Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FSC Pocket LOOX 720 - USB Host v praxi

Pavel Koza (4761)|1.12.2004 10:16
Z pojmu USB Host může být nezávislý pozorovatel tak trochu zmaten. Část uživatelů jej nekompromisně glorifikuje (převážně právě majitelé nových LOOXů), jiná část uživatelů jeho význam naopak bagatelizuje (ti ostatní:). Tento článek nemá za cíl rozhodnout, která skupina má pravdu, ale pouze v praxi ukázat, k čemu vlastně tato vlastnost může běžnému uživateli sloužit. USB Host vám totiž dává v prvé řadě MOŽNOST zařízení vylepšit a je jen na vás, jestli ji využijete.

Přečtěte si celý článek.
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 11:14
Na setkání v Krkonoších jsme zkoušeli na Loxe připojit i MP3 přehravač a to s kladným výsledkem - bohužel si již nepamatuji co to bylo za typ a značku.Já USB docela využiji - přenášení dokumentu a fotek z PC - práce, doma, notebook do PDA a zpět.
Myslím že je na čase objevit někde nějaky ovladač na klasickou USB klavesnici, případně i myš - to bych byl teprve nejspokojenější.
beecher (9270)|1.12.2004 11:39
Jo, to byl můj Creative MuVo2 4GB... ;)
Jenže propojení tohohle zařízení s PDAčkem mi přijde jako dost úlet, když je to MP3 přehrávač, že... Sice se dá používat i jako normalní USB disk, ale kvůli tomu jsem si jej nekupoval... Používám to k tomu, k čemu byl určen, přehrávání MP3...
PavelR. (2184)|1.12.2004 11:40
... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš :) :) :)

PavelR.
beecher (9270)|1.12.2004 11:56
[QUOTE="PavelR."]... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš :) :) :)

PavelR.[/QUOTE]
Já ti řeknu, že snad ani ne, protože než to bude umět, tak to budu mít BT klavku a krysu... :D
Jak já říkám, PDA jsem si pořídil, abych také minimalizoval počet kabelů, které musím sebou tahat (ochotný jsem sebou tahnout nabíječku, protože přenos elektřiny vzduchem ještě nikdo nevymyslel do použitelného stavu, a sluchátka na kabelu, páč Kossy s BT jsem ještě neviděl), tudíž představa, že sebou tahám kabelovou klavku a krysu je příšerná, nehledě na to, že by se lidi na mne ve vlaku asi hodně blbě dívali...
Crusader_ce4you (624)|1.12.2004 12:50
[QUOTE="beecher"]
Jak já říkám, PDA jsem si pořídil, abych také minimalizoval počet kabelů, které musím sebou tahat (ochotný jsem sebou tahnout nabíječku, protože přenos elektřiny vzduchem ještě nikdo nevymyslel do použitelného stavu, a sluchátka na kabelu, páč Kossy s BT jsem ještě neviděl), tudíž představa, že sebou tahám kabelovou klavku a krysu je příšerná, nehledě na to, že by se lidi na mne ve vlaku asi hodně blbě dívali...[/QUOTE]

Já si zase myslím, že jakmile bude ovladač a bude možnost použití USB klávesnice a myši, tak to hodně lidem usnadní život. Ne každý má tolik peněz, aby dokupoval příslušenství za několik dalších tisíc, jako je BT klávesnice a myš a ne každý má na to, aby si ke stolnímu PC a PDA ještě přikoupit notebooka. Takže když pojedu na chatu, kde si budu chtít něco v klidu zpracovat v Excelu, Wordu, nebo vyřídit e-maily, tak si dám PDA do kapsy, do tašky USB klávesnici a myš a vyrazím aniž bych s sebou musel tahat celé PC.
beecher (9270)|1.12.2004 13:30
[QUOTE="Crusader"]Já si zase myslím, že jakmile bude ovladač a bude možnost použití USB klávesnice a myši, tak to hodně lidem usnadní život. Ne každý má tolik peněz, aby dokupoval příslušenství za několik dalších tisíc, jako je BT klávesnice a myš a ne každý má na to, aby si ke stolnímu PC a PDA ještě přikoupit notebooka. Takže když pojedu na chatu, kde si budu chtít něco v klidu zpracovat v Excelu, Wordu, nebo vyřídit e-maily, tak si dám PDA do kapsy, do tašky USB klávesnici a myš a vyrazím aniž bych s sebou musel tahat celé PC.[/QUOTE]
Ale vždyť právě proto jsem si koupil Della a prodal NB...
Chápu, BT klavka není zrovna láce, mně by taky zajímalo, co je na tom tak šíleně drahého, ale když si sečtu ceny za PDA, BT keyb a krysu, tak mne to vychází daleko lépe, než NB. K použití výše uvedeného.
Ale jak jsem psal, představa dalších kabelů mne děsí, nemluvě o velikosti a skladnosti.
Andilek (173)|1.12.2004 14:48
Na pripojeni USB disku je to trosku prehnane. V dobe, kdy USB ctecka karet je leckde a kdy externi stoji 400Kc, mi prijde trosku prehnane brat USB host jako klicovou vlastnost.
Pripojeni usb klavesnice je trosku chimera, protoze i kdyz bude podporovana, musis mit stale jeste PDA nekde opreneho tak, abys na nej videl. V tu chvili zacnes pokukovat po klavesnici s operkou pro pda a u te uz neusetris.

Osobne USB host nezatracuji, ale nevidim v nem spasitelnou zalezitost. Jeho vyuziti je okrajove.
Mimochodem uz se tesim, az nejaky vyrobce softu prijde s USB klicem proPDA :cool:
ifco_ce4you (186)|1.12.2004 15:28
Driver na USB mys uz existuje
http://www.deje.gmxhome.de/software.html

Zial na n30 s MS optical mouse sa mi to nepodarilo rozchodit
max0660 (2)|1.12.2004 15:32
No ja Looxe mam, to USB host se mi tam moc libí, ale má to hácek. Pouzivam externí 30GB USB disk ctení funguje bez problemu ,ale se zapisem je to horsi. Myslel jsem si ze je to napajenim disku, ale ne proste kdyz dam neco zapsat na disk tak Loox zamrzne. Taky filmy v DIVx bezi ,ale zhruba kazdych pet minut se seknou. Po chvili jedou dal. Nevim pripada mi to jako ze to plni buffer. Co je ,ale super udelal jsem si univerzalni nabíjecku pro PDA, GPS, Mobil a napajeni externiho disku. No nabijecku spise redukci k nabijecce od Looxe. Takze uz konecne nemusim vozit tri nabijecky hromadu kabelu a pod. Max0660




Milan Švec (938)|1.12.2004 16:45
Pavle, dík za zkušenosti.
Nebýt diskuze na ce4you, tak ani nevím, že nějaký USB Host existuje. Teď ho běžně používám podle potřeby pro přenosy souborů z jiných doma už existujících USB zdrojů (Olympus C-150 a Qdi U2Disk).

Pro všechny, kdo touží po klávesnicích přes USB, máte je mít.

Spojení LOOXáci všech zemí totiž už přišli na další chodící USB periferie (kromě řady už celkem běžných nosičů souborů, čteček karet a USB rozbočovačů a koncentrátorů v různých provedeních) bez extra driverů a dávají to na FirstLoox.org k dispozici. Co tedy už chodí:

USB klávesnice:
SolidTech MiniKeyboard USB
USB keyboard from Apple
Dell USB keyboard
Gyration Ultra GT Compact Keyboard (ta myš ještě nejede)

A přes USB-PS/2 konvertor pak další PS/2 periférie: :!:

Klávesnice:
Cherry G81

Snímače čárových kódů:
Metrologic MS951 (ruční laserový)
penlike barcode scanner (čtecí tužka)

Jak vidno, možnosti takřka neomezené. Máte-li tedy zrovna USB-PS/2 konvertor po ruce, můžete zkoušet.

Pro úpravu znaků dodávaných externí HW klávesnicí pro místní prostředí systému WM 2003 je už i vymyšlený free SW: AE Keyboard Mapper
- Hardware Keyboard Mapper for Windows Mobile (v 0.9.3 Beta, updated November 12, 2004).
Autor Alexander Jelcyn.

Zdroj (příspěvky se seznamy USB periférií chodících na LOOX 720).
ArnieX (272)|1.12.2004 17:35
no ted se predhaneji o nejlepsi vzducho síť uz aby vymysleli tu elektrovzduchosíť:D
ArnieX (272)|1.12.2004 18:29
funguje když se připojí treba loox 4xx ((nebo neake jine bez hostu)) k sedumsetdvacítce jestli jo tak napište nebo vodskoušejte
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 18:35
Tušil jsem - že jak jsem nakoukne Milan nenechá ho to chladným.Děkuji jdu zkoumat a řešit.Jen asi bude problem najít ten správný typ klavesnice na našem trhu.
Crusader_ce4you (624)|1.12.2004 18:54
Hehé, mam doma klavesnici, ktera chodi a dokonce ji Loox zvladne i napajet, takze je modre podsvicena :)) Akorat nevim, jak tam dostat ceske znaky. Jinak je to tato http://www.umax.cz/index.php?sp=KLAV&sk=10719&id=51391
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 19:05
Jé jak já jsem rád - už ji objednávám a stejně jsem tě k tomu donutil já, Tomáši.
:D Ještě že jsem si koupil Looxe - Pavlové a další:D
Že mi ten Milan vždycky tak rozproudí krev:yes:
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 19:18
Tak ted jen dotahnout české znaky a mám snad vše co jsem chtěl.Místo myši použiji ťapťatko:D

Crusader již na tom pracuje.:no:

Neboť autor programu napsal:

Dělat vaše vlastní rozložení klávesnice soubor
Jestliže vy jste našli žádné vhodné rozložení pro vaši klávesnici tady nebo v AEKMap distribučním balíku vy můžete vytvořit to sám. Prosím poraďte se Readme.txt žádá o postupné instrukce a nákres popis formátu souboru. Vy můžete také zhodnotit rozložení vložená se distribucí

Napsal to špatně anglicky proto je to tak blbě přeloženo :D
brn (114)|1.12.2004 19:33
Kdybych mel PDAcko s USB Hostem, nemusel bych ted tahat do Prahy notebook jenom kvuli tomu, ze jeden klient ma fotky na fotaku s XD kartama (a nema zadny pocitac).
Netlife (18)|1.12.2004 19:51
[QUOTE="brn"]Kdybych mel PDAcko s USB Hostem, nemusel bych ted tahat do Prahy notebook jenom kvuli tomu, ze jeden klient ma fotky na fotaku s XD kartama (a nema zadny pocitac). [/QUOTE]


No, ja taham fotky z xD pres CF redukci na SD kartu a USB host nepotrebuju :)
ArnieX (272)|1.12.2004 19:54
a jde teda PDAhost - PDA client ?
Falco_ce4you (311)|1.12.2004 21:55
Jsem rád že konečně někdo (tím líp že se toho chopil sám "nejvyšší" :D ) objevil velkou devizu Looxe a dalších PDAček s USB Host.
Abych se přiznal, nebýt "Velké recenze Looxe 720", vůbec bych netušil že je to možné. Takže jsem Looxe logicky musel mít a hnedka jsem do "USB díry" začal strkat vše co tam pasovalo.
Takže
- obyčejná klavka Samsung (cca 160Kč) no problem
- 40GB iRiver MP3 Player - external storage - no problem
- 512MB Pretec iTiny FlashDrive - no problem
myšuli, čtečku karet a foťák vyzkouším zítra, neb jsem kablík nechal v práci :((
Poptával jsem AHM na USB Host kablík (optimálně ten navíjecí - teďka nevím od jakého je to výrobce), ale "bohužel, je to ještě moc nové zařízení" byla odpověď. Tak čekám až Loox trošku zestárne. :D

Až někdo narazíte na soft který zpřístupní diakritiku na USB klavce, dejte vědět.

Jinak ta klasická USB klavka svázaná s Looxem kablikem vypadá dost ujetě. Skoro jako napájet miniaturní miniDV kameru akumulátorem z auta. :D
electron (8)|1.12.2004 21:56
[QUOTE="ArnieX"]a jde teda PDAhost - PDA client ?[/QUOTE]

Asi ta sklamem ale to nefunguje. :< neskúšal som iné PDA zariadenia ale skúšal som spojiť USB konektory na tom kábli k loox 720 a vypýta si to drivre ( active sync :( ).


OK takže moje doterajšie pokusy : iRIVER 390T (256 MB MP3 player ) uuplne bez problémov, THOMSON PDP 2225 ( 128MB + 256 SD MP3 player) pohoda, OLYMPUS 745 UZ - tiež bez problémov.

Ale štve ma že tam nejdú MSI MP3 prehrávače napr. Microstar® Mega Stick 2 pretože ich ma dosť veľa ľudí čo poznám kvôli bezkonkurenčnej cene (na úkor kvality (nie len kvôli USB !)) po pripojení sa vôbec nič nestane :< ani driver to nexce :(( .
Šeba_oldd (1184)|2.12.2004 01:20
[QUOTE="Falco"]Jsem rád že konečně někdo (tím líp že se toho chopil sám "nejvyšší" :D ) objevil velkou devizu Looxe a dalších PDAček s USB Host.
- obyčejná klavka Samsung (cca 160Kč) no problem
- 40GB iRiver MP3 Player - external storage - no problem
- 512MB Pretec iTiny FlashDrive - no problem
myšuli, čtečku karet a foťák vyzkouším zítra, neb jsem kablík nechal v práci :((
Až někdo narazíte na soft který zpřístupní diakritiku na USB klavce, dejte vědět.

Jinak ta klasická USB klavka svázaná s Looxem kablikem vypadá dost ujetě. Skoro jako napájet miniaturní miniDV kameru akumulátorem z auta. :D [/QUOTE]

Ten soft mas na strane pred tebou - prispevek Milana - CRUSADER do nej nasadi hacky a jedeme.(no mala pismenka uz mu jdou ted jeste velká, ale ja mu verim)
S tou klavkou za 160 jsi mne dostal - jaky je to presne typ?
brn (114)|2.12.2004 09:12
[QUOTE="Netlife"]No, ja taham fotky z xD pres CF redukci na SD kartu a USB host nepotrebuju :) [/QUOTE]Nj, ale ja sam mam jeste fotak Sony se starymy memorysticky (a na to jsem zadnou redukci tedy nevidel).
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 09:23
[QUOTE="Šeba"]Ten soft mas na strane pred tebou - prispevek Milana - CRUSADER do nej nasadi hacky a jedeme.(no mala pismenka uz mu jdou ted jeste velká, ale ja mu verim)
S tou klavkou za 160 jsi mne dostal - jaky je to presne typ?[/QUOTE]

Tak se moc omlouvám - teď jsem si ji vzal k ruce a nebyla od Samsungu ale od Compaqu - ony ty mrchy vypadají skoro stejně. Nicméně zkusím ještě nějakou obyč a dám vědět.
Pavel Koza (4761)|2.12.2004 09:24
[QUOTE="ifco"]Driver na USB mys uz existuje
http://www.deje.gmxhome.de/software.html

Zial na n30 s MS optical mouse sa mi to nepodarilo rozchodit[/QUOTE]

Jo, to jsem nasel, ale to je jen tusim pro Pocket PC 2002.
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 09:29
[QUOTE="brn"][QUOTE="Netlife"]No, ja taham fotky z xD pres CF redukci na SD kartu a USB host nepotrebuju :) [/QUOTE]Nj, ale ja sam mam jeste fotak Sony se starymy memorysticky (a na to jsem zadnou redukci tedy nevidel). [/QUOTE]

Podívej se sem. Tam mají redukci z MS na MS Duo a pak redukci z MS Duo na CF. Když pořádně brouzdneš Inetem, řekl bych že určitě najdeš nějakou přímou redukci.
chauncey (5)|2.12.2004 11:23
Mam USB klavesnici Logitech a funguje s looxem v pohode. Dalsi zarizeni, ktere se mi podarilo pripojit je muji fotak Olympus C-300, ze ktereho pohodlne muzu prohlizet nebo kopirovat fotky do looxe. Ten 3,5" display prece jen odhali z fotografie mnohem vice nez ten maly na fotaku.
Haldo (138)|2.12.2004 12:25
Skusal uz niekto Oly C5060? Ten USBHost vyzera pekne, ale na pozeranie foto by som skor strcil priamo xD kartu cez CF slot do PDA.
Netlife (18)|2.12.2004 12:26
brn, falco: to ja jen zminil, zes psal o zakaznikovi s xD :-) jinak mam taky Sony a redukci na MS jsem videl jen takovou velkou, co ma zasouvaci cast velikosti CF2 a ven cuci jeste dvakrat tak silnejsi cast, coz sice resi problem, ale je to dost neprakticke, ta redukce na xD je jen velikosti CF a zaleze cela do iPaqa
Diver (49)|2.12.2004 14:25
Zdravím všechny. Chystám se jít do nějakého Looxe(asi 720 ;) ) a chtěl bych z něj tisknout v terénu. Prosím o rady a vaše zkušenosti:

ad1 - je reálné připojit inkoustovku k USB, existují drivery? Nebo musím jít chtě nechtě do drahé přenosné inkoustovky s IrDa?

ad2 - je u Looxe 410 takto použitelné USB stejně jako u 720, někde jsem četl, že ne.

ad3 - nikde nemůžu narazit na nějaké screenshoty, abych mohl porovnat VGA rozlišení Looxe 720 s nižším (Loox 410). Poradíte link?

Díky všem :) . Milan
ArnieX (272)|2.12.2004 14:56
ad 1 nevím
ad 2 nelze
ad 3 to bych taky chtel videt
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 15:19
ad1 - pochybuji o tom. Zkoumal jsem nějaké Canony a HP a nix. Ntb, v PDA nemáš standardně ani "Print" položku. Ta se vytvoří až instalací nějakého driveru / softu.

ad2 - Ne. USB Host je pouze u Looxe 720 a pokud vím tak u VGA Asuse (teď nevím typu)

ad3 - Podívej se na "Velkou recenzi Looxe 720" na ce4you a tem je jeden obrázek kde vedle máš QVGA a VGA. Z vlastní zkušenosti - pokud uneseš balík za VGA PDAčko, neváhej a ber. Je to úplně jiná kategorie. Je tu někde témátko, které se zaobíralo srovnáním QVGA a VGA.
ArnieX (272)|2.12.2004 16:00
ArnieX (272)|2.12.2004 16:01
no to mluví za vše. že ano :D
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 16:16
No, to je přesně ten obrázek který jsem myslel. :D
ArnieX (272)|2.12.2004 16:20
no já vím :D
snoopy_ce4you (13)|2.12.2004 19:49
Mám iPAQ 4150 a chtěl bych jít do LOOXe, co mně extrémně zajímá je možnost připojit k němu USB2COM redukci. Mám spoustu logických automatů u kterých sem tam potřebuji upravit softík a někdy to prostě přes modem nejde. No a kdybych měl na PDA COM port, takbych s sebou nemusel tahat notebooka, což by bylo supppper:D
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 21:03
[QUOTE="snoopy"]Mám iPAQ 4150 a chtěl bych jít do LOOXe, co mně extrémně zajímá je možnost připojit k němu USB2COM redukci. Mám spoustu logických automatů u kterých sem tam potřebuji upravit softík a někdy to prostě přes modem nejde. No a kdybych měl na PDA COM port, takbych s sebou nemusel tahat notebooka, což by bylo supppper:D [/QUOTE]

No, řekl bych že tady bude stejný problém jako, bohužel, u většiny USB zařízení => drivery, drivery a zase drivery. :?
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 22:32
[QUOTE="Šeba"]

Ten soft mas na strane pred tebou - prispevek Milana - CRUSADER do nej nasadi hacky a jedeme.(no mala pismenka uz mu jdou ted jeste velká, ale ja mu verim)
S tou klavkou za 160 jsi mne dostal - jaky je to presne typ?[/QUOTE]

Tak jsem pokračoval v testování s dalším USB "nářadím"

Nejprve jsem připojil svůj skoro 3 roky starý Olympus C-700 UZ. Loox ve spojení mne šokoval když mi po připojení foťáku nabídl (ve stylu WXP) "Prohlédnout SlideShow", "Prohlédnout obrázky", "vytvořit album", "Zoptimalizovat a zkopírovat", "Otevřít v Průzkumníku". Vybral jsem "vytvořit album" a za minutku-dvě bylo připraveno album z cca 30 fotek.
Stejně se Loox choval po připojení 7in1 uni čtečky. Opět bez problému.

No a na závěr jsem si chtěl poopravit renomé a vyzkoušel jednu prachobyčejnou USB klavku - Genius K639. Po zasunutí konektoru klavka problikla a od té chvilky fungovala na 100%.
Falco_ce4you (311)|2.12.2004 22:34
To album se vytvořilo díky SPB Imageer. Nějak mi to před chvilkou vypadlo. ;)
brn (114)|2.12.2004 23:17
[QUOTE="snoopy"]Mám iPAQ 4150 a chtěl bych jít do LOOXe, co mně extrémně zajímá je možnost připojit k němu USB2COM redukci. Mám spoustu logických automatů u kterých sem tam potřebuji upravit softík a někdy to prostě přes modem nejde. No a kdybych měl na PDA COM port, takbych s sebou nemusel tahat notebooka, což by bylo supppper:D [/QUOTE]Obavam se, ze by to pro tebe znamenalo hodne programovani navic, aplikace na Win32 nejsou na PDA prenositelne - musel by jsi to portovat. Navic by jsi se musel naucit komunikovat s USBckem, coz bych rekl, ze bude trosku hardcore programovani.
jerzy_ce4you (230)|2.12.2004 23:23
Také pracuji s logickými automaty. Neporozuměl jsem té redukci USB->COM. Vždyť Loox má COM. Takže netřeba redukovat. Nebo mají automaty USB? Nebo jde o soft?
Milan Švec (938)|3.12.2004 00:08
[QUOTE="Falco"]Až někdo narazíte na soft který zpřístupní diakritiku na USB klavce, dejte vědět.[/QUOTE]Češtinu máš (i Petr Šeba, Tomáš Crus a další) tady.
Podělte se o zkušenosti.
Falco_ce4you (311)|3.12.2004 07:57
Tak jsem to vyzkoušel a je to super!

Testováno na Loox 720 a prachobyčejné klavce Genius. Diakritika funguje komplet. Nejedou znaménkové klávesy na num.kl. a END. To je tak všechno co jsem v rychlosti zjistil během 5ti minut, které jsem si vyšetřil než jsem zdrhnul do práce. :)
miktt (189)|3.12.2004 08:21
Zdravím, a mám pár dotazů:
1) nemohl by někdo vytvořit databázi zařízení které s USB Host funguje a které ne? (třeba na tomto servru a uživatelé by sami doplňovali??) (dotaz spíš na vládce ce4you)
2) Existuje někde u Looxů něco jako podpora, kde by byly nějaké drivery na jiná zařízení (mám sice Acer n30, ale drivery pro různá zařízení by měly být pro náš operační systém stejné)

( Chtěl by jsem přippojit foťák Sony, ale mám asi smůlu. Acer nemá a Sony ani neodpověděl)
:mad:
Pavel Koza (4761)|3.12.2004 08:33
[QUOTE="miktt"]1) nemohl by někdo vytvořit databázi zařízení které s USB Host funguje a které ne? (třeba na tomto servru a uživatelé by sami doplňovali??) (dotaz spíš na vládce ce4you)[/QUOTE]

Tak můžete doplňovat, je to tady.
Netlife (18)|3.12.2004 14:41
[QUOTE="miktt"]Zdravím, a mám pár dotazů:
1) nemohl by někdo vytvořit databázi zařízení které s USB Host funguje a které ne? (třeba na tomto servru a uživatelé by sami doplňovali??) (dotaz spíš na vládce ce4you)
2) Existuje někde u Looxů něco jako podpora, kde by byly nějaké drivery na jiná zařízení (mám sice Acer n30, ale drivery pro různá zařízení by měly být pro náš operační systém stejné)

( Chtěl by jsem přippojit foťák Sony, ale mám asi smůlu. Acer nemá a Sony ani neodpověděl)
:mad: [/QUOTE]


Moje 717ka na n30 funguje...
brn (114)|4.12.2004 13:09
Nechcete nekdo vyzkouset tuhle gumovou klavesnici? Pro mobilitu by byla idealni:


http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=43617
Crusader_ce4you (624)|4.12.2004 16:02
Ta by byla úplně super, kdyby byla USB.