravou miru.
GlobalSat je vyrobcem BC-307. Vyroba se provadi v Taiwanu. Navilock je, myslim, nemecka firma, ktera toto zbozi kupuje jako OEM a prodava pod svou znackou. Hardware je tedy uplne stejny, jiny je jen obal a nalepky.

Doufam, ze jsem to vysvetlil.