Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MS vs Palm

LuckyGeorge (0)|29.11.2004 20:45
Dobry den,
Budu kupovat PDA (moje prvni) a naprosto netusim, ktere koupit. Hlavni problem vidim v to, ke keteremu OS se priklonit. Vice me laka Palm, ale nejsem si jist podporou tohoto OS ostatnimi vyrobci SW.

Kdyz by byl lepsi PalmOne, bral bych Palm Tungsten T5, lae kdyby "vyhral" MS, tak naprosto netusim. Asi bych bral HP, i kdyz ty ceny jsou trochu vys. Pripadne poradte jinou firmu a i model. Priority: Bluetooth, kvalitni displey, proste takove PDA vyssi stredni tridy.

Diky za odpovedi

Kdyz uz mam rozdelane toto tema: do rokou se mi dostal starsi (2 roky?) iPAQ. Model nevim, pokusil jsem se ho vycist ze zadniho stitku ale nic jsem neobjevil. Problewm je v tom, ze kdyz ho dam na nabijecku, funguje bez problemu, ale kdyz se odpoji, ukaze se logo Compaq a PDA nereaguje naprosto na nic (ani na vypnuti). Kdyz ho znovu napojim na nabijecku, jde vypnout ale na nic jineho stale nereaguje. Zapnout se da taktez pouze napojenim na nabijecku, na stisknuti vypinaciho tlacitka nereaguje. Pokazde kdyz ho zapnu musim znovu konfigurovat display.
ivanmart07 (88)|29.11.2004 20:54
Toto fórum je zamerané pre užívateľov Windows CE. Odpoveď na výber OS bude asi jasná, kto by už nadával na to čo má doma, hlavne keď už za to vyhodil kopec peňazí. Ja teda nie. Ale s OS som zatiaľ fakt spokojný, Palm ma neoslovil.
Wuffi (1599)|29.11.2004 21:09
Mno snad Te nasmeruje spravnym smerem to ze o multitaskingu ci ochrane pameti se Palmu zatim muze jen zdat (OS6 je neustale odkladan).
Zdenek Malinsky (9781)|29.11.2004 21:32
A co Symbian? O tom neuvažuješ? :D
Měl jsem prastarý Palm z r.97 na vyzkoušení. Když mě opustil, rozmýšlel jsem, co bych.....
Palm je levnější, při stejných-obdobných programech běhá i na horším železe. Někdo mi zde tvrdil, že měl nedávno Palm, ale už to není, co bývalo-stagnují. Taky je prakticky jen 1 výrobce. U Pocket PC je výhoda podobnost s windows v pc, většinou čeština v ceně, VGA displeje=bomba. Každý zástupce z jiného tábora bude chválit svoje a hanět druhé. Nejlépe zajít do obchodu s pda (AH Mobile, Sunnysoft, PDA Planet...) vyzkoušet, porovnat osahat.
Dopuručil bych zařízení s Pocket PC. (Palm jedině jako levný lepší digit.diář=adresy,diář,úkoly, čb displej, bez osvětlení-cca3 tisíce)
PavelR. (2184)|29.11.2004 21:36
... zajímavé srovnání jak rozdíly mezi PocketPC a PalmOS (i s původními zdroji) vnímají sami dva největší konkurenti je zde.

PavelR.
Wuffi (1599)|29.11.2004 21:57
[QUOTE="PavelR."]... zajímavé srovnání jak rozdíly mezi PocketPC a PalmOS (i s původními zdroji) vnímají sami dva největší konkurenti je zde.

PavelR.[/QUOTE]

Zajimave ale uz trochu starsi (a tak by na ne predevsim nemel byt kladen zadny vetsi duraz pri rozhodovani), takze napr. ty podily na trhu ci Lo-Res a multimedia u Palmu ponekud neplati. Je celkem zajimave pozorovat jak se kazdy snazi ocernit toho druheho. Ackoli, a to rikam nezaujate a podotykam ze nejsem zadny zaryty priznivce MS, Palm v tom ocernovani ziskal trochu naskok... Nevydrzim si nerejpnout to s zpetnou kompatibilitou starsich aplikaci na Palm OS 5 - mno zkratka lepsi vtip jsem asi jeste neslysel :no:
Jo oprava - slysel :) - ze Palm OS6 bude mit plnou podporu multitaskingu a ze bude dostupny brezen/duben 2004. I kdyz jako vtip se jevi i to "BUDE DOSTUPNY" :D
Zdenek Malinsky (9781)|29.11.2004 22:04
Na Mobilmanii vycházel v minulém roce asi 4 dílný duel Palm vs. PPC (Hudec x Kuruc) cca 6-9/2003.
Ono je to stejně jedno. Až Ti na Tvém novém zařízení něco nepůjde, budeš si říkat, proč sis nekoupil to druhé...:D
jiri.cech (151)|29.11.2004 22:06
Palm versus CE ?
O tom by se dalo psát dlouho. Měl jsem to štěstí a používal jsem obojí. 4 roky Palm, 2 roky CE. S PALM jsem byl po všech možných CASIO organizérech nadmíru spokojený.
Přes všechny drobné problémy u CE bych se ale k PALM nevrátil už ani za nic. To myslím platí u všech uživatelů, kteří provedou tento přechod. CE mi vyhovují tím víc, čím déle je používám.
Co tedy doporučuje moje maličkost je asi celkem jasné...
Wuffi (1599)|29.11.2004 22:15
Mno takhle to u mne neprobiha. Priznam se (prosim nekamenovat) ze mam chvilky kdy se mi po Palmu zasteskne (preci jenom ma Palm sve kouzlo a to mu neni mozne uprit). Pak si ale vzpomenu na pomerne strastiplne chvilky kdy jsem musel kvuli napsani mailu uplne opustit nekterou aplikaci (napr. v pripade IRC to znamenalo vypadnuti z kanalu, v pripade stahovani neceho z Internetu to znamenalo jeho preruseni) napr. kvuli napsani mailu. V jednoduchosti je sila, ale ta jednoduchost dokaze take omezovat cloveka v tom co chce/musi delat a nenapadne mu diktuje jak to ma delat (napr. nez porad vypadavat z diskuze na IRC, radeji na nej nepujdu, protoze vim ze budu mit hodne mailu ke zpracovani apod.). Kazdopadne asi nejhorsi to bylo po instalaci "update" (hodilo by se spis oznaceni "bugfix" od Palmu (a mimochodem, pro TC je jich uz tusim 5 a kazdy opravuje neco co dodal ten predchozi) - pote jsem minimalne 10x denne zazival "Fatal Error", jinymi slovy a zjednodusene - neco slitlo - a u Palmu to s sebou zatim bohuzel vzdy vezme s sebou dolu i system. Takze nastavaly perne chvilky pote co jsem takto prisel o rozepsany mail ci ruzne dokumenty ktere samozrejme nebyly ulozeny:(
Uni (140)|29.11.2004 23:49
Diskuse Palm vs PPC je asi opravdu prilis siroka, a tezko se zde dockate odpovedi neovlivnene tim, ze jsou zde uzivatele PPC:)

Problem s napajenim u stareho PDA je pravdepodobne baterii, je jiz prilis stara, proto neudrzi napeti a bezi jen na siti. Pokud je to iPAQ, baterie se da bezproblemu zakoupit. Tyto pristroje jsou /byly velmi rozsirene.
Wuffi (1599)|30.11.2004 07:49
[QUOTE="Uni"]Diskuse Palm vs PPC je asi opravdu prilis siroka, a tezko se zde dockate odpovedi neovlivnene tim, ze jsou zde uzivatele PPC:)

Problem s napajenim u stareho PDA je pravdepodobne baterii, je jiz prilis stara, proto neudrzi napeti a bezi jen na siti. Pokud je to iPAQ, baterie se da bezproblemu zakoupit. Tyto pristroje jsou /byly velmi rozsirene.[/QUOTE]

Mno stejne jako u Palmistu se nedocka odpovedi neovlivnene tim ze jsou to Palmisti:) Pardon za rypnuti:)

Nove accu maji napriklad na www.ahmobile.cz a myslim ze Ti je tam i radi vymeni.
beecher (9270)|30.11.2004 08:02
Otazka "Palm nebo WinCE?" mne prijde uplne stejna jako "Windows nebo Linux?". Vzdy se najdou skupinky lidi, ktere budou obhajovat tu svou "pravdu" a nikdy nemuze dojit u nich k nejakemu porozumeni pro druhou stranu. Ja vzdycky tvrdim, ze pouzivam to, co mi vyhovuje (jsou to samo Windowsy na obou verzich PC (mysleno stolni a pocket), ale psst! :D ), a vzdavam jakekoliv pokusy o diskuzi se zapalenym fanatikem pro vec.
Dalsi je, ze takovou otazku polozit na serveru vyhradne zamerenemu na jednu platformu, je jak hodit panenku Billa Gatese do davu rozvasnenych pravovernych "tucnaku". Asi chapete, jak ta panenka dopadne... ;)

Pokud vam vyhovuji Windowsy na stolnim PC, jdete do PocketPC. "Stejne" se to ovlada, je to stejne uzivatelsky "intuitivni", jak ja rikam pro "lenive" (tim se nechci nikoho dotknout!)... Ale bacha, menu je dole a tlacitko Start nahore... :D

BTW Otazka "Win nebo Linux?" bude podle meho za chvilku take velmi aktualni i na PDAckach... To se zase rozpouta vachen... :D
LuckyGeorge (0)|30.11.2004 14:35
Diky moc za odpovedi...