Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wi-Fi na pocket PC? Má to v čechách své uplatnění?

Kája_oldd (759)|25.11.2004 19:21
Dnes je už poměrně dost PDA s Wi-fi nebo karet s wi-fi na českém trhu, ale to samé se nedá říct o pokrytí. Ano je to dobré, když doma nebo v práci či škole máte pokrytí a můžete netovat, ale ftip pda je v jeho mobilitě, a zas tolik Wi-Fi spotů v ČR není... Zlaté USA:D P.S. Když si někdo pořídí na obyč PDA GSM/GPRS compact flashku, tak myslíte, že by s vhodným softíkem předělal ppc na mobila (spíš takové MDA:D )?
jiri.cech (151)|25.11.2004 20:56
Co já vím je WiFi hodně hladové na baterii.
Daleko lepsi kombinace mi stejně přijde PDA + GSM. Mám MDAII a když se potřebuji podívat na Internet, jde to téměř všude, třeba i uprostřed lesa. Menší rychlost mě vůbec netrápí - na příležitostné prohlížení WWW a stažení mailu to bohatě stačí. V kombinaci se serverem MS Exchange2003 to nemá chybu.
smarter (137)|25.11.2004 21:20
[QUOTE="Kája"]Dnes je už poměrně dost PDA s Wi-fi nebo karet s wi-fi na českém trhu, ale to samé se nedá říct o pokrytí. Ano je to dobré, když doma nebo v práci či škole máte pokrytí a můžete netovat, ale ftip pda je v jeho mobilitě, a zas tolik Wi-Fi spotů v ČR není... Zlaté USA:D P.S. Když si někdo pořídí na obyč PDA GSM/GPRS compact flashku, tak myslíte, že by s vhodným softíkem předělal ppc na mobila (spíš takové MDA:D )?[/QUOTE]

Co jsem takhle cetl tvoje prispevky, tak se mi zda ze patris (stejne jako ja) mezi mene narocne uzivatele, a tak ti muzu rict ze Wi-fi pro tebe rozhodne neni nouzova potrebnost. Osobne ji pouzivam jen v Metropoli na zlicine kde maji hot spot zdarma, zalezu tam do mekdonaldu, pripojim se a jejhle! Beha to sice rychle ale k cemu mi to je? Prohlidnu si meily a konec. To same muzu udelat i se svym gprs non-stop. Wi-Fi rozhodne neni k zahozeni, ale te rychlosti na PDA plne nevyuzijes, mozna nekdo ma jiny zkusenosti, ale tot je muj nazor. Jinak pokud touzis po rozsireni, kup si G/G flashku, jak si psal nebo BT, tyto veci vyuzijes denne. Jo jinak s tebou v jedne veci souhlasim - zlate U:$: A GOD BLESS AMERICA:D
Kája_oldd (759)|25.11.2004 22:00
To jo, no GSM/GPRS přes CF určitě ne (šílená cena) na o to wi-fi ja moc malé pokrytí, je to sice dobré, zvlášť u free hot spotů, ale těch je žalostně málo na nějaké častější využití... Pravda, nejsem moc náročnej a tohle beru čistě jako zajímavost (ale PC mam přes Wi-Fi;) ) a zkoumám možnosti ppc. Pro mě ani tak není důležitej modrej zub, ale spíš grafickej výkon a tak....(jj-video a pařbu + nějaká multimédia-to je něco pro mě ;)) Docela zajímavá je ta možnost pomocí GSM karty CF udělat z obyč. PDA mobil s SMS a voláním-nj, ale za ty prachy je lepší ten mobil, nebo rovnou místo normál ppc MDA.
možná až se rozšíří ty hot spoty, ale teď mi přijde už pomalu lákavější třeba taková GPS (viděl jsem pod 3000 combo USB i CF-asi šunt:sarcastic: )
smarter (137)|25.11.2004 22:24
[QUOTE="Kája"]To jo, no GSM/GPRS přes CF určitě ne (šílená cena) na o to wi-fi ja moc malé pokrytí, je to sice dobré, zvlášť u free hot spotů, ale těch je žalostně málo na nějaké častější využití... Pravda, nejsem moc náročnej a tohle beru čistě jako zajímavost (ale PC mam přes Wi-Fi;) ) a zkoumám možnosti ppc. Pro mě ani tak není důležitej modrej zub, ale spíš grafickej výkon a tak....(jj-video a pařbu + nějaká multimédia-to je něco pro mě ;)) Docela zajímavá je ta možnost pomocí GSM karty CF udělat z obyč. PDA mobil s SMS a voláním-nj, ale za ty prachy je lepší ten mobil, nebo rovnou místo normál ppc MDA.
možná až se rozšíří ty hot spoty, ale teď mi přijde už pomalu lákavější třeba taková GPS (viděl jsem pod 3000 combo USB i CF-asi šunt:sarcastic: )[/QUOTE]

Hry na PPC jsou v pohode, muzes parit nejnovejsi akce na pomerne starych strojich, ja vyuzivam Asuse 620 na gamesy a iPaqa na ten zbytek, hlavne tedy na net.Jinak je pravda ze ty G/G karty jsou zbytecne drahy, ostatne jako vsichni rozsirujici karty na PPC (tak napriklad misto fotaku do SD slotu jsem koupil normalni digital ,sice sunt ale ja taky fotim jenom rekreacne, a ma urcite lepsi kvalitu nez ten slotovy). Nad GPS jsem nejak zatim neuvazoval, zrovna delam ridicak a tak mne navigace do auta (a vlastne samotny auto) teprve ceka. Jo jinak kdyz rikas ze mas ten Wi-Fi na kompu, nechces mi napsat na SZ jak se to zarizuje, co k tomu potrebujes co to stoji a tak, proste navod jako pro blby. Na PPC je to otazka nekolika tapnuti na "connection", ale jak to chodi na PC bohuzel nevim.
Kája_oldd (759)|25.11.2004 22:47
Ono to bylo trošku jednodušší. Jsem připojenej u jedné neziskové organizace. Tam odsaď přišel chlápek, změřil signál, poslal anténu a vybavení vůbec. Myslim že to vyšlo něco nad 6000. Mam to přes hubku do LANu a tak máme 3počítače najednou. Měsíčně to dělá tak 300kč (hold štěstí:D ) ale zase stabilita nic extra (občas vypadne) a odezva se dost často pohybuje nad 200ms (na hraní on-line horší jak modem), ale stahuje docela často i přes 200Kb/s.

P.S. Taky mam A620-ten poměr ceny a výkonu byl neodolatelný:D
smarter (137)|25.11.2004 23:21
Ach jo, no nic, takze wifinu doma mit nebudu. Ja jsem jednou zkusil zapnout wifi ve skole, a najednou mi naskocila nabidka k pripojeni, ani chvili jsem nevahal a zkusil se pripojit, jenze kdepak ono to po mne chtelo kod, a hned jsem pochopil, ze ten signal je z internetove kavarny naproti skoly, a oni za to uctujou nejake valuty. Jinak musim souhlasit, ze Asus je skvely, i po koupi VGA masiny stale ma co nabidnout, chtel jsem ho puvodne prodat, ale nakonec jsem to rozmyslel, to co bych z nej vydoloval bych stejne utratil za nahradni baterii na iPaqa tak proc nemit radsi dve PDAcka, a navic je to nejvetsi machrovina. :cool: :cool: :cool:
Kája_oldd (759)|25.11.2004 23:28
kdepak, njevětší machrovina je, když by sis pod páždím nosil stolní pc, nebo kdyby sis v autobuse či metru... vytáh repráky 5.1 ve 100% velikosti a pokoušel se je připojit k ppc. Úspěch u okolí je předem zaručen;)
wisp_ce4you (200)|29.11.2004 14:38
Ja naopak musim WiFi pochvalit - doma mam pripojeni pomoci ADSL a po domne ho mam rozvedene prave pomoci WiFi. Zatim jsem pripojoval pouze notase ale tet co mam hx4700 tak jsem primo nadsen - velka obrazovka a rychle pripojeni na net - proste pohoda. Jen toho casu je malo.
Kája_oldd (759)|29.11.2004 15:35
Nj, ale pro na připojení doma nemá cenu používat PDA, komp je přeci jen lepší varianta, a na cestách se wi-fi dá využít obvykle jen velice obtížně;)
Eloherd (88)|30.12.2004 02:01
Ja WiFi na ipaqu 2210 integrovany nemam, takze sebou tahavam karticcku :) doma to vyuzivam jelikoz sme si kvuli nasim ipaqum, otec ma 4700, postavili vlastni sit, ktera nam saha az na zahradu :) takze pohodicka vegetuju v prirode a sem na netu, nekdy se to hodi :) ale i po celym dome sem porad na siti kdyz potrebuju :) Clovek nemuze byt porad zavrenej u sebe v pokoji :) Ve skole to nemame ale jinak ve meste, BRNO zvanem :), je siti strasne moc a dost je jich i volne pristupnych, ale kdyz jedete mestem, tak ste v jedny siti jen asik 20 vtern a na co to pak je :)))) jinak se mi tento typ prenosu osvedcil.. :)