Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zdvojeni položek na SD kartě

*David *_ce4you (10)|7.12.2004 10:07
Dobry den.
Mam malinkej problemecek a potreboval bych pomoc. Zakoupil jsem si pametovou kartu SDKingston 512 MB. Nakopiroval do ni data(filmy,MP3,e-knihy atd..) a vypadalo to ze je vse OK:yes: Ale po te co jsem si spustil treba MP3 player nebo prohlizec e-knih tak jsem mel vse 2X. Podival jsem se tedy do spravce souboru a opravdu se mi slozky rozmnozili. Tak jsem se podival do nastaveni-pamet a zabrane misto na SD karte bylo v pohode(tedy zabrane a volne misto odpovidalo jen puvodnim slozkam). Ted mam obcas slozky zdvojene a obcas zase ne. Myslel jsem ze bude problem v nejakym nainstalovanym softwaru tak jsem hodil HR ale to nepomohlo.:no:
Dalsi vec ktere moc nerozumim je proc mi PDA detekuje jenom 488MB pameti kdyz jsem si poridil 512MB pamet(?).
No a posledni vec je delka kopirovani souboru do pametove karty. 100MB kopiruju na kartu zhruba 35minut. Je to obvykla rychlost na tuto kartu nebo se da nejak zrychlit? Mam pocketmechanik a experimentoval jsem s formatem karty(FAT16,FAT32...)ale to mi moc nepomhlo.

Diky moc za pripadne rady.

Mam Ipaq h2210+SDcards Kingston 512MB
Namornik. (184)|7.12.2004 10:55
488 pamet je OK

znama vec ze 1KB neni 1000bajtu ale 1024

to same 1MB je 1024 KB atd

takze tva karta je 512000000bajtu co je 488 MB


druha vec s tema adresarema bych to spis videl na blby spravce souboru. Podle me tam mas jen jednou, jen tvuj pruzkumnik, nebo co pouzivas ti ukazuje neco jineho

zkus naisntalovat treba total commander, je zdarma, nebo si porid resco commnadera

uvidis ze to bude OK
*David *_ce4you (10)|7.12.2004 11:09

Mam oba spravce souboru ale ty my ukazuji taky zdvojene slozky.Problem musi byt jinde. Premejslel jsem treba ze bych dal low format karty. Kartu mam teprve od vcerejska takze se s ni seznamuju.Ale tohle zdvojovani polozek me celkem zaskocilo.Rano jsem udelal HR a ocekaval jsem ze udaje na karte uz budou OK ale nebyly.Pred chvilkou jsem smazal "naklonovane slozky" tak jsem zvedavej jestli se zas objevi. Je mozny ze je naklonoval nejakej program tak uvidim. Ale diky za rady!
Namornik. (184)|7.12.2004 11:43
jestli mas ctecku, zkus to naformatovat misto fat treba fat32 nebo pokud uz mas fat32 tak jen fat
Namornik. (184)|7.12.2004 11:44
koukam, ze to nejak blbne :)
*David *_ce4you (10)|7.12.2004 11:54
[QUOTE="Namornik."]koukam, ze to nejak blbne :) [/QUOTE]


To byla moje chyba:))


Kdyz jsem smazal "naklonovane soubory" tak my zbyly jenom prazdne slozky


Takze z FAT32 uz se nemuzu vratit na FAT16? (asi jako hardisku na kompu)
Jakej format ma vubec karta kdyz si ji koupim?
Jdou kopirovat vetsi soubory pres Activesync na SDkartu?Nebo jenom do dokumentu na PDA a z tech na SDkartu.

Wuffi (1599)|7.12.2004 11:59
[QUOTE="*David *"]
Mam oba spravce souboru ale ty my ukazuji taky zdvojene slozky.Problem musi byt jinde. Premejslel jsem treba ze bych dal low format karty. Kartu mam teprve od vcerejska takze se s ni seznamuju.Ale tohle zdvojovani polozek me celkem zaskocilo.Rano jsem udelal HR a ocekaval jsem ze udaje na karte uz budou OK ale nebyly.Pred chvilkou jsem smazal "naklonovane slozky" tak jsem zvedavej jestli se zas objevi. Je mozny ze je naklonoval nejakej program tak uvidim. Ale diky za rady![/QUOTE]

HR nijak neovlivni data na pametove karte takze jsi jej provadel uplne zbytecne. Pokud chces kartu zformatovat, zkus napriklad Flash Format od CNetX. Kartu muzes samozrejme naformatovat i na FAT16 a tusim ze Ti Flash Format nabidne i FAT12. Jaky format mela Tva karta po zakoupeni nevim.
Pres ActiveSync muzes kopirovat data do libovolneho umisteni i na pametove karte.
Namornik. (184)|9.12.2004 23:06
nejlepsi dat do ctecky a zformatovat tam
*David *_ce4you (10)|24.12.2004 18:39
Tak polozky uz nejakou dobu nejsou zdvojene. Mam pocit ze to zpusoboval hudebni prehravac PocketMusic ktery jsem mel nainstalovany na pametove karte a nejak to souviselo s playlisty. Ted mam tento program nainstalovany primo v pameti moji cihly a vse je OK.

Vsem preji hezke svatky a stastny Novy rok!;)