Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPaq 3870 ActiveSync přes Socketcom Bluetooth kit

topesto (71)|26.7.2002 15:32
Kvůli mobilu Nokia 6310i jsem vyměnil svou původní BT kartu Anycom za nový BT kit Nokia DTL-4S, což je ve skutečnosti Socketcom BT karta. Rozchodil jsem sice komunikaci mezi notebookem a mobilem (a hlavně Nokia PC Suitem), ale zas mám naopak problém se synchronizací iPaqu, což bylo předtím bez problémů. Obě zařízení (tj. iPaq 3870 a notebook s BT kartou Socketcom) se sice vidí a jdou nabondovat, ale iPaq nepozná, že na druhý straně je notebook (resp. Laptop computer), nýbrž tvrdí, že Device Type je Unclassified Device a neumožní mi zaškrtnout volbu ActiveSync Partner. A tam končím.

Má někdo nějaké zkušenosti nebo nápad?

Díky, Jerry.
bholik (21)|26.7.2002 15:50
Zkousel si vybrat typ zarizeni v noteboku v Bluetooth Neighbourhood Properties/Settings/Bluetooth Device Class?

Borek
topesto (71)|26.7.2002 17:27
Bingo, to bylo ono. Díky.

Ale stejně tu mám ještě 2 problémy.

1. Když spustím ActiveSync z iPaqu, zeptá se mě na který COM port se připojit. To u Anycomu nebylo, i když jich měl taky víc.
2. Proč mi naopak nejde spojit s notebookem iPaq i mobil zároveň, když používají každý jiný port?

Jerry.
bholik (21)|29.7.2002 13:39
1. Socket patrně implementoval profil seriové komunikace jinak než Anycom. Jiné vysvětlení bohužel nemám :-)
2. To je jedna z věcí, která mi na bluetooth rovněž vadí - nemožnost využití několika spojení najednou je dost omezující.

Borek