Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BT myš pro PDA - Stowaway Travel Mouse

Milan Švec (938)|8.12.2004 08:22


Občas (lépe často) je užitečné se podívat k sousedům. Díky p. Josefu Tkáčovi a jeho článku jsem se dozvěděl, že už přes měsíc existuje něco, o čem se tu také diskutuje. Sice jenom o chybějících driverech (podobně jako u externích klávesnic a češtiny pro ně), ale ono (jako ty klávesnice) si to zatím pěkně jinde funguje samo (specifikace).
Nevadí, aspoň to u Stowaway během toho měsíce ještě vylepšili.
Všechna možná PDA (včetně VGA typů) jsou tu v přehledu už vyzkoušených. Rozumí se jenom všechna se systémy PocketPC, ostatní (Palmy atd.) mají zatím smůlu.
Třešnička na dort: funguje i s Windows XP, je tedy použitelná univerzálně!

Seznamte se s recenzí.
Pak si dejte do Google.com text "Stowaway Travel Mouse". Bude co číst.
Nakonec můžeme doplnit do seznamu, co si ještě přejeme pod stromeček (80,- USD a DPH) :)
Crusader_ce4you (624)|8.12.2004 08:41
Také jsem na tu myšku už koukal, ale první co jsem viděl bylo, že LOOX 720 není na seznamu podporovaných zařízení a i když tam nějaké zařízení uvedené je, ještě není záruka, že to bude chodit viz. zde . A ještě k tomu mi ten kus umělé hmoty připadá dost předražený :no:
Milan Švec (938)|8.12.2004 08:49
Odpověď ohledně ceny. Stowaway je (zatím) zřejmě jediný výrobce BT myši (je jich řada, viz zmíněný Google), který k ní dodal ty chybějící drivery.

Viz vyjádření přímo od zdroje:

Greg van den Dries here, Pres of Think Outside.

"Love this forum; it's where we get all of our good ideas ;-)

When we first prototyped the product, the ease of use simply blew me away (assuming you're using with a keyboard.)

Being able to surf the web, cut and paste in a word doc all on a XDAII was far more useful than i can describe here.

Also, posts by Roger and Richard (8/9) are both correct. Our driver will only work with our mouse. Driver development is expensive and we need to recoup our investment.

The product uses XP & OS X HID driver as well.

Anyway, not trying to sell anything but wanted to offer some context of why we did this product."

Na 720ku se zeptáme. Ale když to jede na jiných (zcela různých) VGA už teď ... Ale sicher je ...
hybo (3107)|16.12.2004 18:58
ja stejne nevim, k cemu je mouse pro PDA dobra :)) mame ji, je hezka, malinka, ale ..... krome jineho i draha :-) ale kdo ji chce, radi mu ji prodame ;)
Tomboid_ce4you (22)|17.12.2004 00:42
Ja pouzivam PocketPC jako mobilni vec a mys mi prijde naprosto zbytecna, ani nevim, kde by se vyuzila. Snad nejake prezentace nebo vzdalene uzivani PC pres PPC.

No a v hrach by pro to musela byt nejspis podpora, ne?
Milan Švec (938)|18.12.2004 21:45
Pro všechny, kdo nevědí, na co myš k PDA (a vědět by chtěli).
Podívejte se sem. Teď už tam chybí jenom ta myš.
Ono je to při psaní textů přes klávesnici přeci jenom pořád tak nějak běžnější vzít do ruky myš (když musím něčím po displeji něčím pohnout), než hledat, kam jsem položil (či zastrčil) ten stylus a pak jím šmátrat po displeji.
Tedy s myší je to lepší při psaní textů do PDA přes klávesnici!.

A proč bych musel psát do PDA přes klávesnici? Mám přeci stylus.
Mě to trvalo jenom něco málo přes dva roky, než jsem to pochopil a začal potřebovat.
Je to tehdy, když je potřeba do PDA psát texty rychle, nebo hodně. Stylusem proti (solidní) klávesnici to je bez šance.
A pak začne chybět ta myš.

Není-li k PDA potřeba klávesnice, není třeba ani myš. Zatím.

P.S.
S LOOXem máme zatím skutečně smůlu.
Viz:
We have not yet tested our mouse with your device. At this time we can not claim compatibility. Please keep checking our website as we are trying to qualify new units. Compatibility will be posted there if this device is accepted.
Thank you for you interest.
Rita
Think Outside Inc.
beecher (9270)|18.12.2004 22:15
[QUOTE="Milan Švec"]Tedy s myší je to lepší při psaní textů do PDA přes klávesnici!.

A proč bych musel psát do PDA přes klávesnici? Mám přeci stylus.
Mě to trvalo jenom něco málo přes dva roky, než jsem to pochopil a začal potřebovat.
Je to tehdy, když je potřeba do PDA psát texty rychle, nebo hodně. Stylusem proti (solidní) klávesnici to je bez šance.
A pak začne chybět ta myš.[/QUOTE] Já bych řekl, že je to taky zlozvyk z PCček... Dokážete si dneska představit pracovat na PC bez myši? To dneska někomu říct, že k PC nebude mít myš, že mu stačí klávesnice (a světe div se, ono to jde), tak bude na mne koukat jak na blba...
Ale jinak to jde i se stylusem, stačí ho vždy někam zabodnout, pokud je kde a pokud není, tak chytnout rty...
Ale kuřáci, bacha, už jsem si ťapťátko kolikrát málem připálil místo cigára... :D :D :D
beecher (9270)|18.12.2004 22:33
[QUOTE="Milan Švec"]P.S.
S LOOXem máme zatím skutečně smůlu.
Viz:
We have not yet tested our mouse with your device. At this time we can not claim compatibility. Please keep checking our website as we are trying to qualify new units. Compatibility will be posted there if this device is accepted.
Thank you for you interest.
Rita
Think Outside Inc.[/QUOTE] K tomu mně teď napadlo, tak se stav za Hybem a ať tě nechá tuhle krysku vyzkoušet... ;)
JP_ce4you (215)|19.12.2004 14:23
Tak tuhle myš zkouším již několik dní ve spojení s notebookem.
Musím říci, že je to naprosto senzační věc pro toho, kdo s sebou vláčí NB, a zejména pro BT „vzdálené“ ovládání prezentací! :yes:

Před pořízením je však podstatné si zjistit zda váš BT dongle, PCMCIA ap. podporují „Bluetooth HID Profile“, jinak máte smůlu. Pokud ano, pak pod Win XP SP2 je nastavení „zívačka“.

Přesto jsem se ze začátku trochu trápil s provozem myši, než jsem si se Supportem Think Outside vyjasnil a hlavně pochopil :oops: , jak zde fungují „power saving feature“ a „idle period“, protože po restartu NB se mi BT spojení automaticky neobnovovalo, na rozdíl od např. MS BT Intellimouse.
Při provozu je nutno se také smířit s tím, že myš (potvora líná) při nečinnosti cca 5 min. usíná - power saving mód.
Když je toto vše jasné, tak to funguje k naprosté spokojenosti.
Snad jediný malý neduh, že nelze použít běžné akumulátory AAA 1,2V, ale pouze ty s nominálním U=1,5V, jinak to nepremává.

Pro úplnost, co se mi zatím nepodařilo rozchodit, je spojení s 4700.
Prostě se zde BT spojení nechytá a v Setupu myši je stále „Bluetooth system not detected“. Moc dlouho jsem to nezkoumal. Zatím (bez ext. klávesnice) to považuji za bezvýznamné využití BT myši s PDA.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 00:14
[QUOTE="JP"]Přesto jsem se ze začátku trochu trápil s provozem myši, než jsem si se Supportem Think Outside vyjasnil a hlavně pochopil :oops: , jak zde fungují „power saving feature“ a „idle period“, protože po restartu NB se mi BT spojení automaticky neobnovovalo, na rozdíl od např. MS BT Intellimouse.
Při provozu je nutno se také smířit s tím, že myš (potvora líná) při nečinnosti cca 5 min. usíná - power saving mód.
Když je toto vše jasné, tak to funguje k naprosté spokojenosti.
[/QUOTE]
Takže to nejde nějak s tím restartem obejít? Při každém zrestartování notebooku musím znovu za pomocí touchpadu myš v notebooku manuálně aktivovat?:?

Pokud při provozu po 5ti minutách usne, jak se opět probouzí? Musim opět hrabat na touchpad a v notebooku myš manuálně probudit?:?

Pokud jdou oba problémy nějak šikovně obejít, jdu si tu myš okamžitě koupit.. Ale pokud ne, nemá ta myš pro mne cenu, působí to na mne že ta myš práci spíš přidělává, a ne šetří..:no: ;)
JP_ce4you (215)|12.1.2005 08:12
[QUOTE="xp"] Takže to nejde nějak s tím restartem obejít? Při každém zrestartování notebooku musím znovu za pomocí touchpadu myš v notebooku manuálně aktivovat?:?
Pokud při provozu po 5ti minutách usne, jak se opět probouzí? Musim opět hrabat na touchpad a v notebooku myš manuálně probudit?:?
Pokud jdou oba problémy nějak šikovně obejít, jdu si tu myš okamžitě koupit.. Ale pokud ne, nemá ta myš pro mne cenu, působí to na mne že ta myš práci spíš přidělává, a ne šetří..:no: ;) [/QUOTE]


Myš mi funguje s NB již naprosto dokonale a jsem spokojen.
(Vyměnil jsem starou PCMCIA BT kartu Anycom za BT dongle Billionton a “no problem”.)
1. po restartu se myš normálně chytá a v případě „5 min. usnutí“ stačí kliknout pravým tlačítkem a zase to jede dál.

Takže tato BT myš + notebook = ideální kombinace na cesty a ovládání prezentací!

2. Co jsem nerozchodil je spojení s 4700. Viz můj příspěvek výše.
Považuji spojení myš + PDA (tzn. bez ext. klávesnice) za opravdu bezvýznamné využití BT myši a nepotřebuji to.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 09:29
Ok,díky. Také mám Billiontona..;) Je vybornej. Jinak já sice žádné prezentace nedělám, ale právě myš je poslední "kabel" jež používám, a chtěl bych už mít přes BlueTooth, Wifi či IRDa úplně všechno.. Ještě se zeptám, jak je to s výdrží a nabíjením? Předpokládám, že k tomu je nějaký speciální adaptér na dobíjení ze zásuvky.. A vydrží to plně nabité kolik hodin či dnů intenzivní práce? Přibližně..
JP_ce4you (215)|12.1.2005 10:48
[QUOTE="xp"].. Ještě se zeptám, jak je to s výdrží a nabíjením? Předpokládám, že k tomu je nějaký speciální adaptér na dobíjení ze zásuvky.. A vydrží to plně nabité kolik hodin či dnů intenzivní práce? Přibližně..[/QUOTE]

Nemohu zatím přesněji určit, mám to JEN několik týdnů a zatím jsem baterie neměnil.
Viz text ze specifikace:
„AAA alkaline batteries (batteries last several weeks when used 3 to 4 hours per day)“

Žádný adaptér k tomu není. Jsou u toho dvě standardní AAA baterie 1,5V

Ptal jsem se u experta ZDE na možnost AAA 1,5V akumulátorů – ty lze sice koupit, ale nelze je nabíjet v běžných mP nabíječkách pro AA 1,2V akumulátory. Musí být pro ně extra nabíječka. Zůstávám u baterií.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 11:09
Ještě se zeptám, po tom restartu se myš normálně automaticky sama chytá díky nějakému "fíglu", nebo je to prostě teď již její běžná vlastnost díky kombinaci s výborným Billiontonem?
Milan Švec (938)|12.1.2005 14:17
[QUOTE="JP"]...Co jsem nerozchodil je spojení s 4700. Viz můj příspěvek výše...[/QUOTE]Předpokládám, že jsi určitě stáhnul a nainstaloval driver pro uvedené PDA (tady hx4700).

Pak by to bylo už asi jen na dotaz u ThinkOutside, proč zrovna tady ne.

Proč to píšu.

Spolupráci LOOXe 720 a uvedené BT myšky už ověřil "drizo72" (napsal to na Firstloox) a "DummyDumg" (zkušenosti jsou na PPC-Welt).
Oběma to chodí i bez driveru pro LOOXe.

Zajímavé na tom je to, že jim to chodí právě se zmíněným driverem pro hx4700! Což netuší nejspíš ani u ThinkOutside, neboť na zadání "LOOX 720" na své stránce píší pořád "Sorry, no driver was found that is compatible with your product." :)

Cituji autory zmíněných příspěvků:
"For anyone who is interested, please note that you have to download the driver for the iPAQ hx4700 (the one with the VGA screen) in order for your mouse to work correctly on the high resolution screen of the LOOX 720.
(It is version 4.1)"

"Das Problem hängt mit der VGA Auflösung des Loox zusammen.
Einfach von der thinkoutside Website den Treiber für den HP 4700x herunter laden und installieren. Funktioniert nun einwandfrei."

Tak jsem to před chvílí stáhnul, nainstaloval a chová se to na LOOXi 720 naprosto korektně. :D

Teď chybí už jenom ta myška.

Prosím majitele nebo dodavatele. Budete-li mít někdo možnost vzít tuto myšku na 3. sraz v únoru do Troníčku, dalo by se to tam na místě ověřit.
Dík předem.



Crusader_ce4you (624)|12.1.2005 14:36
Tak z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že se to s Looxem rozeběhne, ale blbě viz. mé zkušenosti zde
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 17:55
Mam ji! A musím říct že je naprosto výborná. ;) Chodí přesně tak jak jsem si přál.. A ještě jsem ji dostal v AHmobilu se slevou..:yes:
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 17:57
[QUOTE="Milan Švec"]
Teď chybí už jenom ta myška.

Prosím majitele nebo dodavatele. Budete-li mít někdo možnost vzít tuto myšku na 3. sraz v únoru do Troníčku, dalo by se to tam na místě ověřit.
Dík předem.
[/QUOTE]
Nechybí. Já ti ji rád zapujčim..;)
TheMelin (1642)|12.1.2005 18:07
[QUOTE="xp"]Mam ji! A musím říct že je naprosto výborná. ;) Chodí přesně tak jak jsem si přál.. A ještě jsem ji dostal v AHmobilu se slevou..:yes: [/QUOTE]

Kolik stála? :cool:
TheMelin (1642)|14.1.2005 18:00
[QUOTE="JP"]
Myš mi funguje s NB již naprosto dokonale a jsem spokojen.
(Vyměnil jsem starou PCMCIA BT kartu Anycom za BT dongle Billionton a “no problem”.)
1. po restartu se myš normálně chytá a v případě „5 min. usnutí“ stačí kliknout pravým tlačítkem a zase to jede dál.

[/QUOTE]

Jak jsi to vyřešil v PC, že po restartu se chytne?
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 18:32
Je to její přirozená vlastnost. Stiskneš po restartu pravé nebo levé tlačítko, a ona se do dvou vteřin chytne.:) Pokud to ovšem nesouvisí také s tím, že ten Billionton ji v tom podporuje, a MSI třeba ne. Vyzkoušej a dej vědět! Každopádně kombinace s Billiontonem mi funguje zatím na jedničku.:yes:
TheMelin (1642)|14.1.2005 19:33
[QUOTE="xp"]Je to její přirozená vlastnost. Stiskneš po restartu pravé nebo levé tlačítko, a ona se do dvou vteřin chytne.:) Pokud to ovšem nesouvisí také s tím, že ten Billionton ji v tom podporuje, a MSI třeba ne. Vyzkoušej a dej vědět! Každopádně kombinace s Billiontonem mi funguje zatím na jedničku.:yes: [/QUOTE]

Jo jo funguje to.SUPR.Takže MSI USB Dongle s novymi driverami OK
Milan Švec (938)|14.1.2005 19:38
[QUOTE="xp"][QUOTE="Milan Švec"]
Teď chybí už jenom ta myška.[/QUOTE]
Nechybí. Já ti ji rád zapujčim..;) [/QUOTE]Miloši díky, už je u mě doma a úspěšně absovuje první testy při vzdáleném ovládání PC z LOOXe 720. S myškou parádní možnosti .:D
Díky i za info o Eurotelu. Čekaly tu na mě skoro doma dvě a já to zjistil až dík tobě. :yes:
TheMelin (1642)|14.1.2005 20:21
Tak a jak sem na tom po testech :D
Mám o5 nějaké otázky.Mám u PPC nastaveno po 30sek. vypnutí podsvícení,když hýbnu myškou nic se neděje.Je možnost nějak nastavit,že p pohnutí myšky by se podsvícení displaye rozsvítilo?
A ještě, pokud chci používat myšku pro PPC a i pro NTB,budu jí asi muset spárovat vždy s daným zařízením s kterým jí zrovna chci použítnebo to jde i bez stálého spárování?Zatím jsem na to nepřišel. :?
Milan Švec (938)|14.1.2005 21:38
Zapomeňte na všechny předchozí komentáře tu i cizozemské, proč a zač, že s LOOXem 720 ne atd.

Vřelé poděkování Tomáši al. Crusaderovi za jeho neocenitelnou pomoc a spolupráci při objevování a docílení toho, že i na mém LOOXi 720 už nemusím šmátrat stylusem v RealVGA režimu po displeji.

Zato můžu mnohem pohodlněji a přesněji vybírat to, co a kde chci. BT myška Stowaway je pro RealVGA na LOOXi 720 přesně to pravé ořechové. :yes:

Už po těch pár chvílích začínám taky uvažovat, že na RealVGA nejspíš taky zakotvím :D
Chuck (284)|21.2.2005 15:31
No tak já koupil myš Think Outside i infra klávesnici. Oboje bezva ale mám potíže když to nainstaluju oboje. Dám HR nainstaluju myš..chodí, přihraju KB chodí oboje. Za chvíli ovšem KB přestane. HR nainstaluju KB chodí dohraju myš nechodí KB. Neporadí někdo? Podle mě se pere ovladač myši s KB protože obsahuje ovladač i pro KB. Nešel by ten cab nějak rozebrat aby měl v sobě jen myš? Prosím prosím pomozte. :( Jinak sólo to chodí super..:yes:
BADMOPAR_ce4you (85)|21.11.2006 19:06
Mám jeden trošíčku OT dotaz.Nezkoušel někdo rozchodit jinou BT myš s driverama pro Stowaway Bluetooth Travel Mouse?
prtdlacka (179)|5.8.2007 12:56
[QUOTE="BADMOPAR"]Mám jeden trošíčku OT dotaz.Nezkoušel někdo rozchodit jinou BT myš s driverama pro Stowaway Bluetooth Travel Mouse?[/QUOTE]
Zkousel a nepochodil... "No mice found" :(