Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 3630 a GPS receiver Holux GM-210

radagast04 (8)|4.12.2004 20:40
Koupil jsem si u sunnysoftu GPS receiver Holux GM-210 s několika násobným ujištěním, že bude na můj ipaq fungovat. Nic méně nefunguje, po další návštěve sem si u nich koupil ROM upgrade na wince 2002 a opět mi bylo řečeno, že to bude určitě fungovat. Nefunguje. Máte někdo podobný problém nebo znáte řešení? Je možné, že jde o nějaký konflikt s modemem (Hayes compatible) který funguje na portu COM 1 stejně jako GPS? Děkuji předem za odpověď.
Pavlucha (1496)|5.12.2004 12:02
[QUOTE="radagast04"]Koupil jsem si u sunnysoftu GPS receiver Holux GM-210 s několika násobným ujištěním, že bude na můj ipaq fungovat. Nic méně nefunguje, po další návštěve sem si u nich koupil ROM upgrade na wince 2002 a opět mi bylo řečeno, že to bude určitě fungovat. Nefunguje. Máte někdo podobný problém nebo znáte řešení? Je možné, že jde o nějaký konflikt s modemem (Hayes compatible) který funguje na portu COM 1 stejně jako GPS? Děkuji předem za odpověď.[/QUOTE]

No, viděl bych problém v konfliktu s modemem. Mám stejnou GPSku a musím před jejím zapojením vypnout ovladač externí klávesnice (taky na COM1).
Jinak Holux 210 běhá bez problémů už na druhém PDA. :yes:
Důležité je taky nainstalovat driver z přiloženého CD, což jsi ale asi udělal, že? ...
Vasek_ce4you (74)|5.12.2004 13:00
Běhá to i bez driveru ...
Pavlucha (1496)|5.12.2004 22:47
[QUOTE="Vasek"]Běhá to i bez driveru ...[/QUOTE]

... no, ani na Looxu610 ani na hx4700 bez driveru neběhá ... možná je to softem, kterej používám, ale fakt mi to nešlo.
radagast04 (8)|6.12.2004 14:52
No, viděl bych problém v konfliktu s modemem. Mám stejnou GPSku a musím před jejím zapojením vypnout ovladač externí klávesnice (taky na COM1).
Jinak Holux 210 běhá bez problémů už na druhém PDA. :yes:
Důležité je taky nainstalovat driver z přiloženého CD, což jsi ale asi udělal,
že? ...[/QUOTE]

no ono by to mělo běhat i bez driveru.. ani tam k tomu na CD ani na stránkách Holuxu žádnej driver neni. Snad je to tím modemem. Ale nevím jak ho vypnout... v nastavení to nikde nejde.... neví někdo jak na to???
radagast04 (8)|13.12.2004 17:30
Problém je vyřešen. Chyba byla ve vadném kabelu, který mi ochotně v sunny softu vyměnili. Děkuji všem.