Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketBreeze 4.2

wisp_ce4you (200)|1.12.2004 17:18
Zdravim,
SBSH vydali novou verzi PocketBreeze - v predchozi veriz jsem mel problemy pri prechodu z realVGA na QGA, tet vse OK.
Drive jsem si nevsiml moznosti vyberu cestiny (bohuzel pri vyberu cj zapomel veskere nastaveni takze stale pouzivam aj).
Urcite nova vec je zobrazovani neprectenych zprav.

Vice na http://www.sbsh.net/press/index.php?page=pb42

Wisp
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 21:04
Kde se dá u tohoto programu nastavit, zobrazení obálky s postou?
RomanCE (105)|1.12.2004 22:11
Nastaveni > Calendar Tab > Mail settings

Btw: Pocket Breeze je ted muj favorit, usetril me spousta mista na today a vse mam prehledne aniz by me pretekla obrazovka
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 23:35
Prosim jeste jednou jak mam dostat tu obalku mezi ty ikony nahore, treba vedle zvonecku.
Nastaveni > Calendar Tab > Mail settings
Tímto mi to nejde.
Nebo by mohl byt problem v tom ze mam VGA?
00036455_pc_capture2_7EoL.jpg
beecher (9270)|2.12.2004 00:21
Sebo, PocketBreeze nic takoveho neumi (nevim, kde jsi se to docetl)...
Umi to akorat pridat vypis uctu z PocketOutlooku a jestli maji nejake unread messages...

Jeste doporucuji mackat jako potvrzeni nastaveni to zelene tlacitko dole a pak SR, aby se zmeny korektne nacetly...

Ale za co bych zabijel, je to na obrazku. Jak muze nekdo dneska v dobe VGA zarizeni udelat takovouhle prasarnu, to mi vazne neni jasne... Ach jo... :sarcastic:
00036460_capture2_Leil.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.12.2004 01:05
Mno, chtěl jsem otestovat, ale na MDA to v kombinaci s Pocket Weather "zapne" flickering = cukání obrazem. Je to nějaká vada, o které byla na fóru SBSH k Pocket Weather řeč, pokud mne paměť neklame... Nevím, čím to je a čím je to způsobeno, ani zda to bylo nějak odstraněno... Nevím ani, zda se flickering projevuje i na jiných cihlách... Jaké jsou poznatky ostatních? Máte stabilní zobrazení při instalaci obou programů???
wisp_ce4you (200)|2.12.2004 20:11
[QUOTE="beecher"]....Ale za co bych zabijel, je to obrazek c. 3. Jak muze nekdo dneska v dobe VGA zarizeni udelat takovouhle prasarnu, to mi vazne neni jasne... Ach jo... :sarcastic:
[/QUOTE]
Plne souhlasim s beecherem - panely s nastavenim to je jedina vada (ve verzi 4.2) tohoto squeleho sw.
beecher (9270)|2.12.2004 21:48
[QUOTE="wisp"][QUOTE="beecher"]....Ale za co bych zabijel, je to obrazek c. 3. Jak muze nekdo dneska v dobe VGA zarizeni udelat takovouhle prasarnu, to mi vazne neni jasne... Ach jo... :sarcastic:
[/QUOTE]
Plne souhlasim s beecherem - panely s nastavenim to je jedina vada (ve verzi 4.2) tohoto squeleho sw.[/QUOTE]
A to nemluvim o tom naprosto stupidnim systemu nastavovani... Toho, kdo to vymyslel, povesit za k...e do pruvanu... :evil: :mad: :no:
Šeba_oldd (1184)|13.12.2004 22:57
Mame zde novou verzi:http://www.sbsh.net/forums/index.php?showtopic=2636 pisi sice 03 ale ja jsem jiz natah 04:D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.1.2005 13:54
Dnes je na SBSH k dispozici nová verze PocketBreeze verze 4.2.15, chce to trpělivost, každý natahuje, jsou dnes trochu přetížení ....
Neo Jedi (145)|31.1.2005 11:13
Mám dotaz na nastavení času.
Jak nastavit hodiny tak aby se zobrazovaly od 00:00hod do 24:00hod.
Teď mám třeba 12:00o - 1:30o
Díky za radu.
Neo J
Crusader_ce4you (624)|31.1.2005 11:30
Je to v nastavení/ Calendar settnigs/ page 1. Tam se vybírá formát času.
jval (453)|31.1.2005 12:57
Nevite jestli by se nadalo prelozit i nastaveni do cestiny??

Pokud ne, tak mi prosim poradte, jak na zalozku kalendar dostanu na lavou stranu ty sipecky na srolovani toho ktereho dne.

Tak jako to má zde https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5586&dd=0&fi=30

mad2707 - 2 příspěvek zezdola
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.1.2005 13:11
[QUOTE="jval"]... tak mi prosim poradte, jak na zalozku kalendar dostanu na lavou stranu ty sipecky na srolovani toho ktereho dne.
[/QUOTE]
Nastavení/Calnedar Tab/Settings page 1/Enable smart folding buttons - povolit zatržítkem.... můžeš tím na Today zavírat a otevárat zobrazení položek jednotlivých dnů...
Jedu na tom asi dva týdny, taky vše neznám, ale postupem času do toho snad proniknu... není tu někdo, kdo by nám začátečníkům napsal stručný popis jednotlivých položek, tzn. co to dělá a k čemu to využít???
Mimochodem je venku verze 4.2.16, hledejte v diskuzi k verzi 4.2.15 TADY, jedná se o drobné opravy...
Crusader_ce4you (624)|31.1.2005 13:17
Mělo by to být Nastavení/Calendar tab/Settings page1/a zaskrtnout "Enable smart folding buttons".



Hmmm, tak Jarouš psal rychleji než já :D
Jewelsoft_ce4you (88)|31.1.2005 13:45
Dovoluji si nabidnou mnou upravenou cestinu.:D
Šeba_oldd (1184)|31.1.2005 13:49
Diky jdu testovat:yes:
Jewelsoft_ce4you (88)|31.1.2005 14:05
Omlouvam se, ja pako tam dal spatnej soubor. Oprava :evil:
Šeba_oldd (1184)|31.1.2005 14:14
No docela jsem si s tim lamal hlavu a uz jsem se chtel zeptat cože je v tom upraveno:D
Crusader_ce4you (624)|31.1.2005 14:25
Tak ani po stažení upravené češtiny nějak nepoznám rozdíl :(
Jewelsoft_ce4you (88)|31.1.2005 14:28
No nevím jak ostatní, ale já to měl bez háčků a čárek a občas nejakej překlep. Možná jsem si dal zbytečnou práci.:?:
Šeba_oldd (1184)|31.1.2005 14:32
No ja take ne - neni jeste nekde nejaky treti soubor s kterym by bylo opravdu neco udelano?:D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.1.2005 14:37
[QUOTE="Crusader"]Tak ani po stažení upravené češtiny nějak nepoznám rozdíl :([/QUOTE]
Já také, jsou tam jen jinak formulované fráze než v "češtině" od SBSH... Jinak PocketBreeze je v několika mutacích tak jako právě realizované verze Pocket Weather... češtinu do počasí pro nás dělá JP,který dostal nějaké soubory, nešlo by totéž v případě PocketBreeze??... Myslím tím nějakého fundovaného angličtináře,který to s SBSH vykoresponduje, přeloží atd....

[QUOTE="Jewelsoft"]No nevím jak ostatní, ale já to měl bez háčků a čárek a občas nejakej překlep. Možná jsem si dal zbytečnou práci.:?: [/QUOTE]
Ale to určitě ne, snaha se tu cení... Jinak poznámka k PB či WisBar, někdy dělá problém zobrazení češtiny nevhodný font skinu. Je potřeba skin v PC editovat, podívat se na použitý font, zadat jeho vyhledání v celém souboru a nahradit fontem, např. CETahoma. Já takto musel řešit problém skinu B&W...

A závěrem dotaz. Neví někdo, kde v registrech nastavit vlastní zobrazení data pro PB, tak jako nás to naučil beecher pro plugin data na Today (varianty DD MM YY)?
Jewelsoft_ce4you (88)|31.1.2005 14:47
No ja tam dodelal ty hacky a carky, neb jsem je nemel. Pokud vy ano, tak se omlouvam.
00045978_pc_capture1_17MZ.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.1.2005 14:53
[QUOTE="Jewelsoft"]No ja tam dodelal ty hacky a carky, neb jsem je nemel. Pokud vy ano, tak se omlouvam.[/QUOTE]
Že by šlo o problém předcházející a nové verze? Já původní neznám, ale nová se ptala, zda chci nainstalovat "češtinu", omezenou, ale něco tam je...

Jinak koukám, cigárko, brejle, co největší ikony na Today, jinak prd vidím, stejné u mne ;) ... každej pixel se cení, osobně bych vypnul zobrazení data poslední aktualizace v počasí a je zase něco k dobru...
BigOne (18)|2.2.2005 21:29
[QUOTE="Jewelsoft"]Omlouvam se, ja pako tam dal spatnej soubor. Oprava :evil: [/QUOTE]
:yes: díky
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.2.2005 22:04
Formát zobrazení dne v kalendáři"
Někde jsem se tu ptal, jak v registrech případně upravit zobrazení dne. Trochu jsem zapátral a funguje řešení od beechera s následujícm podrobným návodem, který sepsal jak jinak, než Milan Švec, cituji:

Dík všem za nápad a Beecherovi za řešení! Konečně to tam mám taky.
Pro opatrné tu je postup:
Stáhnout PHM Registry Editor, jestli ho ještě nemáte. Bude se hodit i jindy.
Po jeho instalaci a spuštění najít klíč (key) se jménem (Key Name) HKEY_LOCAL_MACHINE\nls\overrides. Ťuk (tap) na něj.
V dolním okně bude položka (Value) LCID s hodnotou 1029.
Měla by tam být i položka SLDte.
Není-li tam, tak dole ťuk na "Edit" a v menu ťuk na "New String Value".
Vyskočí nové okno. Nahoře místo textu "New Value #1" napsat text
SLDte
a pod tím do "Value data" napsat (jak výše uvedeno) text
dddd d. MMMM yyyy
a ťuk na OK.
Bude-li tam dole položka SLDte, tak ťuk na ni a doplnit "Value data" o dddd. Pak OK.
Kdyby se tu povedla chyba, nic se nestane, jen na Today bude ten chybný text místo správného zobrazení názvu dne a datumu. Stačí to pak projet znovu a opravit. Špatnou položku lze editovat (ťuk) nebo na ní ťuk a držet (Tap`nHold na jméně položky) a pak Delete a potvrdit. Pak správně znova vložit novou položku (viz výše). Je to jenom věc praxe, nic mimořádného, proto při troše opatrnosti proběhne všechno, jak má.
Je-li vše opravdu OK, tak dole v Tools na Exit. Pak Soft reset a je to tam!
V pohodě to chodí i s WisBarem.

Já preferuji např. "2. února 2005, středa" a proto zadám "d. MMMM yyyy, dddd" a po soft resetu to mám nejen v pluginu na Today, ale i v nabídce PocketBreeze (Nastavení/Calendar Tab/Settings page 1/Day title format). Před úpravou registru tam tato možnost nebyla...
Posílejte další návrhy vylepšení...
beecher (9270)|2.2.2005 22:08
[QUOTE="Jarouš"]Formát zobrazení den v kalendáři"
Někde jsem se tu ptal, jak v registrech případně upravit zobrazení dne. Trochu jsem zapátral a funguje řešení od beechera s následujícm podrobným návodem, který sepsal jak jinak, než Milan Švec, cituji:[/QUOTE] Na ja, problem je, ze ja su ten od pocitacu, ktery vseckemu rozumi a sporuje bajty... :D :D :D
jval (453)|3.2.2005 07:07
je to sice hezká věc, ale právě kvůli PocketBreeze jsem to zase dal pryč, protože např.

čtvrtek 3. února 2005 mi zasahuje a překrývá se s timeline - je to prostě moc dlouhý.

čož potom např.

sobota 31.prosince 2005

a nabijte mě (Beecher), je mi jasný že VGAčkaři s tím problém mít nebudou

BTW: prohnal jsem manual translatorem, ale zatím jsem byl línej do toho kouknout jak to přeložil, tak pokud by někdo měl zájem, tak přikládám
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.2.2005 12:20
[QUOTE="jval"]...je to sice hezká věc, ale právě kvůli PocketBreeze jsem to zase dal pryč...[/QUOTE]
Jasňačka, každému vyhovuje něco jiného :D , já ale chtěl naznačit, že pomocí této úpravy v registru si každý může navolit formát zobrazení datumu dle svého, v té rozbalovací nabídce převažují anglosaské formáty zobrazení, např. "čt, II 03 2005", tzn. jinak pořadí měsíce a dne, bez teček apod., u nás nepoužívané formáty... a toto je možný způsob, jak do nabídky dostat to, co vyhovuje...

Tady je návod beechera pro formáty zobrazení:
Pomocí nějakého registry editoru upravte ve větvi "HKLM\nls\overrides\" hodnotu klíče "SLDte":

dddd - den v týdnu
ddd - den v týdnu (dvoumístná zkratka)
dd - den v měsíci (s vodíci nulou)
d - den v měsíci (bez vodíci nuly)
MMMM - měsic jménem
MM - měsíc číslem (s vodící nulou)
M - měsíc číslem (bez vodící nuly)
yyyy - rok na 4 místa
yy - rok na 2 místa


Příklady: čtvrtek, 22. července 2004 = dddd, dd. MMMM yyyy
čt 22.7.04 = ddd dd.M.yy
beecher (9270)|3.2.2005 15:00
[QUOTE="jval"]je to sice hezká věc, ale právě kvůli PocketBreeze jsem to zase dal pryč, protože např.

čtvrtek 3. února 2005 mi zasahuje a překrývá se s timeline - je to prostě moc dlouhý.

čož potom např.

sobota 31.prosince 2005

a nabijte mě (Beecher), je mi jasný že VGAčkaři s tím problém mít nebudou[/QUOTE] Moment, tady si asi nerozumíme... Ta úprava registry je na změnu formátu data v Today plug-inu Date, ne v PocketBreeze... ;)
paveluh_ce4you (300)|3.2.2005 15:16
Asi se ptám blbě , ale jde přeložit vnitřní nastavení PocketBreeze?
Mám na mysli nastavení tohoto software. Aplikaci jsem nainstaloval a češtinu nastavil. Ale co se jak nastavuje je pořád anglicky.
Díky za radu
Crusader_ce4you (624)|3.2.2005 15:18
[QUOTE="beecher"] Moment, tady si asi nerozumíme... Ta úprava registry je na změnu formátu data v Today plug-inu Date, ne v PocketBreeze... ;)[/QUOTE]

Jojo, ale pocket breeze si právě z Today bere formát data (pokud tam někdo nechce mít pouze datum ve formátu čísel, jako třeba 19/10 atd). Ale opravdu není nutné toto mazat z registrů, protože PocketBreeze nabízí více úrovní zobrazení formátu data, takže pokud se někomu nelíbí "čtvrtek, 22. února 2005", může si v nastavení PB změnit formát .
jval (453)|3.2.2005 15:19
[QUOTE="beecher"]Moment, tady si asi nerozumíme... Ta úprava registry je na změnu formátu data v Today plug-inu Date, ne v PocketBreeze... ;)[/QUOTE]

já vím, ježe to změní právě i tu položku v nastavení PocketBreeze, takže tam místo 1.ledna 2005 mám čtvrtek 1.ledna 2005 a to už je moc dlouhé.

PocketBreeze má na výběr z několika formátů z nichž mě vyhovuje právě 1. ledna 2005, jenže tuhle položku zrovna nejspíš přebírá z today (ev. registru) a pak je pro mne moc dlouhá.
jval (453)|3.2.2005 15:22
ha, asi jsme s Crusaderem psali na stejně a byl rychlejší

to Crusader: jenže mě v PocketBreeze vyhovuje ta položka, kterou přebírá, takže pokud si do registru zavedu SLDte, tak se mi zrovna ta položka která mi vyhovuje, přepíše

jak jsem již psal, tak VGAčkáři s tím problém mít nebudou:cool:
beecher (9270)|3.2.2005 15:23
Aha, tak to jsem netusil, pac ja Pocket Breeze nepouzivam, ze... ;)
Tuz to je pak jina a omlouvam se...

Tam neni volba zmenit ten format v Pocket Breeze rucne?
beecher (9270)|3.2.2005 17:14
[QUOTE="jval"]PocketBreeze má na výběr z několika formátů z nichž mě vyhovuje právě 1. ledna 2005, jenže tuhle položku zrovna nejspíš přebírá z today (ev. registru) a pak je pro mne moc dlouhá.[/QUOTE] A proc si v tech registrech teda nenastavite format, ktery vam vyhovuje?
Aby se treba zobrazovalo pouze 1. dubna 2005 a nemusite resit nejakou delku?

A pokud mate problem s mistem, tak bych si nastavil: ddd d. MMMM yy a budete mit: ct 1. dubna 05, coz je myslim srozumitelne, kratke a vydrzi vam tento format na hodne dlouho... ;) :yes:
BigOne (18)|3.2.2005 21:05
v Pocket Breeze se mi na Today zobrazuje u schůzek datum ve zvlášním fomátu např pá, 04 II 2005 nešlo by provést nějakou úpravu aby se tam zobrazovalo konvenčněji vyhlížející pá, 4. 2. 2005 ? děkuji

už jsem to nastavení naše, nicméně nejbližší vyhovující možností je 4.2.05 ale není tam už den rád bych aby tam bylo pá, 4. 2. 2005
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.2.2005 22:58
[QUOTE="BigOne"]v Pocket Breeze se mi na Today zobrazuje u schůzek datum ve zvlášním fomátu např pá, 04 II 2005 nešlo by provést nějakou úpravu aby se tam zobrazovalo konvenčněji vyhlížející pá, 4. 2. 2005 ? děkuji

už jsem to nastavení naše, nicméně nejbližší vyhovující možností je 4.2.05 ale není tam už den rád bych aby tam bylo pá, 4. 2. 2005[/QUOTE]
Ale jistě to jde, je to popasáno o nějakou tu stránku zpět. To, co ti nevyhovuje,to jsou tvary zobrazení datumu obvyklé pro USA & spol. Musíš si jen zvolit pro tebe nejvhodnější tvar, udělat doplnění registru dle návodu a ten požadovaná tvar tam budeš mít. Nekoukej na ty poznámky o dlouhém názvu, o tom ten návod není, každý si tam může dát co potřebuje a co mu vyhovuje... vo tom to je ;) .

pá, 4.2.2005 = ddd, d.M.yyyy
jval (453)|4.2.2005 07:22
[QUOTE="beecher"] A proc si v tech registrech teda nenastavite format, ktery vam vyhovuje?
Aby se treba zobrazovalo pouze 1. dubna 2005 a nemusite resit nejakou delku?

A pokud mate problem s mistem, tak bych si nastavil: ddd d. MMMM yy a budete mit: ct 1. dubna 05, coz je myslim srozumitelne, kratke a vydrzi vam tento format na hodne dlouho... ;) :yes:[/QUOTE]

no a to jsem prave psal. pred pouzitim polozky SLDte to bylo tak jak mi to vyhovuje, takze jsem ji z registru zase smazal
paveluh_ce4you (300)|4.2.2005 09:41
Nevíte jak odstranit některé kategorie, které nechci zobrazovat?
Dík
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.2.2005 14:07
Nová verze Pocket Breeze 4.2.17 je k dispozici od dnešního dne ZDE.
empiK (137)|7.2.2005 12:23
Tak protoze sem levak, tak tuhle novou verzi vitam :yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.2.2005 13:14
[QUOTE="empiK"]Tak protoze sem levak, tak tuhle novou verzi vitam :yes: [/QUOTE]
Já jsem přecvičenej levák, za mého dětství se to tak dělalo... proto nyní cihlu v pravé, bodlo v levé... jinak pro příští verze se připravují nějaká další vylepšení pro leváky :D ..
Ono to vylepšení je možné využít i u praváků, tzn. pokud má někdo "dlouhý" Today a má na něm scrollbar, byl scrollbar PocketBreeze zakrytý, nyní ho může hodit na levou stranu, bude sice mít trochu užší Today, ale někomu to může vyhovovat ...
empiK (137)|7.2.2005 13:42
Jojo, taky sem to zazil. V prvni tride sem musel psat pravou. Tragedie. Kazdopadne od ty doby drzim pribor jako pravaci, striham pravou, ve fotbale je moje silnejsi prava, u pistole je mi jedno, v ktery ji drzim ruce (ne ze bych tak casto strilel :D ) a pri skoku do dalky na skole sem nebyl schopnej se rozhodnout jakou nohou se mam odrazet :)
caryfuk_ce4you (36)|13.2.2005 18:09
Zzdravím, mohl byste někdo poradit, kam mám dát tu dll s češtinou?Nějak mi to nefunguje.Díky:)
caryfuk_ce4you (36)|14.2.2005 00:18
Už se mi rozsvítilo...stačilo pár piv a hned je jasno.:-D Už jsem to rozchodil.Hauréka....!!!
Šeba_oldd (1184)|14.2.2005 11:03
[QUOTE="caryfuk"]Zzdravím, mohl byste někdo poradit, kam mám dát tu dll s češtinou?Nějak mi to nefunguje.Díky:) [/QUOTE]
Kde se povaluje nejake_ dll s cestinou? Neco mi uteklo?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.2.2005 11:30
[QUOTE="Šeba"]Kde se povaluje nejake_ dll s cestinou? Neco mi uteklo? [/QUOTE]
Koukám, že jsi se ještě zcela nezotavil, je to *.dll, ke kterému jsi se již vyjadřoval, že tam nevidíš žádnou podstatnou změnu ... je to na úvodních stránkách této diskuze :D
caryfuk_ce4you (36)|14.2.2005 13:50
Nevíte někdo, jestli je nějaká možnost nákupu softu pro pocket, když nemám kartu?