Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 98

Téma: FSC Pocket LOOX 720 - USB Host v praxi

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Z pojmu USB Host může být nezávislý pozorovatel tak trochu zmaten. Část uživatelů jej nekompromisně glorifikuje (převážně právě majitelé nových LOOXů), jiná část uživatelů jeho význam naopak bagatelizuje (ti ostatní. Tento článek nemá za cíl rozhodnout, která skupina má pravdu, ale pouze v praxi ukázat, k čemu vlastně tato vlastnost může běžnému uživateli sloužit. USB Host vám totiž dává v prvé řadě MOŽNOST zařízení vylepšit a je jen na vás, jestli ji využijete.

Přečtěte si celý článek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Na setkání v Krkonoších jsme zkoušeli na Loxe připojit i MP3 přehravač a to s kladným výsledkem - bohužel si již nepamatuji co to bylo za typ a značku.Já USB docela využiji - přenášení dokumentu a fotek z PC - práce, doma, notebook do PDA a zpět.
    Myslím že je na čase objevit někde nějaky ovladač na klasickou USB klavesnici, případně i myš - to bych byl teprve nejspokojenější.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jo, to byl můj Creative MuVo2 4GB...
    Jenže propojení tohohle zařízení s PDAčkem mi přijde jako dost úlet, když je to MP3 přehrávač, že... Sice se dá používat i jako normalní USB disk, ale kvůli tomu jsem si jej nekupoval... Používám to k tomu, k čemu byl určen, přehrávání MP3...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od PavelR.
    ... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš

PavelR.
    Já ti řeknu, že snad ani ne, protože než to bude umět, tak to budu mít BT klavku a krysu...
    Jak já říkám, PDA jsem si pořídil, abych také minimalizoval počet kabelů, které musím sebou tahat (ochotný jsem sebou tahnout nabíječku, protože přenos elektřiny vzduchem ještě nikdo nevymyslel do použitelného stavu, a sluchátka na kabelu, páč Kossy s BT jsem ještě neviděl), tudíž představa, že sebou tahám kabelovou klavku a krysu je příšerná, nehledě na to, že by se lidi na mne ve vlaku asi hodně blbě dívali...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od beecher
    Jak já říkám, PDA jsem si pořídil, abych také minimalizoval počet kabelů, které musím sebou tahat (ochotný jsem sebou tahnout nabíječku, protože přenos elektřiny vzduchem ještě nikdo nevymyslel do použitelného stavu, a sluchátka na kabelu, páč Kossy s BT jsem ještě neviděl), tudíž představa, že sebou tahám kabelovou klavku a krysu je příšerná, nehledě na to, že by se lidi na mne ve vlaku asi hodně blbě dívali...
    Já si zase myslím, že jakmile bude ovladač a bude možnost použití USB klávesnice a myši, tak to hodně lidem usnadní život. Ne každý má tolik peněz, aby dokupoval příslušenství za několik dalších tisíc, jako je BT klávesnice a myš a ne každý má na to, aby si ke stolnímu PC a PDA ještě přikoupit notebooka. Takže když pojedu na chatu, kde si budu chtít něco v klidu zpracovat v Excelu, Wordu, nebo vyřídit e-maily, tak si dám PDA do kapsy, do tašky USB klávesnici a myš a vyrazím aniž bych s sebou musel tahat celé PC.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    Já si zase myslím, že jakmile bude ovladač a bude možnost použití USB klávesnice a myši, tak to hodně lidem usnadní život. Ne každý má tolik peněz, aby dokupoval příslušenství za několik dalších tisíc, jako je BT klávesnice a myš a ne každý má na to, aby si ke stolnímu PC a PDA ještě přikoupit notebooka. Takže když pojedu na chatu, kde si budu chtít něco v klidu zpracovat v Excelu, Wordu, nebo vyřídit e-maily, tak si dám PDA do kapsy, do tašky USB klávesnici a myš a vyrazím aniž bych s sebou musel tahat celé PC.
    Ale vždyť právě proto jsem si koupil Della a prodal NB...
    Chápu, BT klavka není zrovna láce, mně by taky zajímalo, co je na tom tak šíleně drahého, ale když si sečtu ceny za PDA, BT keyb a krysu, tak mne to vychází daleko lépe, než NB. K použití výše uvedeného.
    Ale jak jsem psal, představa dalších kabelů mne děsí, nemluvě o velikosti a skladnosti.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Na pripojeni USB disku je to trosku prehnane. V dobe, kdy USB ctecka karet je leckde a kdy externi stoji 400Kc, mi prijde trosku prehnane brat USB host jako klicovou vlastnost.
    Pripojeni usb klavesnice je trosku chimera, protoze i kdyz bude podporovana, musis mit stale jeste PDA nekde opreneho tak, abys na nej videl. V tu chvili zacnes pokukovat po klavesnici s operkou pro pda a u te uz neusetris.

Osobne USB host nezatracuji, ale nevidim v nem spasitelnou zalezitost. Jeho vyuziti je okrajove.
    Mimochodem uz se tesim, az nejaky vyrobce softu prijde s USB klicem proPDA

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Driver na USB mys uz existuje
    http://www.deje.gmxhome.de/software.html

Zial na n30 s MS optical mouse sa mi to nepodarilo rozchodit

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

No ja Looxe mam, to USB host se mi tam moc libí, ale má to hácek. Pouzivam externí 30GB USB disk ctení funguje bez problemu ,ale se zapisem je to horsi. Myslel jsem si ze je to napajenim disku, ale ne proste kdyz dam neco zapsat na disk tak Loox zamrzne. Taky filmy v DIVx bezi ,ale zhruba kazdych pet minut se seknou. Po chvili jedou dal. Nevim pripada mi to jako ze to plni buffer. Co je ,ale super udelal jsem si univerzalni nabíjecku pro PDA, GPS, Mobil a napajeni externiho disku. No nabijecku spise redukci k nabijecce od Looxe. Takze uz konecne nemusim vozit tri nabijecky hromadu kabelu a pod. Max0660

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Pavle, dík za zkušenosti.
    Nebýt diskuze na ce4you, tak ani nevím, že nějaký USB Host existuje. Teď ho běžně používám podle potřeby pro přenosy souborů z jiných doma už existujících USB zdrojů (Olympus C-150 a Qdi U2Disk).

Pro všechny, kdo touží po klávesnicích přes USB, máte je mít.

Spojení LOOXáci všech zemí totiž už přišli na další chodící USB periferie (kromě řady už celkem běžných nosičů souborů, čteček karet a USB rozbočovačů a koncentrátorů v různých provedeních) bez extra driverů a dávají to na FirstLoox.org k dispozici. Co tedy už chodí:

USB klávesnice:
    SolidTech MiniKeyboard USB
    USB keyboard from Apple
    Dell USB keyboard
    Gyration Ultra GT Compact Keyboard (ta myš ještě nejede)

A přes USB-PS/2 konvertor pak další PS/2 periférie: :!:

Klávesnice:
    Cherry G81

Snímače čárových kódů:
    Metrologic MS951 (ruční laserový)
    penlike barcode scanner (čtecí tužka)

Jak vidno, možnosti takřka neomezené. Máte-li tedy zrovna USB-PS/2 konvertor po ruce, můžete zkoušet.

Pro úpravu znaků dodávaných externí HW klávesnicí pro místní prostředí systému WM 2003 je už i vymyšlený free SW: AE Keyboard Mapper
    - Hardware Keyboard Mapper for Windows Mobile (v 0.9.3 Beta, updated November 12, 2004).
    Autor Alexander Jelcyn.

Zdroj (příspěvky se seznamy USB periférií chodících na LOOX 720).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

no ted se predhaneji o nejlepsi vzducho síť uz aby vymysleli tu elektrovzduchosíť

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

funguje když se připojí treba loox 4xx ((nebo neake jine bez hostu)) k sedumsetdvacítce jestli jo tak napište nebo vodskoušejte

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Tušil jsem - že jak jsem nakoukne Milan nenechá ho to chladným.Děkuji jdu zkoumat a řešit.Jen asi bude problem najít ten správný typ klavesnice na našem trhu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Hehé, mam doma klavesnici, ktera chodi a dokonce ji Loox zvladne i napajet, takze je modre podsvicena ) Akorat nevim, jak tam dostat ceske znaky. Jinak je to tato http://www.umax.cz/index.php?sp=KLAV&sk=10719&id=51391

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LOOX 550C a USB host
    Od Jan Klust v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-08-2007, 10:50
  2. Asus A730W a USB host v praxi
    Od Pinochio v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-12-2005, 09:11
  3. Pripojeni USB GPS pres USB host na Loox 720?
    Od plawa v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-03-2005, 16:41