Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Dell Axim X50v

Pavel Koza (4761)|7.12.2004 15:47
Stejně jako u předchozí řady X30 nabízí i nový Dell Axim X50 celkem tři modely. Jeden z nich však především díly luxusnímu VGA displeji přeci jen trochu vybočuje z řady a právě o něm si dnes budeme povídat. Jedná se totiž o velice povedené zařízení, které osloví spoustu náročných uživatelů Pocket PC. Pravda, není bohužel bez chyb, ale... ale to už si raději nechám do recenze:) Pokud vás tedy zajímá, jak tento Dell vypadá a co vlastně umí, stačí kliknout na nadpis a začít číst...



Přečtěte si celý článek
Šeba_oldd (1184)|7.12.2004 16:45
Baterie je bezesporu nejslabším místem jinak velmi povedeného zařízení. Ona už samotná Lithium-Iontová baterie o kapacitě pouhých 1100mAh nevzbuzuje moc nadějí, ale výsledky testů jsou snad ještě horší, než jsem očekával.
ALE, ALE O TOM SE NÁM PANÁČEK NEZMÍNIL:D :D

Supr popis - tesim se na patek az ho uvidím na vlastní kukadla.Ten diplay zavidím - asi trosku
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2004 17:16
Jsem zklamán. Recenze jako vždy na vysokém standardu (co ale pořád dokola psát o podobných zařízeních), ale to hodnocení. Očekával bych, dle německého Audia, min. 110 punktů (ze 100 maximálních) :D :D :D :D :D To už beecher asi nic nepůjčí k testování. Ne ne ne
Baterie je problém, ale mě ani žádný mobil nevydrží bez nabíjení víc než 2 dny :( Opravdu nejde dobíjet "za provozu" ? Ani v kolíbce?;)
Mno, HP 4150 mám asi 0,5 roku, tak ještě chvíli vydrží. Na jaře nebo po prázdninách už budou snad problémy s VGA a SE vychytány, nové a lepší zařízení na trhu a také cena bude více přijatelná. Takto bych musel koupit HX i Axim.
condys_ce4you (103)|7.12.2004 17:24
DIKY PAVLE ZA RECENZI,TED UZ DO DELLU NEJDU.CEKANI SE VYPLATI,ASPON JSEM TECH PAR $ TADY V USA USETRIL.ZARIZENI TO JE PEKNE..
beecher (9270)|7.12.2004 17:35
[QUOTE="Šeba"]Baterie je bezesporu nejslabším místem jinak velmi povedeného zařízení. Ona už samotná Lithium-Iontová baterie o kapacitě pouhých 1100mAh nevzbuzuje moc nadějí, ale výsledky testů jsou snad ještě horší, než jsem očekával.
ALE, ALE O TOM SE NÁM PANÁČEK NEZMÍNIL:D :D [/QUOTE]
Kdo se nezmínil? Já? Nikdo se neptal...
Na druhou stranu, já jsem si před koupí pročetl dost zahraničních recenzí, takže jsem veděl, do čeho jdu. A zatím skeptiky ujišťuji, že bych neměnil...
beecher (9270)|7.12.2004 17:41
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Jsem zklamán. Recenze jako vždy na vysokém standardu (co ale pořád dokola psát o podobných zařízeních), ale to hodnocení. Očekával bych, dle německého Audia, min. 110 punktů (ze 100 maximálních) :D :D :D :D :D To už beecher asi nic nepůjčí k testování. Ne ne ne[/QUOTE]Ty ses komix...
Já v tom nevidím problém, Pavel stejnak bude chtít na recenzi tu HP BT klávesnici, že...[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Baterie je problém, ale mě ani žádný mobil nevydrží bez nabíjení víc než 2 dny :( Opravdu nejde dobíjet "za provozu" ? Ani v kolíbce?;) [/QUOTE]Jistě že jde, jako všechny standardní zařízení s nabíječkou není problém (jak přímo přes redukci, tak přes kolíbku), bohužel u nabíjení pouze přes USB v kolíbce je nutné zařízení vypnout, že... Já mám nabíjení díky MP3 přehrávači vyřešeno jak v práci (USB kolíbka + nabíječka), tak doma (nabíječka k MP3 přehrávači + redukce).
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Mno, HP 4150 mám asi 0,5 roku, tak ještě chvíli vydrží. Na jaře nebo po prázdninách už budou snad problémy s VGA a SE vychytány, nové a lepší zařízení na trhu a také cena bude více přijatelná. Takto bych musel koupit HX i Axim. [/QUOTE]
To už nechám na zvážení každého...
beecher (9270)|7.12.2004 17:42
[QUOTE="condys"]DIKY PAVLE ZA RECENZI,TED UZ DO DELLU NEJDU.CEKANI SE VYPLATI,ASPON JSEM TECH PAR $ TADY V USA USETRIL.ZARIZENI TO JE PEKNE..[/QUOTE] Tak z tohohle ukřičeného příspěvku, abych pravdu řek, jsem trochu zmaten... :oops:
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2004 18:07
[QUOTE="beecher"][QUOTE="condys"]DIKY PAVLE ZA RECENZI,TED UZ DO DELLU NEJDU.CEKANI SE VYPLATI,ASPON JSEM TECH PAR $ TADY V USA USETRIL.ZARIZENI TO JE PEKNE..[/QUOTE] Tak z tohohle ukřičeného příspěvku, abych pravdu řek, jsem trochu zmaten... :oops: [/QUOTE]
Buď to prochlastá nebo probendí s děvčaty od tyčí. :D :D
Anebo, že Asus je lepší. :?
condys_ce4you (103)|7.12.2004 19:47
NE,NE ASUS NENI NEJ.. JA JEN,ZE ZATIM MY STACI,ALE CHTEL JSEM SI UDELAT RADOST. POCKAM CO VYLEZE NA TRH PRISTI ROK,V USA NEJSEM NAPOSLEDY.DOUFAM JEN ,ZE UZ ZACNOUT NABIZET VIC PAMETI-VIZ.NEW MOB.TELEFONY. TOD VSE-MUJ POHLED NA VEC.
Šeba_oldd (1184)|7.12.2004 19:53
Myslim , ze se cely vyvoj bude rozvijet stylem - vse nacpat do telefonu - nic na plat operatori toho myslím prodávají nejvíc.
brn (114)|7.12.2004 22:07
Ja musim rict, ze benchmark baterky je lepsi nez jsem od 1100 mAh cekal. Nekteri lide uspesne pouzivaji Asus a tenhle Dell je s vydrzi o tridu lepsi + super display + akcelerator.

Ale stejne se rozhoduju mezi Looxem a iPaqem.
L4m3r (68)|7.12.2004 22:27
Jinak k těm číslům v testu, já z mého LOOXe dostal 1278.
L4m3r (68)|7.12.2004 22:28
graf. index
catdog (5)|7.12.2004 23:04
Mam par postrehu k recenzi, ktera je jinak velmi podrobna a povedena.
1. Odyssey client umi nektere mody autentikace po Wifi ktere standardni utilita WLAN nezvladne. Taky pro nektere WAPky s overenim WPA-TKIP je Odyssey jedinou moznosti, jak se uspesne pripojit. Na druhou stranu Odyssey zpusobuje ponekud problemy ve sprave pameti, ktera se projevuje havarii natahovani driveru pro WiFi a BT.
2. Asi 60% uzivatelu A50v ma problemy se soucasnym pouzitim BT a WiFi, v obecne diskuzi se tyto vztahuji vetsinou k volne pameti RAM a pouziti Odyssey viz vyse.
3. Dle poslednich uzivatelskych testu je mozne na 1100mAh baterii prehravat DVD film s pomoci betaplayeru s pluginem pro akcelerator 2700 po dobu 5 hodin. To je diky vyuziti akcelerace a stazenim vykonu procesoru na minimum. To uz je jine kafe. Viz zde: 5 hodin videa 2700G
4. Pri pouziti s Dell GPSkou (BT-309) a NAVTEQ mapama- bohuzel nemaji pro CZ- je znat vykon procesoru pri prekreslovani map a stanovovani nahradnich tras. Jen se do toho jejich uchytu X50v zcela nevejde a spodni cast tlaci na tlacitka ktere nahodne prepinaji funkce na mape. Cvikacky, kleste, vterinove lepidlo plus ZCR a je po starostech.

Jinac zavinac. Je to muj prvni PDA, drive jsem si myslel ze se tato zarizeni hodi maximalne pro podlozeni viklajicich se stolu se servery, ale tady jsem zmenil nazor. I kdyz castost soft resetu (1x denne) me desi, ale Dell ma vydat patch ke konci roku, tak uvidime.
Damy X50v naprosto miluji a to jak design, tak barvu plus celkovou privetivost- nehledejte logicke argumenty. Pokud vim tak si uz tri v mem okoli poslaly dopis na Severni Pol a cekaji az prileti kominem.
Cena relativni: X50v ani nezaplati 1 mesic hlidani ditete ve skolce v zemi, ktera vyhrala hodnoceni v Economistu ;-)
Tomboid_ce4you (22)|8.12.2004 00:18
Jak je to s dovozem z USA? Kdysi jsem si chtel takhle nechat od zname poslat Toshibu 300, nebot mela adapter napajeni univerzalni. Jestlipak to jde podobne udelat i u Dellu?

450 dolaru je krasna cena za takovou masinku, ale tady to bude ranec!
Pavel Koza (4761)|8.12.2004 00:39
Diky za reakci:)

[QUOTE="catdog"]1. Odyssey client umi nektere mody autentikace po Wifi ktere standardni utilita WLAN nezvladne. Taky pro nektere WAPky s overenim WPA-TKIP je Odyssey jedinou moznosti, jak se uspesne pripojit. Na druhou stranu Odyssey zpusobuje ponekud problemy ve sprave pameti, ktera se projevuje havarii natahovani driveru pro WiFi a BT.[/QUOTE]

Aha, uz jsem opet trochu chytrejsi:)

[QUOTE="catdog"]2. Asi 60% uzivatelu A50v ma problemy se soucasnym pouzitim BT a WiFi, v obecne diskuzi se tyto vztahuji vetsinou k volne pameti RAM a pouziti Odyssey viz vyse.[/QUOTE]

Ano, s pameti bude problem. V praxi bych to videl na 0 programu v RAM, vsechno na karet nebo ve Storage... To je to eufemicky popsane "prizpusobeni"...

[QUOTE="catdog"]3. Dle poslednich uzivatelskych testu je mozne na 1100mAh baterii prehravat DVD film s pomoci betaplayeru s pluginem pro akcelerator 2700 po dobu 5 hodin. To je diky vyuziti akcelerace a stazenim vykonu procesoru na minimum. To uz je jine kafe. Viz zde: 5 hodin videa 2700G[/QUOTE]

...dost dulezite je i to, ze bylo podsviceni stazene na prvni stupen (aktivni, ale nejslabsi). Potom te vydrzi i verim.
Pavel Koza (4761)|8.12.2004 00:42
[QUOTE="L4m3r"]Jinak k těm číslům v testu, já z mého LOOXe dostal 1278.[/QUOTE]

Ve standardnim testu po HW resetu? Se stejnou ROM?
Kája_oldd (759)|8.12.2004 00:47
jen malá poznámka-to nebyl DVD film, nýbrž MPEG4 (ne 2);) . Chtěl bych vidět toho masochistu, co by rval celé DVD (a když už tak třba i s bonusama:D ) do ppc.:D (ne, že by tací nebyli;) )
P.S. ten grafickej čip, to je určitě jen rendering co? Ách jo, kde jsou ty mobilní GeForce pro malá zařízení, když je už tak dávno s velkou pompou předváděli na výstavě....:oops:
catdog (5)|8.12.2004 01:11
[QUOTE="Kája"]jen malá poznámka-to nebyl DVD film, nýbrž MPEG4 (ne 2);) . Chtěl bych vidět toho masochistu, co by rval celé DVD (a když už tak třba i s bonusama:D ) do ppc.:D (ne, že by tací nebyli;) )
P.S. ten grafickej čip, to je určitě jen rendering co? Ách jo, kde jsou ty mobilní GeForce pro malá zařízení, když je už tak dávno s velkou pompou předváděli na výstavě....:oops: [/QUOTE]

Pravda je to MPEG4, zrovna jsem si nainstaloval posledni betaplayer vcetne pluginu pro 2700G, zapnul dekodovani na graficke karte a prehravani MPEG4 komprimovanych pro desktopy jede plynule i pres WiFi s WPA-TKIP. Samozrejme to ma svoje limity. Plny TS stream tedy mpeg2 v DVD kvalite (ze satelitu, 2MB/s) by po 802.11b nejel, ten potrebuje aspon "g" a vykonnejsi procesor jako v laptopu.
RedTop (30)|8.12.2004 12:10
Výrobci PDA by se mohli inspirovat třeba tímhle: Kompaktní dvoumegapixelový fotoaparát s mobilem a 1,5 GB paměti. Paměť 512MB RAM a 1GB FlafhROM by se urcite každému hodila:) .
Jinak je to moc hezké zařízení.
beecher (9270)|8.12.2004 12:48
Jelikož se mi ten výsledek graficky dost nelíbil, tak jsem chvilku hledal a našel diskuzi o Tweaked GAPI driveru (optimalizuje využití integrovaného akcelerátoru).

Ehm...

No podívejte se sami na grafy...

Testováno se zapnutým procesorem na 624MHz a nainstalovaným zmiňovaným GAPI driverem za pomocí SPB Benchmarku a to pouze celá Main benchmark group (není tam test Baterie a ActiveSyncu), porovnáváno s výsledky testů z recenzí daných zařízení na ce4you.

Přikládám taktéž výsledný XML soubor testu (pokud najdete něco podobného pro své zařízení jako je tento GAPI driver, otestujte jej prosím po HR a přiložte výsledný XML soubor, provedu pak úpravy v grafech).
beecher (9270)|8.12.2004 13:48
Takže už ani ekvalizér Dellu nechybí... :yes:
L4m3r (68)|8.12.2004 14:31
hmm zajmavý čísla
gm_ce4you (176)|8.12.2004 17:37
Podle čísel bych měl být smutný...jako majitel Looxu :?
beecher (9270)|8.12.2004 17:45
[QUOTE="L4m3r"]hmm zajmavý čísla[/QUOTE]
Taky si říkám... ;)
beecher (9270)|8.12.2004 17:50
[QUOTE="gm"]Podle čísel bych měl být smutný...jako majitel Looxu :? [/QUOTE] Zkusil bych od stejného tvůrce Tweaked GAPI driver for Loox 720, zkuste to pak obenchmarkovat a porovnat s Dellem na stránkách SPB Software.
beecher (9270)|8.12.2004 17:52
[QUOTE="catdog"]Mam par postrehu k recenzi, ktera je jinak velmi podrobna a povedena.
1. Odyssey client umi nektere mody autentikace po Wifi ktere standardni utilita WLAN nezvladne. Taky pro nektere WAPky s overenim WPA-TKIP je Odyssey jedinou moznosti, jak se uspesne pripojit. Na druhou stranu Odyssey zpusobuje ponekud problemy ve sprave pameti, ktera se projevuje havarii natahovani driveru pro WiFi a BT.
2. Asi 60% uzivatelu A50v ma problemy se soucasnym pouzitim BT a WiFi, v obecne diskuzi se tyto vztahuji vetsinou k volne pameti RAM a pouziti Odyssey viz vyse.
3. Dle poslednich uzivatelskych testu je mozne na 1100mAh baterii prehravat DVD film s pomoci betaplayeru s pluginem pro akcelerator 2700 po dobu 5 hodin. To je diky vyuziti akcelerace a stazenim vykonu procesoru na minimum. To uz je jine kafe. Viz zde: 5 hodin videa 2700G
4. Pri pouziti s Dell GPSkou (BT-309) a NAVTEQ mapama- bohuzel nemaji pro CZ- je znat vykon procesoru pri prekreslovani map a stanovovani nahradnich tras. Jen se do toho jejich uchytu X50v zcela nevejde a spodni cast tlaci na tlacitka ktere nahodne prepinaji funkce na mape. Cvikacky, kleste, vterinove lepidlo plus ZCR a je po starostech.

Jinac zavinac. Je to muj prvni PDA, drive jsem si myslel ze se tato zarizeni hodi maximalne pro podlozeni viklajicich se stolu se servery, ale tady jsem zmenil nazor. I kdyz castost soft resetu (1x denne) me desi, ale Dell ma vydat patch ke konci roku, tak uvidime.
Damy X50v naprosto miluji a to jak design, tak barvu plus celkovou privetivost- nehledejte logicke argumenty. Pokud vim tak si uz tri v mem okoli poslaly dopis na Severni Pol a cekaji az prileti kominem.
Cena relativni: X50v ani nezaplati 1 mesic hlidani ditete ve skolce v zemi, ktera vyhrala hodnoceni v Economistu ;-)
[/QUOTE] Díky za informace! Vypadá to, že přišly zpoza oceánu... ;)
gm_ce4you (176)|8.12.2004 18:11
[QUOTE="beecher"][QUOTE="gm"]Podle čísel bych měl být smutný...jako majitel Looxu :? [/QUOTE] Zkusil bych od stejného tvůrce Tweaked GAPI driver for Loox 720, zkuste to pak obenchmarkovat a porovnat s Dellem na stránkách SPB Software.[/QUOTE]
Jdu na to,jsem zvědav...
beecher (9270)|8.12.2004 18:26
[QUOTE="gm"][QUOTE="beecher"][QUOTE="gm"]Podle čísel bych měl být smutný...jako majitel Looxu :? [/QUOTE] Zkusil bych od stejného tvůrce Tweaked GAPI driver for Loox 720, zkuste to pak obenchmarkovat a porovnat s Dellem na stránkách SPB Software.[/QUOTE]
Jdu na to,jsem zvědav...[/QUOTE] Ale asi od toho nelze čekat nějaké zázraky (nejsem si jist, ale tam nějaký velký grafický čip není), ale jisté zrychlení by mělo nastat...
gm_ce4you (176)|8.12.2004 19:00
Jasně,Dell je Dell..:) Škoda,že nemám možnost to vidět.Docela By mě to zajímalo-ten grafický rozdíl...:)
peter.nr (501)|30.12.2004 16:17
Tak som dnes zažil znovu sklamanie. :(
Zavolal som si distribútorovi Dell pre Slovensko. Ten ma odkázal na ceny dell.cz. Keď som si ich porovnal s americkýmmi cenami, tak mi až zle ostalo!!!

V USA (priamo na dell.com) predávajú Dell Axim X50v za 424 USD čo je v prepočte necelých 10.000 Kč!

V ČR? Celých 19.040 Kč s DPH!!! V prepočte je to 24.000 Sk s DPH!!!
Nechápem, kde sa tam zobral ten rozdiel. Je to 90%-né navýšenie!!!

Ok, poďme to porovnať s HP.

Model iPAQ 4700 stojí na HP.com 649 USD, čo je v prepočte okolo 15.000 Kč.
Ten istý model stojí na HP.cz 18.900 Kč s DPH, na HP.sk 22.490 Sk. U distribútorov sa dá na Slovensku kúpiť dokonca za 20.000 Sk s DPH! To máme navýšenie 33 % - čo je podľa mňa reálna hodnota.

Záver: Ako je možné, že Dell, ktorý je v USA od IPAQ o 220 USD lacnejší, sa v ČR predáva v prepočte o 5 USD drahšie ako IPAQ a na Slovensku dokonca až o 130 USD drahšie???

Ďalší príklad: Kým v ČR je Pocket Loox 720 lacnejší od iPAQ 4700, na Slovensku naopak: tu je o 1500 Sk drahší ...

Toto stráca akúkoľvek logiku ... asi by sa mali distrubútori nad sebou zamyslieť...

P.S.: Stále sa rozhodujem, čo kúpiť. Zvažujem Loox a MyPal (kvôli RAM). HP som vyradil práve kvôli tej 64 MB RAM, Dell ma zaujal rýchlosťou a cenou - bohužiaľ iba v USA (tu je najdrahší zo všetkých). MyPal je najlacnejší zo všetkých, ale odrádza ma tá strašná baterka a najnovšie spomínané slabé WiFi. Asi si počkám, kým klesne cena Loox (takých 20 %) a pôjdem do toho ... alebo sa nechám prekvapiť, čo prinesie nový rok a Win Mobile 2005 ...;)
A v USA alebo kdekoľvek inde už nechcem nič kupovať. Raz som kúpil MDA II v Brne a potom som precestoval pár tisíc pri vybavovaní reklamácií. Ďakujem, neprosím ...
Haldo (138)|30.12.2004 20:51
Este si prerataj co vsetko dostanes za v prepocte 20.000SK na dell.com, rocny full support, GB karta a neviem co este dalej. A potom si pozri ceny tu, holy stroj, nic viac.
peter.nr (501)|31.12.2004 07:49
Jasne, máš na 100% pravdu. Je to tak.

Ako Beecher spomínal, do tohoto PDA sa oplatí ísť hlavne kvôli cene, inak je porovnateľný s iPAQ 4700.
Ale ako, keď je o 1500 Sk drahší ako iPAQ?
logitech (18)|31.12.2004 09:38
jak je to vubec s tim obednanim z USA????? kolika % naviseni by se mi k cene pripocetlo kdyz vemu v uvah, clo+doprava?????
beecher (9270)|31.12.2004 10:04
[QUOTE="logitech"]jak je to vubec s tim obednanim z USA????? kolika % naviseni by se mi k cene pripocetlo kdyz vemu v uvah, clo+doprava?????[/QUOTE] No, problém je, že není možné z USA objednat do ČR, na to má právě tady DELL US pobočku DELL CZ. Takže to chce mít v USA nějakého známého, kdo sem přijede a může vám to přivézt...
beecher (9270)|31.12.2004 11:49
[QUOTE="Haldo"]Este si prerataj co vsetko dostanes za v prepocte 20.000SK na dell.com, rocny full support, GB karta a neviem co este dalej. A potom si pozri ceny tu, holy stroj, nic viac.[/QUOTE] No nevim, ja ted spocital cenu na Dell.com s rocni zarukou, nahradni 1100mAh baterii a 1GB SD kartou na 540 USD, coz v prepoctu je asi 12000 Kc, takze na Slovensku to vychazi asi na nejakych 15000,- SK (bereme-li tak 25% navrch jako kurz)...
Takze za tech 20000 SK se tam toho jeste vejde...
logitech (18)|31.12.2004 13:48
[QUOTE="beecher"][QUOTE="logitech"]jak je to vubec s tim obednanim z USA????? kolika % naviseni by se mi k cene pripocetlo kdyz vemu v uvah, clo+doprava?????[/QUOTE] No, problém je, že není možné z USA objednat do ČR, na to má právě tady DELL US pobočku DELL CZ. Takže to chce mít v USA nějakého známého, kdo sem přijede a může vám to přivézt...[/QUOTE]

ten znamy by byl, ale ja mam strach ze zaruky a tehle okolku
logitech (18)|31.12.2004 13:50
a co treba z ebay.com nebo e-shop msn, ty dodavaj do CR???? ja to tam marne hledam a nenachazim:mad:
Haldo (138)|31.12.2004 19:30
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Haldo"]Este si prerataj co vsetko dostanes za v prepocte 20.000SK na dell.com, rocny full support, GB karta a neviem co este dalej. A potom si pozri ceny tu, holy stroj, nic viac.[/QUOTE] No nevim, ja ted spocital cenu na Dell.com s rocni zarukou, nahradni 1100mAh baterii a 1GB SD kartou na 540 USD, coz v prepoctu je asi 12000 Kc, takze na Slovensku to vychazi asi na nejakych 15000,- SK (bereme-li tak 25% navrch jako kurz)...
Takze za tech 20000 SK se tam toho jeste vejde...[/QUOTE]
Este lepsie. Do ... s Dell v EU :mad:
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 19:47
[QUOTE="logitech"]a co treba z ebay.com nebo e-shop msn, ty dodavaj do CR???? ja to tam marne hledam a nenachazim:mad: [/QUOTE]
Dell ma svuj e-shop, takze pochybuji, ze se to da sehnat jinde a pokud ano, tak ze levneji. Bohuzel.
logitech (18)|31.12.2004 20:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="logitech"]a co treba z ebay.com nebo e-shop msn, ty dodavaj do CR???? ja to tam marne hledam a nenachazim:mad: [/QUOTE]
Dell ma svuj e-shop, takze pochybuji, ze se to da sehnat jinde a pokud ano, tak ze levneji. Bohuzel.[/QUOTE]

tak to sem si overoval, na ebay.de maj Axima X50v za 435eur(cca 13.000 KC) ale ja porad nechapu proc je to tu o 50% drazssi nez v USA, snad nemuze bejt clo+dph 9.000:mad:
Madmedic_ce4you (16)|3.1.2005 15:38
Muzete me prosim vas poradit odkaz na nejakou stranku s obrazkem X50v s baterkou 2200?Chci hlavne zjistit jestli je velikost stejna jako u 1100,nebo vycuhuje-a to bych ji nechtel.+nevite,kde se da sehnat ochr. folie na tento typ tady v CR?Dik
beecher (9270)|3.1.2005 15:47
[QUOTE="Madmedic"]Muzete me prosim vas poradit odkaz na nejakou stranku s obrazkem X50v s baterkou 2200?Chci hlavne zjistit jestli je velikost stejna jako u 1100,nebo vycuhuje-a to bych ji nechtel.+nevite,kde se da sehnat ochr. folie na tento typ tady v CR?Dik[/QUOTE] Ano vycuhuje, dokonce se k ni dodava specialni krytka... Fotky nemaje, ale videl jsem to na vlastni oci... Lepsi je stejnak mit dve 1100, nez jednu takovou kravu...
Myrek_ce4you (188)|10.1.2005 11:37
Fotografiie pod prispevkem:

Misto 2200 mAh baterie jsem si koupil Pocket Power Bank, coz je soucasne nabijecka 4 baterii (jsou v cene), napajeni ma vystup na USB + redukci na normalni kulaty napajeci caplik.
Fotografie 2200 mAh baterie:

Madmedic_ce4you (16)|13.1.2005 19:38
Chtel bych se zeptat majitelu X50v jestli nevi,kde se da v CR sehnat orig prislusenstvi na toto PDA?Neznate napr. internetovy obchod kde by se dala koupit ochrana folie,stylus...V pripade ochr.folie bych totiz chtel koupit stejny typ,jako nabizi na strankach Dell(ale jen za priplatek ke koupi celeho pristroje...).Dik za tipy
Madmedic_ce4you (16)|29.1.2005 19:05
Vysel update Rom na X50v : http://support.dell.com/support/downloads/type.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&SystemID=PDA_AXIM_X50&category=0&os=PPCA&osl=en&deviceid=7464&devlib=7
Dzejkob (286)|29.1.2005 19:39
[QUOTE="Myrek"]Misto 2200 mAh baterie jsem si koupil Pocket Power Bank, coz je soucasne nabijecka 4 baterii (jsou v cene), napajeni ma vystup na USB + redukci na normalni kulaty napajeci caplik.[/QUOTE]

Ten Pocket power bank se asi v CR koupit neda nebo se mylim?
Myrek_ce4you (188)|31.1.2005 08:33
[QUOTE]Ten Pocket power bank se asi v CR koupit neda nebo se mylim?[/QUOTE]
Da se objednat na www.semsons.com, zaplatit kartou a poslou ti to pres USPS.com, do jednoho tydne to mas doma.
Dzejkob (286)|31.1.2005 09:30
[QUOTE="Myrek"][QUOTE]Ten Pocket power bank se asi v CR koupit neda nebo se mylim?[/QUOTE]
Da se objednat na www.semsons.com, zaplatit kartou a poslou ti to pres USPS.com, do jednoho tydne to mas doma.[/QUOTE]

A mas alespon pribliznou predstavu, kolikrat se s tim da nabit PDA(s tema ctyrma 1600mAh bateriema)? Diky
Myrek_ce4you (188)|31.1.2005 09:57
[QUOTE]A mas alespon pribliznou predstavu, kolikrat se s tim da nabit PDA(s tema ctyrma 1600mAh bateriema)?[/QUOTE]
To je vcelku jednoduchy: kapacita baterie v Aximu je myslim 1100 mAh, napeti myslim 4.1 V, z toho vyplyva, ze 4 baterie (cca 4.8-5 V) pri 1600 mAh to nabiji skoro 2x (pri zanedbani ztrat).