Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kterak připojit iPAQ h5450 k wifi

pedrogonzales (10)|28.11.2004 22:36
Měl bych dotaz jak připojit iPAQ h5450 k síti wifi. Mám windows 2003. Předem říkám, že ikonu připojení v pravém dolním rohu obrazovky "dnes" na kterou se odkazují v manuálu k tomuto počítači tam nemám. Nevím jak to nastavit a prosím o radu. Děkuji
PavelR. (2184)|29.11.2004 21:15
[QUOTE="pedrogonzales"]Měl bych dotaz jak připojit iPAQ h5450 k síti wifi. Mám windows 2003. Předem říkám, že ikonu připojení v pravém dolním rohu obrazovky "dnes" na kterou se odkazují v manuálu k tomuto počítači tam nemám. Nevím jak to nastavit a prosím o radu. Děkuji[/QUOTE]


... v případě, že AP na který se snažíš připojit vysílá v beacon frame identifikaci sítě (tzv. SSID) měl by tvůj iPAQ po zapnutí WiFi modulu tuto síť automaticky najít a tuto skutečnosti ti oznámit (vymoženost WM2003 zvaná Zero Configuration). Po této detekci tě v případě, že existuje nějaké zabezpečení (nejčastěji WEP) tě Zero Configuration Wizard vyzve k zadání klíče. V případě že vysílání SSID je potlačeno, musíš síť. připojení nakonfigurovat ručně. Kromě nastavení IP adresy (popř. ponechání přidělení DHCPkem) je potřeba zapnout WiFi a teprve poté přejít do Start/Settings/záložka Connections/Network Cards (tohle je cesta z mého iPAQu 4700, ačkoli jsem iPAQ5400 s WM2003 používal téměř půl roku, přesnou cestu si již nepamatuji; důležité je mít zapnutý WiFi modul jinak se záložka nastavení pro bezdrátovou síť nezobrazí). Na záložce WLAN je pak možné nastavit SSID, WEP, způsob zabezpečení atd.

PavelR.
pedrogonzales (10)|29.11.2004 23:43
Zatím děkuji za odpověď. Snad mi to pomůže, pokouším se připojovat ve škole ke školní wifi, která potřebuje jméno a heslo. To mám. Chvíli mi i wifi blikala zeleně ale pak jsem tam něco změnil a už se nechytla. Musím to ještě zkoušet. Nicméně děkuji
pedrogonzales (10)|16.12.2004 00:37
Tak jsem si do naší školní sítě zaregistroval i MAC adresu, ale i když mi to najde správnou síť a já dám připojit tak mi to ukáže že připojuje a pak napíše jen dostupná. Prostě nedokážu nastavit to připojení. Neumí to někdo ???