Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wi-fi komunikace s Looxem 720

Milan Švec (938)|1.12.2004 09:00
Podle specifikace by ke spojení stačit měla.
Otázkou bude její použitelnost v konkrétních podmínkách (za roh, na jaké vzájemné vzdálenosti, přes dveře atd.) vzhledem k rozměrům antény.
S dodavatelem bych si dohodnul možnost vyzkoušení v místě používání vč. případného vrácení do druhého dne, nebude-li vyhovovat dané potřebě.
ntr23 (18)|1.12.2004 09:10
Ve specifikaci píšou dosah 100-400 m v závislosti na podmínkách.
Milan Švec (938)|1.12.2004 09:21
Vyzkoušet - ponechat/vrátit. Případně to celé dohodnout u jiného dodavatele, nebude-li chtít ten první vyhovět.
ArnieX (272)|1.12.2004 14:22
no asi ano ale to 820.11 me trochu zarazilo:(
termit_shw (55)|24.1.2005 17:19
Jak jste dopadl funguje Vám Wl-161 bezproblémově s Looxem 720. Taky zvažuji tuto variantu místo USB připojení. Lepší než s sebou tahat kabel. :D
Díky za Vaše zkušenosti
ntr23 (18)|25.1.2005 08:38
Nakonec to dopadlo tak, že jsem tuto věcičku nerochodil pomocí žádného návodu na netu. Snad to bylo tím že ten usb wifi byl pouze pasivní a chyběl mu acces point. V krámě jsem to vyměnil za Usb Bluetooth a jedu přes něj. Rozměry zůstaly zachovány. Kabel s kolébkou mám v práci a doma synchronizuji přes BT.
termit_shw (55)|25.1.2005 09:36
[QUOTE="ntr23"]Nakonec to dopadlo tak, že jsem tuto věcičku nerochodil pomocí žádného návodu na netu. Snad to bylo tím že ten usb wifi byl pouze pasivní a chyběl mu acces point. V krámě jsem to vyměnil za Usb Bluetooth a jedu přes něj. Rozměry zůstaly zachovány. Kabel s kolébkou mám v práci a doma synchronizuji přes BT.[/QUOTE]
Mel jsi v Looxi zaskrtnutné povolit ad-hoc wifi pripojeni. Tedy pocitac - pocitac? Potom v podstatě neni třeba zadne APčko. :) a mělo by to teoreticky fungovat.

Teď jeden možná hloupej dotaz je možné sdilet pres BT i INTERNET pokud pocitac s BT modulem ke kteremu se připojuji ma vnitrni IP adresu? Jakou IP dostane Loox? Bude fungovat krom synchronizace i web?
Crusader_ce4you (624)|25.1.2005 12:57
Bude. Bytvoříš si BT PAN síť a frčíš. Doporučuji ale vytvářet před instalací SP2 s použitím originálních widcomm ovladačů.
psaf (81)|25.1.2005 13:26
Osobně chodím doma na Internet přes ASUS WL 500/g již přes 2 měsíce k plné spokojenosti. LOOXíkem to určitě nebude :))
ntr23 (18)|25.1.2005 13:28
vyzkoušel jsem tolik možností, hrál jsem si s tím dva dny, proto byla vysvobozením výměna za BT modul, u kterého trvala konfigurace 6 minut a 34 sekund.
termit_shw (55)|25.1.2005 13:40
[QUOTE="ntr23"]vyzkoušel jsem tolik možností, hrál jsem si s tím dva dny, proto byla vysvobozením výměna za BT modul, u kterého trvala konfigurace 6 minut a 34 sekund.[/QUOTE]

Že by byl WL-161 takovej šmejd že se nedal zprovoznit do 2 dnu? :( Ja bych rekl ze wifi usb modul ma velkou výhodu oproti BT a tou je právě dosah. A u toho modelu i cena ktera je 501,- s dani. Uvažoval jsem ze si ho objednam do prace ale když se Vám ho nepodarilo rozchodit tak fakt nevim. :(
ntr23 (18)|25.1.2005 14:23
z důvodu dosahu jsem ho také volil. Ale ty nervy. v obchodě mi také tvrdili že to musí fungovat, ale bylo to nad mé síly. A také musím říct že hřál jako příruční kamínka..už po pěti minutách v usb kabelu byl pěkně teplej.
termit_shw (55)|25.1.2005 14:53
[QUOTE="ntr23"]z důvodu dosahu jsem ho také volil. Ale ty nervy. v obchodě mi také tvrdili že to musí fungovat, ale bylo to nad mé síly. A také musím říct že hřál jako příruční kamínka..už po pěti minutách v usb kabelu byl pěkně teplej.[/QUOTE]

Dobrá tedy :) wl-161 smetu ze stolu a podívám se po nějaké jiné alternativě přenosného WIFI připojeni do USB slotu. BT bych zkusil až když nebude jiná šance propojeni. Jdemi mi prostě o rychle pripojeni k jakémukoliv počítači a nechceme se mi tahat USB kabel k Looxovi :D
ntr23 (18)|25.1.2005 15:21
Čtu správně k jakémukoliv počítači? To bude ale zdlouhavé u kteréhokoliv počítače vždy znovu instalovat wifi drivery a nastavování. To se z toho asi osypete. Podle mě je to varianta k jednomu počítači, a k druhému kolíbka. Tak jako já. V práci leží v kolíbce a doma můžu být mobilní (v určité vzdálenosti). Ale nepředpokládám že je varianta - přijdu semhle (počítač ve škole, v knihovně, zkrátka pokaždé jiný, šoupnu do usb wifi modul a už sviští data.
termit_shw (55)|25.1.2005 15:44
[QUOTE="ntr23"]Čtu správně k jakémukoliv počítači? To bude ale zdlouhavé u kteréhokoliv počítače vždy znovu instalovat wifi drivery a nastavování. To se z toho asi osypete. Podle mě je to varianta k jednomu počítači, a k druhému kolíbka. Tak jako já. V práci leží v kolíbce a doma můžu být mobilní (v určité vzdálenosti). Ale nepředpokládám že je varianta - přijdu semhle (počítač ve škole, v knihovně, zkrátka pokaždé jiný, šoupnu do usb wifi modul a už sviští data.[/QUOTE]

Jasně počítám s nastavováním ale nemělo by to právě podle dokumentace
WL-161 tak strasné - alespon myslim :D
S BT je nastavování možná méně nevím nezkoušel jsem.
peter.nr (501)|27.1.2005 02:27
Konecne mam aj ja svojho Loox-ika doma!:D
Este som nestihol vyskusat vela veci, lebo som ho doniesol iba asi pred piatimi hodinami a to som este dnes dostal v praci novy notebook - tak sa veselo instalovalo. Preto sa ospravedlnujem za text bez diakritiky. Ale stihol som otestovat WiFi pripojenie na AP D-Com. Nekodovane aj 128b Wep. Vsetko chodi super!;)
TheMelin (1642)|27.1.2005 09:39
Já koupil USB WIFI od Gigabite, ještě mají nějakou verzi s flash pamětí ;)
rratio_ce4you (39)|1.2.2005 18:48
Po dou hodinách jsem konečně rozchidil WIFI. Mám router AZUS 82.11g. Po spuštění se wifi rozběhlo a nastartovalo explorer, ale ouha - když jsem zadal adresu ého oblíbeného serve, odpověděla mi aplikace hláškou - Stránka kterou hledáte nemůže bý zobrazena. Kde dělán chybu? Znamená to že síť mi jede, ale nemůže dosáhnout na Internet? Můžete mi někdo pomoct?

Jiří Nevrkla 603529277 4@kdpcr.org